اجرای 80 برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در تکاب

تاریخ:سه شنبه 1394/06/31-21:48

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب گفت: در طول هفته دفاع مقدس بیش از 80 برنامه در سطح این شهرستان برگزار می شود.

کرامتی اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس ملت بزرگ ایران اسلامی، تفسیر مفهومی این شعار محوری ملت ایران است که ما می توانیم.
وی افزود: به همین مناسبت و به منظور پاسداشت رشادت های رزمندگان بیش از 80 برنامه در سطح ناحیه و حوزه های تابعه شهرستان برگزار می شود.
جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب، عنوان کرد: از جمله مهم ترین برنامه های اجرایی در این هفته می توان به برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی، غبارروبی مزار شهدا و نیز برگزاری رژه خودرویی اشاره کرد.
وی، همچنین با اشاره به اجرای مسابقات و برنامه های ورزشی و فرهنگی مختلف در سراسر شهرستان، ابراز داشت: در این برنامه ها تلاش می شود تا یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و رزمندگی جانبازان و یادگاران دفاع مقدس زنده نگه داشته شود.
کرامتی در پایان گفت : امید است بتوانیم گوشه ای از زحمات و ایثارگری ها و فداکاری های رزمندگان دوران دفاع مقدس را ارج نهاده و عرض ارادت ملت را در برابر این مردان بزرگ که حماسه بزرگی را خلق کردند، نشان بدهیم.

منبع: خبرگزاری بسیج 


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

زنگ شکوفه ها در مدارس ابتدایی شهرستان تکاب نواخته شد

تاریخ:سه شنبه 1394/06/31-21:07

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مدیر آموزش و پرورش تکاب گفت: 1304 نفر دانش آموز در کلاس اولی در 79 کلاس درس امسال مشغول تحصیل خواهند شد.

صبح امروز همزمان با سراسر کشور دانش آموزان پایه اول دبستان با نواخته شدن زنگ شکوفه ها وارد کلاس های درس شدند.
«یحیی علی پناه» مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب در مراسم متمرکز شهرستانی زنگ شکوفه ها در محل دبستانه دخترانه رضوان از ورود ۱۳۰۴ نفر نوآموز در سطح شهر و روستا در سال تحصیلی جدید خبر داد.
وی افزود : در سال تحصیلی ۹۵  - ۹۴  ،  ۷۸۷  نفر دانش آموز دختر و پسر در ۳۰ کلاس درس شهری و ۵۱۷ نفر دانش آموز دختر و پسر در ۴۹ کلاس درس پایه اول و چندپایه روستایی مشغول به تحصیل می شوند .
مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب بر آمادگی کامل مدیریت در پذیرش نوآموزان  در کلاس های درس از صبح امروز و توزیع کتب درسی دانش آموزان تاکید نمود و ابراز امیدواری کرد که سال تحصیلی جدید سالی سرشار از موفقیت برای دانش آموزان و فرهنگیان باشد.
گفتنی است در این مراسم ضمن تقدیر از دو نفر از خانواده معظم شهدا به صورت نمادین حکم صادره اجرای طرح رتبه بندی مدیر آموزشگاه رضوران به نمایندگی از تمامی همکاران فرهنگی توسط مدیر آموزش و پرورش تکاب به ایشان تقدیم شد.

ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

همکاری ائمه جماعت اهل تسنن شهرستان تکاب برای جذب افراد بیسواد

تاریخ:سه شنبه 1394/06/31-20:43

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:ائمه جماعت اهل تسنن شهرستان تکاب به منظور جذب افراد بیسواد با آموزش و پرورش همکاری می کنند.

به منظور انعقاد تفاهم نامه برابر بخشنامه اداره کل آموزش و پرورش استان در جهت جذب افراد بیسواد جلسه ای با امام جمعه اهل تسنن تکاب در محل دفتر مدیریت برگزار شد.
یحیی علی پناه مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب ضمن تاکید بر اهمیت بالای ریشه کنی بیسوادی ( گروه سنی ۴۹-۱۰ سال ) ،  ائمه جماعت مساجد را به عنوان یکی از اصلی ترین بازوهای آموزش و پرورش در جهت ترغیب و راهنمایی افراد بیسواد به منظور ثبت نام در کلاس های دوره سوادآموزی برشمرد.
وی ضمن تشکر از امام جمعه اهل تسنن شهرستان ، بر تشکیل جلسه ای با ائمه جماعت اهل تسنن  در تبیین و تشریح روند چگونگی جذب افراد بیسواد و تشویق افراد بیسواد گروه سنی ۱۰الی ۴۹ سال در راستای ریشه کنی معضل بیسوادی ، ابراز امیدواری کرد با تبلیغ بیش از پیش برنامه ها و کلاس های اداره سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان تکاب و بهره مندی از نفوذ علما و معتمدین محلی در نمازهای جماعت مساجد و در بین آحاد مردم بتوانیم در کمترین زمان ممکن نسبت به ریشه کنی بیسوادی در شهرستان اقدام نمائیم.

ماموستا مرادی امام جمعه اهل تسنن شهرستان تکاب نیز از همکاری ائمه جماعت اهل تسنن شهرستان در جهت رشد آمار باسوادی شهرستان به خصوص در بین روستائیان خبر داد و اعلام داشت : از تریبون نماز جمعه و مساجد نسبت به ترغیب افراد بیسواد برای شرکت در کلاس های سوادآموزی اقدام خواهند نمود.


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

استقبال از دفاع مقدس با اجرای رژه خودرویی در تکاب

تاریخ:سه شنبه 1394/06/31-20:38

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:صبح امروز در آستانه هفته پر برکت دفاع مقدس ماشین آلات شهرداری تکاب همراه با سایر ادارات و ارگانها همچون سال های گذشته با اجرای رژه‌ خودرویی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را به عموم شهروندان اطلاع رسانی کردند.


شهردار تکاب ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: وظیفه کلیه ادارات و نهادهاست که با تمامی توان، هفته دفاع مقدس را گرامی داشته و بدینوسیله یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را بیش از پیش زنده نگه دارند.

IMG_0236


ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

احداث شش واحد آموزشی با مشارکت خیرین مدرسه ساز در تکاب

تاریخ:سه شنبه 1394/06/31-20:18

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:معاون پشتیبانی آموزش و پرورش تکاب گفت: شش پروژه آموزشی، امسال با مشارکت خیرین مدرسه ساز در این شهرستان اجرا می شود.


سجاد نعمتی افزود: این پروژه های آموزشی شامل سه مدرسه ابتدایی و سه مدرسه دوره متوسطه است که با احداث آنها 21 کلاس درس به تعداد کلاس های درس فعال در این شهرستان افزوده خواهد شد.
وی بیان کرد: برای احداث این مدارس بیش از 23 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه می شود که 15 میلیارد ریال آن با مشارکت خیرین مدرسه ساز شهرستان تکاب تامین و هشت میلیارد ریال آن نیز سهم دولت است.
نعمتی گفت: این میزان کمک از سوی خیرین مدرسه ساز تکاب از شهریور ماه سال گذشته تاکنون جذب شده است.
وی افزود: از این تعداد پروژه آموزشی، سه مدرسه ابتدایی با هفت کلاس درس در مناطق روستایی تکاب در مراحل پایانی احداث خود قرار داشته و آماده بهره برداری هستند.
به گفته نعمتی، سه مدرسه دوره متوسطه نیز با 14 کلاس درس از 30 تا 80 درصد پیشرفت در عملیات اجرایی احداث برخوردار هستند که تا یک سال آینده به بهره برداری می رسند.
وی افزود: تاکنون 45 واحد آموزشی با 110 کلاس درس با مشارکت و کمک خیرین مدرسه ساز در شهرستان تکاب احداث شده است.

