شدیدترین عذاب الهی برای افرادی است که تهمت می‌زنند

تاریخ:پنجشنبه 1394/07/30-00:52

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:امام‌جمعه تکاب بیان کرد: تهمت زدن یکی از ناپسندترین اعمال نزد خداوند بوده و خشم و انتقام خداوند را درپی دارد.

حجت‌الاسلام محمدی، امام‌جمعه تکاب گفت: تهمت زدن، یکی از اعمالی است که اسلام به شدت آن را محکوم ساخته و خداوند در قرآن کریم عذابی از آتش را به کسانی که تهمت می‌زنند وعده داده

است.

وی با اشاره به آیه مبارکه «من یکسب خطیئة أو إثما ثم یرم به بریئا فقد احتمل بهتنا و إثما مبینا» تصریح کرد: متهم کردن شخصی به ناحق باعث افروختن خشم خداوند شده و شخص خطاکار علاوه بر عذاب الهی بر بار گناهانش نیز افزوده خواهد شد.

محمدی ادامه داد: تهمت، باعث از بین رفتن ایمان شخص شده و یکی از گناهان کبیره به حساب می‌آید؛ لذا عواقب شدید دنیوی و اخروی درپی داشته و خداوند انتقام خود را از شخص گناهکار در دنیا، و او را به عذاب شدید الهی دچار خواهد کرد.

وی با اشاره به آیه مبارکه «وَ الَّذینَ یَرْمُونَ الْمُحْصَناتِ ثُمَّ لَمْ یَأْتُوا بِأَرْبَعَةِ شُهَداءَ فَاجْلِدُوهُمْ ثَمانینَ جَلْدَةً وَ لا تَقْبَلُوا لَهُمْ شَهادَةً أَبَدًا وَ أُولئِکَ هُمُ الْفاسِقُونَ إِلاَّ الَّذینَ تابُوا مِنْ بَعْدِ ذلِکَ وَ أَصْلَحُوا فَإِنَّ اللّهَ غَفُورٌ رَحیمٌ» بیان کرد: تهمت زدن به افراد پاکدامن و نسبت دادن گناهی به شخصی که آن عمل را مرتکب نشده باعث از بین رفتن اعتماد میان اشخاص شده و حرمت‌ها‌ از بین خواهد رفت.

محمدی با اشاره به اثرات منفی تهمت ادامه داد: تهمت زدن باعث از بین رفتن برکت در زندگی و جامعه شده و شخص نمی تواند ارتباطی خوب و پاک با اطرافیان برقرار کند‌؛ زیرا قلب خود را با این عمل ناپسند سیاه کرده و زندگی خود را به تباهی می‌کشاند.


ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جلسه کمیته بهداشت کشاورزی شهرستان تکاب برگزار شد

تاریخ:پنجشنبه 1394/07/30-00:48

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:اولین جلسه کمیته بهداشت کشاورزی شهرستان تکاب جهت بررسی وضعیت دامداری‌های داخل شهر و نحوه انتقال آنها به خارج از شهر به ریاست معاون فرماندار و با حضور سایر اعضاء در فرمانداری تکاب برگزار گردید.

در این جلسه عباسی معاون فرماندار با تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)،  بر همکاری و تعامل دستگاههای مختلف در جهت ساماندهی وضعیت دامداری‌های داخل و اطراف شهر که سبب ایجاد چشم انداز ناخوشایندی در محیط پیرامونی شهر شده اند تأکید کرد.

عباسی در ادامه تضمین سلامت و بهداشت شهروندان را امری مهم و حیاتی دانست و بیان کرد:  وجود دامداری‌ها در داخل و نزدیک اماکن مسکونی در شهر تکاب موجب ایجاد مسائل و مشکلات اجتماعی، بهداشتی و زیست محیطی شده است که حل این مسائل همت جمعی دامداران و مسئولین را می طلبد.

در ادامه هریک از اعضاء به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند و در پایان جلسه بر مطالعه، بررسی و چگونگی انتقال این دامداری‌ها به نقاط مشخص شده تأکید گردید.

 روابط عمومی فرمانداری تکابنوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

نظارت بر عملکرد 50 معدن در تکاب

تاریخ:سه شنبه 1394/07/28-22:35

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از نظارت بر عملکرد 50 معدن در تکاب اشاره کرد.

رحمان وهاب‌زاده ظهر امروز در بازدید از معادن شهرستان تکاب با اشاره به نظارت بر عملکرد معادن در شهرهای مختلف، اظهار داشت: یکی از وظایف اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری نظارت بر عملکرد معادن در شهرستان‌های مختلف آذربایجان غربی است.

وی با بیان اینکه تکاب یکی از شهرهای مهم آذربایجان غربی در زمینه معدن است، تصریح کرد: شهرستان تکاب دارای 50 معدن است که از این تعداد 30 معدن فعال و مابقی غیرفعال هستند که نظارت کامل بر عملکرد تمام این معادن داریم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با بیان اینکه این اداره پیگیری لازم در خصوص عرصه‌ها و منابع ملی دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به سهم اشتغال معادن استان، باید تلاش شود تا آسیبی که به معادن وارد می‌شود به حداقل برسد.

وهاب‌زاده با بیان اینکه نباید منابع طبیعی و عرصه‌های ملی دچار آسیب شوند، ادامه داد: حراست از منابع ملی به عهده تمام مردم جامعه بوده و در این خصوص باید فرهنگ‌سازی لازم برای حراست و نگهداری از منابع طبیعی انجام گیرد.

وی به ظرفیت‌های موجود در این زمینه اشاره کرد و اظهار داشت: باید در راستای بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود حراست از منابع طبیعی را نیز مد نظر قرار دهیم و صرفا به اشتغال و بهره‌برداری از منابع موجود معطوف نشویم.

خبرگزاری فارسنوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بیمارستان شهداء تکاب مجهز به تجهیزات جدید در شش ماه اول سال 94

تاریخ:سه شنبه 1394/07/28-20:48

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:دکتر بایرام زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان تکاب از مجهز شدن بیمارستان شهداء به تجهیزات درمانی در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.


 دکتر بایرام زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان تکاب به تجهیزات اضافه شده به بیمارستان شهدا در شش ماهه اول سال جاری اشاره کرد گفت: قطعا تجهیز هر چه بیشتر بیمارستانها در روند امورات جاری درمانی و رفاه حال بیماران تاثیر بسزایی داشته و کیفیت ارائه خدمات را ارتقا داده و مشکلات درمانی ناشی از کمبود تجهیزات را کاسته و رضایتمندی ارباب رجوع را تا حد بسیار چشمگیری افزایش خواهد داد.

وی در مورد نقش طرح تحول نظام سلامت در تجهیز بیمارستانها نیز اشاره کرد: با توجه به کاهش میزان دریافتی از جیب مردم و افزایش درآمد پزشکان و کادر درمانی انگیزه خدمت رسانی بالا رفته و موجب تسهیل در تخصیص اعتبارات جدید با افزایش نسبی سطح درآمد بیمارستانها گردیده و از این مسیر بخشی از نیازها در زمینه تجهیزات بیمارستانها محقق گردیده است.

دکتر بایرام زاده در ادامه به مجهز شدن بخشهای بیمارستان به تجهیزات جدید در شش ماهه اول سالجاری بشرح ذیل اشاره کرد.

