. - تخت نیوز از سیاه‌نمایی، القای یأس و ناامیدی و چشم‌ بستن بر تلاش های خالصانه قاطبه مسئولان نظام اسلامی اعلام بیزاری و برائت دارد و کارکرد اول رسانه را در ترویج امید، نشاط، پشتکار، عدالت و پیشرفت نسل امروز و فردایی می‌داند که امید اول جهان اسلام و بشریت سرگشته‌ای است که به دنبال مشعل‌های فروزان برای نیل به سرچشمه فضایل و نیکی‌ها هستند. - دیدگاه تخت نیوز توسعه محور بوده و بر توسعه همه جانبه جای جای شهرستان تکاب بویژه روستا ها ونقاط محروم تاکید دارد. - رسالت خبری تخت نیوز تنها پوشش اخبار منطقه وبیان مشکلات و کمبودها به دور از هرگونه توهین، وتخریب است و از هیچ فرد وچهره خاصی حمایت نمی كند. - اخبار درج شده در لینک ها به معنای دیدگاه تخت نیوز نیست و مسئولیتی درقبال آن ندارد. نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری تحلیلی تخت نیوز بلامانع و کلیه حقوق محفوظ است. ایمیل تماس mohamadnajibi@yahoo.com takhtnews@vatanmail.ir tag:http://takhtnews.mihanblog.com 2020-09-20T07:15:07+01:00 mihanblog.com آغاز به كار پایگاه خبری تخت نیوز + تصویر 2016-03-21T10:06:13+01:00 2016-03-21T10:06:13+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4298 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:  سایت  تخت نیوز با پوشش اخبار شهرستان های تكاب شاهین دژ و میاندوآب آغاز به كار نمود.این پایگاه خبری که چندی قبل بصورت آزمایشی راه اندازی شده بود همزمان با اولین روز از سال 1395  و  با شعار عدالت رسانه ای فعالیت خود را  آغاز نمود. برای مخاطبان وهمراهان صبور و فرهیخته :صمیمانه ترین و خالصانه ترین تبریکات ما را به مناسبت آغاز سال جدید پذیرا باشـــید. امید وافرداریم بر ما ببخشایید اگر در التهاب بودن هایمان، نا خواســته آنگو پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:  سایت  تخت نیوز با پوشش اخبار شهرستان های تكاب شاهین دژ و میاندوآب آغاز به كار نمود.

این پایگاه خبری که چندی قبل بصورت آزمایشی راه اندازی شده بود همزمان با اولین روز از سال 1395  و  با شعار عدالت رسانه ای فعالیت خود را  آغاز نمود.
 برای مخاطبان وهمراهان صبور و فرهیخته :

صمیمانه ترین و خالصانه ترین تبریکات ما را به مناسبت آغاز سال جدید پذیرا باشـــید. 
امید وافرداریم بر ما ببخشایید اگر در التهاب بودن هایمان، نا خواســته آنگونه که  باید نبوده ایم...
با سپاس از حضور ســـبزتان در سالی که گذشت،  
قدردان روشـــــنای حضورتان در سال جدید خواهیم بود.
 دستان نیاز ما دخیل دعای خیر شماست،
به رســــم همراهی، ناب ترین دعاهایمان به  درگاه پر برکت باری تعالی را برای شما عزیزان به ودیعه  می گذاریم...
ایام به کامتان شیرین و روزگارتان همواره بهاری باد

header 
 خبرنگار افتخاری

هر یک از شهروندان جامعه مجازی میتوانند بعنوان یک خبرنگار افتخاری، اخبار و آثار خود را (درقالب عکس خبری، گزارش، کاریکارتور، موسیقی خبری و . . .) برای پایگاه خبری تحلیلی تخت نیوز ارسال نمایند تا در بخش های مختلف مورد استفاده قرار گیرد شود

قوانین ارسال اثر:

  • محتوای آثار ارسالی نباید مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین جاری کشور داشته باشد.
  • انتشار مطالب نیازمند حداقل مشخصات الزامی درج شده در لیست مشخصات صاحب اثر است.
  • پایگاه خبری تحلیلی تخت نیوز تعهدی به پخش همه آثار ارسال شده ندارد.
  • کیفیت مطالب ارسالی باید در حد قابل قبول باشد.
  • حداکثر حجم فایل های ارسالی ۳۰ مگابایت است.
  • در صورت ارسال تعداد زیاد آثار، فایل ها را یکپارچه نمایید.
  • توضیحات مربوط به اثر در بخش توضیحات ارسال شود و یا بصورت یک فایل متنی و یکپارچه با اثر ارسال شود (یک فایل زیپ شده)
  • محتوای ارسالی باید متعلق به صاحب اثر بوده و کپی برداری از جای دیگری نباشد.
     درکانال تلگرامی تخت نیوز عضو شوید 
https://telegram.me/takhtnews
 برای ورود به پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز بر روی این آدرس یا  تصویر زیز کلیک نمایید 

]]>
مسیر گشایی فاز 3 طرح هادی حسن آباد تکاب+ تصاویر 2016-03-18T20:17:09+01:00 2016-03-18T20:17:09+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4297 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: درادامه اجرای طرح هادی روستای حسن آباد, دهیاری و شورای اسلامی این روستا عملیات مسیر گشایی  جدبد را در یکی از محلات محروم این روستا به طول 200 متر آغاز کردند .درادامه تصاویری از اجرای این طرح آمده است: پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: درادامه اجرای طرح هادی روستای حسن آباد, دهیاری و شورای اسلامی این روستا عملیات مسیر گشایی  جدبد را در یکی از محلات محروم این روستا به طول 200 متر آغاز کردند .