ادامه مطلب

نوع مطلب : توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

باز هم جاده های مرگ تکاب : تصادف رانندگی 1 کشته و 3 زخمی برجا گذاشت

تاریخ:سه شنبه 1394/06/31-20:08

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: بر اثر برخورد دو دستگاه خودروی سواری در شهرستان تکاب یک نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

رییس اداره راهنمایی و رانندگی شهرستان تکاب روز سه شنبه  گفت: در این حادثه رانندگی که در 12 کیلومتری جاده تکاب ـ بیجار و در نزدیکی روستای سبیل از توابع تکاب روی داد ، یک دستگاه خودروی پراید با یک دستگاه خودروی سمند با هم برخورد کردند.
سروان محی الدین نورانی افزود: در این حادثه راننده خودروی پراید در دم جان خود را از دست داده و دو نفر از سرنشینان آن که همسر و فرزند وی بودند ، به شدت مجروح شده و برای مداوا به بیمارستان شهدای تکاب منتقل شدند و راننده خودروی سمند نیز دچار شکستگی از ناحیه دست و پا شد.
وی اضافه کرد: علت این تصادف رانندگی بی احتیاطی و رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی و تجاوز به چپ راننده خودروی سمند بوده که منجر به برخورد شدید با خودروی پراید شده است.
وی همچنین از شهروندان تکابی خواست با توجه به پایان تعطیلات تابستانی و افزایش تردد در جاده های بین شهری از هرگونه عجله در رانندگی برای رسیدن سریع به مقصد خودداری کنند.
روز گذشته نیز در یک حادثه شدید رانندگی در تکاب سه نفر از اعضای یک خانواده جان خود را از دست دادند.

منبع: ایرنانوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

مراسم تودیع و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه تکاب برگزار شد

تاریخ:سه شنبه 1394/06/31-19:53

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مراسم تودیع و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه تکاب با حضور حجت الاسلام و المسلمین طاهری مسئول امور روحانیون سپاه شهداء و با حضور امام جمعه شهرستان و مسئولین سپاه، هدایان سیاسی، مربیان عقیدتی سیاسی و جمعی از فرماندهان و مدیران بسیج در محل حسینیه سپاه ناحیه تکاب برگزار شد.

 در این مراسم سرگرد کرامتی جانشین فرمانده سپاه تکاب به حاضرین خیر مقدم گفته، و از زحمات مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا خدائی فام تقیرو تشکر نموده و به مسئول جدید این دفتر حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مسلم خیر مقدم گفت.
در ادامه امام جمعه شهرستان حجت الاسلام و المسلمین محمدی نیز در سخنان خود از تلاش بی وقفه حاج اقا خدائی فام تقدیر نموده و از حضور ایشان در صحنه های مختلف بخصوص صحنه های سیاسی شهرستان تقدیر نموده و آرزوی سلامتی و موفقیت بیش از پیش برای وی نمود.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین طاهری ضمن سخنان خود داشتن بصیرت سیاسی را برای بسیجیان لازم و ضروری دانست.
وی همچنین از زحمات حجت الاسلام و المسلمین خدائی فام در طول چهار سال خدمت خود در ناحیه تکاب تقدیر و تشکر نموده و حجت الاسلام و المسلمین مسلم را به عنوان مسئول جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه تکاب معرفی نمود.

منبع: خبرگزاری بسیج 


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بی احتیاطی راننده در تکاب مراسم عروسی را به عزا کشاند

تاریخ:دوشنبه 1394/06/30-19:57

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط راننده یک دستگاه خودرو در شهرستان تکاب در آذربایجان غربی جشن عروسی یک خانواده را به عزا تبدیل کرد.


رییس پلیس راه تکاب - شاهین دژ گفت: این حادثه عصر روز یکشنبه بر اثر تصادف شدید رانندگی در یک کاروان عروسی در این شهرستان به وقوع پیوست که موجب شد سه نفر از اعضای خانواده ای جان خود را از دست بدهند.

 

سروان بابک رضانژاد با تشریح جزییات این حادثه افزود: این حادثه رانندگی به دلیل برخورد شدید یک دستگاه خودروی سواری پژو 405 و یک دستگاه خودروی سواری نیسان پاترول در فاصله یک کیلومتری جاده تکاب به شاهیندژ در حوالی شهرک صنعتی تکاب به وقوع پیوست .
وی اضافه کرد: در این حادثه متاسفانه دو نفر از سرنشینان خودروی سواری پژو در دم جان باخته و راننده این خودرو نیز پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.
سروان رضانژاد افزود: در این حادثه رانندگی یک نفر دیگر نیز زخمی شده که جهت مداوا به بیمارستان شهدای تکاب منتقل شده است.
وی با بیان اینکه کشته شدگان این حادثه خونین رانندگی همگی اعضای یک خانواده هستند، گفت: این تصادف شدید رانندگی بر اثر انحراف به چپ خودروی سواری پژو 405 ناشی از شتاب بی مورد و حرکت با عجله راننده آن اتفاق افتاد.
سروان رضانژاد اضافه کرد: خودرو پژو که سرنشینان آن پدر، مادر و پسر عضو یک خانواده بودند در یک کاروان عروسی با عجله و بی احتیاطی زیاد در حال حرکت و همراهی خودروی عروس بودند که راننده این خودرو به دلیل رانندگی عجولانه، آرامش لازم برای رانندگی را از دست داد و موجب انحراف به چپ خودرو و تصادف شدید با خودروی دیگر شد.
وی گفت: با توجه به پایان تعطیلات تابستانی و افزایش مسافرت و تردد در جاده های بین شهری راننده های خودروها باید با آرامش، صبوری، رعایت کردن حق تقدم و نکات ایمنی و بدون عجله در جاده ها تردد کنند تا از وقوع حوادث دلخراش رانندگی و کشته شدن هموطنان در اثر بی احتیاطی جلوگیری شود.
منبع: ایرنا


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

کشف کالای قاچاق میلیونی در تکاب

تاریخ:دوشنبه 1394/06/30-19:50

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:فرمانده انتظامی تکاب از کشف کالای قاچاق در این شهرستان طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان  اظهار داشت: ماموران انتظامی این فرماندهی در حین کنترل خودروهای عبوری به دو دستگاه خودرو به ظن حمل کالای قاچاق مشکوک و اقدام به توقیف آن‌ها کردند.

وی ادامه داد: ماموران پس از توقیف خودروها اقدام به بازرسی از آن‌ها کرده که در این بازرسی‌ها از خودروی سواری اول تعداد 346 ثوب البسه و از خودروی دوم تعداد 82 هزار نخ سیگار قاچاق خارجی کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی تکاب خاطرنشان کرد: برابر اعلام کارشناسان امر ارزش تقریبی کالاهای کشف شده 200 میلیون ریال برآورد شده است، در این راستا دو دستگاه خودرو توقیف، تعداد چهار نفر به عنوان متهم دستگیر که با تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی بعدی تحویل مقامات قضایی شدند.

وی در پایان اظهار داشت: همانگونه که در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی تجربه ثابت کرده مشارکت عمومی برکات و ثمرات فراوان داشته است لذا برای مقابله با پدیده قاچاق مردم و مسئولان باید با تمام وجود در صحنه حاضر شده و فضای موجود را برای عده‌ای قاچاقچی و فرصت‌طلب ناامن نمایند.

