تبلیغات
. - مطالب تیر 1394

نگذاریم فرصت‌های دوران پسا تحریم به دست استان‌های مرکزی بیفتد!

تاریخ:چهارشنبه 1394/04/31-21:43

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:محرومیت، عقب ماندگی و عدم توسعه، واژگانی آشنا برای بیش از سه میلیون شهروند آذربایجان غربی از ماکو و چالدران گرفته تا تکاب و سردشت هستند.

 واژگانی که در اخبار، گزارشات و… همواره در پس و پیش نام استان قرار گرفته و از سال‌ها رنج و سختی مردمان این دیار به سبب مشکلات اقتصادی و به تبع آن فرهنگی خبر می‌دهند. آذربایجان غربی به عنوان یکی از استان‌های مرزی ایران که از پتانسیل‌های اقتصادی فراوانی برخوردار می‌باشد، به سبب نگاه مرکزگرایانه دولت، بهانه واهی مرزی و ناامن بودن و صد البته عدم اهتمام جدی و کافی مسئولین بومی، در مقایسه با استان‌هایی نظیر اصفهان، یزد، کرمان و… همواره سهم بسیار کمی را از بودجه کشور به خود اختصاص داده و تعداد طرح‌های شاخص عمرانی، صنعتی و زیرساختی آن در مقایسه با استان‌های مرکزی ایران بسیار ناچیز است. متاسفانه روند اجرای همین طرح های کم تعداد نیز دهها سال به سبب عدم تامین بودجه و اعتبار تداوم پیدا نموده و اکثرا قبل از افتتاح فرسوده شده و به حال خود رها شده و می‌شوند.

تا به امروز اگر از نهاد یا مسئول خاصی در رابطه با علت این عقب ماندگی‌ها و عدم توسعه و پیشرفت آذربایجان غربی سوالی می‌شد، قطعا جوابی غیر از «ما تحریمیم» داده نمی‌شد و همواره بحث تحریم‌های اقتصادی ایران از سوی غرب، به عنوان توجیهی برای کم کاری و عدم احساس مسئولیت مسئولین در قبال آینده استان و چندین میلیون شهروند آن مطرح می‌شد.

این در حالی است که با وجود ادعای مسئولین گذشته و فعلی استان در رابطه با تاثیر مستقیم تحریم‌ها بر مسیر پیشرفت و توسعه استان‌های مختلف کشور، زمانی که به تعبیر استاندار آذربایجان غربی، شاخص‌های توسعه، سلامت، آموزش و بسیاری از شاخص‌های دیگر استان پایین تر از میانگین کشوری و استانداردهای لازم قرار داشته و استان در بسیاری از حوزه‌ها با کمبودهای شدید و نگران‌کننده مواجه بوده و مردم با مشکلاتی نظیر بیکاری، کمبود امکانات، نبود زیرساخت‌ها و… مواجه بوده‌اند، به عنوان مثال، استانی نظیر اصفهان با غارت و مکیدن مواد خام معدنی آذربایجان غربی به سوی ده‌ها کارخانه و واحد تولیدی و صنعتی خود، علاوه بر اشتغال‌زایی انبوه برای جوانان خود، سود فراوانی را عاید خویش ساخته و به پیشرفت‌های اقتصادی چشم گیری نائل آمده است.

در همین چند روز گذشته و بعد از اعلام توافق هسته‌ای نیز باز هم اصفهان گوی سبقت را از آذربایجان ربود و هیئت تجاری کشور آلمان با ورود به ایران و با دعوت مستقیم مسئولین اصفهانی، به این استان صنعتی سفر کرده و از نزدیک با فرصت‌های سرمایه‌گذاری در آن آشنا شد، و آنچه که در این میان نصیب آذربایجان غربی شد، سر بی‌کلاهی است که همواره در طول سال‌های گذشته بی‌کلاه بوده و هست!


ادامه مطلب

نوع مطلب : استان  اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بازدید فرماندارتکاب از مراکز خرید گندم شهرستان

تاریخ:چهارشنبه 1394/04/31-21:35

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: فرماندار تکاب از مراکز خرید گندم شهرستان تکاب بازدید به عمل آورد.

فرماندار تکاب در بازدید از مراکز خرید گندم شهرستان تکاب با قدردانی از تلاش کارکنان جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستائی در ارائه خدمات و خرید گندم کشاورزان گفت: امسال 31هزار هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت گندم رفته است که پیش بینی می شود 37هزار تن گندم از این اراضی برداشت شود.


وی با اشاره به خسارت 50درصدی وارده به مزارع گندم شهرستان افزود: پیش بینی می شود امسال 21هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان این شهرستان خریداری شود.

فرماندار تکاب خاطر نشان کرد: 23هزار هکتار از اراضی زیر کشت گندم این شهرستان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.
وی با اشاره به پیشرفت 40درصدی احداث سیلوی 30هزار تنی این شهرستان گفت: با تکمیل این سیلو مشکل عمده کشاورزان این شهرستان در تحویل گندم رفع خواهد شد.
گفتنی است در امر خرید گندم 5مرکز خرید در شهرستان تکاب فعالیت می نمایند و تاکنون 20000تن گندم از کشاورزان این شهرستان خریداری شده است.
اضافه می شود 7 هزار کشاورز در شهرستان تکاب در امر تولید گندم فعالیت می نمایند.

ادامه مطلب

نوع مطلب : اقتصادی  تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

صبحانه، بلای جان مراجعین به ادارات تکاب؛ خدمت به مردم با صبحانه کارمندی!

تاریخ:چهارشنبه 1394/04/31-21:23

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:علیرغم ممنوعیت اختصاص وقت برای صرف صبحانه امروزه صرف صبحانه در ادارات تکاب به ماله ای عادی تبدیل شده و بوی املت و نیمروه در بعضی از ادارات باعث نارضایتی ارباب رجوع شده است.

به نقل ازشیز: فلسفه وجودی سازمان های اداری ارائه خدمات عمومی است و در واقع کارکنان ادرات دولتی با هزینه بیت المال زمان خودر ا در اختیار عموم گذاشته اند و مصروف داشتن ان به جز در ارایه این خدمات خلاف شرع و قانون است.

طی چند سال اخیر بحث تحول اداری و تکریم ارباب رجوع در ادارات بسیار مطرح شده است و در این ارتباط ادارات و موسسات دولتی موظفند به صورت معمول از ساعت 7:30 دقیقه صبح تا 2:45 دقیقه بعدازظهر به صورت تمام به حل و رفع مشکلات و نیازهای شهروندان بپردازند.

 با کمی تامل می توان دریافت که صرف وعده صبحانه در اوقات اداری اتلاف زمان خدمات رسانی در مفید ترین ساعات اداری است و آن زمانی است که دولت بابت آن هزینه ای را به کارمندان پرداخت نموده. به زبان ساده تر هزینه صرف صبحانه دقیقا از محل بیت المال عموم است. 