درادامه تصاویری از اجرای این طرح آمده است:


]]>
استقبال از مهمانان نوروزی به سبک مدیریت شهری تکاب + تصاویر 2016-03-18T16:03:22+01:00 2016-03-18T16:03:22+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4296 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مدیریت شهری, شهر تکاب در اقدامی عجیب  اقدام به نصب مانع های فرسوده و نازیبای  بتنی (نیوجرسی ) در محدوده  میدان قلم نمود.سید محمد نجیبی:* درحالی که بسیاری از شهرهای کشور تمام توان خودرا صرف زیباسازی و آماده نمودن فضای شهری جهت استقبال  از مهمانان نوروزی می نمایند اما متاسفانه مسئولان مدیریت شهری تکاب در اقدامی عجیب و دور از شان مردم اقدام به تعدادی نیوجرسی مانع  بتنی در محدوده میدان قلم تا سه راهی قره ناو نموده اند. تفا
پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مدیریت شهری, شهر تکاب در اقدامی عجیب  اقدام به نصب مانع های فرسوده و نازیبای  بتنی (نیوجرسی ) در محدوده  میدان قلم نمود.

سید محمد نجیبی:* درحالی که بسیاری از شهرهای کشور تمام توان خودرا صرف زیباسازی و آماده نمودن فضای شهری جهت استقبال  از مهمانان نوروزی می نمایند اما متاسفانه مسئولان مدیریت شهری تکاب در اقدامی عجیب و دور از شان مردم اقدام به تعدادی نیوجرسی مانع  بتنی در محدوده میدان قلم تا سه راهی قره ناو نموده اند.

 تفاوت در دیدگاه و نوع نگرش به شهر در شهرهای تکاب  و بابلسر (مازندران)

قطعا کسی منکر تلاش های مسولان و نیاز به روان سازی ترافیک در شهر وسایر اقدامات در زیباسازی شهر بویژه در ورودی شهر نیست!  اما متاسفانه استفاده از مانع های بتنی فرسوده ماقبل از تاریخ و به نوعی زیر خاکی در این موقع از سال و همزمان با گسیل مهمانان نوروزی به این شهر در شان مردم فرهیخته و فرهنگی شهر نیست .

 امید می رود شهرداری محترم هرچه سریعتر نسبت به برچیدن این مانع ها, که چهره بسیار نازیبایی به شهر محروم  و بد منظر تکاب در این نقطه از شهر داده اند اقدام نماید.
 
]]>
۱۳۲مسافر گرفتار کولاک درمسیر تکاب به شاهین دژ نجات یافتند 2016-03-17T16:25:22+01:00 2016-03-17T16:25:22+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4295 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: دبیر ستاد مدیریت بحران شهرستان تکاب گفت: 132 نفر از سرنشینان 55 دستگاه خودروی سواری که در محورهای مواصلاتی این شهرستان گرفتار برف و کولاک شدید شده بودند، با تلاش راهداران و گروه های امداد و نجات شهرستان تکاب نجات یافتند.حبیب الله شیوخی روز دوشنبه  اظهار کرد: این مسافران در گردنه مایین بلاغ در 35 تکاب به شاهین دژ و محور دندی به تخت سلیمان به علت کولاک شدید قادر به ادامه مسیر با خودروهای خود نبودند.وی افزود: با تلاش راهداران و ماموران گروه های امداد و نجات پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: دبیر ستاد مدیریت بحران شهرستان تکاب گفت: 132 نفر از سرنشینان 55 دستگاه خودروی سواری که در محورهای مواصلاتی این شهرستان گرفتار برف و کولاک شدید شده بودند، با تلاش راهداران و گروه های امداد و نجات شهرستان تکاب نجات یافتند.

حبیب الله شیوخی روز دوشنبه  اظهار کرد: این مسافران در گردنه مایین بلاغ در 35 تکاب به شاهین دژ و محور دندی به تخت سلیمان به علت کولاک شدید قادر به ادامه مسیر با خودروهای خود نبودند.
وی افزود: با تلاش راهداران و ماموران گروه های امداد و نجات هلال احمر، این مسافران پس از سه ساعت گرفتار شدن در میان برف و کولاک نجات داده شده و به مسیر خود ادامه دادند.
شیوخی اضافه کرد: 20 نفر از این مسافران نیز در راهدارخانه مایین بلاغ این شهرستان اسکان داده شدند. 
وی گفت: بیشتر خودروهای گرفتار شده در برف و کولاک به علت نداشتن زنجیرچرخ و دیگر تجهیزات ایمنی از ادامه مسیر بازمانده بودند.
شیوخی افزود: برفروبی همه مسیرهای برفگیر این شهرستان توسط راهداران هم اکنون در حال انجام است.
وی با تاکید بر رعایت نکات ایمنی توسط رانندگان افزود: رعایت نکات ایمنی، به همراه داشتن زنجیرچرخ و تجهیز خودرو به سیستم گرمایشی مناسب باید مورد توجه رانندگان قرار گیرد تا در محورها با مشکلی مواجه نشوند.

