تبلیغات
. - مطالب اردیبهشت 1394

چشم‌انداز تولید شمش طلا در زره‌شوران

تاریخ:پنجشنبه 1394/02/31-22:32

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:معدنی که از آن به‌عنوان «نگین صنایع معدنی ایران» نام برده می‌شود نه تنها میزان تولید طلا در کشور را تا بیش از دو برابر افزایش داد بلکه نام شهرستان تکاب در جنوب استان آذربایجان‌غربی را در صدر تولیدکنندگان طلا در منطقه خاورمیانه قرار داده است.
ماه گذشته تولید رسمی نخستین شمش طلا از معدن طلای زره‌شوران تکاب آغاز شد و پس از این شمش طلای زره‌شوران با نشان و پلاک ثبت شده روانه بازار می‌شود.
به گزارش مرکز خبری اقتصاد ایران (اکوسنتر)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، این کارخانه که بزرگترین طرح تولید طلای خاورمیانه شهرت یافته، با ظرقیت تولید سالانه 3 تن طلای خالص 24 عیار، یک تن و250 کیلوگرم نقره و 500 کیلوگرم جیوه راه‌اندازی شده است که برای بهره‌برداری ار آن بیش از 1700 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
«مهدی کرباسیان»، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل سازمان ایمیدرو درباره این طرح بزرگ صنعتی و معدنی گفت: دانش بکار رفته در استخراج و تولید طلا از معدن طلای زره شوران کاملاً بومی و منحصربفرد بوده و توسط طراحان و متخصصان ایرانی ابداع، طراحی ونصب شده است.
وی افزود: این کارخانه فرآوری و تولید شمش طلا بزرگترین کارخانه طلا در منطقه خاورمیانه است که با تولید سالانه 3 تن طلا در این مجتمع، ایران اسلامی نیز در محدوده طلای جهان قرار گرفت.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: طرح استخراج طلا از کانسنگ سولفوری برای نخستین بار در کارخانه طلا زرشوران بکار گرفته شده و توسط مهندسان ایرانی طراحی شده است.
کرباسیان تصریح کرد: 70 درصد بخش‌های مختلف کارخانه طلا ی زره شوران ایرانی بوده و تنها 17.5 میلیون یورو تجهیزات از خارج از کشور خریداری شده است

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

کسب بیش از 30 درصد رتبه های اول استانی مسابقات انفرادی و گروهی

تاریخ:پنجشنبه 1394/02/31-22:28

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب : دانش آموزان شهرستان تکاب با داشتن توانایی های بالا در زمینه های مختلف هنری توانستند امسال در بخش انفرادی و گروهی 32 مقام اول مسابقات فرهنگی و هنری را کسب نمایند.

یحیی علی پناه مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب ضمن اعلام این خبر افزود که در مرحله استانی سی و سومین دوره مسابقات فرهنگی و هنری در دو بخش خواهران و برادران ۱۵۷ نفر از دانش آموزان برتر مرحله شهرستانی شرکت نموده بودند.

وی خاطر نشان نمود که مرحله ی شهرستانی  مسابقات در بهمن ماه ۱۳۹۳ با شرکت تعداد بی شماری از دانش آموزان مستعد و هنرمند شهرستان تکاب در محل سالن اجتماعات معلم برگزار شد که از بین آنها پس از داوری آثار در بخش های فرهنگی ، ادبی ، پژوهشی ، رسانه و فضای مجازی ، هنرهای دستی و تجسمی ، هنرهای آوایی و هنرهای نمایشی آثار برگزیده ۱۵۷ نفر به مرحله استانی ارسال شد.

مدیر آموزش و پرورش تکاب گفت : پس از داوری آثار در مرحله استانی دانش آموزان شهرستان تکاب توانستند در بخش انفرادی ۲۷ رتبه اول از بین ۱۱۰ رتبه اول استانی را به خود اختصاص دهند که با توجه به کسب ۷/۲۹٪ رتبه های اول در نوع خود بی نظیر است.