با این وجود امروزه ساعت های کاری در بعضی از ادارات به مواردی غیراز پاسخ دهی به ارباب رجوع اختصاص داده می شود. صرف صبحانه پشت میز اداره یکی از مواردی است که اخیرا در ادارات تکاب به کررات دیده می شود و علیرغم منع قانونی همچنان ادامه دارد.
براساس قانون صرف صبحانه در ادارات و موسسات دولتی ممنوع بوده و کارکنان ادارات حق ندارند وقت کاری خود را به صرف صبحانه اختصاص دهند اما ظاهراً عدم التزام به قانون، براساس اظهارات شهروندان کار را به جایی رسانده که اتاق بعضی از ادارات و موسسات درحال تبدیل به آشپزخانه بوده و بوی املت و نیمرو ساعتهای اول روز سراسر محیط اداره را فرا می گیرد.
علی که به یکی از ادارات شهر در حین صرف املت توسط کارمندان برای صبحانه مراجعه کرده بود گفت: کارمند مربوطه جهت پرداخت مبلغ مربوط به صدور کارت شناسایی که می توانست از دسنگاه کارت خوان نصب شده در اتاق استفاده نماید بنده را به بهانه قطع ارتباط  به بانک ملی جهت واریز پول فرستاد تا خود به صرف صبحانه برسد.
محمد 19 ساله نیز می گوید: من برای دریافت کارت شناسایی به یکی از ادارات مراجعه نمودم ولی حدود نیم ساعتی برای صرف صبحانه کارمند مربوطه معطل شدم و در جواب اعتراض بنده به این وضعیت هنوز پس از سه روز مراجعه کار من را حل نمی کنند!!

ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب  اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

نحوه برقراری مستمری ازکارافتادگی روستاییان

تاریخ:سه شنبه 1394/04/30-22:47

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه در صورت از کارافتادگی ناشی از کار، فرد با هر میزان سابقه بیمه‌پردازی، مشمول دریافت مستمری، معادل دوسوم حق بیمه پرداختی‌اش می‌شود گفت: هر فردی در بدو ورود نوع شغل خود را به صندوق اعلام می‌کند.

عباس اورنگ، با اشاره به اینکه جامعه هدف این صندوق شش تا هفت میلیون خانوار کشاورز، روستایی و عشایر هستند، اظهار کرد: در حال حاضر یک میلیون و 300 هزار بیمه شده داریم و همواره اقداماتی برای توسعه این پوشش در حال انجام است چراکه بقای صندوق‌های بیمه‌ای، در جامعه تحت پوشش است.
وی درباره نحوه استفاده مشمولان از بیمه از کار افتادگی گفت: برخورداری از مستمری از کار افتادگی دو حالت دارد. نخست از کارافتادگی ناشی از کار و از کار افتادگی ناشی از غیرکار.
معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه در هنگام از کارافتادگی ناشی از کار فرد را با هر میزان سابقه بیمه‌پردازی، معادل دوسوم حق بیمه پرداختی‌اش، مستمری دریافت می‌کند، گفت: نوع کار را فرد در بدو ورود، به صندوق اعلام می‌کند و اگر به عنوان مثال اعلام کرد شغلش «کشاورزی» است، اما به هنگام ساختمان سازی دچار معلولیت و از کار افتادگی شد، دیگر ناشی از کار محسوب نمی‌شود، بلکه اگر در زمین کشاورزی دچار حادثه شد، مشمول از کار افتادگی ناشی از کار خواهد شد.
اورنگ ادامه داد: اما اگر از کار افتادگی ناشی از غیرکار باشد، فرد باید سابقه 10 سال بیمه پردازی را دارا باشد و 90 روز حق بیمه در آخرین سال حیات او پرداخت شده باشد. همچنین باید طبق نظر کمیسیون پزشکی مشخص شود که زمان حادثه‌دیدگی بعد از تاریخ بیمه‌پردازی باشد.

منبع: ایسنا


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بارش شدید باران و تگرگ در روستای حسن آباد + تصاویر

تاریخ:دوشنبه 1394/04/29-15:32

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:بارش شدید باران و تگرگ و جاری شدن سیل سبب وارد آمدن خساراتی به بخش کشاورزی روستای حسن آباد شد.

براثر بارش شدید باران و تگرگ که عصر روز یکشنبه و  به مدت چهل دقیقه رخ داد خساراتی به زمین های کشاورزی و برخی باغات روستا و بویژه به روستاهای مجاور(نبی کندی و کوسه پیری) وارد آمد.
پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز  بارش شدید باران  روستای حسن آباد تکاب سید محمد نجیبی

شدت این بارش در حدی بود که سبب آبگرفتگی شدید معابر و آب رو ها شد و مشکلاتی را برای اهالی بوجود آورد
خاطر نشان می شود با عملکرد به موقع شورای اسلامی و دهیاری و فعال نمودن سامانه ضد تگرگ این روستا و با انجامبیش از 300 بار شلیک  به داخل ابرهای مجاور از وارد آمدن خسارات بیشتر به باغات وگندمزار های تحت پوشش شعاع عملکردی این سامانه جلوگیری به عمل آمد بطوری که عملا تگرگ موجود نیز به باران تبدیل شده و یا از شدت برخورد آن کاسته شد.

برای آشنایی با نحوه کار سامانه های ضد تگرگ بر روی لینک زیر کلیک کنید
نحوه کار سامانه ضد تگرگ

ادامه تصاویر

نوع مطلب : روستا 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

دو کشته و زخمی در محور شاهین دژ به تکاب

تاریخ:دوشنبه 1394/04/29-14:57

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:رئیس پلیس راه آذربایجان غربی از کشته و زخمی شدن دو نفر بر اثر تصادف در محور شاهین دژ به تکاب خبر داد.

سرهنگ عباس فرمانی اظهار کرد: در برخورد یک دستگاه خودروی لیفان با مینی بوس در محور شاهین دژ به تکاب راننده خودروی سواری جان باخته و سرنشین دیگر آن نیز به شدت مصدوم شد.

رئیس پلیس راه آذربایجان غربی با بیان اینکه فرد مصدوم با حضور نیروهای امدادی روانه بیمارستان شد، افزود: این حادثه به علت سرعت غیرمجاز خودروی لیفان و عدم توانایی کنترل وسیله نقلیه توسط راننده آن به وقوع پیوسته است.

گفتنی است محور شاهین دژ به تکاب در جنوب آذربایجان غربی یکی از محورهای پرحادثه و از لحاظ راهسازی فاقد استانداردهای لازم برای تردد بین دو شهرستان است و سالانه افراد زیادی در این محور جان خود را از دست می دهند.

شایسته است مسئولان فکری اساسی برای بهبود وضعیت جاده های آذربایجان غربی به ویژه در محورهای شاهین دژ به تکاب و میاندوآب به شاهین دژ بیاندیشند.

منبع: اروم نیوز
نوع مطلب : استان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

نمایش اتحاد در جشن بندگی + تصاویر

تاریخ:دوشنبه 1394/04/29-14:27

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:هزاران نفر از مردم تکاب با حضور در مصلی بزرگ بقیه الله(عج) این شهر نماز عید فطر را به امامت امام جمعه این شهر اقامه کردند.