]]>
کشف 27 قطعه اشیای عتیقه از قاچاقچیان در تکاب 2016-03-17T16:16:44+01:00 2016-03-17T16:16:44+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4294 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: فرمانده انتظامی تکاب گفت: با تلاش ماموران پلیس 27 قطعه انواع اشیای عتیقه و تاریخی از قاچاقچیان در این شهرستان کشف شد.سرهنگ رضا ظهیریان روزر پنجشنبه افزود: ماموران نیروی انتظامی شهرستان تکاب طی دو فقره عملیات جداگانه اعضای دو شبکه قاچاق اشیای عتیقه را شناسایی کردند. وی گفت: در این ارتباط پنج نفر از اعضای این شبکه ها دستگیر و از مخفیگاه آنها انواع اشیای عتیقه کشف شد. سرهنگ ظهیریان اظهار کرد: اشیای عتیقه کشف شده شامل دو قطعه پارچ آفتابه ای سلطنتی، دو قط پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: فرمانده انتظامی تکاب گفت: با تلاش ماموران پلیس 27 قطعه انواع اشیای عتیقه و تاریخی از قاچاقچیان در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ رضا ظهیریان روزر پنجشنبه افزود: ماموران نیروی انتظامی شهرستان تکاب طی دو فقره عملیات جداگانه اعضای دو شبکه قاچاق اشیای عتیقه را شناسایی کردند. 
وی گفت: در این ارتباط پنج نفر از اعضای این شبکه ها دستگیر و از مخفیگاه آنها انواع اشیای عتیقه کشف شد. 
سرهنگ ظهیریان اظهار کرد: اشیای عتیقه کشف شده شامل دو قطعه پارچ آفتابه ای سلطنتی، دو قطعه ظرف آب لگنی شکل، یک قطعه سینی، یک قطعه هاونگ، یک دست سماور دو تکه، دو عدد سردیگ، یک عدد پیاله حکاکی شده، چهار قطعه پیش دستی، یک دست طرف غذاخوری، 10 تکه سفال گلی و یک قطعه سنگ قیمتی است. 
وی گفت: این اشیای عتیقه مربوط به اواخر دوره صفویه و اوایل دوره قاجاریه بوده که بنا بر نظر کارشناسان میراث فرهنگی ارزش آنها بیش از سیصد میلیون ریال است. 
فرمانده انتظامی تکاب افزود: علاوه بر این از این قاچاقچیان دو دستگاه خودرو ،یک دستگاه فلزیاب و یک جلد کتاب راهنما کشف و ضبط شد. 
وی گفت: افراد دستگیر شده پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند. 

منبع: ایرنا

]]>
فرماندار: تکمیل طرح های نیمه تمام تکاب نیازمند 950 میلیارد ریال اعتبار است 2016-03-17T16:09:47+01:00 2016-03-17T16:09:47+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4293 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: فرماندار تکاب گفت: برای تکمیل طرح های نیمه تمام این شهرستان بیش از 950 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.ایرج ثقفی روز پنجشنبه در نشست کمیته فنی شهرستان تکاب افزود: در این شهرستان 17 طرح بزرگ و مهم در بخش های عمرانی، کشاورزی، صنعتی و راه سازی به صورت نیمه تمام با 50 تا 75 درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد. وی بر ضرورت تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه های نیمه تمام این شهرستان تأکید کرد و گفت: در سال 94 برای تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرستان تکاب 225 میلیار پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: فرماندار تکاب گفت: برای تکمیل طرح های نیمه تمام این شهرستان بیش از 950 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

ایرج ثقفی روز پنجشنبه در نشست کمیته فنی شهرستان تکاب افزود: در این شهرستان 17 طرح بزرگ و مهم در بخش های عمرانی، کشاورزی، صنعتی و راه سازی به صورت نیمه تمام با 50 تا 75 درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد. 
وی بر ضرورت تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه های نیمه تمام این شهرستان تأکید کرد و گفت: در سال 94 برای تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرستان تکاب 225 میلیارد ریال اعتبار تصویب شد که از این میزان 61 میلیارد ریال تاکنون اختصاص یافته است. 

ثقفی افزود: احداث تقاطع غیر همسطح و اصلاح کمربندی اصلی شهر، بیمارستان 64 تختخوابی، اراضی پایاب سد ساروق، جاده تکاب - ایرانخواه، اصلاح و بهسازی جاده تکاب - شاهین دژ، پروژه های مسکن مهر، طرح های راهسازی و گاز رسانی به روستاها از مهمترین پروژه های نیمه تمام شهرستان تکاب است. 
ثقفی گفت: با تکمیل پروژه های نیمه تمام، چهره شهرستان تکاب دگرگون شده و شاخص های توسعه در این شهرستان به میزان چشمگیری ارتقا خواهد یافت. 
وی اضافه کرد: مدیران دستگاه های اجرایی با برنامه ریزی مناسب و اولویت بندی پروژه ها و تخصیص به موقع اعتبارات، در راستای تکمیل طرح های نیمه تمام شهرستان باید تلاش کنند. 