درمانگاه قلب: سیستم هولتر فشار خون و هولتر مانیتورینگ ECG

بخش دیالیز: راه اندازی تعداد پنج دستگاه دیالیز گامبرو در بخش دیالیز

واحد آزمایشگاه بیمارستان شهداء: دستگاه بن ماری 37 درجه ، هود آزمایشگاهی ، دستگاه اتوانالایزر( 1500 BT) و دستگاه دیونایزر ( دستگاه آب مقطر گیری)

اتاق عمل بیمارستان: ست مپلسون ، دستگاه بیهوشی ، مانیتورینگ ICU با پایه ترالی مربوطهادامه مطلب

نوع مطلب : توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جلسه مشورتی و جمع بندی پروژه‌های محرک توسعه شهرستان تکاب برگزار شد

تاریخ:سه شنبه 1394/07/28-20:20

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: جلسه مشورتی و جمع بندی پروژه‌های محرک توسعه شهرستان جهت طرح در جریان سفر آتی ریاست محترم جمهور به ریاست معاون فرمانداری تکاب و با حضور مسئولین ادارت برگزار شد.  

عباسی معاون فرماندار تکاب در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بر تعامل، همفکری، وحدت و تشریک مساعی در حل مشکلات شهرستان تأکید و افزود: مسئولین و کارشناسان ادارات با ارائه ایده‌های نو در زمینه‌های مختلف به توسعه و ارتقاء جایگاه شهرستان کمک نمایند.

عباسی در ادامه با اشاره به سفر پر خیر و برکت ریاست محترم جمهوری و هیئت دولت در آینده به استان گفت: ارائه طرح‌های اساسی جهت تصویب در جریان سفر هیئت دولت می‌تواند زمینه تحرک و توسعه بیشتر شهرستان را فراهم سازد.  

وی، تکمیل زیرساخت‌ها از جمله راه‌های ارتباطی، معادن و گردشگری را از مهمترین محرک‌های توسعه پایدار شهرستان توصیف کردند.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر، مدیران دستگاههای اجرایی پروژه‌های مؤثر زیر را جهت طرح در جریان سفر هیئت دولت به استان ارائه نمودند:

-          تکمیل جاده تکاب  شاهیندژ.

-          تکمیل جاده تکاب- تخت سلیمان  دندی.

-          احداث مجتمع گردشگری- رفاهی در تخت سلیمان.

-          بهسازی جاده تکاب یاسوکند.

-          تکمیل پروژه پایاب سد ساروق.

-           گازرسانی به روستاهای بخش تخت سلیمان.

-          تکمیل بیمارستان 64 تختخوابی تکاب.

-          تکمیل راه‌های روستایی محور کرفتو.

-          ساماندهی فاضلاب شهرتکاب.

روابط عمومی فرمانداری تکابنوع مطلب : توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

فتوای مراجع عظام در مورد قمه زنی

تاریخ:دوشنبه 1394/07/27-23:08

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:سوال: قمه زدن چه حکمی دارد ؟

 

آیت الله خامنه ای(دام ظلّه):

آیا قمه زدن بطور مخفى حلال است یا اینكه فتواى شریف حضرت عالى عمومیت دارد؟

قمه زنى علاوه بر اینكه از نظر عرفى از مظاهر حزن و اندوه محسوب نمى‏شود و سابقه‏اى در عصر ائمه «علیهم السلام» و زمانهاى بعد از آن ندارد و تأییدى هم به شكل خاص یا عام از معصوم «علیه السلام» در مورد آن نرسیده است، در زمان حاضر موجب وهن و بدنام شدن مذهب مى‏شود بنابراین در هیچ حالتى جایز نیست. (رساله اجوبه، سوال 1461)

 

آیت الله مکارم شیرازی(دام ظلّه):

قمه زنی قطعا حرام است و باید از انجام اعمالی که موجب وهن مذهب و یا آسیب به بدن می شود اجتناب کرد .


آیت الله  سیستانی(دام ظلّه):

باید از کارهایی که عزاداری را خدشه دار می کند اجتناب شود .

 

آیت الله فاضل لنکرانی(ره) :

توجه به گرایشی كه نسبت به اسلام و تشیع بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در اكثر نقاط جهان پیدا شده است و ایران اسلامی به عنوان ام القرای جهان اسلام، شناخته می‌شود و اعمال و رفتار ملت ایران به عنوان الگو و بیانگر اسلام، مطرح است،‌ لازم است در رابطه با مسائل سوگواری و عزاداری سالار شهیدان، حضرت امام حسین ـ علیه السلام ـ به گونه‌ای عمل ‌شود، كه موجب گرایش بیشتر و علاقه‌مندی شدیدتر به آن حضرت و هدف مقدس وی گردد. پیداست در این شرایط، مسئله قمه زدن نه تنها چنین نقشی ندارد، بلكه به علت عدم قابلیت پذیرش، و نداشتن هیچ گونه توجیه قابل فهم مخالفین، نتیجه سوء بر آن مترتب خواهد شد. لذا لازم است، شیعیان علاقه‌مند به مكتب امام حسین ـ علیه السلام ـ از آن خود‌داری نمایند؛ و چنان چه در این مورد، نذری وجود داشته باشد؛ نذر واجد شرایط صحت و انعقاد نیست.

 

آیة الله جوادی آملی(دام ظلّه):

 چیزی که مایه وهن اسلام و پایه هتک حرمت عزاداری است جایز نیست، انتظار می رود از قمه زنی و مانند آن پرهیز شود.

 

آیت الله بهجت(ره):

 ازهرعملی كه باعث وهن به تشیع می شود باید پرهیز نمود.

 

آیت الله نوری همدانی(دام ظلّه) :

 قمه زدن اشکال دارد.

 

آیة الله مظاهری اصفهانی(دام ظلّه):

 قمه زدن و مانند آن جائز نیست.

 

آیة الله سید كاظم حائری(دام ظلّه):

 خرافاتی مانند قمه ‏زنی، موجب بدنامی اسلام و تشیع است.

 

آیة الله نوری همدانی(دام ظلّه):

عزاداران محترم و متعهد به جای اینکه قمه را بر فرق خود بکوبند در فکر آن باشند قمه را بر سر دشمنان اسلام که اراضی آنان را اشغال و در فکر تضعیف آنان می باشند و منابع آنان را غارت و بالاخره هر روزی با ترفند جدیدی حیات اسلامی آنها را به مخاطره می اندازند بکوبند . خداوند توفیق بیشتر برای پیمودن این راه به همه ی مسلمانان عنایت بفرماید.


ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

روایتی از یک بدعت عجیب و غریب

تاریخ:دوشنبه 1394/07/27-22:38

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:رهبر معظم انقلاب بیان کردند: عدّه‌ای وقتی این حرف را بشنوند، مطمئناً از روی دلسوزی خواهند گفت «خوب بود فلانی این حرف را امروز نمیزد.» نه؛ من بایستی این حرف را میزدم. من باید این حرف را بزنم. بنده مسؤولیتم بیشتر از دیگران است.

رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از روحانیون کهگیلویه و بویراحمد در تاریخ 17 خرداد 1373 بیان کردند:

« بنده خیلی متأسفم که بگویم در این سه، چهار سال اخیر، برخی کارها در ارتباط با مراسم عزاداری ماه محرّم دیده شده است که دستهایی به غلط، آن را در جامعه ما ترویج کرده‌اند. کارهایی را باب میکنند و رواج میدهند که هر کس ناظرِ آن باشد، برایش سؤال به‌وجود می‌آید. به‌عنوال مثال، در قدیم‌الایام بین طبقه عوام‌النّاس معمول بود که در روزهای عزاداری، به بدن خودشان قفل میزدند! البته، پس از مدتی، بزرگان و علما آن را منع کردند و این رسمِ غلط برافتاد. اما باز مجدّداً شروع به ترویج این رسم کرده‌اند و شنیدم که بعضی افراد، در گوشه و کنار این کشور، به بدن خودشان قفل میزنند! این چه کارِ غلطی است که بعضی افراد انجام می دهند!؟

قمه‌زدن نیز همین‌طور است. قمه‌زدن هم از کارهای خلاف است. میدانم عدّه‌ای خواهند گفت: «حق این بود که فلانی اسم قمه را نمیآورد.» خواهند گفت: «شما به قمه‌زدن چه‌کار داشتید؟ عدّه‌ای میزنند؛ بگذارید بزنند!» نه؛ نمیشود در مقابل این کارِ غلط سکوت کرد. اگر به‌گونه‌ای که طىّ چهار، پنج سال اخیرِ بعد از جنگ، قمه‌زدن را ترویج کردند و هنوز هم میکنند، در زمان حیات مبارک امام رضوان‌اللَّه‌علیه ترویج میکردند، قطعاً ایشان در مقابل این قضیه میایستادند. کارِ غلطی است که عدّه‌ای قمه به‌دست بگیرند و به سر خودشان بزنند و خون بریزند. این کار را میکنند که چه بشود؟! کجای این حرکت، عزاداری است؟! البته، دست بر سر زدن، به نوعی نشانه عزاداری است. شما بارها دیده‌اید، کسانی که مصیبتی برایشان پیش می‌آید، برسروسینه خود میکوبند. این نشانه عزادارىِ معمولی است. 

اما شما تا به حال کجا دیده‌اید که فردی به خاطر رویکرد مصیبتِ عزیزترین عزیزانش، با شمشیر برمغز خود بکوبد و از سرِ خود خون جاری کند؟! کجای این کار، عزاداری است؟! قمه‌زدن، سنّتی جعلی است. از اموری است که مربوط به دین نیست و بلاشک، خدا هم از انجام آن راضی نیست. علمای سلف دستشان بسته بود و نمیتوانستند بگویند «این کار، غلط و خلاف است.» امروز روز حاکمیت اسلام و روز جلوه اسلام است. 
نباید کاری کنیم که آحاد جامعه اسلامىِ برتر، یعنی جامعه محبِ‌ اهل‌بیت علیهم‌السّلام که به نام مقدس ولىِّ عصر ارواحنافداه، به نام حسین‌بن‌علی علیه‌السّلام و به نام امیرالمؤمنین علیه‌الصّلاةوالسّلام، مفتخرند، در نظر مسلمانان و غیرمسلمانان عالم، به‌عنوان یک گروه آدم های خرافىِ بی منطق معرفی شوند. 

من حقیقتاً هر چه فکر کردم، دیدم نمیتوانم این مطلب - قمه‌زدن - را که قطعاً یک خلاف و یک بدعت است، به اطّلاع مردم عزیزمان نرسانم. این کار را نکنند. بنده راضی نیستم. اگر کسی تظاهر به این معنا کند که بخواهد قمه بزند، من قلباً از اوناراضیام. این را من جدّاً عرض میکنم. یک وقت بود در گوشه و کنار، چند نفر دوْرِ هم جمع میشدند و دور از انظار عمومی مبادرت به قمه‌زنی میکردند و کارشان، تظاهر - به این معنا که امروز هست - نبود. کسی هم به خوب و بدِ عملشان کار نداشت؛ چرا که در دایره محدودی انجام میشد.


ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

اعضای هیئت امنای مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب معرفی شدند

تاریخ:دوشنبه 1394/07/27-21:13

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز اعضای هیئت امنای مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب صبح امروز معرفی شدند.


 اعضای هیئت امنای مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب با حضور مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی، شیرکوند معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صبح امروز در سالن حوزه استاندار معرفی شدند.

سعادت در این مراسم با اشاره به قدمت و حفظ مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب گفت: صیانت از آثار تاریخی به خصوص آثار تاریخی ثبت شده جهانی نیازمند مشارکت همگانی است.

وی با تاکید بر لزوم همکاری تمامی مردم و مسئولان استانی در جهت جذب گردشگران خارجی و داخلی برای بازدید از این مجموعه جهانی ادامه داد: با فرآهم سازی زیرساخت های لازم می توانیم از این مجموعه در جهت توسعه گردشگری و اقتصادی استان بهره مند شویم.

سعادت نبود راه دسترسی مناسب را مهمترین مشکل پیش روی مجموعه جهانی تخت سلیمان عنوان و اضافه کرد: جاده های منتهی به مجموعه تخت سلیمان از استاندارد های لازم برخوردار نیستند که لازم با جذب سرمایه گذاران در حوزه گردشگری و اصلاح این جاده شاهد حضور گردشگران خارجی و داخلی باشیم. 

پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربینوع مطلب : تخت سلیمان 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

توصیه های کشاورزی: آشنایی با کود فروت ست

تاریخ:دوشنبه 1394/07/27-20:46

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:کود مایع فروت ست سرسبز مناسب برای استفاده انواع گیاهان و درختان می­ باشد. وجود عناصر روی و بُر در کنار یکدیگر به بهبود و افزایش گل دهی و تبدیل بیشتر گل به میوه کمک نموده و کیفیّت بهتر محصول را به دنبال دارد.

اهمیت 
افزایش تشکیل میوه در محصولات باغی از لحاظ اقتصادی مورد اهمیت است.در اوایل بهار که دمای خاک پایین است و برگها ظاهر نشده اند،جذب عناصرغذایی مورد نیاز گیاه صورت نمی پذیرد لذا محلول پاشی عناصر مورد نیاز گیاه در پاییز مفید خواهد بود. 
مشخصات کود 
این کود حاوی150گرم بر لیتر ازت (N), 100گرم بر لیتر روی (Zn), 40گرم برلیتر بور (B) می با شد و در بسته بندی یک لیتری عرضه می گردد. 
مقدار، زمان و نحوه مصرف: 

نوع محصولدفعات مصرفمحلول پاشی (در 1000 لیتر آب)همراه با آب آبیاری (در هکتار)
درختان میوه1-2 بار در مرحله تورم جوانه ها بعد از برداشت2.5-3 لیتر5-6 لیتر
پسته، گردو، بادام1-2 بار در مرحله تورم جوانه ها بعد از برداشت2.5-3 لیتر5-7 لیتر
مرکبات1-2 بار در مرحله تورم جوانه ها بعد از برداشت2-2.5 لیتر5-6 لیتر
محصولات زراعی1-2 بار2-2.5 لیتر4-5 لیتر


روش مصرف
ابتدا ظرف محتوی کود را به خوبی تکان داده و کود را در مخزنی که تا نیمه از آب پر شده و در حال همزدگی می باشد بریزید.سپس مقدار آب مورد نیاز جهت محلول پاشی یک هکتار را اضافه و پس از همزدگی،محلول پاشی را آغاز نمایید. 

ویژگی کود فروت ست: 
  • افزایش گرده افشانی 
  • سرعت بالای جذب از طریق برگ و چسبندگی بالا در برابر بارندگی ها 
  • حمل و قابلیت مصرف آسان 
  • قابلیت اختلاط با اکثر سموم دفع آفات نباتی و کود های شیمیایی

تهیه  وتنظیم: مهندس فردین مرادی کارشناس گیاه پزشکی
داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بررسی ایجاد شبکه دفع بهداشتی فاضلاب و پسماند زباله ها در شهرستان تکاب

تاریخ:یکشنبه 1394/07/26-20:13

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:در جلسه ای که با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و فرماندار تکاب در محل استانداری برگزار شد، مسائل و مشکلات دفع غیربهداشتی فاضلاب و زباله شهری شهرستان تکاب مورد بررسی قرار گرفت.