تصاویر از:پایگاه خبری - تحلیلی  شیز

http://shiz.ir/uploads/5_280127.jpg

ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی  مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جدول گذاری معابر کوی لاله روستای حسن آباد+ تصاویر

تاریخ:یکشنبه 1394/04/28-23:09

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: عملیات جدول گذاری  و ساماندهی رواناب های سطحی، معابر کوی لاله روستای حسن آباد آغازشد.

در ادامه اجرای پروژه های در دست اقدام دهیاری و شورای اسلامی روستای حسن آباد و پس از پایان مرحله مسیر گشایی معابر، عملیات ساماندهی رواناب های سطحی و جدول گذاری معابر (کوی لاله) این روستا از هفته قبل آغاز و مرحله اول آن رو به اتمام می باشد.

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز طرح هادی روستای حسن آباد تکاب سید محمد نجیبی

در این مرحله 2 رشته معبر با عرض 8 و 10 متر و به طول 200 متر جدول گذاری و زیرسازی خواهد شد.
 در ادامه تصاویری از این پروژه آمده است

ادامه مطلب

نوع مطلب : روستا  توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

اضافه شدن یک دستگاه بابکت (مینی لودر ) به ناوگان ماشین آلات شهرداری

تاریخ:یکشنبه 1394/04/28-15:07

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:یک دستگاه بابکت (مینی لودر ) به ناوگان ماشین آلات شهرداری تکاب اضافه شد.

در جهت تسهیل و تسریع فعالیت های عمرانی و خدماتی شهرداری با پیگیری های شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری یک دستگاه بابکت ( مینی لودر ) با مساعدت سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور توسط شهرداری تکاب خریداری و به ناوگان ماشین آلات شهرداری افزوده شد.منبع: سایت شهرداری تکابنوع مطلب : تکاب  توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

مرحله دوم آسفالت ریزی معابر شهر تکاب آغاز شد

تاریخ:یکشنبه 1394/04/28-14:01

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:فاز دوم آسفالت ریزی معابر آغاز شد.

مومنی سرپرست شهرداری تکاب اعلام کرد با پیگیری های مستمر در خصوص خرید قیر جهت ادامه آسفالت کوچه های سطح شهر و معابر اصلی ، به حول و قوه الهی با رایزنی های صورت گرفته و پیگیری ریاست ، اعضای محترم شورای اسلامی شهر و کارپرداز شهرداری ۶۲۰ تن قیر از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور خریداری گردید که تاکنون در طول دوران شهرداری تکاب بی سابقه می باشد

IMG_0108
مومنی اظهار داشت با توجه به حجم بالای قیر خریداری شده استخر قیر در کارخانه آسفالت احداث گردید که ظرفیت آن به بیش از ۶۰۰ تن می رسد.

ادامه مطلب

نوع مطلب : توسعه و عمران  تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

دیدار با خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)

تاریخ:یکشنبه 1394/04/28-12:58

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:رئیس شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری تکاب در کنار رئیس و کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) از چند خانواده تحت پوشش کمیته امداد شهرستان تکاب دیدار کردند.

فرجی رئیس شورای اسلامی شهر ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای امدادگران گفت :حمایت از محرومین ، ایتام و بیماران توفیق الهی است که فقط نصیب افراد برگزیده خدا می شود و در این میان کمیته امداد و کارکنان زحمت کش این مجموعه مورد توجه خاص خداوند می باشند.

۳
در ادامه مومنی سرپرست شهرداری تکاب در این دیدار که همزمان با ماه مبارک رمضان بود ضمن تقدیر و تشکر از عوامل مجموعه کمیته امداد بجهت برنامه ریزی برای دیدار با خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت کمیته امداد برای رفع نیاز محرمین بی بضاعت به مساعدت و همکاری همه جانبه افراد خیر و نیکوکار در کنار سایر ادارات و مسئولین نیازمند است تا با مشارکت عمومی و همگانی شاهد تالمات این قشر محروم باشیم.
گفتنی است در طی این دیدارها هدایای نقدی از سوی شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری به خانواده های تحت پوشش اهدا شد و در جهت عمران و ساخت و ساز برای این قشر مساعدت های لازم از سوی شهرداری انجام خواهد شد.

ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی  تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تسلیم ایران را مگر به خواب ببینند/ سیاست ما در مقابل امریکا هیچ تغییری نخواهد کرد

تاریخ:شنبه 1394/04/27-13:39

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: ۱۲ سال است که ۶ دولت بزرگ جهانی نشسته‌اند در برابر ایران با هدف این‌که ایران را از پیگیری صنعت هسته‌ای خود باز بدارند، نتیجه این شد که این ۶ قدرت امروز ناچار شدند تا ادامه این صنعت را در کشور تحمل کنند. ناچار شدند ادامه تحقیقات و توسعه این صنعت را تحمل کنند. این معنایش اقتدار ملت ایران است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ملت موحد، مؤمن و متحد ایران، امروز به شکرانه روزه داری و عبادات و خودسازی رمضانی، در سراسر سرزمین سرافراز ایران، سجده شکر به جا آورد و در پرشکوه ترین نماز عید سعید فطر، از پروردگار کریم خویش، استمرار رستگاری ملی و سعادت دنیا و آخرت طلب کرد. در نگین این شکوه تاریخی، مردم پایتخت تهران نماز عید را به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای تهران اقامه کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه اول نماز، با تبریک خجسته عید فطر به ملت ایران و همه مسلمانان جهان، ماه رمضان امسال را به معنای واقعی کلمه، ماه بارش برکات الهی بر ملت ایران خواندند و افزودند: روزه داری در روزهای گرم و بلند تابستان، محافل گسترده قرآن، مجالس زیبای دعا و توسل و تضرع، سفره های ساده افطار در مساجد و معابر عمومی، و در نهایت راهپیمایی عظیم روز جهانی قدرس از نشانه های این برکت آسمانی بود.

ایشان افزودند: راه درست شناخت ملت ایران، تأمل در این گونه واقعیات است، واقعیاتی که نشان می دهد ملت در عرصه عبادت آنجور عمل می کند و در صحنه مبارزه با استکبار نیز، اینگونه راه را به دیگر ملتها نشان می دهد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر امریکا»ی ملت ایران در روز جهانی قدرس خاطرنشان کردند: جهت گیری های عظیم حرکت ملت را باید از این شعارها درک کرد نه از زبان مغرض بیگانگان که متأسفانه در داخل نیز برخی کج فهم ها آنها را تکرار می کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه دوم نماز با اشاره به حوادث ناگوار منطقه گفتند: متأسفانه دسترهای نامبارک و سیه کار، ماه مبارک رمضان را برای بسیاری از ملت های منطقه در یمن، بحرین، فلسطین و سوریه، تلخ و سخت دشوار کردند که این مسائل برای مردم ایران مهم است.

بخش اعظم خطبه دوم حضرت آیت الله خامنه ای به بیان چند نکته درباره موضوع هسته ای اختصاص داشت. در اولین نکته ایشان با تشکر از دست اندرکاران مذاکرات طولانی و نفسگیر هسته ای به خصوص زحمات و تلاشهای هیأت مذاکره کنند، افزودند: برای تصویب متن تهیه شده، باید مسیر قانونی پیش بینی شده طی شود البته چه این متن تصویب شود چه نشود اجر مذاکره کنندگان محفوظ است ان شاءالله.
                  

ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

اعمال شب عید فطر

تاریخ:جمعه 1394/04/26-21:50

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:امام محمدباقر(ع) از رسول‌الله(ص) نقل کرده است که آن حضرت فرمود: هنگامی که روز اول شوال فرا می‌رسد، منادی ندا می‌دهد، ای مؤمنان! برای دریافت جوایز و پاداش‌های خود بشتابید.

از جمله شب‌های مبارک شب عید فطر است که در فضیلت و ثواب عبادت و احیاى آن احادیث ‏بسیار وارد شده است که این شب کمتر از شب قدر نیست، برای درک این شب عزیز و روز عید فطر اعمالی توصیه شده است که در ادامه می‌آید:

*اعمال شب عید فطر

شب اوّل شوال از جمله لیالى شریفه است و در فضیلت و ثواب عبادت و احیاى آن احادیث بسیار وارد شده و روایت شده است که آن شب کمتر از شب قدر نیست و از براى آن چند عمل است:

اول، غسل هنگامی که آفتاب غروب کند.

دوم، احیاء آن شب به نماز و دعا و استغفار و سؤال از حقّ تعالى و بیتوته در مسجد

سوم، بعد از نماز مغرب و عشاء و نماز صبح و عقب نماز عید، دعای وارد شده را بخواند.

*اعمال روز اول شوال

-تکبیر، بعد از نماز صبح و نماز عید فطر خوانده شود: «اللَّهُ أَکْبَرُ اللَّهُ أَکْبَرُ لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ وَ اللَّهُ أَکْبَرُ اللهُ أَکْبَرُ وَلِلَّهِ الْحَمْدُ الْحَمْدُلِلَّهِ عَلَی مَا هَدَانَا وَلَهُ الشُّکْرُ عَلَی مَا أَوْلانَا».

- پیش از نماز عید، زکات فطره را جدا سازد؛ اگر دسترسی به مستحق دارد بپردازد، والا کنار بگذارد، برای هر نفر یک صاع (حدود سه کیلو) از گندم یا مواد غذایی دیگر که در آن شهر غذای غالب مردم محسوب می‌شود.


ادامه مطلب

نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

خلاصه‌ای از تعهدات ایران به طرف غربی

تاریخ:چهارشنبه 1394/04/24-23:18

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:کاخ سفید با ارائه خلاصه‌ای از تعهدات ایران در "برجام"، محدودیت‌های برنامه هسته‌ای ایران را دست‌کم ده ساله عنوان کرد و نوشت: راکتور اراک برای همیشه باز طراحی تغییر کاربرد می‌دهد

کاخ سفید در اینفوگرافی برای مخاطبان خود توضیح داده است که چگونه توافق هسته ای  با ایران به طور مشخصی ایران را از دسترسی به سلاح هسته ای باز می دارد؟

آنچه در توافق آمده شامل موارد زیر است:

محدودیت های غنی سازی

تا ده سال،‌ در صورتی که ایران تعهدات خود را نقض کند،‌ زمان بریک اون برای غنی سازی اورانیوم در حد بمب هسته ای از 2 الی 3 ماه به یک سال افزایش یافته است.

برای مدت 15 سال، ایران به غنی سازی اورانیوم در حد 3.67 درصد است و ذخایر این کشور در حد 300 کیلوگرم می ماند.

محدودیت های پژوهش و توسعه

برای مدت 15 سال، پژوهش و توسعه درباره اورانیوم محدود به تاسیسات نطنز است.

محدودیت های فردو

برای مدت 15 سال، هیچ غنی سازی در تاسیسات فردو صورت نمی گیرد.

محدودیت راکتورهای هسته ای

برای مدت 15 سال، هیچ راکتور آب سنگین جدیدی یا انباشتگی آب سنگین صورت نمی گیرد.

سوخت مصرف شده به خارج از ایران منتقل می شود

تا الی الابد، راکتور اراک باز طراحی می شود و سوخت مصرف شده به خارج از ایران منتقل می شود.

دسترسی ها و بازرسی ها

برای مدت 15 سال، دسترسی سازمان بین المللی انرژی اتمی و تکنولوژی های مدرن بازرسی تمامی نشانه های برنامه هسته ای ایران را بازرسی خواهد کرد.

برای مدت 20 سال، سازمان بین المللی انرژی اتمی بر تولید، سرهم بندی و نگه داری از سانتریفیوژها نظارت و آن را کنترل می  کند.

برای مدت 25 سال، سازمان بین المللی انرژی اتمی به تمامی معادن و ذخایر اروانیوم ایران دسترسی و نظارت دارد تا هیچ تخلف پنهانی صورت نگیرد.

الی الابد، سازمان بین المللی انرژی اتمی بر تولید، نگه داری و ذخیره سانتریفیوژها کنترل می کند و بر آن نظارت دارد.

تحریم های سازمان ملل

اگر ایران توافق را نقض کند، تحریم های سازمان ملل به طور خودکار باز می گردد و تا یک دهه اعمال می شود و می توان آن ها رادر صورت نیاز برای 5 سال اضافه نیز تمدید کرد.

تحریم های آمریکا و اروپا

اگر ایران هر بندی از توافق را نقض کند، آمریکا و اروپا تحریم های سابق را دوباره اعمال می کنند.نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بازدید فرماندار تکاب از اجرای طرح هادی در تخت سلیمان

تاریخ:چهارشنبه 1394/04/24-22:22

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: قهرمانی فرماندار تکاب  به همراه  شیرمحمدی بخشدار تخت سلیمان ، از پروژه های طرح هادی تخت سلیمان بازدید نمودند .

رحیم نوروزی:فرماندار تکاب در این بازدید از پروژه مسیرگشایی محله امامزاده تخت سلیمان، تعریض پل ورودی روستا،و طرح ساماندهی محوطه بخشداری دیدن و نکاتی در خصوص هرچه بهتر اجرا شدن طرح ها بیان کرد.

آپلود عکس

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جشن"آمریکاسوری"و ویبره روح مصدق،امیرکبیر،کوروش،گاندی،ماندلاو ...درقبر!

تاریخ:چهارشنبه 1394/04/24-22:09

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: میان هیاهو و جشن و شلوغی اما نمی شود رفت به آن آبجی که عکس وزیر محترم را گذاشته کنار عکس دکتر مصدق، گفت که این بنده خدا مصدق توی همین عکسی که تو بر سر دست گرفتی هم سرش پایین است و غمگین است و کلی قیافه ش فرق دارد با چهره ی ماشاالله بشاش و خنده روی وزیر محترم.