منبع: خبرگزاری فارسنوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

کسب عنوان سوم مسابقات قرآن اساتیددانشگاه پیام نور کشور توسط استاد تکابی

تاریخ:یکشنبه 1394/06/29-20:44

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: رحمان حمدی عنوان سومینوزدهمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان پیام نور کشور توسط رحمان حمدی دور باش از اساتید داتشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی واحد تکاب را کسب کرد.

 رحمان حمدی دور باش از اساتید داتشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی واحد تکاب توانست مقام سوم رشته تفسیرقرآن کریم در نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت کارکنان و اساتید دانشگاه پیام نور کشور راکسب نمایند.
نوزدهمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان پیام نور به میزبانی زنجان با حضور175 شرکت کننده شامل اعضای هیئت علمی دانشگاه، اساتید مدعو و کارمندان برگزارشد.
این جشنواره شامل سه بخش کتبی، شفاهی و پژوهشی است که ازابتدای آغاز این جشنواره 4 هزار شرکت کننده در آن حضور داشتند.
 بخش شفاهی جشنواره شامل رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل،حفظ پنج، 10، 20 جزء، حفظ کل، اذان و دعاخوانی بوده و بخش پژوهشی جشنواره نیز شامل محورهای قرآن و عترت دانشگاه پیام نور شامل قرآن و عترت، قرآن و عترت همدلی وهمزبانی، قرآن و عترت وحدت اسلامی، قرآن و عترت اقتصاد مقاومتی، قرآن و عترت مهندسی فرهنگی و سوره‌شناسی قرآن کریم است که سوره شناسی به عنوان بخش ویژه این جشنواره انتخاب شده است. 


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

شهردار جدید تکاب معرفی شد + تصاویر

تاریخ:جمعه 1394/06/27-00:35

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مجبد لطفی با رای اعضای شورا به سمت شهردار جدید تکاب معرفی و مشغول به کار شد.


مدیرکل امور شهری استانداری آذربایجان غربی در این جلسه که فرماندار، مسوولان و روسای ادارات شهرستان تکاب نیز حضور داشتند، با اشاره به سابقه تاریخی شهر تکاب گفت: از مجموع 42 شهر استان آذربایجان غربی شهر تکاب جزو پنچ شهر اول است که شهرداری آن پیش از سال 1309 شمسی تاسیس شده است.
سیف اله مطلبی افزود: شوراهای اسلامی شهرها باید با ارائه طرح های مبتکرانه و خلاقانه و با دیدگاه بلند در راستای توسعه شهرها گام بردارند.
IMG_0027
وی گفت: شوراهای شهر و شهرداری ها باید با همدلی و همزبانی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و افزایش خدمت رسانی به شهروندان و عمران و آبادانی شهرها تلاش خود را افزایش دهند.
مطلبی ادامه داد: با توجه به مسافت زیاد و دوری شهرستان تکاب از مرکز استان، شورا و شهرداری باید با در نظرگرفتن تمام راهکارهای ابتکاری برای اجرای پروژه هایی با سرمایه گذاری مشارکتی برای توسعه و عمران شهر تکاب اهتمام لازم را داشته باشند.
مدیرکل امور شهری استانداری آذربایجان غربی با اشاره به افزایش کمک های دولتی به شهرداری ها گفت: امسال دولت تدبیر و امید هم بر اساس قانون بودجه و هم از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده و اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و سایر تبصره های بودجه، کمک های اعتباری فراوانی در اختیار شهرداری های استان قرار داده که موجب رونق گرفتن فعالیت های عمرانی در شهرها شده است.
وی ادامه داد: شهرداری ها باید در کنار این کمک های دولتی از تمام توان خود برای درآمدزایی بهره گیرند تا پروژه های عمران شهری در زمان مقرر و با کیفیت مناسب تکمیل شوند.
مطلبی اضافه کرد: کار شهرداری ها کار بسیار سنگینی است و بر همین اساس شوراهای اسلامی و شهرداران نباید وارد کارهای سیاسی شده و دنباله رو جریان ها و گروه های سیاسی شوند و لازم است وقت انرژی خود را برای عمران و آبادانی شهرها صرف کنند.
فرماندار تکاب هم در این آیین به تشریح مشکلات فراروی عمران شهری تکاب پرداخت و گفت: طرح تفصیلی شهر تکاب که سال گذشته در کمیته ماده 5 استانی تصویب شد دارای ایراد ها و نواقص متعدد و چشمگیری است که همین امر مانع توسعه و عمران شهری تکاب شده است.
مهدی قهرمانی افزود: طرح تفصیلی شهر تکاب به دلیل بی توجهی مشاوران طرح دارای بیش از 80 مورد ایراد اساسی است که هم اکنون توسط شورای اسلامی و شهرداری تکاب در دست بررسی و اصلاح است.
وی اظهار کرد: این ایراد ها، عملیات عمرانی در بیشتر مناطق شهر تکاب را با مشکل مواجه ساخته است.
قهرمانی گفت: توسعه و عمران شهری تکاب با طرح تفصیلی فعلی امکان پذیر نیست و انجام بازنگری در این طرح امری بسیار ضروری است که باید به سرعت در دستور کار قرار گیرد.

ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

مصیبت های قهرمانی و حضور در ورزش (1)

تاریخ:چهارشنبه 1394/06/25-08:18

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:هر چقدر در ورزش تکاب رو به جلو می روی و دامنه ی فعالیت های فرهنگی و ورزشی ات را می گسترانی همان قدر بیشتر آسیب می بینی.

 آسیب روحی و جانی و مالی... هر چقدر به اطلاعات ورزشی ات می افزایی بی مهری ها و بی اعتنایی ها بیشتر آزارت می دهد. همیشه سعی کرده ایم مثبت بنگریم و با مثبت اندیشی و صبر و حوصله به مصاف مشکلات برویم . این نوشته ها هم فقط برای مردم عزیز تکاب، مخصوصاً حامیان حقیقی ورزش تکاب و همچنین هواداران مردمی و متعصب و دلسوز باشگاه قایقران تکاب هست و بس.
بخش اول : قهرمانی در مسابقات فوتسال استان و شرکت در مسابقات کشوری 
هزار زحمت و هزینه و مشکل جورواجور را فقط به خاطر عشق و علاقه به ورزش تحمل می کنیم تا تمرینات منظمی برای تیم فوتسالت تدارک ببینیم تا در راهی که از چندین سال پیش شروع شده است ثابت قدم و استوار پا بنهیم. جوانان با استعدادی را که جذب ورزش شده اند با هدف قهرمانی و درخشش در استان و کسب افتخار برای شهرشان ترغیب کرده و با از جان گذشتگی و لیاقت این جوانان پا به مسابقات مختلف استانی می گذاریم. 
مسابقات فوتسال قهرمانی امیدهای استان
با صدجور مکافات و خریدن نازمسئولین عزیز ورزش، ایشان را راضی نمودیم که برای مسابقات میزبانی بگیرند تا ما نیز همچون شهرهای دیگر از امتیاز میزبانی بهره بگیریم. از بیان مشکلات اخذ میزبانی صرف نظر می کنم. بالاخره با کسب میزبانی و انجام تمرینات در مسابقات حاضر شدیم و با حداقل امکانات و حمایتها به مقام قهرمانی رسیدیم. آنهم در حضور تیم هایی همچون تیم فوتسال شمس خوی ( که چندین سال است در این رده نماینده استان هست و یکی از مدعیان همیشگی این رشته است) و تیم اروم آلیاژ و ... . با تلاش و عرضه و لیاقت بازیکنانی جوان و سراسر انگیزه قهرمان استان می شوی. 
چه مقام افتخارآمیزی! چه عنوان پر طمطراقی! قهرمان استان! نماینده استان آذربایجان غربی در مسابقات کشوری!!
شادی قهرمانی استان فقط چند روز بیشتر نیست و بعد از آن حتی فکر هزینه های سرسام آور تمرین و حضور در مسابقات کشوری رعشه ای به تنت می اندازد که فقط با گفتن اینکه چون مسابقات کشوریست این بار حمایت می کنند از سکته جلوگیری می کنی و اندکی آرامش می یابی! 
یک سال گذشت و با بدبختی و هزینه های فراوان به مسابقات کشوری در شهر کرمانشاه رفتیم و با 2برد و دو باخت از این مسابقات برگشتیم ولی یک ریال از مسئولی، مقامی، اداره ی سکاندار ورزش و جوانانی، هیئت فوتبالی، فرمانداری و ... به ما نرسید.
 بیشتر از 9 میلیون تومان هزینه کردیم تا در مسابقات کشوری ،به عنوان یک تکابی، جلوی استان های دیگر سرافکنده نباشیم ولی شدیم! نه از نظر فنی از نظر کفش ورزشی! از نظر خوابگاه و محل اسکان! 