عطاپور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در جلسه کمیته زیرمجموعه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان که با موضوع دفع غیربهداشتی فاضلاب و زباله شهری شهرستان 

تکاب در محل استانداری ترتیب یافت، اظهار کرد: یکی از مهمترین خدمات مورد نیاز برای زندگی شهری، ایجاد شبکه دفع بهداشتی فاضلاب و پسماند زباله هاست که متاسفانه این موضوع تاکنون در شهرستان تکاب به مرحله اجرا درنیامده و شهروندان را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است؛ لذا از دستگاهها و شرکت های متولی امر در استان بویژه شرکت آب و فاضلاب انتظار می رود موضوع مذکور را به صورت جدی پیگیری و در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی ادامه داد: تکاب از جمله شهرستان های دارای گردشگر بین المللی در استان و کشور است و لازم است در این شهرستان به مسائلی از قبیل امکانات زیرساختی و بهداشتی و زیباسازی و مبلمان شهری، بیشتر توجه شود که البته در کنار اقدامات فنی و عمرانی، باید آموزش، فرهنگسازی و ارتقای مشارکت شهروندان در امور مختلف نیز لحاظ شود.

ثقفی فرماندار تکاب نیز در این جلسه به تشریح مسائل و مشکلات شهرستان در خصوص فاضلاب و مدیریت پسماند شهری پرداخت و خواستار توجه و جدیت بیشتر مسئولان و مدیران استان در جهت رفع این مشکلات شد.

وی گفت: لایه‌های زیرین مناطق شهری تکاب نفوذ ناپذیربوده و فاضلاب‌های دفع شده از منازل جذب خاک نمی شوند و همین امر موجب بروز مشکلات بهداشتی در تکاب شده است.

نمایندگان دستگاهها و شرکت های خدماتی نیز در این جلسه پیشنهادات خود را در خصوص راهکارهای اجرای سیستم فاضلاب شهری و مدیریت پسماند شهری در تکاب مطرح کردند. 

منیع: خبر آنلاین نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

آیین شیرخوارگان حسینی در زینبیه اعظم تکاب برگزار می شود

تاریخ:پنجشنبه 1394/07/23-23:18

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مراسم شیرخوارگان حسینی همزمان با نخستین جمعه ماه محرم امسال در 36 مسجد، مصلا و حسینیه شهرستان های مختلف آذربایجان غربی برگزار می شود.

این آیین معنوی در 16 نقطه شهرستان ارومیه و 20 مرکز 12 شهرستان دیگر برگزار شده و مادران حسینی به همراه فرزندان شیرخوار خود در آن حضور می یابند.
مصلای امام خمینی (ره)، حسینیه اعظم علی ابن موسی الرضا (ع)، مسجد جنرال در خیابان مدنی، مسجد موسی بن جعفر (ع) در خیابان ارشاد، مسجد ابوالفضل (ع) در منطقه ابوذر، مسجد جامع علی ابن ابیطالب (ع) شهرک ایثار، مسجد امام حسین (ع) شهرک بهداری، مسجد آیت الله طالقانی در خیابان خرمشهر، مسجد قبا در خیابان ولی عصر (عج)، مسجد حضرت قائم در خیابان فرهنگ، مسجد نرجس خاتون، مسجد امام هادی (ع) در منطقه کشتارگاه، مسجد لطفعلی خان در میدان امام حسین (ع)، مسجد بنی هاشم در خیابان همافر و مسجد امام رضا (ع) در کوی مریم شهرک شهریار مکان های در نظر گرفته شده برای این مراسم در ارومیه هستند.
همچنین حسینیه شهر قوشچی در شهرستان ارومیه نیز میزبان عاشقان اهل بیت (ع) در این شهر است.
علاوه بر آن، امامزاده برگشاد و مهدیه اهرنجان سلماس، مسجد صاحب الزمان (عج)، امامزاده سید بهلول، مسجد داش آغلیان و حسینیه شیخ نوایی در خوی، مسجد علی ابن ابیطالب (ع) ماکو، سالن امام علی (ع) چایپاره، مسجد جامع چورس، سالن ورزشی مدرسه شهید رجایی شوط، مهدیه پلدشت و مسجد حضرت ابوالفضل (ع) بازرگان اماکن پیش بینی شده برای برگزاری این مراسم معنوی در شمال استان به شمار می روند.
در جنوب آذربایجان غربی نیز این مراسم در هشت شهر برگزار می شود که شامل سالن دو هزار نفری ولایت نقده، مسجد امام حسین (ع) محمدیار، مسجد سیرجانی میاندوآب، مسجد جامع حضرت رسول اکرم (ص) شاهین دژ، مسجد چهارده معصوم (ع) مهاباد، زینبیه اعظم تکاب، مسجد امام حسین (ع) پیرانشهر و مهدیه شهید امامی کشاورز هستند.
این مراسم به صورت همزمان از ساعت هشت صبح روز جمعه اول ماه محرم در سه هزار و 100 نقطه ایران و جهان برگزار می شود.
مراسم شیرخوارگان حسینی، آیین معنوی است که در چند سال اخیر در بین پیروان امام حسین (ع) مرسوم شده و در این مراسم، مصائب مربوط به امام حسین (ع) و فرزند شیرخواره ایشان حضرت علی اصغر (ع) ذکر می شود.نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

شهر زیرزمینی موشک های سپاه+عکس

تاریخ:چهارشنبه 1394/07/22-21:39

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:تصاویر موشک های دوربرد سپاه در تونل های زیر زمینی منتشر شد.


نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای اولین بار اجازه تصویربرداری از تونل های زیرزمینی سپاه که موشک های بالستیک دوربرد در آن نگهداری می شوند را صادر کرد و صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران نیز فیلم آن را پخش کرد.

در این تونل های پیچ در پیچ تعداد زیادی از موشک های دوربرد -که در این تصاویر موشک «قدر» است- دیده می شود.

موشک قدر ازجمله موشک های بالستیک و دوربرد سپاه است که در 2 نوع F و H تا کنون ارائه شده که نمونه اول، 2هزار و نمونه دوم 1700 کیلومتر برد دارد.

این تصاویر محرمانه برای اولین‌ بار منتشر می‌ شود
افسران -  تصاویر منتشر نشده از «شهر موشکی سپاه» در دل زمین ...
موشک «سجیل» نیز از دیگر موشک‌های مهم و بالستیک سپاه با برد 2هزار کیلومتر است.

البته سردار حاجی زاده در خلال این بازدید گفته است که موشک های دوربرد نسل جدید سپاه از سال آینده جایگزین نسل های قبلی خواهد شد.


ادامه مطلب و تصاویر

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

آیین اعلان عزای حسینی در تکاب برگزار شد

تاریخ:چهارشنبه 1394/07/22-20:43

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، آیین های اعلان عزای حسینی در مساجد، تکایا و حسینیه های شهرستان تکاب برگزار شد.