صدا که به صدا نمی رسد توی شلوغی که بهش بگوییم همشیره! این جناب مصدق اساسا تمام مصیبتش از آمریکایی بود که تو دقیقا همین الان به خاطر توافق با او داری جشن می گیری.
و الان آن دنیا دکتر مصدق بنده خدا متحیر مانده است که توی خیابان های تهران دقیقا چرا عکس من الان در جشن آمریکاسوری بر سر دست گرفته شده است؟
خیلی به توافق کاری ندارم. ان شاالله به همین خوبی هست که می فرمایند. فقط با دیدن تصویر وزیر محترم خارجه در کنار مصدق و امیرکبیر چند نکته به ذهنم رسید:

این بزرگوارنی که به خیابان آمدند و خوشحالی کردند و آن دیگرانی که در شبکه های اجتماعی از برقراری رابطه با آمریکا ابراز خرسندی کردند و پیشاپیش ورود کالاهای آمریکایی به ایران را جشن گرفتند، قطعا همان دوستانی هستند که در طول این سال ها مدام مطالبی از کوروش و گاندی و مصدق و ماندلا برای این و آن ارسال می کردند.همان ها که فتحعلی شاه – به اسمش توجه کنید تورو خدا فتح علی شاه – را شماتت می کردند و دل شان برای عباس میرزا می تپید.

بعد ور می دارند کلاه امیرکبیری را که اصلا بدجور تابلو ضد اجنبی ست و در زمان صدارتش در سیاست خارجی تز موازنه منفی را در پیش گرفته بود، می گذارند بر سر وزیر محترم خارجه. موازنه منفی یعنی نه به انگلیس امتیاز می دهیم، نه به روسیه و نه هیچ قدرت دیگری. آخر عزیز دلم، اگر امیرکبیر هم از این جور لبخندها بلد بود بزند که کل صدارتش نمی شد 3سال و 3ماه. اصلا کسی را برای لبخند زدن و توافق، که نمی برند گوشه ی تاریک حمام رگش را بزنند که قربان شکل ماهت برم.

میان هیاهو و جشن و شلوغی اما نمی شود رفت به آن آبجی که عکس وزیر محترم را گذاشته کنار عکس دکتر مصدق، گفت که این بنده خدا مصدق توی همین عکسی که تو بر سر دست گرفتی هم سرش پایین است و غمگین است و کلی قیافه ش فرق دارد با چهره ی ماشاالله بشاش و خنده روی وزیر محترم. صدا که به صدا نمی رسد توی شلوغی که بهش بگوییم همشیره! این جناب مصدق اساسا تمام مصیبتش از آمریکایی بود که تو دقیقا همین الان به خاطر توافق با او داری جشن می گیری. و الان آن دنیا دکتر مصدق بنده خدا متحیر مانده است که توی خیابان های تهران دقیقا چرا عکس من الان در جشن آمریکاسوری بر سر دست گرفته شده است؟

و به این روشنفکرانی که این همه گاندی گاندی کردند این همه سال و حالا با خوشحالی از برقراری ارتباط با غرب می گویند و سرازیر شدن کالای آمریکایی، یکی بگوید که گاندی وپیروانش پارچه لباس هایشان را از نخی که خود می رشتند تهیه می کردند ودیگران را نیز به این کار تشویق می نمودند ودرحالی که کارگران هندی لباس های مورد نیازشان را از تولیدی های صنعتی تحت تملک انگلیسی ها خریداری می نمودند، گاندی معتقد بود چنان که هندی ها لباس های خود را خودشان تهیه کنند ضربه اقتصادی سنگینی بر پیکره استعمارگران انگلیسی درهند وارد خواهند آورد. متعاقبا علامت چرخ نخ ریسی برروی پرچم کنگره ملی هند نقش بست.ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

نامه حسن روحانی و پاسخ ولی امر مسلمین

تاریخ:چهارشنبه 1394/04/24-21:57

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:رهبر انقلاب: متنی که فراهم آمده با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد و آنگاه در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود

لازم است متنی که فراهم آمده با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد و آنگاه در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود.

حضرت آیت الله خامنه ای در پاسخ به نامه حجت الاسلام‌و‌المسلمین روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در خصوص مذاکرات هسته‌ای، با تشکر از زحمات فراوان رئیس جمهور و با قدردانی از تلاش پیگیر و پر طاقت هیئت مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ای، به سرانجام رسیدن این مذاکرات را گامی مهم خواندند و با اشاره به غیرقابل اعتماد بودن برخی از شش دولت طرف مقابل در مذاکرات، تأکید کردند: لازم است متنی که فراهم آمده با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد و آنگاه در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود.


پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR متن پاسخ رهبر انقلاب اسلامی و نامه‌ی رئیس‌جمهوری را به شرح زیر منتشر می‌کند.

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس‌جمهور
با سلام و تحیت و تشکر از زحمات فراوان جنابعالی، اولاً لازم میدانم از تلاش پیگیر و پرطاقت هیئت مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ئی صمیمانه تشکر و قدردانی کنم و پاداش الهی را برای آنان مسألت نمایم، سپس، به سرانجام رسیدن این مذاکرات، گام مهمی است، با این حال لازم است متنی که فراهم آمده با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد و آنگاه در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود. به خوبی میدانید که برخی از شش دولت طرف مقابل به هیچ رو قابل اعتماد نیستند.
از ملت عزیز انتظار دارم که همچنان وحدت و متانت خود را حفظ کنند تا بتوان در فضای آرام و خردمندانه به منافع ملی دست یافت.
والسلام علیکم و رحمه‌الله
سید علی خامنه‌ای
۱۳۹۴/۴/۲۴
 
 متن نامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین روحانی به رهبر انقلاب اسلامی:

بسم الله الرحمن الرحیم محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی
حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی
با سلام و تحیات وافره
خداوند عزیز و عزت بخش را شاکرم که توفیق آن را نصیب کرد که پایان موفقیت آمیز و عزتمندانه مذاکرات هسته ای را به حضور ملت سربلند ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام نمایم. این توفیق الهی که حاصل حضور و استقامت تمام عیار ملت بزرگ ایران و هدایت رهبر فرزانه انقلاب بوده است، به برکت حماسه سیاسی مردم و انتخاب رویکرد تعامل سازنده با جهان، و در پی بیست و سه ماه تلاش مداوم در عرصه های اقتصادی و سیاست خارجی، ایران اسلامی را در تثبیت حقوق هسته ای خود به پیروزی رساند و شرایط را برای رفع تحریم ظالمانه و حرکت پرشتاب کشور در مسیر توسعه و پیشرفت و اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی فراهم نمود.

این دستاوردها وقتی حاصل شد که قدرتهای بزرگ متوجه شدند سلاح تحریم نه قادر است سرمایه اجتماعی را از بین ببرد و نه میتواند مانع از پیشرفت های ایران در عرصه هسته ای شود. رمز موفقیت ما در این عرصه، اتحاد و اجماع داخلی و تلاش و حرکت تحت ارشادات رهبر معظم انقلاب بود. این تجربه، بار دیگر اهمیت نقش بی بدیل رهبری به عنوان محور وحدت جامعه را در هدایت کشور در شرایط طوفانی نشان داد. این پیروزی بیش از همه، مرهون فداکاری های مردم شریف ایران، و بویژه شهدای مظلوم صنعت هسته ای است که پس از سال ها استقامت و شکیبایی، ثمره شیرین مجاهدت های خود را خواهند چشید.ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

پنج رشته تور صیادان متخلف در تکاب کشف و ضبط شد

تاریخ:چهارشنبه 1394/04/24-14:58

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تکاب گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره توانستند پنج رشته تور و دام را در رودخانه ساروق این شهرستان که توسط صیادان متخلف به صورت شبانه پهن شده بود ، کشف و ضبط کنند.