علی پناه در ادامه به کسب ۴۱ درصدی رتبه اول مسابقات گروهی استان از سوی دانش آموزان شهرستان تکاب نیز اشاره نمود که دانش آموزان هنرمند شهرستان تکاب توانسته اند از بین ۱۲ رتبه اول استانی ۵ رتبه را کسب نمایند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب ضمن تبریک این موفقیت های چشمگیر به دانش آموزان و مربیان آنها ، رتبه های به دست آمده از سوی معاونت پرورشی آموزش و پرورش شهرستان تکاب را نتیجه زحمات بی دریغ معلمان ، مربیان و معاون و کارشناسان معاونت پرورشی و تربیت بدنی دانست که توانسته اند به رشد استعدادهای دانش آموزان کمک نمایند.

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تکاب


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

درخشش معلمان تکابی در جشنواره الگوهای برتر تدریس :

تاریخ:پنجشنبه 1394/02/31-22:25

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:در جشنواره مجازی الگوهای برتر تدریس مرحله استانی معلمان تکابی موفق به کسب رتبه های اول و دوم شدند.

در جشنواره مجازی الگوهای برتر تدریس مرحله استانی یک مقام اولی و یک مقام دومی نتیجه زحمات آموزگاران پایه های ششم و سوم تکاب بود.

در راستای برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس ضمن توجه به تغییر و تحولات جهانی در عرصه تعلیم و تربیت ، به ویژه در حوزه بسیار مهم فرایند یاددهی و یادگیری ، معلمان و آموزگاران شهرستان تکاب نیز همانند دیگر فعالان عرصه تعلیم و تربیت سعی می نمایند با ارائه الگوهای برتر تدریس در تفهیم هر چه بهتر مطالب درسی به دانش آموزان موجب بالارفتن توان یادگیری به روش های ساده برای تمامی دانش آموزان گردند.

گفتنی است در جشنواره مجازی الگوهای برتر تدریس در درس علوم تجربی پایه ششم مهدی علیاری ، بهنام سنندجی و مهدی صفرلو در یک کار گروهی موفق به کسب رتبه اول استان گردیدند و عزیزه جلیلی ، آذر حسینعلی زاده ، زینب زوار نیز موفق به کسب رتبه دوم استانی در ارائه درس مطالعات اجتماعی پایه سوم شدند.

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تکاب


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

مرحله شهرستانی آزمون پیشرفت تحصیلی پایه ششم مدارس تکاب برگزار شد

تاریخ:پنجشنبه 1394/02/31-21:39

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:با شرکت بیش از 50 نفر ، مرحله شهرستانی آزمون پیشرفت تحصیلی پایه ششم ابتدایی در بین دانش آموزان شهرستان تکاب برگزار گردید.

پس از برگزاری مرحله آموزشگاهی آزمون پیشرفت تحصیلی پایه ششم ابتدایی در بهمن ماه ۱۳۹۳ ، با حضور نفرات برتر مرحله آموزشگاهی ، مرحله شهرستانی در محل سالن اجتماعات هنرستان امام علی برگزار شد.

در مرحله شهرستانی آزمون پیشرفت تحصیلی پایه ششم ابتدایی مدارس شهرستان تکاب ، ۵۹ نفر از برگزیدگان آموزشگاهی مدارس ابتدایی دخترانه شهر و روستا به صورت متمرکز با پاسخگویی به ۵۸ سئوال چهارگزینه ای از دروس ریاضی ، مطالعات اجتماعی ، علوم تجربی ، هدیه های آسمانی و فارسی با هم به رقابت پرداختند.

گفتنی است پس از برگزاری محله شهرستانی از دانش آموزان روژان محمدیان از دبستان رضوان به عنوان رتبه اول ، فاطمه قربانی از دبستان حضرت رقیه (س) به عنوان رتبه دوم و الهام شعاعی از دبستان صدیقه کبری (س) به عنوان رتبه سوم با اهدای لوح سپاس و هدایای تقدیر شد.