ادامه مطلب

نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

شن ریزی و تسطیح معابر طرح هادی روستای حسن آباد + تصاویر

تاریخ:سه شنبه 1394/06/24-23:33

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوزعملیات شن ریزی و تسطیح معابر بازگشایی شده فاز یک(1) طرح  هادی روستای حسن آباد ئاقع در کوی نسترن توسط دهیاری و شورای اسلامی این روستا اجرا شد.

این عملیات به مدت یک هفته و با کمترین امکانات موجود و با کرایه ماشین آلات مورد نیاز درحالی صورت گرفت که مسولین معادن حومه علی رغم مراجعات و درخواست های مکرر و وعده وعیدهای چندباره، طی سال گذشته تاکنون  در این زمینه کوچکترین مساعدت و همکاری ای  ننموده اند.

پایگاه خبری تحلیلی تخت نیوز طرح هادی حسن آباد

 این درحالیست که علی رغم حجم بالای عملیات عمرانی در این روستا و مسیر گشایی بیش از یک کیلومتر و جدول گذاری در حدود 2000 متر توسط دهیاری وشورای اسلامی روستا، متاسفانه در تخصیص کمک های تجهیزاتی معادن به روستاهای حومه معادن نوعی بی عدالتی مشاهده می گردد به طوری که برخی روستاها مکرر و برخی چندین نوبت از این امکانات استفاده نموده  و اما برخی دیگر کاملا بی بهره مانده اند!
 قطعا توسعه همه جانبه و متعادل روستاهای تکاب و پیشرفت طرح های عمرانی در آنها در صورتی محقق خواهد شد که افق دید مسولین محترم نیز همه جانبه،عادلانه و جامع نگر باشد. 

ادامه مطلب

نوع مطلب : روستا  توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

آغاز واکسیناسیون تزریقی واکسن فلج اطفال همزمان باسراسر کشور در تکاب

تاریخ:سه شنبه 1394/06/24-22:35

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:واکسیناسیون تزریقی واکسن فلج اطفال همزمان با سراسر کشور در شهرستان تکاب آغازشد.


با عنایت به ادغام واکسن تزریقی تزریق فلج اطفال در برنامه ی ایمن سازی جاری کشوری همزمان با سراسر کشور در شهرستان تکاب آغاز شد .
 
 حقیقی کارشناس واحد بیماریها در این مورد گفت : همزمان با سراسر کشور تزریق واکسن ادغام شده فلج اطفال از مورخه ی بیست و سوم شهریور ماه برای تمامی کودکان 4 ماهه آغاز که همزمان با واکسن پنتاوالان و پولیو خوراکی تزریق خواهد شد .
 
 روش تزریق این واکسن بصورت عضلانی بوده و در قسمت خارجی و قدامی ران پای راست خواهد بود . وی اضافه کرد که واکسن فوق به تمامی مراکز شهری و روستایی و خانه های بهداشتی توزیع گردیده است .
 
شبکه ی بهداشت و درمان شهرستان تکاب
 


نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بسترهای لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در تکاب فراهم شده است

تاریخ:سه شنبه 1394/06/24-22:19

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:  فرماندار شهرستان تکاب گفت: دولت یازدهم بسترهای خوبی را برای ورود سرمایه گذاران و فعالیت بخش خصوصی در این شهرستان فراهم کرده است.

مهدی قهرمانی روز سه شنبه با تاکید بر لزوم مشارکت بخش خصوصی در جهت توسعه شهرستان تکاب افزود: رفع محرومیت و از بین بردن عقب ماندگی های شهرستان تکاب نیازمند افزایش حجم سرمایه گذاری ها و فعالیت بخش خصوصی در کنار فعالیت دستگاه های دولتی است.
وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید در نظر دارد با تسهیل امور ، زمینه های لازم برای ورود سرمایه گذاران به شهرستان تکاب را به نحو مناسبی فراهم کند تا فعالان بخش خصوصی بتوانند با بهره گیری از شرایط به وجود آمده در جهت توسعه تکاب گام بردارند.
وی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی تکاب آماده حمایت از سرمایه گذاران است ، اظهار کرد: در اختیار گذاشتن تسهیلات کم بهره و مناسب بانکی از جمله مهمترین راهکارهایی است که مسیر فعالیت را برای سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی فراهم کرده و در این راستا هماهنگی های لازم نیز در این زمینه انجام شده است.
قهرمانی از تشکیل و راه اندازی شورای راهبردی توسعه و سرمایه گذاری شهرستان تکاب خبر داد و گفت: این شورا با حضور فعالان اقتصادی ، بازاریان و مدیر و روسای ادارات شهرستان تکاب تشکیل شده و هدف آن ارایه راهکارهایی برای تحقق توسعه همه جانبه در تکاب است.
وی اضافه کرد: فعالیت کارگروه های مختلف این شورا در زمینه های اقتصادی ، گردشگری ، عمرانی ، فرهنگی و اجتماعی در راستای تدوین راهبردهای توسعه تکاب آغاز شده است.
فرماندارتکاب گفت: بخش های گردشگری ، معدن و صنایع دستی از مهمترین پتانسیل ها و زمینه های سرمایه گذاری در تکاب به شمار می رود که شورای راهبردی توسعه و سرمایه گذاری این شهرستان با شناسایی سرمایه گذاران از آنها دعوت می کند تا در این بخش ها سرمایه گذاری کنند.
قهرمانی افزود: احداث سوئیت ها و مهمانسراها ، مراکز تفریحی و مجتمع های رفاهی در نزدیکی مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان و توسعه امکانات در کنار چشمه های آبگرم و همچنین احداث تله کابین در کوه های مرتفع بخش تخت سلیمان از مهمترین اقداماتی است که برای جذب گردشگران داخلی وخارجی در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: علاوه بر این طی چند سال اخیر اقدامات بسیار موثری در زمینه سرمایه گذاری در بخش های معادن و صنایع معدنی در شهرستان تکاب اجرا شده است به گونه ای که هم اکنون بیش از یکهزار و 500 نفر به صورت مستقیم و پنج هزار نفر نیز به صورت غیر مستقیم در دو کارخانه بزرگ طلا در مناطق آق دره و زرشوران و معادن سنگ منطقه مشغول به کار هستند.