محمدرضا صادقیان افزود: ماموران یگان حفاظت ، این مقدار تور ماهیگیری را در نزدیکی روستای طاس کند این شهرستان کشف و ضبط کردند.
وی بیان کرد: صیادان قبل از حضور ماموران از محل متواری شده بودند.
وی اضافه کرد: این صیادان متخلف با توجه به کاهش دبی آب رودخانه به صورت شبانه تورهای خود را در مناطق مختلف پهن می کنند و سپس در طول روز آنها را جمع آوری می کنند.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست تکاب با اشاره به اینکه در این فصل به دلیل کاهش آب رودخانه، ماهی ها در گودال ها و قسمت های عمیق رودخانه تجمع می کنند ، از شهروندان خواست از صید ، تخریب گودال ها و تغییر مسیر آن خودداری کنند.
صادقیان از کشاورزان نیز خواست در این فصل از برداشت بی رویه آب از رودخانه خودداری کنند تا از کاهش بیشتر دبی رودخانه و از بین رفتن آبزیان جلوگیری شود.
وی اضافه کرد: هر گونه عملیات صیادی در منابع آبی در فصل تخم ریزی ماهی ها ممنوع بوده و با متخلفان برابر مقررات برخوردهای قانونی صورت می گیرد.
وی یادآوری کرد: در خرداد ماه سال جاری سه هزار متر تور ماهیگیری که از صیادان متخلف کشف و ضبط شده بود ، با حضور دوستداران محیط زیست این شهرستان امحا شد.
به گزارش ایرنا ، رودخانه ساروق تکاب که از سرشاخه های زرینه رود است ، از مناطق کوهستانی این شهرستان و کوه بلقیس سرچشمه می گیرد و پس از طی مسافتی وارد رودخانه زرینه رود شده و بخشی از آب سد شهیدکاظمی بوکان را تامین می کند.

منبع:ایرنانوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

کتاب مجاهدت خاموش در سیمای مقاومت تکاب منتشر شد

تاریخ:سه شنبه 1394/04/23-22:51

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه شهداء آذربایجان غربی گفت: مجموعه کتاب مجاهدت خاموش در سیمای مقاومت تکاب منتشر شد.

سرهنگ جبرئیل هوشمند گفت: مجموعه کتاب مجاهدت خاموش در سیمای مقاومت تکاب، روایتی از  نقش مردم و رزمندگان شهرستان تکاب در دوران دفاع مقدس و کمک برای ایجاد امنیت پایدار در استان منتشر شد.

وی اظهار کرد: این کتاب در 6 فصل در قالب معرفی شهرستان تکاب،ثبت عملیات ها، خاطرات رزمندگان و معرفی شهدای تکاب منتشر شده است.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپاه شهدای آذربایجان غربی افزود: هدف از انتشار این کتاب گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس به جوانان این نسل و نسل‌های بعد است.

منبع: اروم نیوزنوع مطلب : استان  تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

معارفه رییس دانشگاه آزاد واحد تکاب + تصاویر

تاریخ:سه شنبه 1394/04/23-21:47

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: تصاویری از جلسه معارفه رییس دانشگاه آزاد واحد تکاب


http://www.upsara.com/images/s84_1.jpg

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز :
انتخاب جناب آقای محسنی را تبریک گفته و برای این همشهری عزیز در مسئولیت جدید آرزوی سربلندی و موفقیت دارد.


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب  اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

امروز روز اعلام بیانیه مشترک است/ دو ماه دیگر به روز توافق می‌رسیم

تاریخ:سه شنبه 1394/04/23-21:35

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:رئیس جمهور تصریح کرد: بر اساس توافق امروز در روزهای آینده که این توافق در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب خواهد رسید، تمام ۶ قطعنامه قبلی لغو خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی بعدازظهر امروز و پس از قرائت بیانیه مشترک ظریف و موگرینی در پایان مذاکرات هسته ای، در گفتگوی مستقیم تلویزیونی با مردم، با بیان اینکه ماه رمضان همواره ماه خیر و برکت و تقرب مردم به خداوند بوده است، اظهارداشت: در ماه رمضان امسال، آنطور که من شنیدم بسیاری از مردم در دعاهایشان و در شب‌های قدر برای تیم مذاکره کننده و برای دستیابی به یک توافق خوب، دعا کرده‌اند.

وی افزود: من الان به ملت بزرگوار ایران اعلام می‌کنم که دعاهای شما مستجاب شده است و ما امروز در یک مقطع مهم در تاریخ کشور و انقلابمان و در شرایط منطقه قرار داریم.

رئیس جمهور با اشاره به این شرایط خاص، گفت: شرایطی که باید بگویم دوران ۱۲ ساله گذشته که همراه با توهماتی از سوی قدرت‌ها و نشر آن توهمات در میان جامعه و افکار عمومی بود، کاملا ورق خورده و صفحه جدیدی آغاز شده است.

روحانی اظهارداشت: این صفحه جدید بر این مبنا آغاز می‌شود که راه‌حل معضلات در جهان، مسیر کوتاه‌تر و کم‌هزینه‌تری نیز دارد.ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تکاب معرفی شد

تاریخ:دوشنبه 1394/04/22-14:55

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:با پیشنهاد دکتر عزیز جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی و موافقت دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ، جعفر محسنی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تکاب منصوب  گردید .

آئین تودیع رئیس سابق و معرفی رئیس جدید این دانشگاه در دفتر دکتر جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی برگزار شد و در این جلسه از خدمات قهری در دوران مسئولیت قدردانی و محسنی به عنوان رئیس جدید این دانشگاه معرفی گردید .

جعفر محسنی ، پیش از این مسئولیت معاونت اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی تکاب را عهده دار بود و از نیروهای سازمانی مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی می باشد .

در تیم جدید مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی اولویت واگذاری پست های مدیریتی با نیروهای درون سازمانی می باشد . دانشگاه آزاد اسلامی تکاب دارای 10 رشته تحصیلی و حدود 500 دانشجو می باشد .


منبع: پیام ملتنوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

اطعام ۲ هزار مددجو از سوی خیّرین تکاب در شب‌های معنوی رمضان

تاریخ:یکشنبه 1394/04/21-21:34

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:بیش از دو هزار مددجوی کمیته امداد در شهرستان تکاب توسط خیّرین اطعام شدند.