 در این آیین ها که با حضور پرشور عاشقان سیدالشهدا (ع) و سوگواران امام حسین(ع) برگزار شد، پرچم های سیاه مزین به نام مبارک حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مساجد شهر و همچنین حسینیه ها و تکایای روستاهای تکاب به اهتزاز درآمد و عزاداران با غبار روبی و عطر افشانی مساجد و تکایا به استقبال ایام ماه محرم رفتند.
در این آیین های معنوی مداحان و ذاکران اهل بیت به نوحه خوانی و ذکر مصیبت های امام حسین و یاران با وفایش در صحرای کربلا پرداختند.
همچنین آیین سنتی تشت گذاری به مناسبت اعلان عزای حسینی با شکوه خاصی و با اجرای سنت های قدیمی ماه محرم در مساجد و تکایای روستاهای تکاب برگزار شد.
امام جمعه شهرستان تکاب در آیین ویژه ای که در هیات عزاداری جان نثاران اباعبدالله الحسین (ع) این شهرستان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) گفت: عزاداری سالار شهیدان نعمت وگوهری برای مسلمانان است و عاشقان اهل بیت (ع) باید قدر این نعمت را بدانند.
حجت الاسلام عبد الله محمدی افزود: عزاداری و اشک ریختن برای امام حسین (ع) و یاران شهیدش برائت از آتش و زنده نگاه داشتن فرهنگ اهل بیت (ع) است.
وی گفت: عزاداری برای امام حسین (ع) تبلیغات وهابی ها و تکفیری ها بر علیه اسلام و اهل بیت (ع) را بی اثر می کند و با توجه به این امر آیین های ماه محرم باید روز به روز با شکوه تر و گسترده تر برگزارشود.
وی اظهار کرد: عاشقان اهل بیت (ع) از هر فرصت و امکانی برای عزاداری امام حسین (ع) استفاده کرده و مجالس عزاداری را حتی در خانه ها برگزار کنند.

منبع: ایرنانوع مطلب : مذهبی  اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

رویش قارچ 5کیلوگرمی درتکاب

تاریخ:چهارشنبه 1394/07/22-20:43

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:قارچی به وزن بیش از 5کیلوگرم درشهرستان تکاب برداشت شد. یکی از کشاورزان روستای گزدره تکاب که درحال شخم زنی زمین زراعی اش بود این قارچ را مشاهده و برداشت کرد.
این کشاورز گفت:وزن این قارچ به 5 کیلو و 200 گرم می رسد.
وی قبل از
این نیز قارچ دیگری به وزن 2کیلوگرم را از این محل برداشت کرده بود.

بارش های مناسب پاییزی امسال سبب شده که دراین فصل شاهد رشد قارچ های بزرگ درتکاب باشیم.

تکاب در منطقه کوهستانی در جنوب شرقی اذربایجان غربی واقع شده است.

خبرگزاری صداوسیما


نوع مطلب : طبیعت تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جلسه کمیسیون فرعی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان تکاب برگزار شد

تاریخ:چهارشنبه 1394/07/22-20:36

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:جلسه کمیسیون فرعی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان تکاب به ریاست عباسی معاون فرماندار شهرستان تکاب و با حضور سایر اعضا برگزار گردید.

 عباسی معاون فرماندار تکاب در این جلسه با اشاره به اهمیت مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:کمیسیون فرعی مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از زیر مجموعه‌های شورای تامین شهرستان بوده که هدف آن  اقدامات موثر در جهتجلوگیری از حمل و انتقال کالاهای قاچاق از شهرهای همجوار و سایر مناطق کشور و یا توزیع آن در این شهرستان می باشد.

 عباسی ادامه داد با توجه به رویکرد حمایتی دولت تدبیر و امید از تولید، این کمیسیون بیش از پیش اهمیت پیدا می کند و باید از این رویکرد در سطح شهرستان به سمت مهار و کنترل این پدیده غیر قانونی و شوم استفاده کرد.

وی تصریح کرد: باید با تدوین و اجرای برنامه های مختلف در قالب دو بخش پیشگیری و حمایت از تولیدات داخلی و انجام کار فرهنگی زمینه قاچاق کالاهای خارجی را از بین برد.

عباسی در ادامه افزود: طی این مدت تمامی اعضای کمیسیون قاچاق این شهرستان تلاش‌ها و اقدامات مناسبی را در این راستا طرح و عملی نموده اند که شایستهتقدیر است.

 روابط عمومی فرمانداری تکاب،نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

12 قلاده کفتار راه راه در زیستگاههای شهرستان تکاب مشاهده شد.

تاریخ:چهارشنبه 1394/07/22-20:24

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:سرپرست اداره حفاظت محیط زیست تکاب گفت:مأموران یگان حفاظت محیط زیست این شهر ستان امروز در حین گشت زنی 12 قلاده کفتار را ه راه را در مسیر تخلیه زباله این شهرستان مشاهده کردند.


کفتارها در قاره آفریقا و آسیا پراکنده اند .
این حیوان که در مناطق کوهستانی ـ استپی و بیابانی زندگی می کند شبگرد است ولی در اوایل غروب و صبح زود نیز مشاهده می شود.

کفتار، بدنی شبیه سگ، سری بزرگ و آرواره هایی قوی دارد و لکه سیاه رنگی زیر گردن تا زیر پوزه آنها دیده می شود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما


نوع مطلب : طبیعت تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

پوشش بیش از یک‌هزار هکتار از اراضی تکاب با اجرای طرح پایاب سد الغدیر

تاریخ:چهارشنبه 1394/07/22-07:27

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:فرماندار تکاب از زیر پوشش رفتن یک‌هزار و 250 هکتار از اراضی تکاب با اجرای طرح پایاب سد الغدیر خبر داد.

ایرج ثقفی  داشت: طی بازدیدهای به عمل آمده از کارگاه و طرح پایاب سد الغدیر شاهدیم که فعالیت‌های این پروژه هم‌اکنون مراحل اجرایی خود را طی می‌کند.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این پروژه شاهد آبرسانی به مزارع کشاورزی روستاهای قراقیه و امین آباد خواهیم بود، تصریح کرد: اجرای این پروژه تاثیر قابل توجهی در زمینه زیر پوشش بردن اراضی کشاورزی خواهد داشت.

فرماندار تکاب با تاکید بر تسریع در روند اجرای این پروژه، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه با اتمام این پروژه شاهد تامین آب مورد نیاز بخش قابل توجهی از اراضی کشاورزی این شهرستان خواهیم بود، لازم است تا این پروژه با سرعت هرچه تمام‌تر به اتمام برسد.

این مسئول با اشاره به اقدامات انجام گرفته در اجرای پروژه طرح پایاب سد الغدیر، ادامه داد: در این خصوص 800 هکتار لوله‌گذاری شده است و مقرر شده در فاز نخست یک‌هزار و 250 هکتار زیر پوشش قرار گیرد.

ثقفی با اشاره به اعتباری که برای این منظور هزینه می‌شود، خاطرنشان کرد: 60 میلیارد ریال برای به اتمام رسیدن فاز نخست این پروژه نیاز است که امیدواریم سریعا اعتبارات تخصیص واگذار و پروژه با سرعت هرچه تمام‌تر اجرا شود.

وی با بیان اینکه اجرای این سدها زمینه تامین آب مورد نیاز اراضی کشاورزی را سبب می‌شود بر مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی تاکید کرد و افزود: در این خصوص باید در مرحله نخست کشاورزان با نحوه درست مصرف آب آشنا شوند.

منبع: فارس نیوزنوع مطلب : توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بازدید فرماندار از آسفالت راه روستایی تپه‌بور و دیدار با مردم

تاریخ:سه شنبه 1394/07/21-19:22

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:ایرج ثقفی عصر دیروز  از آسفالت راه روستایی تپه بور بازدید و با مردم این روستا دیدار کرد.

آسفالت راه روستایی تپه بور به طول 4 کیلومتر و به عرض 5/5 متر و با اعتباری بالغ بر 4200 میلیون ریال آماده بهره برداری است.

با بهره برداری از این طرح 50 خانوار و جمعیتی بالغ بر 300 نفر از نعمت راه مناسب برخوردار خواهند شد

در این دیدار مردم روستای تپه بور با تقدیر و تشکر از فعالیتهای دولت در چند سال اخیر مسائل و مشکلات عمومی روستا را به اطلاع فرماندار رساندند.