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

روستاهای بخش مرکزی تکاب از مشکل کم آبی رنج می‌برند

تاریخ:سه شنبه 1394/06/24-22:11

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: فرماندار تکاب گفت: روستاهای بخش مرکزی شهرستان تکاب بیشتر از سایر مناطق این شهرستان از کمبود آب شرب رنج می‌برند
مهدی قهرمانی، با اشاره به بحران کم‌آبی موجود در کشور که نیازمند همکاری تمامی ارگان‌ها‏، دستگاه‌های دولتی و مردم شریف ایران اسلامی است، اظهار داشت: مشکل کمبود و قطعی آب شرب در تعدادی از مناطق روستایی و شهری تکاب وجود دارد، اما متاسفانه این مشکل در روستاهای مرکزی این شهرستان بیشتر احساس می‌شود.
وی با بیان اینکه کم آبی استان بیشترین نمود را در کشاورزان این منطقه داشته است گفت: کم آبی با توجه به ادامه خشکسالی‌ها به تدریج در سطح زمین‌های زراعی نمود پیدا کرده و اینک نیز 12 روستای تکاب از مشکل بی آبی رنج می‌برند.
قهرمانی تصریح کرد: اقداماتی به صورت اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی بین ادارات مربوطه برای نهادینه شدن استفاده از سیستم آبیاری نوین و آموزش کشاورزان انجام شده است.
وی افزود: استفاده از ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی دهیاران‏، الزام ادارات مرتبط به ترویج فرهنگ استفاده صحیح آب و ترویج سیستم‌‌ آبیاری نوین از سایر اقدامان فرمانداری تکاب برای ترویج استفاده بهینه از آب است.
فرماندار تکاب با اشاره به اقدامات انجام شده برای بستن چاه‌‌های غیرمجاز بیان کرد: در این باره چاه‌های غیرمجاز شناسایی و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی ارجاع داده شدند.
قهرمانی اظهار داشت: تشکیل کمیته مدیریت منابع آب‏، برخورد با برداشت و چاه‌های غیر مجاز‏، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از طریق بخشداران و دهیاران مبنی بر عدم استفاده غیر ضروری از آب شرب و ترویج سیستم آبیاری قطره‌ای از اقدامات فرهنگی فرمانداری تکاب است.
فرماندار تکاب گفت: استفاده از سیستم آبیاری نوین به تدریج در حال گسترش است که با بهره‌برداری از پروژه پایاب سد ساروق در فاز نخست یک هزار و 250 هکتار از اراضی مشمول طرح می‌شوند.
منبع: تسنیم


نوع مطلب : روستا 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

شرکت‌های دانش بنیان برای حفاظت از محیط زیست تکاب استفاده می‌شود

تاریخ:یکشنبه 1394/06/22-23:17

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: رئیس محیط زیست تکاب گفت: شرکت‌های دانش بنیان برای توجه دادن بیشتر مردم به حفاظت بهتر از محیط زیست تکاب استفاده می‌شود.

محمدرضا صادقیان ،با اشاره به ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای توجه دادن بیشتر مردم به حفظ محیط زیست اظهار داشت: تشکل‌های زیست محیطی نقش غیرقابل انکاری در روند حفاظت از محیط زیست دارند بنابراین تلاش می‌شود در شهرستان تکاب از این ظرفیت حداکثر بهره‌مندی به عمل آید.

وی افزود: امسال تعداد متخلفان دستگیر شده صید و شکار غیر مجاز در تکاب به 15 نفر رسیده است که توسط یگان حفاظتی دستگیر و پس از صورت جلسه به مقامات قضایی تحویل داده شده‌اند.رئیس محیط زیست تکاب درباره اقدامات انجام شده در جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز تصریح کرد: یگان حفاظت این اداره به صورت مداوم گشت زنی کرده و حضور فیزیکی مطلوبی در طبیعت منطقه دارند و در واقع امنیت محیط زیست را بر عهده دارند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف برخورد قاطع می‌کنند.
صادقیان با اشاره به ضرورت افزایش توان یگان حفاظت محیط زیست بیان کرد: در حوزه استحفاظی تکاب مناطق مسیر جاده تکاب به شاهین دژ جزوه مناطق شکار ممنوع است که مسئولان شاهین دژ و تکاب این منطقه را کنترل می‌کنند اما در بقیه مناطق شکار آزاد است که البته براساس اولویت بندی و فصول سال کنترل می‌شوند.

وی با بیان اولویت کاری امسال اداره حفظ محیط زیست تکاب گفت: منطقه تکاب به دلیل داشتن معادن و کارخانه‌های بسیار مشکلات خاص خود را دارد بنابراین کار‌شناسان پایش این اداره به صورت مستمر در مسیر جلوگیری از هرگونه آلودگی زیست محیطی فعالیت می‌کنند.

رئیس اداره محیط زیست تکاب تصریح کرد: در طول سال برای فرهنگ‌سازی توجه به محیط زیست برنامه‌های زیست محیطی و آموزشی بسیاری انجام می‌شود که اجرای برنامه‌های مخصوص روز هوای پاک، جمع‌آوری زباله در سطح معابر، پاکسازی پارک جنگلی و کوهستان، رهاسازی پرندگان، برگزاری مراسم در مدارس و مسابقات نقاشی از ان جمله است.

رئیس اداره محیط زیست تکاب گفت: بزرگ‌ترین و نخستین مشکل این اداره کمبود نیرو بوده و علاوه بر آن کمبود خودرو و برخی لوازم مخصوص این اداره نیز احساس می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیمنوع مطلب : طبیعت تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تولید ۷ تن طلا در ایران

تاریخ:یکشنبه 1394/06/22-23:03

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته و با تکمیل طرح‌هایی که برای تولید این فلز گران بها در حال اجرا است، میزان تولید شمش طلا در ایران به ۷تن خواهد رسید،


از این میزان، ‌۶ تن تنها متعلق به معدن طلای زرشوران تکاب در استان آذربایجان غربی است به طوری که با اجرای طرح توسعه ظرفیت تولید آن با رشد ۲ برابری از ۳ تن فعلی به ۶ تن افزایش می یاید.

همچنین ۷۰۰ کیلوگرم دیگر از رقم تولید مربوط به معادن طلای استان آذربایجان شرقی خواهد بود و تا ۳۰۰ کیلوگرم نیز توسط کارخانه تولید طلا در ارغش نیشابور (استان خراسان رضوی) تولید می شود.

در سال ۹۲ میزان تولید واقعی شمش طلا در ایران به بیش از ۴.۱ تن رسید این در حالی است که تولید شمش این فلز در سال های گذشته با نوسان همراه بود به گونه ای که در برخی از سال ها به رقم یک هزار و ۴۳۲ کیلوگرم رسید. تولیدکنندگان عمده طلا در کشور تا سال ۹۲ معادن موته، ‌ آق دره، ‌ کوه زر، ‌ زر مهر و معدن سرچشمه بودند اما از اواخر سال قبل، معدن طلای زرشوران در مقیاس ۳ تن در سال – به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده- پا به عرصه تولید گذاشت.

بر اساس گزارش وب‌سایت داده های معدنی جهان(World Mining Data) از عملکرد سال ۲۰۱۳، کشورهای بلغارستان و لائوس که در محدوده ۷هزار کیلوگرم شمش طلا تولید می کنند در رده ۴۲ و ۴۳ جهانی قرار دارند در حالی که ایران در آن سال در رتبه ۶۸ جهانی ایستاد اما در سال ۲۰۱۴ با افزایش تولید طلا تا مرز ۴هزار و ۱۹۶ کیلوگرم جایگاه بهتری در رتبه بندی جهانی پیدا کرد. از همین رو ایران با تولید ۷هزار کیلوگرم شمش طلا می تواند بیش از ۲۰ پله در جایگاه جهانی صعود کند.نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تیراندازی به اهداف پروازی:سعید صدری مدال برنز گرفت

تاریخ:چهارشنبه 1394/06/18-15:10

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:همین دوره مسابقات تیراندازی به اهداف پروازی در کلاس تراپ دوبل در حالی به پایان رسید که سعید صدری قهرمان بلامنازع چندین دوره کشور با مدال طلای این دوره فاصله بسیار اندکی داشت .