در شب‌های معنوی ماه رمضان، 2 هزار مددجوی تحت حمایت در شهرستان تکاب از سوی خیرین این شهرستان اطعام شدند.
مدیر کمیته امداد تکاب با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان، گفت: خداوند از همان ابتدا برکاتی را در ماه رمضان برای محرومین قرار داده است که امروز کمیته امداد توفیق این را دارد تا بتواند محرومین را از برکات نهفته در این ماه شریف بهره‌مند کند، در این راستا این کمیته در شب‌های معنوی رمضان تاکنون دو هزار مددجو را بر سر سفره‌های افطاری نشانده و برای 75 خانواده تحت حمایت نیز سبد کالا توزیع کرده است.
وی همچنین، افزود: در طول ماه مبارک از 54 خانواده نیازمند نیز در قالب طرح مفتاح الجنه دیدار و دلجویی شده که 144 میلیون ریال طی این دیدارها برای رفع مشکلات نیازمندان بصورت نقدی و اهداء کالا هزینه شده است.
علیرضا شهبازی اظهار کرد: برای اجرای مراسمات اطعام، توزیع سبد کالا و دیدارهای شبانه 206 میلیون ریال از سوی خیّرین و مبلغی معادل 50 میلیون ریال نیز از سایر منابع امداد هزینه شده است.

مدیر کمیته امداد تکاب با ذکر این نکته که مراسمات اطعام و اجرای طرح مفتاح‌الجنه تا پایان ماه مبارک در این شهرستان همچنان ادامه خواهد یافت از کلیه خیّرین به خاطر تعامل و مشارکت صمیمانه در برنامه های ماه مبارک رمضان تقدیر کرد.

کمیته امداد امام خمینی(ره) استاننوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

پیشگیری از ابتلای دام به بیماری سیاه زخم با واکسیناسیون دام به تعداد یک بار در سال

تاریخ:یکشنبه 1394/04/21-21:30

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:سرپرست شبکه دامپزشکی تکاب با اشاره به عوامل پیشگیری از این بیماری در جمعیت دامی، اعلام کرد: واکسیناسیون دام به تعداد یک بار در سال می‌تواند از ابتلای دام به بیماری پیشگیری کند.

علی گردعلی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای پیشگیری از ابتلای دام‌ها به بیماری سیاه زخم، خاطرنشان کرد: امسال در راستای کاهش بیماری سیاه زخم 27 هزار راس دام علیه بیماری سیاه زخم واکسینه شدند.

علی گردعلی اظهار کرد: بیماری سیاه زخم یکی از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است و بر این اساس مبارزه و پیشگیری از این بیماری حائز اهمیت است.

وی با اشاره به علائم بیماری سیاه زخم در دام‌ها، اعلام کرد: تب شدید تا 42 درجه سانتی‌گراد، ادرار خونی، مرگ ناگهانی در موارد حاد و بی‌اشتهایی از علائم بیماری سیاه زخم در بین جمعیت دامی است.

وی با بیان اینکه این بیماری در صورت عدم کنترل خسارت‌های اقتصادی و بهداشتی زیادی را وارد می‌کند، تصریح کرد: بیماری سیاه زخم دام‌های سبک و سنگین را درگیر خود می‌کند و دام مبتلا به این بیماری عموماً جان خود را از دست می‌دهد.

سرپرست شبکه دامپزشکی تکاب با اشاره به عوامل انتقال بیماری سیاه زخم، افزود: بیماری سیاه زخم از طریق خاک آلوده و عموماً در مناطقی با آب و هوای گرم و مرطوب بیشتر خود را نشان می‌دهد.
باشگاه خبرنگاران جوان


نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

به مناسبت 28 امین سالگرد شهادت سردار بی ادعای جبهه های غرب و جنوب کشور

تاریخ:یکشنبه 1394/04/21-04:33

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:سید موسی سیدی به سال 1333 در روستای قره بلاغ شهرستان تکاب از خانواده ای مذهبی و متدین و سادات دیده به جهان گشود .

 پدرش آقا سید جعفر از سادات بزرگ و قابل احترام منطقه بود . در همان دوران کودکی داغ فراق پدر بر شانه هایش نشست و مجبور شد از ابتدای زندگانی بار مسئولیت را به دوش بکشد . با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) و آغاز جنگ تحمیلی و تحرکات منافقین در منطقه کردستان و آذربایجانغربی همچون سایر فرزندان برومند سرزمینش اسلحه به دست گرفت و آماده دفاع از کشور شد .

« سید » مهرماه 1360 ازدواج کرد .ایشان نیز همچون بسیاری از رزمندگان گردان خاتم الانبیاء در دفاع از وطن بارها عازم مناطق عملیاتی شد و چه بسا در هر عملیاتی دوستان و همسفرانشان را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرد .

در بخش های مختلف سپاه تکاب فعالیت کرد . ایشان بیشتر یک نیروی عملیاتی بود .

در سالهای پایانی جنگ تحرکات منافقان در جنوب آذربایجانغربی زیاد شده بود . رزمندگان گردان خاتم (ص) می بایست برای مبارزه با این شرارت ها آماده می شدند .

پس از چندین نوبت عملیات موفق ، در پاکسازی شرارت های منافقین در مناطق مرزی سرانجام در 21 تیر ماه 1366 بعداز انجام عملیات در مسیر بازگشت در محور مهاباد - بوکان در کمین منافقین گرفتار و به همراه 6 تن از دوستان و همرزمانش از جمله شهید انقلابی محمود جعفری و اسدالله اخوان دعوت حق را لبیک و به خیل عظیم شهیدان پیوست . پیکر این شهید سرافراز در مزار شهدای تکاب آرام گرفت . از شهید سیدی در زمان شهادت یک دختر 4 ماهه بر جای ماند .

یاد و نامش گرامی باد
منبع: پیام ملت


نوع مطلب : تکاب  اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

اجرای طرح هادی در روستای انگورد + تصاویر

تاریخ:یکشنبه 1394/04/21-00:26

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: فاز 1 طرح هادی روستای انگورد توسط شرکت تعاونی (توسعه)دهیارن بخش تخت سلیمان در حال اجرا می باشد.

محمد صالح علیایی مدیرعامل این شرکت تعاونی در تماس با تخت نیوز اعلام کرد: اجرای پروژه طرح هادی روستای انگورد از توابع بخش تخت سلیمان از اواسط اردیبهشت ماه آعاز شده و هم اکنون فاز اول این طرح مراحل پایانی خود را طی می نماید.
پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز طرح هادی روستای انگورد تکاب
 
وی در ادامه گفت: طول این طرح  در این مرحله شامل 450 متر مسیر گشایی و آوار برداری و  900 متر جدول گذاری در دو طرف این خیابان و ایجاد میدانگاه عمومی می شود.
خاطر نشان می شود که این طرح در طول سالیان گذشته به دلیل وجود برخی معارضان ملکی مسکوت و متوقف مانده بود که با پیگیری های به عمل آمده توسط شیر محمدی بخشدار تخت سلیمان و اعضای شرکت تعاونی و شورای اسلامی بخش تخت سلیمان چندین جلسه متعدد با صاحبان املاک واقع در مسیر برگزار شد ،سرانجام آنان قانع گردیده و کار مسیر گشایی این طرح به پایان رسید.

ادامه تصاویر


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

آگهی مزایده عمومی (دوم) بخشداری تخت سلیمان – شهرستان تكاب

تاریخ:شنبه 1394/04/20-21:35

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:بخشداری تخت سلیمان به استناد مصوبه شورای اسلامی روستا و مجوز دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری آذربایجان غربی در نظر دارد تعداد 1 دستگاه از تراكتور دارای بیل بكهو مازاد بر نیاز متعلق به دهیاری تابعه بخش را از طریق مزایده كتبی با شرایط زیر به فروش برساند.