 روابط عمومی فرمانداری تکابنوع مطلب : توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

عیادت از کودکان بستری در بیمارستان شهداء بمناسبت هفته کودک

تاریخ:سه شنبه 1394/07/21-19:19

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: فرماندار تکاب ، مدیر شبکه و جمعی از کارکنان شبکه بهداشت و درمان با حضور در بخش اطفال از کودکان بستری عیادت کردند . 


گفتنی است فرماندار و مدیر شبکه با حضور در منزل یک کودک مبتلا به سرطان با اهدای هدیه ای این هفته را به این کودک تبریک گفتند .


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

برگزاری جلسه ی بیمار طاعون نشخوارکنندگان کوچک در تکاب

تاریخ:سه شنبه 1394/07/21-19:10

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: جلسه ای در شبکه ی دامپزشکی شهرستان تکاب با موضوع احتمال بروز بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک برگزار گردید.
در این جلسه که سرپرست و کارشناسان اداره ی حفاظت محیط زیست تکاب و دکتر و کارشناسان و ریاست شبکه دامپزشکی حضور داشتند و در ارتباط با موضوع جلسه بحت و تبادل نظر گردید.
با توجه به اینکه تعدادی از روستاهای شهرستان تکاب در داخل محدوده و تعدادی نیز در مجاورت منطقه ی حفاظت شده ی انگوران استان زنجان قرارگرفته اند تمهیدات لازم در خصوص اطلاع رسانی به دامداران و انجام واکسیناسیون نشخوارکنندگان توسط شبکه ی دامپزشکی از مصوبات جلسه بود که شبکه ی دامپزشکی بایستی اقدام به واکسیناسیون دامهای چندین روستا نمایند 
و در صورت بروز بیماری یا تلفات یا حرکات غیرعادی در بین وحوش یا دام ها، شبکه ی دامپزشکی سریعاً به اداره ی حفاظت محیط زیست گزارش نمایند وحفاظت محیط زیست تکاب نیز مقرر کرد در حد توان با شبکه ی دامپزشکی همکاری نمایند.

منبع: تابناک


نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تکاب معرفی شد

تاریخ:سه شنبه 1394/07/21-19:00

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تکاب باحضور مدیر کل اداره اوقاف و امورخیریه استان آذربایجان غربی و ثقفی فرماندار شهرستان تکاب معرفی شد.

با حضور حاج آقا جوانبخت مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان غربی و ثقفی فرماندار شهرستان تکاب، امامی به عنوان رئیس جدید اداره اوقاف و امورخیریه تکاب معرفی و از خدمات آقای محبوبی  رئیس قبلی تقدیر و تشکر گردید.

 در این جلسه، ثقفی با عرض تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)و با اشاره به مسائل و مشکلات موقوفات شهرستان تکاب گفت: مدیریت، انسجام و تعامل از شاخص های  اساسی یک مدیر می باشد و ما از مدیران انتظار داریم  اشرافیت در حوزه کاری خود داشته باشند و با تعامل، نظم و انضباط اداری در راستای اهداف سازمانی تلاش نمایند و هماهنگی لازم با فرمانداری را در جهت ارتقاء و توسعه شهرستان در برنامه کاری خود قرار دهند.

در ادامه مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان غربی ضمن معرفی آقای رحمان امامی به عنوان رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه تکاب، بر حفظ و امانت داری موقوفات موجود در شهرستان تکاب تأکید و از خدمات آقای محبوبی تشکر نمود.

 روابط عمومی فرمانداری تکابنوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بازدید فرماندار تکاب از کارگاه و طرح پایاب سد الغدیر

تاریخ:سه شنبه 1394/07/21-18:49

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: ایرج ثقفی فرماندار تکاب عصر دیروز از کارگاه و طرح پایاب سد الغدیر بازدید و در جریان فعالیت ها و میزان پیشرفت آبرسانی به مزارع کشاورزی روستاهای قراقیه و امین آباد قرار گرفت.

 در این دیدار فرماندار بر تسریع در اجرای این پروژه مهم و تأثیر گذار در بخش کشاورزی تأکید کرد.


 مهندس طاهری رئیس اداره جهاد کشاورزی در ادامه با تشریح این پروژه گفت: لوله گذاری 800 هکتار از 1250 هکتار فاز اول  با صرف اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال به اتمام رسیده و  حوضچه های آن از محل اعتبارات احیاء دریاچه ارومیه در حال اجراست و در صورت تأمین اعتبار کل  لوله گذاری فاز اول تا ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 روابط عمومی فرمانداری تکابنوع مطلب : توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

ترجیح خدمت‌گزاری به پشت میزنشینی راهکار توسعه اقتصادی آذربایجان غربی

تاریخ:سه شنبه 1394/07/21-18:44

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:آذربایجان غربی به واسطه مدیریت نامناسب از نظر نرخ تورم بالاتر از میانگین کشوری بوده و سرانه درآمد نیز پایین‌تر از میانگین کشوری است که برای بهبود وضعیت موجود و توسعه اقتصادی این استان نیازمند خدمتگزاری صادقانه مسئولان هستیم.


با توجه به سطح توقعات مردم از زندگی و تمایل افراد برای داشتن زندگی مناسب از نظر اقتصادی، تاثیر نرخ تورم و میزان سرانه درآمد بر زندگی مردم موضوعی نیست که به راحتی بتوان از

 روی آن گذشت.

در این میان آذربایجان غربی به واسطه برخی مسائل از جمله مرزی بودن این استان با سه کشور به صورت مستقیم و چهار کشور به صورت غیرمستقیم سبب شده تا مسئولان در بسیاری از محافل عمومی و خصوصی از پایین بودن سرانه درآمد مردم آذربایجان غربی و بالا بودن نرخ تورم در این استان نسبت به میانگین کشوری سخن به میان آورند.

بنابه اذعان مسئولان استان آذربایجان غربی، درآمد اکثر خانوارهای این استان در برابر رشد افسارگسیخته تورم در سال‌های قبل هنوز افزایش چندانی نیافته است و آنچه در این استان ملموس است پایین آمدن قدرت خرید مردم است.

در استانی که مسئولان آن میزان درآمد را پایین‌تر از میانگین کشوری اعلام می‌کنند به صفر رسیدن نرخ تورم نیز نمی‌تواند راه به جایی ببرد و به نظر می‌رسد تنها راه حل ارتقای سطح رفاه مردم فقط در افزایش سرانه درآمد می‌تواند باشد که این موضوع نیز به نوبه خود نیازمند خروج از رکود اقتصادی استان است.

با توجه به مباحث و موارد مطرح شده توسط مسئولان استانی در جلسات مختلف و با نگاهی به ظرفیت‌های استان، بدون شک پویایی اقتصاد و خروج از رکود اقتصادی در استان کار چندان دشواری نیست به شرطی که مسئولان پای کارآمده و با همدلی و همزبانی خدمت‌گزاری بر مردم را به پشت میزنشینی ترجیح دهند.


ادامه مطلب

نوع مطلب : استان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

۲۸۰ کیلومتر بزرگراه در آذربایجان غربی احداث می‌شود

تاریخ:دوشنبه 1394/07/20-19:23

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از ساخت ۲۸۰ کیلومتر بزرگراه در محدوده‌ های جاده‌های استان خبر داد.

خلیل محبت خواه با بیان اینکه احداث بزرگراه ارومیه- مهاباد- میاندوآب از جمله این پروژه‌هاست که ۶۰ درصد پیشرفت اجرایی دارد افزود: با بهره برداری از این بزرگراه‌ها ضمن روانسازی تردد در محورهای استان شاهد کاهش تلفات جاده ای نیز خواهیم بود.