]]>
خدمت به خانواده های شهدا از زیباترین اعمال در نظام اسلامی است 2016-03-17T15:56:48+01:00 2016-03-17T15:56:48+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4292 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:فرماندار تکاب گفت: خدمت به خانواده های معظم شهداء و ایثارگران و حل مشکلات آنها از زیباترین اعمال در نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.ایرج ثقفی روز پنجشنبه در هفتمین دوره آموزش اعضای معتمدین معین بنیاد شهید شهرستان های جنوب آذربایجان غربی در تکاب با اشاره به فرارسیدن سال جدید و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام افزود: رسیدگی به مشکلات خانواده های شهدا افتخار بزرگی محسوب می شود که در نطام جمهوری اسلامی نصیب مسئولان شده است. وی اظهار کرد: خادمان خانواده پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:فرماندار تکاب گفت: خدمت به خانواده های معظم شهداء و ایثارگران و حل مشکلات آنها از زیباترین اعمال در نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

ایرج ثقفی روز پنجشنبه در هفتمین دوره آموزش اعضای معتمدین معین بنیاد شهید شهرستان های جنوب آذربایجان غربی در تکاب با اشاره به فرارسیدن سال جدید و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام افزود: رسیدگی به مشکلات خانواده های شهدا افتخار بزرگی محسوب می شود که در نطام جمهوری اسلامی نصیب مسئولان شده است. 


وی اظهار کرد: خادمان خانواده های شهدا بهترین نوع زندگی اجتماعی را برای خود انتخاب کرده اند زیرا کار این افراد از ارزش بسیار بالایی در نظام اسلامی برخوردار است. 
ثقفی گفت: شهداء قهرمانان تاریخ ساز کشور ما هستند و وجود پربرکت آنها ماهیت نظام جمهوری اسلامی ایران را تشکیل می دهد. 
فرماندار تکاب افزود: خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و تکریم پدران و مادران این شهدا از وظایف اصلی مسئولان و کارگزاران نظام اسلامی است. 
]]>
تکاب قطب گردشگری استان و کشور 2016-03-15T19:40:53+01:00 2016-03-15T19:40:53+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4291 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:شهرستان تکاب با داشتن آثار تاریخی ثبت شده جهانی و ملی، جاذبه های طبیعی و تفریحی، صنایع دستی از جمله فرش افشار و نیز آب و هوایی خنک و دلپذیر مکان مناسبی برای سفر گردشگران است. منطقه تکاب به خاطر پتانسیل بالای تاریخی و اقلیمی همه ساله میزبان مسافران نوروزی هستند. با توجه به اینکه امسال نعمت‌‌های الهی بر منطقه ما فرود آمده است، طبیعت این خطه زیباتر و سرسبزتر از همیشه شده است و همه مردم ایران را دعوت می کنیم تا با سفر به این شهرستان از زیبایی های تکاب بهره‌مند شوند پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:شهرستان تکاب با داشتن آثار تاریخی ثبت شده جهانی و ملی، جاذبه های طبیعی و تفریحی، صنایع دستی از جمله فرش افشار و نیز آب و هوایی خنک و دلپذیر مکان مناسبی برای سفر گردشگران است.

 منطقه تکاب به خاطر پتانسیل بالای تاریخی و اقلیمی همه ساله میزبان مسافران نوروزی هستند. با توجه به اینکه امسال نعمت‌‌های الهی بر منطقه ما فرود آمده است، طبیعت این خطه زیباتر و سرسبزتر از همیشه شده است و همه مردم ایران را دعوت می کنیم تا با سفر به این شهرستان از زیبایی های تکاب بهره‌مند شوند. سال گذشته جمعیت کثیری از گردشگران وارد تکاب شده اند که پیش بینی می شود این میزان در عید امسال افزایش چشمگیری داشته باشد که تا چند سال آینده شاهد دو برابر شدن ظرفیت زیرساختهای گردشگری شهرستان خواهیم بود.

از انواع توریسم های تعریف شده توسط سازمان جهانی جهانگردی به یقین می توان گفت اغلب این توریسم ها در آذربایجان غربی و شهرستان تکاب وجود دارد .

شهرستان تکاب در حوزه گردشگری داخلی نیز رشد خوبی با توجه به فضاسازی مناسب از سوی بخش دولتی صورت گرفته و گردشگری و سفر بخشی از برنامه های قابل توجه زندگی مردم قرار گرفته است. اما مشکل عمده ما در بخش گردشگری نبود راه های ارتباطی مناسب و متناسب با منزلت تاریخی منطقه از جمله تخت سلیمان است که امیدواریم دولت اعتبار لازم را در اختیار نهادهای مجری در شهرستان قرار دهد تا شاهد شکوفایی هرچه بیشتر حوزه گردشگری منطقه باشیم.


همچنین امروزه با اجرایی شدن طرح‌های دولت در بخش گردشگری در استان، این شهرستان به یکی از مناطق گردشگر پذیر کشور تبدیل شده است. باید توجه کرد که افزایش زیرساخت‌های گردشگری از جمله افزایش تعداد هتل و تخت‌ها، اماکن توریستی و اقامتی، جاذبه‌های گردشگری و بهبود و اصلاح راه‌های دسترسی به جاذبه‌های تاریخی و اماکن دیدنی شهرستان به همراه سایر زیرساخت‌های اصولی از جمله بهبود وضعیت راه‌ها و جاده‌های ارتباطی سبب خواهد شد تا در سالهای آتی، مسافران زیادی از مناطق تاریخی و دیدنی شهرستان دیدن کنند.