این مسابقات 12 تا 16 شهریور با شرکت تیراندازان تمامی استان های کشور به مدت 4 روز در میدان اهداف پروازی مجموعه آزادی تهران برگزار شد و تیراندازان  : مسعودعزیزیان با امتیاز ۱۳۰ از تهران، سیاوش خوشنویس با امتیاز ۱۲۷ از تهران، سعید صدری با امتیاز ۱۲۱ از آذربایجان غربی، امیرچاووشی با امتیاز ۱۱۷ از تهران، علی زارعی با امتیاز ۱۰۳ از اصفهان و رضا مصطفی پور با امتیاز ۹۹ از مازندران به ترتیب امتیاز راهی فینال شدند و در نهایت خوشنویس در مکان اول، چاووشی درمکان دوم و صدری در مکان سوم این رقابتها به کار خود پایان دادند.

روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان تکابنوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

رهبر معظم انقلاب اسلامی: رژیم صهیونیستی 25 سال آینده را نخواهد دید

تاریخ:چهارشنبه 1394/06/18-14:09

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:هزاران نفر از اقشار مردم از شهرهای مختلف کشور صبح امروز (چهارشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، با هشدار درباره 
 تلاش های فریب کارانه آمریکا برای نفوذ از برخی روزنه ها، «اقتصاد قوی و مقاوم»، «توسعه روزافزون علم» و «حفظ و تقویت روحیه انقلابی گری بخصوص در جوانان» را سه عامل مقابله مقتدرانه با دشمنی های پایان ناپذیر شیطان بزرگ اعلام کردند و با بیان برخی نکات درباره انتخابات اسفند 94، افزودند: نتیجه هر انتخابات نیز مانند تک تک آرای مردم، حق الناس است و با همه وجود، از این حق ملت، دفاع خواهد شد. 
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ایام پربرکت ماه ذیقعده و لزوم بهره مندی از این فرصتهای گرانبها، ماه شهریور را نیز حاوی خاطراتی پرمعنا خواندند و خاطرنشان کردند: در همه حوادث این ماه از جمله کشتار مردم بیگناه به دست رژیم پهلوی در 17 شهریور 57، شهادت رئیس جمهور و نخست وزیر کشور در 8 شهریور 60، ترور شهید آیت الله قدوسی و شهید آیت الله مدنی در همین ماه و حمله صدام به ایران در 29 شهریور 59، ردپای مستقیم یا غیرمستقیم امریکا مشاهده می شود. 
ایشان با ابراز نگرانی از فراموش شدن تدریجی این خاطرات تأمل برانگیز به ویژه در ذهن جوانان کشور، از کم کاری دستگاه های مسئول در این زمینه انتقاد کردند و افزودند: اینگونه حوادث عبرت آموز نباید در حافظه تاریخی ملت کمرنگ شود، چرا که اگر نسل جوان از شناخت و ریشه یابی اینگونه خاطرات تاریخی و ملّی، بازماند در شناخت راهِ حال و آینده کشور دچار خطا خواهد شد. 
حضرت آیت الله خامنه ای با بازخوانی برخی نشانه ها از حاکمیت مطلق آمریکایی ها در دوران رژیم پهلوی خاطرنشان کردند: همه ارکان حکومت طاغوت از جمله هیأت دولت و شخص شاه تابع آمریکا بودند و مقامات آمریکایی از طریق دست نشاندگان خود همچون فرعون بر ملت مظلوم ایران حکومت می کردند، اما امام بزرگوار همچون موسای زمان، به پشتوانه ملت، آن بساط را از این سرزمین کهن، برچید. 
رهبر انقلاب، پایان یافتن منافع نامشروع آمریکایی ها در ایران را علت اصلی کینه ورزی و دشمنی پایان ناپذیر آنها با 

ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

کسب مدال طلای مسابقات مچ اندازی شمالغرب کشور توسط ورزشکار تکابی

تاریخ:دوشنبه 1394/06/16-21:12

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:رییس اداره ورزش وجوانان شهرستان تکاب گفت: یکی از ورزشکاران این شهرستان توانست مدال طلای مسابقات مچ اندازی قهرمانی باشگاه های شمال غرب کشور را کسب کند.


منصور بابازاده روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این ورزشکار تکابی منصور عبادی نام دارد که به همراه تیم منتخب استان آذربایجان غربی در مسابقات مچ اندازی قهرمانی شمال غرب کشور در تبریز حضور یافته بود.
وی بیان کرد: این ورزشکار شایسته موفق شد با شکست دادن تمامی حریقان خود در دسته 75 کیلوگرم به مقام قهرمانی و مدال طلای این رقابت ها دست پیدا کند.
بابازاده اضافه کرد: وی توانست با کسب این موفقیت و حضور در تیم منتخب این دوره از مسابقات ، جواز حضور در مسابقات مچ اندازی بین المللی در کشور آذربایجان را نیز از آن خود کند.
وی افزود: این ورزشکار تکابی علاوه بر قهرمانی در کلاس راست دست این دوره از مسابقات در کلاس چپ دستها نیز توانست به مقام سوم برسد.
بابازاده گفت: در این دوره از مسابقات تیم منتخب آذربایجان غربی در رده تیمی مقام سوم را کسب کرد.
مسابقات مچ اندازی قهرمانی باشگاه های شمالغرب کشور به مناسبت گرامیداشت هفته دولت به میزبانی استان آذربایجان شرقی در محل سالن فتح خیبر شهر تبریز برگزار شد.
در این دوره از مسابقات ورزشکاران در 11 وزن مختلف و نیز در دسته بزرگسالان و پیشکسوتان در دو گروه چپ دست و راست دست با یکدیگر به رقابت پرداختند.

منبع: ایرنانوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بهره‌برداری از گازرسانی به 12 روستای تکاب در سال آینده

تاریخ:یکشنبه 1394/06/15-23:10

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:فرماندار تکاب از بهره‌برداری از گازرسانی به 12 روستای تکاب در سال آینده خبر داد.

مهدی قهرمانی از عملیات اجرایی گازرسانی به روستاهای تکاب خبر داد و اظهار داشت: عملیات اجرایی به منظور گازرسانی به 12 روستای تکاب در دست اقدام است.

وی با اشاره به زمان به بهره‌برداری رسیدن این پروژه، تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی به عمل آمده و تلاش‌هایی که در این زمینه می‌شود پیش‌بینی می‌کنیم عملیات اجرایی گازرسانی به این تعداد روستا سال آینده به بهره‌برداری برسد.

فرماندار تکاب با اشاره به جمعیت برخوردار از پروژه گازرسانی به روستاهای تکاب، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این پروژه یک هزار و 509 خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند‌شد.

این مسئول با بیان اینکه خدمت‌رسانی به روستاها یکی از اولویت‌های این شرکت است، اعلام کرد: در سال‌های اخیر در کنار گازرسانی به شهرها، گازرسانی به روستاها نیز توسط شرکت گاز مورد تاکید و توجه قرار دارد.‌

قهرمانی با بیان اینکه دولت در راستای خدمت‌رسانی به مناطق محروم تمام تلاش خود را به کار گرفته‌است، اعلام کرد: ارائه خدمات بیشتر به روستاها زمینه کاهش مهاجرت از روستاها به شهرها خواهدشد.

وی با تاکید بر ارائه خدمات مطلوب‌تر در روستاها، ادامه داد: امسال با گازرسانی به روستاها و شهرک‌های صنعتی این شهرستان شاهد کاهش چشمگیر میزان مصرف نفت سفید و نفت‌ کوره در این شهرستان هستیم.