الف ) مشخصات ماشین آلات مورد مزایده :

1-    تراكتور شركت دراج رفسنجان ( ایران و ایتالیا ) چهار سیلندر به مدل 1385 و به همراه ادوات فرانت لودر به مبلغ 000/000/ 185 ریال مربوط به دهیاری نبی كندی./.

ب) شرایط مزایده :

1- مبلغ سپرده جهت شركت در مزایده مبلغ 7 میلیون ریال تعیین شده و بایستی به حساب 0109835399002 جاری به نام بخشداری تخت سلیمان نزد بانك ملی واریز گردد.

2- شركت كنندگان می بایست فیش واریزی مربوط به سپرده شركت در مزایده را در پاكت الف و پیشنهاد قیمت را در پاكت ب قرار داده و هردو پاكت را در یك پاكت در بسته بگذارند ( ضمنا به پیشنهادات مخدوش و مشروط و فاقد فیش واریزی ترتیب اثر داده نخواهد شد)

3- مهلت دریافت پیشنهادات : از تاریخ انتشار آگهی به مدت 12روز اداری می باشد.

4- در صورت انصراف برنده نفر اول سپرده وی به نفع دهیاری مربوط ضبط و مورد مزایده با قیمت پیشنهادی به برنده نفر دوم واگذار می گردد و این شرط برای نفرات دوم و سوم نیز صادق می باشد.

5- در صورت تساوی قیمت پیشنهادی ، اولویت با اهالی همان روستا خواهد بود.

6- هزینه های ثبتی ، دفترخانه ای ، نقل و انتقال سند مالكیت ، عوارض و دارایی و همچنین سهم هزینه آگهی بر عهده برنده مزایده می باشد.

7- برنده مزایده مكلف است حداكثر ظرف مدت 5 روز اداری پس از ابلاغ به آنها نسبت به تسویه حساب كامل اقدام نمایند.( به هیچ عنوان تقسیط مبلغ پیشنهادی مزایده امكان پذیر نمی باشد )

8- كلیه پیشنهادات رسیده در تاریخ 11 /5/ 94 و ساعت 10 صبح در محل بخشداری تخت سلیمان با حضور اعضای كمیسون معاملات باز و قرائت می شود.

9- بخشداری در رد یا قبول یك یا كلیه پشنهادات مختار است.

شركت كنندگان می توانند همه روزه در وقت اداری جهت دریافت اسناد مزایده و به منظور بازدید ماشین آلات به بخشداری تخت سلیمان واقع در روستای نصرت آباد مراجعه نمایند و درصورت نیاز به كسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 45455222-044 تماس حاصل نمایند.نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

اختصاص 20 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح مکانیزاسیون کشاورزی در تکاب

تاریخ:جمعه 1394/04/19-20:15

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:رئیس جهاد کشاورزی تکاب گفت: امسال بیش از 20 میلیارد ریال برای مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص یافته است.

"محسن طاهری" اظهار کرد: امسال برای مکانیزاسیون کشاورزی در این شهرستان مبلغی بالغ بر20 میلیارد و 900 میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.

وی افزود: طی سال گذشته میزان اعتبار اختصاص داده شده برای مکانیزه کردن کشاورزی 22 میلیارد و 670 میلیون ریال بوده است.

رئیس جهاد کشاورزی تکاب خاطر نشان کرد: سیستم مکانیزه آبیاری در 503.5 هکتار از این شهرستان به جز پایاب و پایین دست سده های الغدیر و احمد آباد انجام گرفته است.

طاهری به مهم ترین اقدامات شهرستان تکاب برای اجرای طرح مکانیزاسیون کشاورزی اشاره کرد و گفت: فرهنگ سازی بین کشاورزان جهت خرید ماشین آلات با تکنولوژی جدید، توزیع اعتبارات ابلاغی جهت خرید انواع ماشین آلات کشاورزی از جمله تراکتور، کمباین و دنباله بند های لازم از جمله اقدامات این شهرستان برای مکانیزه کردن کشاورزی بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس این اقدامات 98 درصد محصولات شهرستان تکاب از جمله گندم و جو به صورت کامل مکانیزه کشت شده و همچنین بیشتر از 88 درصد برداشت محصولات غالب، به صورت مکانیزه انجام می شود.

خاطر نشان کرد: برای اجرای این طرح 3 شرکت مکانیزاسیون کشاورزی در سطح شهرستان موفق به دریافت پروانه بهره برداری شده و مشغول فعالیت بوده است و همچنین کلیات طرح جایگزینی ماشین آلات فرسوده با حمایت دولت مصوب و در آینده اجرایی خواهد شد.

رئیس جهاد کشاورزی تکاب با اشاره به فواید اجرای طرح مکانیزاسیون کشاورزی اظهار کرد: مکانیزه کردن کشاورزی سبب سهولت در مبارزه با امراض و آفات، کاهش هزینه در تولید، دقت و سرعت بالای عملیات در مقایسه با روش سنتی، استفاده از تکنولوژی روز برای رسیدن به تولید پایدار و کاهش شدید نیروی انسانی فعال در بخش کشاورزی می شود.

ادامه مطلب

نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان تکاب

تاریخ:جمعه 1394/04/19-20:02

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:این مراسم رأس ساعت 11:30 روز جمعه با تجمع در محل مسجد جامع تکاب آغاز و پس از گذر از خیابان‌ امام، در مصلی این شهرستان پایان یافت.


ادامه تصاویر

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

اعزام دانش آموزان برتر مسابقات قرآنی و فرهنگی در مردادماه به مرحله کشوری.

تاریخ:جمعه 1394/04/19-15:33

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:دومین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۴ با حضور فرماندار و تمامی اعضای شورای آموزش و پرورش تکاب در محل دفتر مدیریت تشکیل شد.

یحیی علی پناه مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان به تشریح اقدامات انجام یافته در راستای مصوبات جلسه قبل پرداخت .

وی خاطر نشان نمود که آموزش و پرورش شهرستان تکاب با توجه به فعالیت های گسترده معاونت پرورشی و تربیت بدنی و استعداد بالای دانش آموزان در زمینه های قرآنی و فرهنگی و هنری در چند سال اخیر به عنوان یکی از شهرستان های برتر استان توانسته است بیشترین رتبه های برتر استانی را کسب نماید و امسال نیز تعداد زیادی از دانش آموزان در مردادماه به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

مدیر آموزش و پرورش تکاب از جذب اعتبارات خوبی از سوی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس و خیرین مدرسه ساز در جهت توسعه و تجهیز مدارس شهرستان تکاب در ماه های اخیر خبر داد که در این مدت شاهداستاندارد سازی ۳۶ واحد آموزشی روستایی ، تعمیر و رنگ آمیزی برخی از مدارس سطح شهرستان و احداث و کلنگ زنی مدارس در شهر و روستا بوده ایم.ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 


  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3