به نظر می رسد توسعه گردشگری از قابلیت های با ارزش و حائز اهمیت شهرستان و استان است و این توسعه مبنایی برای پیشرفت همه جانبه شهرستان و همچنین استان به شمار می رود. مجموعه تاریخی تخت سلیمان که به ثبت جهانی رسیده است، آتشکده آذرگشنسب، آبشار قینرجه، چمن متحرک چملی گول، مسجد جامع تکاب و اغولبیک، مقبره های تاریخی و مذهبی از جمله بقعه ایوب انصاری روستای دورباش، خانه های اربابی و قدیمی که قدمتشان به دوران قاجاریه برمیگردد، آب گرم احمد آباد و ده ها اثر باستانی و دیدنی دیگر از محورهای گردشگری شهرستان است که نیازمند تلاش بسیار بالایی برای توسعه آن هاست.

 توسعه گردشگری و افزایش ورود توریست های خارجی و داخلی به شهرستان می تواند زمینه برای رشد سرمایه گذاری در منطقه را ارتقا دهد که ایجاد مشوق های لازم در این بخش یک نیاز لازم و ضروری است.

البته آشفتگی سیمای شهر از جمله مباحثی است که نیازمند رسیدگی مسئولان شهرداری است و می طلبد که در قالب یک برنامه ریزی مدون و مشخص زمینه را برای زیباسازی مناطق شهری به ویژه مناطق گردشگری در شهرستان را فراهم کرد.

نحوه مدیریت شهری و اجتماعی عامل مهم در پیشبرد اهداف توسعه می باشد.عدم شناخت مسئولان از نیازهای واقعی منطقه و چگونگی جذب سرمایه‌های بخش خصوصی برای پیشبرد اهداف اقتصادی و گردشگری، همواره توسعه زیر ساخت‌های گردشگری شهرستان را با مشکل مواجه کرده است. زیرا توجه به توسعه زیر ساخت‌های گردشگری در شهرستان و منطقه امری ملی بوده که توجه ویژه مسئولان اجرایی شهرستان و استان را می‌طلبد.
منبع: نی تک
]]>
همایش فاطمی تکابی های مقیم غرب تهران در شهرقدس + تصاویر 2016-03-15T18:45:43+01:00 2016-03-15T18:45:43+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4290 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، مراسمی به مناسبت ایام فاطمیه با حضور جمع کثیری از تکابی های مقیم غرب تهران در شهرستان قدس و با حضور نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.به نقل از نِی تک، در ابتدای این مراسم جحت الاسلام مولایی به ذکر وقایعی از زندگی اجتماعی و سیاسی حضرت فاطمه سلام الله علیها پرداخته و آن را الگویی برای زنان عالم و بشریت از جمله در شرایط کنونی برشمردند.در این مراسم که جمع قابل توجهی از تکابی های مقیم استان تهران از جمله شهرهای پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، مراسمی به مناسبت ایام فاطمیه با حضور جمع کثیری از تکابی های مقیم غرب تهران در شهرستان قدس و با حضور نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به نقل از نِی تک، در ابتدای این مراسم جحت الاسلام مولایی به ذکر وقایعی از زندگی اجتماعی و سیاسی حضرت فاطمه سلام الله علیها پرداخته و آن را الگویی برای زنان عالم و بشریت از جمله در شرایط کنونی برشمردند.

در این مراسم که جمع قابل توجهی از تکابی های مقیم استان تهران از جمله شهرهای تهران، شهرقدس، شهریار، کرج و ... حضور داشتند ضمن اعلام همبستگی جهت همیاری و کمک به یکدیگر در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی و مذهبی اعلام کردند که با حفظ وحدت و انسجام برای پیشرفت و توسعه بهتر شهرستان تکاب گام برداشته و با همفکری و همیاری با سایر نخبه های تکابی در سراسر کشور و با تعامل هر چه بیشتر شرایط را برای توسعه هر چه بیشتر تکاب فراهم نمایند.


در ادامه این مراسم آقای حسین گروسی نماینده مردم شهرستانهای قدس، شهریار و ملارد که مهمان ویژه این مراسم بود ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها از همبستگی تکابی های مقیم غرب تهران ابزار خرسندی کرده و آن را نمونه بارزی از همسویی مردم با مسئولین در جهت توسعه اقتصادی و اجتماعی عنوان کرد و امیدوار شد که تکابیها همچون گذشته و بیش از پیش در عرصه های منطقه ای و ملی حضور داشته و اظهار داشتند در توسعه و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی مسئولین و نظام را همراهی نمایند.

در پایان این مراسم ذاکر و مداح اهل بیت عصمت و طهارت، آقای مجتبی عبادی، به ذکر مصائب و بیان مرثیه از حضرت فاطمه زهرا (س) پرداختند.

شهردار سابق شهر تکاب و همچنین دکتر یگانه از دیگر مهمانان این مراسم بودند.
]]>
آغاز عملیات اجرایی اصلاح طرح هندسی میدان ولایت 2016-03-15T16:47:17+01:00 2016-03-15T16:47:17+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4289 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:  طرح هندسی میدان ولایت پس از تصویب در شورای ترافیک شهرستان تکاب توسط مهندسین راه و ترافیك اصلاح شد و عملیات اجرایی اصلاح هندسی به منظور رفع مشکلات ترافیکی در حال اجرا می باشد..همزمان فضای سبز میدان ولایت نیز برای استقبال از سال نو احداث می گردد. پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:  طرح هندسی میدان ولایت پس از تصویب در شورای ترافیک شهرستان تکاب توسط مهندسین راه و ترافیك اصلاح شد و عملیات اجرایی اصلاح هندسی به منظور رفع مشکلات ترافیکی در حال اجرا می باشد.