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تکاب


نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

کشف البسه خارجی قاچاق در تکاب

تاریخ:پنجشنبه 1394/02/31-21:35

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:فرمانده انتظامی تکاب از کشف البسه خارجی قاچاق در این شهرستان خبر داد.


رضا ظهیریان اظهار داشت: ماموران این فرماندهی در حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه اتوبوس مشکوک و ضمن توقیف آن، اقدام به بازرسی از آن کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از خودروی توقیفی 326 ثوب البسه خارجی قاچاق و چهار دستگاه تلویزیون ال.ای.دی قاچاق به ارزش تقریبی 100 میلیون ریال کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی تکاب تصریح کرد: در این راستا یک نفر دستگیر و متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.

ظهیریان خاطرنشان کرد: قاچاق کالا و ارز پدیده‌ای است که اثرات نامطلوبی بر اقتصاد جامعه و خسارات جبران‌ناپذیری از نظر جانی و مالی برای شهروندان خواهد داشت و پلیس در برخورد با اشخاصی که مخل نظم و امنیت جامعه هستند و اقدام به قاچاق کالا می‌نمایند قاطع خواهد بود.

وی با تأکید بر برخورد قاطع پلیس با عوامل قاچاق و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، خاطرنشان کرد: گسترش قاچاق، اثرات سوء و منفی بر تولید داخلی داشته و امنیت اقتصادی را در جامعه برهم می‌زند که پلیس مصمم است با متخلفان اقتصادی برخورد قاطع و قانونی داشته باشد.


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

کوه زندان سلیمان تکاب در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفت

تاریخ:پنجشنبه 1394/02/31-21:24

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: زندان کوه سلیمان تکاب به عنوان اولین اثر طبیعی استان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

وی گفت: اقدامات کارشناسی برای ثبت این اثر از اوایل دی ماه امسال آغاز شد و بعد از تکمیل پرونده و ارسال به سازمان مرکزی با موافقت مسوولان کشوری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ثبت رسید.

فتحی با اشاره به ویژگی های شاخص این اثر اظهار کرد: استقرار زندان کوه سلیمان در حریم مجموعه جهانی تخت سلیمان بر اهمیت این اثر افزوده و به خاطر ساختار آن که جزو کوه های منحصر به فرد حاصل از چشمه های جوشان است و شکل طبیعی اش ( که به صورت توخالی است) مسوولان رای به ثبت این اثر دادند.
وی گفت: هم اکنون 60 مورد اثر طبیعی در آذربایجان غربی شناسایی شده که هم اکنون برای یک مورد پرونده ثبت در حال تکمیل است.
در دو ماه گذشته با ثبت کوه زندان سلیمان و شش اثر دیگر شامل تپه اسلام آباد میاندوآب و عمارت قدیمی هلال احمر تکاب، مسجد قره آغاج، کلیسای حضرت مریم ریحان آباد از شهرستان ارومیه و ثبت آثار قلعه دم دم و کتیبه اورارتویی عین الروم اشنویه، تعداد آثار تاریخی ثبت شده آذربایجان غربی در فهرست آثار ملی کشور به یک هزار و 473 اثر رسیده است.
کوه میان تهی زندان سلیمان یکی از بخش های مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان تکاب در جنوب آذربایجان غربی محسوب می شود.


نوع مطلب : گردشگری 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

قصد داریم با زبان سلاح با دشمن روبروشویم‌تا برایشان قابل‌فهم‌باشد

تاریخ:چهارشنبه 1394/02/30-21:00

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان با زبان سلاح بیشتر آشنا هستند و ما هم قصد داریم با همین زبان با آنان روبرو شویم، تاکید کرد: سلاح سپاه برای عدالت خواهی و ظلم ستیزی بکار می رود.