وی با بیان اینکه وجود یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه مرزی در آذربایجان غربی ظرفیت و توانمندی‌های اقتصادی این استان را برجسته کرده است عنوان کرد: تاکنون ۷۰ كیلومتر از محور ارومیه- مهاباد- میاندوآب به طول ۱۸۰ كیلومتر تبدیل به بزرگراه شده است.

بزرگراه اهر تبریز

مدیركل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از اتمام طرح آسفالت چهار كیلومتر از محور سه راهی پهلوان تا تكاب خبر داد و افزود: همچنین عملیات بارریزی لایه اساس در سه راهی پهلوان به سمت شاهین دژ به طول سه كیلومتر در حال اجراست.

وی با اعلام اینكه طرح آسفالت سه راهی پهلوان به سمت شاهین دژ به طول سه كیلومتر در سالجاری به بهره برداری می رسد ادامه داد: اعتبار هزینه شده برای اجرای عملیات راهسازی در چهار كیلومتر از سه راهی پهلوان تا تكاب و سه راهی پهلوان به سمت شاهین دژ به طول سه كیلومتر ۵۰ میلیارد ریال است.

محبت خواه تاكید كرد: با بهره برداری از طرح آسفالت چهار كیلومتر از محور سه راهی پهلوان تا تكاب و سه راهی پهلوان به سمت شاهین دژ به طول سه كیلومتر  از كل محور میاندوآب – تكاب به طول ۱۴۵ كیلومتر حدود ۲۵ كیلومتر به راه اصلی تبدیل می شود.


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب  استان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

ساماندهی مجموعه آبگرم (دربند) روستای قینرجه + تصاویر

تاریخ:یکشنبه 1394/07/19-19:20

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: به همت بخشداری تخت سلیمان و دهیاری روستای قینرجه آب های گرم و درمانی در این روستا در حال ساماندهی می باشد.


روستای قینرجه با مرکز دهستان 11کیلومتر و با مرکز بخش 16کیلومتر و با مرکز شهرستان 46 کیلومتر فاصله دارد. این روستا به علت وجود مناطق سرسبز و دیدنی از جمله آبشار معروف قینرجه و آبگرم آن هر ساله مقصد گردشگران داخلی زیادی می باشد. 
با وجود این مناطق دیدنی متاسفانه به علت نبود امکانات رفاهی همواره مشکلات زیادی برای این گردشگران وجود داشت که با همکاری واستارت این طرح از سوی بخشدار محترم و دهیاری قینرجه وشرکت تعاونی توسعه دهیاران بخش تخت سلیمان در مرحله اول اقدام به ساماندهی آبگرم قینرجه نمودند.
بخشدار تخت سلیمان در مصاحبه با تخت نیوز اعلام کرد: به دلیل بروز برخی مشکلات برای حضور سالم خانواده ها در این منطقه بر آن شدیم که باهمکاری بخشداری و زیرمجموعه های آن اقدام به ساماندهی این مکان برای حضور آرام وبی دغدغه خانواده ها باشیم .

وی افزود در گام اول مهمترین مشکل نبود راه دسترسی به این مجموعه بود که با مساعدت و همکاری معادن طلا، راه دسترسی مناسب به طول بیش از یک و نیم کیلومتر و دودهنه پل کوچک ساخته شد. در مرحله دوم بیش از سه هکتار پارکینگ تسطیح و مناسب سازی گردید.
شیر محمدی درادامه افزود: به منظور خدمات رسانی به مسافران  وگردشگران مجموعه ای از اقدامات عمرانی شامل، احداث فضای سبز، مسیرسبز(درحت کاری)، احداث زمین والیبال و آلاچیق به تعداد بیش از 10 مورد در حال اجرا می باشد.
همچنین محمد صالح علیایی دهیار قینرجه اعلام کرد: جهت رفاه حال گردشگران  اقداماتی مانند، لایروبی چشمه های آب گرم، ایجاد استخر های متعدد، ساخت دیوار حفاظتی جهت رفاه حال بانوان، احداث یک باب سرویس بهداشتی ، تامین آب شرب و لوله کشی آن به مجموعه و نصب چندین عدد سطل زباله  جدول گذاری به طول بیش از 1500 متر در این مجموعه صورت گرفته است
 وی گفت در حال حاضر مهم ترین مشکل این مجموعه کمبود اعتبار کافی جهت تکمیل این پروژه و نبود برق می باشدکه در صورت تامین اعتبار می توان مجموعه آبرومند و در شان شهرستان تکاب و گردشگران فراهم نمود.

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تکاب و بوکان کم‌ آب‌ترین شهرهای آذربایجان غربی هستند

تاریخ:یکشنبه 1394/07/19-12:39

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: معاون نظارت و بهره‌بردرای شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی گفت: تکاب و بوکان به دلیل کمبود سفره‌های آب زیرزمینی کم‌ آب‌ترین شهرهای آذربایجان غربی هستند.


محمدباقر باقرزاده اظهار داشت: رفع مشکلات آب شرب در روستاهای آذربایجان غربی مورد تاکید شرکت آب و فاضلاب روستایی است و در این خصوص اقدامات لازم در دست اجرا است.

وی با بیان در فصول گرم سال شاهد کمبود آب شرب در برخی روستاهای استان هستیم، تصریح کرد: هیچگاه این وضعیت به حالت بحرانی نمی‌رسد و با اقداماتی که انجام می‌شود تلاش می‌کنیم وضعیت بحرانی در آب شرب نداشته باشیم.

معاون نظارت و بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این زمینه، خاطرنشان کرد: در این راستا اقداماتی چون آبرسانی با تانکر و خرید آب و مدیریت مصرف انجام می‌شود.

وی شهرستان‌های بوکان و تکاب را از شهرهایی عنوان کرد که بیشترین کمبود آب را دارند و گفت: در این دو شهر شاهد کمبود سفره‌های آب زیرزمینی هستیم که این امر سبب تشدید کم آبی در این دو شهر می‌شود.

باقرزاده با اشاره به اقدامات اجرایی در زمینه جبران کم آبی در شهرهای بوکان و تکاب، ادامه داد: حفر چاه عمیق، بهسازی چشمه‌ها، اصلاح شبکه‌های فرسوده و تاسیسات آب از جمله اقداماتی است که در این خصوص انجام گرفته است.


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کینه ناتمام ازحبیب سپاه؛ فتنه گران ازشهادت سردار همدانی درپوست خودنمی گنجند

تاریخ:شنبه 1394/07/18-22:52

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: بنابراین گزارش؛ رسانه های معاند و ایادی داخلیشان که از سرکوب شدن فتنه سال ۸۸ همچنان نگران هستند از شهادت سردار همدانی خوشحالی می کنند!


از روز گذشته با خبر شهادت سردار همدانی از فرماندهان عالی رتبه دفاع مقدس که در عملیات مستشاری در اطراف حلب سوریه به شهادت رسید و غم جانسوزی را بر دل ملت ایران نشانید، رسانه های معاند از این شهادت ابراز خوشحالی کردند.

بنابراین گزارش؛ رسانه های معاند و ایادی داخلیشان که از سرکوب شدن فتنه سال ۸۸ همچنان نگران هستند از شهادت سردار همدانی خوشحالی می کنند!

سردار همدانی  که از مبارزان دوران پیروزی انقلاب اسلامی بود از پایه‌گذاران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرماندهان شجاع دوران پرشکوه دفاع مقدس به شمار می‌رود و بعد از دوره جنگ تحمیلی در سنگرهای مختلف دفاع و حراست از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرد که نمونه آن را در مقابله با کودتای آمریکایی فتنه ۸۸ می‌توان دانست که نقش مهمی در سرکوب فتنه گران داشت. تا جایی که به اذعان خود ایشان سردار همدانی را سرکوبگر جنبش سبز دانستند.