IMG_0066.همزمان فضای سبز میدان ولایت نیز برای استقبال از سال نو احداث می گردد.
]]>
تصویب طرح ایجاد توسعه زیرساخت‌های گردشگری «تخت سلیمان» 2016-03-15T16:02:18+01:00 2016-03-15T16:02:18+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4288 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: «راهکارهای اجرایی و طرح ایجاد توسعه زیرساخت‌های گردشگری پایگاه جهانی تخت سلیمان از سوی هیات راهبردی این پایگاه به تصویب رسید.» علیرضا شاه محمدپور، مدیر پایگاه جهانی تخت سلیمان با اعلام این خبر گفت: توسعه زیر ساخت‌های یاد شده شامل اصلاح جاده‌های منتهی به تخت سلیمان، ایجاد اقامتگاه، رستوران، هتل و امکانات ضروری در خارج از حریم مصوب، اصلاح و ایجاد اقامتگاه‌های بومی در روستاهای همجوار، انتقال برق، آب و گاز منطقه با رعایت تمامی اصول و ضوابط حریم، استفاده از پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: «راهکارهای اجرایی و طرح ایجاد توسعه زیرساخت‌های گردشگری پایگاه جهانی تخت سلیمان از سوی هیات راهبردی این پایگاه به تصویب رسید.» علیرضا شاه محمدپور، مدیر پایگاه جهانی تخت سلیمان با اعلام این خبر گفت: توسعه زیر ساخت‌های یاد شده شامل اصلاح جاده‌های منتهی به تخت سلیمان، ایجاد اقامتگاه، رستوران، هتل و امکانات ضروری در خارج از حریم مصوب، اصلاح و ایجاد اقامتگاه‌های بومی در روستاهای همجوار، انتقال برق، آب و گاز منطقه با رعایت تمامی اصول و ضوابط حریم، استفاده از فناوری‌های نوین در معرفی آثار است که از سال آینده آغاز می‌شود.

وی تولیدات فرهنگی مانند تهیه فیلم مستند علمی چاپ مقاله و کتاب، ساخت مولاژ این اثر جهانی، نصب تابلوهای معرفی دو زبانه با توضیحات علمی، ساماندهی موزه، بازآفرینی تصویری برخی از فضاهای معماری خاص این مجموعه را از جمله برنامه‌هایی شمرد که از سوی هیات راهبردی پایگاه میراث جهانی تخت سلیمان به تصویب رسید.

او برنامه‌های پژوهشی شامل مطالعات مبانی نظری و تاریخ معماری، سازه‌های معماری، مستند نگاری و آسیب‌شناسی، پوشش‌های حفاظتی، برنامه‌های حفاظتی و مرمتی همچون انجام عملیات مرمتی در سنگ‌های زیرین دروازه شمال، باروی سه و چهار، ایوان خسرو، بدنه‌های آجری آتشکده، تکمیل موانع عبور مراجعین به محوطه های خاص، انجام اقدامات اولیه برای ایجاد پوشش همگام با فضای معماری از دیگر اقداماتی عنوان کرد که قرار است در سال 95 اجرایی شود.
]]>
شورای نگهبان صحت انتخابات 50 حوزه انتخابیه را تأیید کرد 2016-03-14T18:25:40+01:00 2016-03-14T18:25:40+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4286 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: پرونده‌های 50 حوزه‌ انتخابیه در جلسه شورای نگهبان مطرح و صحت انتخابات این حوزه‌ها مورد تأیید قرار گرفت.، سیامک ره‌پیک سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات در مصاحبه تلفنی با خبر نیمروزی با اشاره به وصول برخی گزارش‌ها و شکایات از بعضی حوزه‌های انتخابیه به شورای نگهبان اظهار داشت: تاکنون بیش از یکصد حوزه انتخابیه مورد بررسی شورای نگهبان قرار گرفته و روند برگزاری انتخابات تأیید شده است.وی افزود: البته برای اعلام رسمی باید تشریفات اداری طی شود اما نتایج حدود 50 حوز پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: پرونده‌های 50 حوزه‌ انتخابیه در جلسه شورای نگهبان مطرح و صحت انتخابات این حوزه‌ها مورد تأیید قرار گرفت.
، سیامک ره‌پیک سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات در مصاحبه تلفنی با خبر نیمروزی با اشاره به وصول برخی گزارش‌ها و شکایات از بعضی حوزه‌های انتخابیه به شورای نگهبان اظهار داشت: تاکنون بیش از یکصد حوزه انتخابیه مورد بررسی شورای نگهبان قرار گرفته و روند برگزاری انتخابات تأیید شده است.
وی افزود: البته برای اعلام رسمی باید تشریفات اداری طی شود اما نتایج حدود 50 حوزه انتخابیه که مورد تأیید قرار گرفته است، امروز اعلام شد و در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.
سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان ابراز امیدواری کرد که نتیجه بررسی سایر حوزه‌های انتخابیه نیز پس از بررسی نهایی اعلام شود.
ره‌پیک با بیان اینکه برخی از حوزه‌های انتخابیه نیاز به بررسی بیشتر و بازرسی داشته است، تصریح کرد: در برخی از حوزه‌ها نیز بازشماری محدود صندوق‌ها انجام شد و تا چند روز آینده نتایج نهایی اعلام می‌شود.

ره‌پیک معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان همچنین در نامه‌ای به وزیر کشور اسامی این 50 حوزه را اعلام کرد.