منبع: خبرگزاری فارسنوع مطلب : توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تعطیلی 13 قهوه خانه سنتی متخلف در تکاب

تاریخ:یکشنبه 1394/06/15-23:05

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: فرمانده انتظامی شهرستان تکاب گفت: در یک سال گذشته 13 قهوه خانه سنتی متخلف در این شهرستان تعطیل شده است.

 سرهنگ رضا ظهیریان روز یکشنبه در جلسه کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی شهرستان تکاب افزود: 24 قهوه خانه سنتی در سطح شهر تکاب فعال است که از این تعداد 13 قهوه خانه، متخلف شناخته شده و در طول یک سال گذشته ادامه فعالیت آنها غیرمجاز اعلام شده است.
وی بیان کرد: در راستای ساماندهی اینگونه مراکز، امسال هیچ گونه مجوز جدیدی برای فعالیت قهوه خانه های سنتی در سطح شهر تکاب از سوی نیروی انتظامی صادر نشده است. 
سرهنگ ظهیریان در خصوص فعالیت قلیان سراها در تکاب نیز اضافه کرد: هم اکنون 37 مرکز عرضه قلیان در تکاب فعال بوده و از این تعداد، چهار قلیان سرا در روستاهای تکاب واقع است.
وی افزایش بیکاری را عمده ترین عامل گرایش جوانان شهرستان تکاب به استفاده از قلیان دانست و گفت: بر اساس بررسی ها و تحقیقات انجام یافته در کمیسیون اجتماعی نیروی انتظامی، بیش از 90 درصد کسانی که به استفاده از قلیان و مراجعه به قلیان سراها گرایش پیدا می کنند، بیکار هستند.
وی در ادامه با ابراز نگرانی از شیوع بیماری های واگیردار در قلیان سراها بیان کرد: علاوه بر عامل بیکاری، عوامل اصلی دیگری مانند نبود تفریحات سالم و مناسب ، بالا بودن قیمت خدمات و امکانات ورزشی و نیز عدم کنترل و نظارت خانواده ها بر رفتار جوانان و نوجوانان از علل افزایش گرایش به مصرف قلیان است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تکاب همچنین گفت: با ارایه راهکارهایی مناسب از جمله اجرای تفریحات جایگزین همچون توسعه رشته های ورزشی و در دسترس بودن خدمات و امکانات در مراکز و سالن های ورزشی با قیمت های مناسب می توان از رشد روزافزون گرایش جوانان به مصرف قلیان در شهرستان تکاب جلوگیری کرد.
وی افزود: خانواده ها نیز باید نقش اساسی خود را در سوق دادن جوانان به سمت تفریحات جایگزین و تشویق فرزندان خود به سمت فعالیت های ورزشی ایفا کنند تا گرایش جوانان به مصرف قلیان کاهش پیدا کند.


ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

عملیات جدول گذاری،ساماندهی و اصلاح آبروها + تصویر

تاریخ:شنبه 1394/06/14-21:13

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:عملیات جدول گذاری،ساماندهی و اصلاح آبروها در محله قره ناو توسط شهرداری تکاب در حال اجراست.


در راستای اجرای طراح های عمرانی سطح شهر و به منظور برقراری زیباسازی  از دید بصری در معابر عمومی عملیات جدول گذاری،ساماندهی و اصلاح آبروها در کوچه‌ی جنب پارک ملت به متراژ ۲۰۰ متر ، کوچه عبدالرحمن براتی واقع در قره ناو به متراژ ۷۰ متر  و همچنین کوچه‌ی جنب پارک زمزم به متراژ ۳۰ متر در حال انجام می‌باشد.

amalka

ادامه مطلب

نوع مطلب : توسعه و عمران  تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

رزمایش رزمی فرهنگی گردان بیت المقدس تکاب + تصاویر

تاریخ:شنبه 1394/06/14-21:01

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:رزمایش رزمی فرهنگی گردان بیت المقدس تکاب طی 24 ساعت و در محور تخت سلیمان برگزار گردید.ادامه مطلب

نوع مطلب : تخت سلیمان  تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تنها 360 روستای آذربایجان غربی از گاز طبیعی برخوردارند

تاریخ:شنبه 1394/06/14-15:27

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مدیرکل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: انقلاب گازرسانی به روستاهای استان شروع شده و سعی داریم درصد بهره مندی روستاهای آذربایجان غربی را بالای 70 درصد برسانیم.

منصور صادقیان در جمع مردم روستای اسلام آباد میاندوآب  با اشاره امسال مجوز هزینه 400 میلیارد تومان برای گازرسانی به روستاها را داریم، اظهار کرد: این رقم تقریباً نسبت به سال 

های گذشته چهار برابر شده است.

مدیرکل شرکت گاز آذربایجان غربی با بیان اینکه ما انقلاب در گازرسانی را به روستاهای آذربایجان غربی شروع کرده ایم، افزود: باید از فرصت ایجاد شده برای رساندن سطح برخورداری روستاهای استان از گاز طبیعی به بیش از 70 درصد استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه از دو هزار و 751 روستای استان تنها 360 روستا از گاز طبیعی برخوردار هستند، گفت: از تعداد کل روستاهای استان یک هزار و 846 روستا بالای 20 خانوار هستند.

صادقیان با بیان اینکه در سال 92 و 93 در مجموع 620 کیلومتر شبکه و لوله گذاری شده است، تصریح کرد: در پنج ماه نخست امسال نیز 550 کیلومتر در سطح استان لوله گذاری شده است.

مدیرکل شرکت گاز آذربایجان غربی با اشاره به کلنگ زنی برای گازرسانی به 44روستا در هفته دولت امسال، اظهار کرد: برای گازرسانی به این روستا در مجموع 115 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته ایم.

وی با تاکید بر اینکه پیمانکار و اعتبار لازم برای گازرسانی به روستاهای استان پیش بینی شده است، گفت: هیچ یک از کلنگ زنی ها ظاهری نیست و همه آنها بر اساس تعهد انجام گرفته در طول یک سال انجام می گیرد

منبع: اروم نیوزنوع مطلب : استان 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بانوی نیکوکار منزل مسکونی خود را به آموزش و پرورش تکاب اهدا کرد

تاریخ:شنبه 1394/06/14-15:22

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:بانوی نیکوکار تکابی، منزل مسکونی خود در شهرستان اسلامشهر در استان تهران را برای ساخت مدرسه به اداره آموزش و پرورش این شهرستان اهدا کرده است.

سجاد نعمتی معاون پشتیبانی آموزش و پرورش تکاب روز شنبه با اعلام این خبر افزود: این خیر نیکوکار گلبهار مرسلی نام دارد و از اهالی شهرستان تکاب است که هم اکنون در شهرستان اسلامشهر در استان تهران سکونت دارد .

وی گفت: این خیر نیکوکار در اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه منزل مسکونی خود در این شهرستان به مساحت 200 مترمربع را جهت ساخت مدرسه به آموزش و پرورش تکاب اهدا کرده است.
نعمتی ارزش این واحد مسکونی را 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: براساس قراردادی که بین معاونت پشتیبانی و امور حقوقی آموزش و پرورش شهرستان تکاب و خانم مرسلی منعقد شده است با درآمد حاصل از فروش این منزل مسکونی یک باب مدرسه ابتدایی 4 کلاسه در روستای زره شوران از توابع بخش تخت سلیمان در 40 کیلومتری شهرستان تکاب احداث خواهد شد. 
وی اظهار کرد: آموزش و پرورش این شهرستان در جذب مشارکت های مردمی و حضور خیرین نیکوکار در امر مدرسه سازی بسیار موفق عمل کرده است به طوری که هر ساله تعداد زیادی از خیرین مدرسه ساز برای احداث مدرسه در روستاهای دور افتاده این شهرستان با علاقه و اشتیاق فراوان اعلام آمادگی می کنند.
به گفته نعمتی از سال 1378 و همزمان با راه اندازی مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان تکاب تاکنون 45 واحد آموزشی در قالب 110 کلاس درس توسط خیرین مدرسه ساز در شهر تکاب و روستاهای تابعه این شهرستان احداث شده است.
 شهرستان تکاب با 78 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی واقع شده است و بیش از 15 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند.