سردار همدانی در غائله سال ۷۸ هم به همراه جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران نامه ای به رئیس جمهور وقت می نویسد و با او اتمام حجت می کند و همین نامه نقش به سزایی در پایان سافتن غائله فتنه گران دارد.

حال نگاهی به این کارنامه موفق سردار همدانی در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی نشان می دهد که چرا معاندان این نظام از شهادت وی ذوق زده شده اند!

آنچه از اولین لحظات شهادت سردار شهید حسین همدانی در رسانه‎ها بعنوان مشخصه و شناسنامه این شهید مجاهد اعلام شد، سوابق مجاهدت او در سالیان متمادی دفاع مقدس و زحمات شبانه روزی اش در دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام در سوریه بود، اما این ظلم در حق سردار شهید همدانی است که مجاهدت او را فقط در دوران دفاع مقدس و یا نبرد سوریه خلاصه کرد.

سردار همدانی ، سردار مقابله با فتنه گرانی هم بود که 8 ماه تهران را به آشوب کشیدند و حرمت عاشورای سیدالشهداء (ع) را نیز شکستند.

سردار همدانی، سردار دفاع از انقلاب اسلامی بود.

خواه جبهه غرب و جنوب باشد در اوایل انقلاب، خواه کف خیابان در فتنه کوی دانشگاه 78 و یا فتنه امریکایی 88 و خواه در کوه بیابان های سوریه.

و دقیقا همین ویژگی موجب می شود تا40 سال تمام همه زندگی خود را وقف مجاهدت در این جبهه ها کند.

اصلا مجاهدت یعنی همین، اینکه برای انجام تکلیف بزرگی که بر دوش خود احساس می کنی شب و روز نشناسی و به این فکر نکنی که 40 سال است همه زندگی ات را صرف انجام این تکلیف سنگین کرده‎ای و شاید موعد بازنشتگی ات باشد.

و دقیقا همین ویژگی است که موجب شده خبر شهادتش موجبات خوشحالی و پایکوبی داعش وطنی و خارجی را فراهم کند.

غافل از آنکه علی بن الحسین علیه السلام  1400 سال پیش در پاسخ به خوشحالی و پایکوبی امویان از شهادت حسین بن علی علیه السلام فرمود: القتل لنا عاده و کرامتنا الشهاده...

منبع: شهدای ایراننوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نظام اسلامی از مهم ترین برنامه های بسیج است

تاریخ:شنبه 1394/07/18-22:42

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: معاون طرح و برنامه سپاه شهداء گفت: گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی از مهم ترین برنامه های بسیج محسوب می شود.


سرهنگ پاسدار یاور صفرپور، از حوزه مقاومت بسیج شهید فکری تکاب بازرسی کرد.

در این بازرسی که با حضور تعدادی از شورای حوزه و مسئول طرح و برنامه ناحیه  بعمل آمد، سرهنگ صفرپور ضمن تقدیر از زحمات حوزه در اجرای برنامه های ابلاغی، بر مقابله با تهدیدات و آسیب های موجود توسط بسیج تاکید کرد.


معاون طرح و برنامه سپاه شهداء آذربایجان غربی ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دوران دفاع مقدس تصریح کرد: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا از  اولیترین برنامه های بسیج محسوب می شود.


در این دیدار جعفری فرمانده حوزه شهید فکری شمه ای از گزارشی کلی و وضعیت حوزه را بیان کرد.
نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

577 قلاده سگ علیه بیماری هاری در تکاب واکسینه شدند

تاریخ:شنبه 1394/07/18-18:52

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:سرپرست شبکه دامپزشکی تکاب گفت: امسال 577 قلاده سگ علیه بیماری هاری در تکاب واکسینه شدند.


علی گردعلی امروز  اظهار کرد: بیماری هاری یکی از بیماری‌های قابل انتقال بوده و از حیوانی به حیوان دیگر و از حیوان به انسان منتقل می‌شود و در این راستا مبارزه با این بیماری حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه و پیشگیری از بیماری هاری، تصریح کرد: این بیماری از طریق ویروس منتقل می‌شود و این ویروس در بدن حیوان بیماری سبب التهاب مغزی حاد شده و سبب تغییر در خلق و خوی حیوان بیمار می‌شود.

سرپرست شبکه دامپزشکی تکاب با بیان اینکه این بیماری از حیوان بیمار و از طریق گزش به حیوان سالم منتقل می‌شود، خاطرنشان کرد: با وارد شدن ویروس به بدن حیوان به زودی این ویروس تکثیر پیدا کرده و موجب بیماری حیوان می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه معدوم‌سازی حیوان مبتلا به بیماری هاری تنها روشی است که می‌تواند اعمال شود، اعلام کرد: واکسیناسیون حیوانات در برابر بیماری هاری می‌تواند زمینه پیشگیری از بیماری را در حیوانات فراهم کند.


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

حضور سه نماینده از تکاب در دومین همایش ملی روز روستا + تصاویر

تاریخ:شنبه 1394/07/18-08:18

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: دومین همایش ملی روستا و اولین نمایشگاه ملی روستایی با حضور ۱۲۰۰ نفر از اعضای شوراهای روستا و دهیاران با هدف توسعه و تقویت روستاها برگزار شد.


مراسم افتتاحیه این همایش دو روزه با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهور،  جمعی از وزرا، نمایندگان مجلس ، مدیران و کارشناسان  برگزار شد و دکترحسن  روحانی رئیس جمهور، مهندس حجتی وزیر جهادکشاورزی، ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  و نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از جمله سخنرانان این همایش بودند.
 در این همایش که به مناسبت ۱۵ مهرماه روز ملی روستا، ۱۳ مهرماه سال جاری در محل سالن اجلاس سران با حضور و حمایت بانک کشاورزی آغاز به کار کرد دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهرستان تکاب آقایان جمشید فریدی رئیس، سید محمد نجیبی سخنگوی این شورا و  آقای محمد صالح علیایی مدیر عامل شرکت تعاونی توسعه دهیاران بخش تخت سلیمان و دهیار روستای قینرجه به نمایندگی از شهرستان تکاب حضور داشتند.


 در حاشیه این همایش به نمایندگی از تمام دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان تکاب، نامه ای شامل مجموعه ای از مشکلات عمرانی شهرستان تکاب بویژه در زمینه راه های ارتباطی، بخش معدن و توسعه و عمران روستایی و ... به رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مهندس نوبخت تحویل داده شد.
 همچنین در حاشیه این همایش و در دیدار با کارشناسان امور روستایی آذربایجان غربی درخواست خرید یک دستگاه گریدر جهت تسریع در فعالیت های عمرانی بویژه در بخش تخت سلیمان مطرح شد که قهرمانی مدیرکل جدید امور روستایی استان ؛ در این زمینه  ازاختصاص کمک پانصد میلیون ریالی خبر داد.
 همچنین باتوجه به تاخیر در واگذاری ماشین آلات به دهیاری های شهرستان تکاب و پیگیری نمایندگان تکاب در این همایش، جعفر پور کارشناس امور روستایی گفت: بزودی چهار دستگاه نیسان کمپرسی جهت جمع آوری زباله به دهیاری روستاهای های قینرجه، آقدره علیا، چوپلو و نبی کندی و همچنین یک دستگاه بیل بکهو به دهیاری روستای حسن آباد تحویل داده خواهد شد.

ادامه مطلب

نوع مطلب : روستا  تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 


  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3