نظر به برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مورخ 1394/12/07 و با عنایت به ماده 73 قانون انتخابات پرونده‌های حوزه‌های انتخابیه ذیل در جلسات متعدد شورای نگهبان مطرح و صحت انتخابات این حوزه‌های مورد تأیید قرار گرفت.

متن کامل این نامه به این شرح است:

جناب آقای رحمانی‌فضلی

وزیر محترم کشور

سلام علیکم

1- تبریز ، آذرشهر ، اسکو    2- بستان آباد  3- ارومیه   4- بوکان   5- اردبیل ، نمین ، نیر ، سرعین   6- پارس آباد ، پیله سوار  7- خمینی شهر
8- شهرضا ، دهاقان ، دهستان دره شور  9- ساوجبلاغ ، طالقان ، نظرآباد  10- کرج ، اشتهارد ، فردیس   11- بوشهر ، گناوه ، دیلم  12- دشتی ، تنگستان   13- رباط کریم ، بهارستان  14- نهبندان ، سربیشه  15- قائنات و زیرکوه    16- تربت جام ، تایباد ، باخرز  17- اسفراین   18- بجنورد ، مانه و سملقان ، جاجرم ، گرمه ، رازو جرگلان   19- دزفول  20- دشت آزادگان ، هویزه
  
]]>
به یاد سردار قهرمان بدر «آقا مهدی باکری» 2016-03-14T17:48:45+01:00 2016-03-14T17:48:45+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4285 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: شهید مهدی باکری را با نام «آقا مهدی» بیشتر می‌شناسند. او به سال ۱۳۳۳ ه. ش در شهرستان میاندوآب در جنوب دریاچه ارومیه در یک خانواده مذهبی متولد شد. به نقل از پیام ملت ؛ علی اکبر شیوخی – دوران کودکی، مادرش را از دست داد و سال ۱۳۸۵ نیز پدرش دارفانی را وداع گفت. «آقامهدی» تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در ارومیه به پایان رسانید و در دوره دبیرستان (همزمان با شهادت برادرش علی باکری به دست دژخیمان ساواک) وارد جریانات سیاسی شد.پس از اخذ دیپلم با وجود آنکه از شها پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: شهید مهدی باکری را با نام «آقا مهدی» بیشتر می‌شناسند. او به سال ۱۳۳۳ ه. ش در شهرستان میاندوآب در جنوب دریاچه ارومیه در یک خانواده مذهبی متولد شد. 

به نقل از پیام ملت ؛ علی اکبر شیوخی دوران کودکی، مادرش را از دست داد و سال ۱۳۸۵ نیز پدرش دارفانی را وداع گفت. «آقامهدی» تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در ارومیه به پایان رسانید و در دوره دبیرستان (همزمان با شهادت برادرش علی باکری به دست دژخیمان ساواک) وارد جریانات سیاسی شد.

پس از اخذ دیپلم با وجود آنکه از شهادت برادرش بسیار متاثر و متالم بود، به دانشگاه راه یافت و در رشته مهندسی مکانیک مشغول تحصیل شد. از ابتدای ورود به دانشگاه تبریز یکی از افراد مبارز این دانشگاه بود. او برادرش حمید را نیز به همراه خود به این شهر آورد. شهید باکری در طول فعالیتهای سیاسی خود (طبق اسناد محرمانه بدست آمده) از طرف سازمان امنیت آذربایجان شرقی (ساواک) تحت کنترل و مراقبت بود.

پس از مدتی حمید را برای برقراری ارتباط با سایر مبارزان، به خارج از کشور فرستاد تا در ارسال سلاح گرم برای مبارزین داخل کشور فعال شود.

شهید مهدی باکری در دوره سربازی با تبعیت از اعلامیه حضرت امام خمینی (ره) از پادگان فرار و به صورت مخفیانه زندگی کرد و فعالیتهای گوناگونی را در جهت پیروزی انقلاب اسلامی نیز انجام داد.

بعد از پیروزی انقلاب و به دنبال تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عضویت این نهاد انقلابی در آمد و در سازماندهی و استحکام سپاه ارومیه نقش فعالی را ایفا کرد. پس از آن بنا به ضرورت، دادستان دادگاه انقلاب ارومیه شد. همزمان با خدمت در سپاه، به مدت ۹ ماه با عنوان شهردار ارومیه نیز خدمات ارزنده‌ای را از خود به یادگار گذاشت.

ازدواج شهید مهدی باکری مصادف با شروع جنگ تحمیلی بود. مهریه همسرش اسلحه کلت او بود. دو روز بعد از عقد به جبهه رفت و پس از دو ماه به شهر برگشت و بنا به مصالح منطقه، با مسئولیت جهاد سازندگی استان آذربایجانغربی، خدمات ارزنده‌ای برای مردم انجام داد.

شهید باکری در مدت مسئولیتش به عنوان فرمانده عملیات سپاه ارومیه تلاشهای گسترده‌ای را در برقراری امنیت و پاکسازی منطقه از لوث وجود وابستگان و مزدوران شرق و غرب انجام داد و به‌رغم فعالیتهای شبانه‌روزی در مسئولیتهای مختلف، پس از شروع جنگ تحمیلی، تکلیف خویش را در جهاد با متجاوزین بعثی به میهن اسلامی دید و راهی جبهه‌ها شد.