منبع: ایرنا
داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

پیام تقدیر و تشکر دبیر هفته فرهنگ و هنر از مردم تکاب

تاریخ:شنبه 1394/06/14-15:13

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:ناصر شریفی دبیر هفته فرهنگ و هنر از حضور گرم و صمیمانه مردم پایتخت و شهرستان تکاب تقدیر و تشکر کرد متن پیام به شرح زیر می باشد .


ناصر شریفی دبیر هفته فرهنگ و هنر از حضور گرم و صمیمانه مردم پایتخت و شهرستان تکاب تقدیر و تشکر کرد متن پیام به شرح زیر می باشد .
تکاب با وجود آثار باستانی فراوان از تخت سلیمان قلعه سردار و مسجد جامع زیبای تکاب در حوزه گردشگری مذهبی بقعه ایوب انصار وآبهای گرم و نیز چشم اندازهای طبیعی مانند آبشار قینرجه و چمن متحرک چملی می تواند به عنوان قطب گردشگری کشور مطرح شود در هفته فرهنگ و هنر تکاب با حضور ویژه مدیرعامل سازمان گردشگری دکتر آقازاده و نیز دکتر کوده ایی مشاور وزیر و ریس سرمایه گذاری خارجی و نمایندگان مجلس و مشاوران شهرداری تهران و به ویژه قهرمانی فرماندار تکاب که حضور فعال و قابل توجهی داشت راهکارهای افزایش سرمایه گذاری و جلب گردشگران خار جی و داخلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت مطرح شدن تکاب در این سطح چشم انداز روشنی را برای توسعه و پیشرفت شهر در آینده نزدیک نوید می دهد
گردشگری بزرگترین تحرک اجتماعی است که جوامع انسانی در طول حیات خود تجربه کرده اند هیچ کدام از جنگها، مهاجرت های تاریخی نتوانسته اند اینچنین جمعیت انبوهی را جابجا کنند که صنعت گردشگری امروزه توانسته آن را به عنوان بزرگترین صنعت خدماتی دنیا تبدیل کند اما امروزه با ساز وکار گسترده در شهرمان می توانیم منافع و درآمد زیادی نصیب فعالان شهر خود کنیم 
تکاب با وجود این همه آثار می تواند به عنوان قطب گردشگری کشور مطرح شود .در هفته فرهنگ و هنر تکاب حضور چهرهای بزرگ و همچنین پیام های مسئولین به این هفته عنوان یک حرکت تاریخی ومبارک نام برد این همایش با حضوردکتر هاشمی معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری ،عزیزی رئیس پایگاه میراث جهانی در کنار پیام حجت الاسلام یونسی دستیار ویژه ریس جمهور وپیام مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی مطرح شدن تکاب در این سطح چشم انداز روشنی را برای توسعه و پیشرفت شهر در آینده نزدیک نوید می دهد. جا دارد از همه تشکر کنم از فرماندار محترم که به خاطر شهر تکاب به پایتخت آمدن از همه مردم شهر تکاب و استان و تکابی های پایتخت و همه که دست ما را گرفتند تقدیر و تشکر کنم .
خبر ارسالی:نظام مشرفی


نوع مطلب : فرهنگ و هنر 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

هفته فرهنگ و هنر شهر تکاب به روایت تصویر

تاریخ:جمعه 1394/06/13-23:05

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: تصاویری از برگزاری هفنه فرهنگ وهنر تکاب در فرهنگسرای ابن سینای تهران


ادامه مطلب

نوع مطلب : فرهنگ و هنر  تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

هفته فرهنگ و هنر تکاب با معرفی چهره های برتر تکابی به کار خود پایان داد

تاریخ:جمعه 1394/06/13-22:41

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: هفته فرهنگ و هنر تکاب که از ۷ شهریور تا ۱۲ شهریور به همت تکابی های مقیم پایتخت و شهرداری تهران در فرهنگسرای ابن سینا آغاز شده بود به کار خود پایان داد .

در این همایش که با هدف معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی و معرفی هنر خوشنویسی و فرش افشار این شهر وهمچنین جذب سرمایه گذار برای این شهرستان بود امروز به کار خود پایان داد . به همین بهانه مصاحبه ای کوتاه با دبیر این هفته انجام داده ایم

آقای شریفی آیا ازنحوه برگزاری هفته فرهنگی راضی بودید ؟ 
بله درکشور هر سال هفته فرهنگی استانها برگزار می شود ولی تا به حال برای یک شهر این مراسم گرفته نشده بود و برای اولین بار هفته فرهنگی یک شهر آنهم تکاب برگزار شد و ما از این موضوع خیلی راضی هستیم تکاب در بسیاری موارد جزو اولین هاست هم در گردشگری هم در منابع طبیعی و هم در سرمایه های انسانی این هفته هم باعث شد که یکپارچگی و همدلی و همزبانی ما بیشتر شود انتظار این همه استقبال را اصلا نداشتیم هم از تکابیهای مقیم مرکز هم از تهرانی های عزیز و از دوستان دیگری که ما را مورد لطف قرار دادند تشکر دارم ما سعی کردیم 
تکاب را در سطح بسیار زیادی مطرح کنیم و به معرفی بهتر آن بپردازیم مصاحبه با رسانه ها و معرفی و ارسال اخبار به رسانه ها از جمله سایت ها و خبرگزاری ها و گزارش برنامه از طریق رادیو و رسانه ملی و نصب حدود پانزده بیلبورد بزرگ در ده نقطه شهر تهران حضور معاون وزیران صنعت و معاون فرهنگی وزیر علوم و حضور چهرهای استانی و کشوری. و همچنین حضور نمایندگان مجلس و مسئولان شهرستان خود نقطه موفقیت ما را نشان داد ما استارات اولیه را زدیم و امیدوارم مسئولین دست ما را بگیرند و آن را روشن و به حرکت درآورند در کنار آن نیزر بازارچه های حهت معرفی محصولات تکاب و گالری مخصوص هنرمندان تکاب و فرش تکاب باعث شد که خیلی از بازدیدکنندگان با فرهنگ غنی ما آشنا شوند.

نحوه انتخاب نقرات برتر این همایش چگونه بود و چه کسانی انتخاب شدن ؟
ما در این لیست سعی کردیم همه افراد شایسته و خدمتگزار شهر را معرفی کنیم از نظر ما همه برتر هستند اما چه کنیم که اسامی همه را نتوانستیم اعلام کنیم و به نمایندگی از هر قشر از یک نفر تقدیر شد و خیلی از دوستان نیز اینجا نبودن برتربهترین شکل از آنها تشکر کنیم .
امکانات ما هم کم بود از خانواده شهید حاجیانپور به نمایندگی از خانواده معزز شهدا از خانواده محترم الطافی و حاج پرویز احسانی و حسن بحری به نمایندگی از تمام آزاده ها جانبازان سرافراز شهرمان ، از فرمانده محترم سپاه تکاب سرهنگ کاظمی که به ما لطف داشتند .


ادامه مطلب

نوع مطلب : فرهنگ و هنر 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 


  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3