شهید باکری با استعداد و دلسوزی فراوان خود توانست در عملیات فتح‌المبین با عنوان معاون تیپ نجف اشرف در کسب پیروزی‌ها موثر باشد. در این عملیات یکی از گردان‌ها در محاصره قرار گرفته بود، که ایشان به همراه تعدادی نیرو، با شجاعت و تدبیر بی‌نظیر آنان را از محاصره بیرون آورد. در همین عملیات در منطقه رقابیه از ناحیه چشم مجروح شد و به فاصله کمتر از یک ماه در عملیات بیت‌المقدس (با‌‌ همان عنوان) شرکت کرد و شاهد پیروزی لشکریان اسلام بر متجاوزین بعثی بود. در مرحله دوم عملیات بیت‌المقدس از ناحیه کمر زخمی شد و با وجود جراحتهایی که داشت در مرحله سوم عملیات، به قرارگاه فرماندهی رفت تا برادران بسیجی را از پشت بی‌سیم هدایت کند

]]>
طرح دست های مهربانی در تکاب اجرا شد 2016-03-14T17:43:56+01:00 2016-03-14T17:43:56+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4284 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:در آستانه سال نو و فرارسیدن عید نوروز طرح دست های مهربانی برای حمایت از 240 نفر از دانش آموزان نیازمند تکاب اجرا شد. به منظور حمایت از دانش آموزان نیازمند شهرستان  ، از سوی اداره اوقاف 240 نفر از دانش آموزان تحت پوشش  طرح دست های مهربانی قرار گرفتند.یحیی علی پناه مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب گفت : در دومین سال متوالی در آخرین روزهای سال ، برای حمایت از دانش آموزان نیازمند با اجرای طرح دست های مهربانی ، مبلغ 168 میلیون ریال در قالب کارت های هدیه 700 پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:در آستانه سال نو و فرارسیدن عید نوروز طرح دست های مهربانی برای حمایت از 240 نفر از دانش آموزان نیازمند تکاب اجرا شد.
 به منظور حمایت از دانش آموزان نیازمند شهرستان  ، از سوی اداره اوقاف 240 نفر از دانش آموزان تحت پوشش  طرح دست های مهربانی قرار گرفتند.


یحیی علی پناه مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب گفت : در دومین سال متوالی در آخرین روزهای سال ، برای حمایت از دانش آموزان نیازمند با اجرای طرح دست های مهربانی ، مبلغ 168 میلیون ریال در قالب کارت های هدیه 700 هزار ریالی به 240 نفر از دانش آموزان اهدا شد.

وی افزود : برای حمایت از دانش آموزان نیازمند شهرستان اداره اوقاف و امور خیریه تکاب از محل مازاد نیت موقوفه سلیمان خان افشار تکاب و با مجوز نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ، امسال نیز همانند سال گذشته ، به 240 نفر از دانش آموزان مبلغ 700 هزار ریال کمک می نماید.

 گفتنی است کارت های هدیه در بین دانش آموزان نیازمند مدارس شهر و روستا تا پایان سال توزیع خواهد شد. 

]]>
اولین المپیاد ریاضی دانش آموزان پایه پنجم و ششم ابتدایی شهرستان تکاب 2016-03-14T17:32:01+01:00 2016-03-14T17:32:01+01:00 tag:http://takhtnews.mihanblog.com/post/4283 شورای سردبیری پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: اولین المپیاد ریاضی پایه های پنجم و ششم بصورت جداگانه با شرکت 170 نفر از دانش آموزان برگزار شد. المپیاد ریاضی برای اولین بار در بین دانش آموزان برتر و علاقه مند پایه پنجم و ششم مدارس ابتدایی شهرستان تکاب برگزار شد.بهروز رضایی معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تکاب در حاشیه بازدید از این المپیاد  گفت : هدف از اجرای این رقابت علمی  شناسایی دانش آموزان برتر و خصوصا مستعد شهرستان در زمینه ریاضی و  هدایت آنها در مسیر استعدادشان است .وی ض پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: اولین المپیاد ریاضی پایه های پنجم و ششم بصورت جداگانه با شرکت 170 نفر از دانش آموزان برگزار شد.

 المپیاد ریاضی برای اولین بار در بین دانش آموزان برتر و علاقه مند پایه پنجم و ششم مدارس ابتدایی شهرستان تکاب برگزار شد.
بهروز رضایی معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تکاب در حاشیه بازدید از این المپیاد  گفت : هدف از اجرای این رقابت علمی  شناسایی دانش آموزان برتر و خصوصا مستعد شهرستان در زمینه ریاضی و  هدایت آنها در مسیر استعدادشان است .
وی ضمن اشاره به شرکت  170 دانش آموز پایه های پنجم و ششم افزود : امید است با اجرای این اینگونه مسابقات علمی دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس نمونه دولتی بتوانند تجربه و آمادگی حضور در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی را کسب نمایند.

رضایی با تاکید بر اینکه در این دوره از المپیاد در یک رقابت سالم انش آموزان شرکت کننده  به 30 سوال تستی(چهار گزینه ای)  در مدت زمان 120 دقیقه پاسخ دادند خاطر نشان نمود :نتایج مسابقه پس از بررسی و تصحیح  پاسخنامه ها توسط هیئت داوران که متشکل از شش نفر از همکاران علاقه مند و با تجربه در این زمینه می باشند اعلام خواهد شد که به پنج نفر برتر از دانش آموزان هر پایه جوایزی اهدا خواهد خواهد شد.

]]>