در آستانه روز پاسدار و همچنین سوم خرداد سالروز عملیات غرور آفرین بیت المقدس و فتح خرمشهر، صبح امروز (چهارشنبه) مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین (ع) با حضور حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.
در این مراسم سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هدف از ارتقای سطح آمادگی‌های همه جانبه سپاه را دفاع از انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای آن دانست و تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با درک شرایط محیطی انقلاب اسلامی و تقابل دو جبهه مستضعفین و مستکبران به دنبال تولید قدرت روزافزون درونی با تکیه بر معنویت، ایمان، عقلانیت و هوشمندی و استفاده از فناوری‌های دفاعی و امنیتی و بروز رسانی تاکتیکهای نبرد نامتقارن است.
سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه سلحشوری جزئی از پاسداری است، افزود: پاسداری انقلاب اسلامی در برابر دشمنان در سایه برق شمشیرهایمان و قدرتِ ایمان و فناوری‌هایی است که توازن وحشت و خطر را برای دشمنان برقرار می سازد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان با زبان سلاح بیشتر آشنا هستند و ما هم قصد داریم با همین زبان با آنان روبرو شویم، تاکید کرد: سلاح سپاه برای عدالت خواهی و ظلم ستیزی بکار می رود.

سردار دریادار پاسدار مرتضی صفاری فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) نیز گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات علمی و فرهنگی این دانشگاه بیان کرد.

ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

رهبر انقلاب: اجازه نمی‌دهم از دانشمندان هسته‌ای بازجویی کنند

تاریخ:چهارشنبه 1394/02/30-20:41

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:حضرت آیت الله خامنه‌ ای به برخی خبر‌ها مبنی بر تلاش مشترک دشمنان و برخی مسئولان سفیه منطقه خلیج فارس برای کشاندن جنگ های نیابتی به نزدیکی مرزهای ایران اشاره و تأکید کردند: پاسداران انقلاب اسلامی و همه پاسداران حریم امنیت ملی در نیروهای مسلح هوشیار و بیدارند و اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش جمهوری اسلامی ایران بسیار سخت خواهد بود.

در آستانه روز پاسدار و همچنین سوم خرداد سالروز عملیات غرور آفرین بیت المقدس و فتح خرمشهر، صبح امروز (چهارشنبه) مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین (ع) با حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان، با حضور بر مزار شهدای گمنام و قرائت فاتحه، برای شهدای دفاع مقدس علوّ درجات را مسألت کردند.
 
فرمانده کل قوا سپس از یگان های حاضر در میدان سان دیدند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین جانبازان سرافراز حاضر در میدان را مورد تفقد قرار دادند.
گزارش تصویری این مراسم را اینجا ببینید.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در این مراسم در سخنانی با اشاره به «گفتمان نوین اسلامی» و «گفتمان جاهلیت» به‌عنوان دوگفتمان اصلی دنیای امروز، نزدیکی و آشتی این دوگفتمان را غیرممکن دانستند و با اشاره به زیاده خواهی‌های جدید در مذاکرات هسته‌ای از جمله درخواست برای بازرسی از مراکز نظامی و گفتگو با دانشمندان ایرانی، تأکید کردند: این اجازه مطلقا داده نخواهد شد و دشمنان بدانند که ملت و مسئولان ایران در مقابل زیاده خواهی‌ها و زورگویی‌ها بهیچ وجه کوتاه نخواهند آمد.
فرمانده کل قوا همچنین با اشاره به اخباری مبنی بر تلاش بدخواهان ملت و برخی مسئولان منطقه خلیج فارس برای کشاندن جنگ‌های نیابتی به مرزهای ایران، گفتند: اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش جمهوری اسلامی ایران بسیار سخت خواهد بود.

ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

طرح بشری در مدرسه شبانه روزی ریحانه تکاب اجرا شد

تاریخ:سه شنبه 1394/02/29-14:47

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:با حضور نماینده امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان :طرح بشری به منظور آموزش بهداشت بلوغ و آسیب شناسی مشکلات جسمی و روحی در دوران بلوغ در آموزشگاه شبانه روزی ریحانه تکاب اجرا گردید.

با حضور نماینده امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی استان طرح بشری به منظور آموزش بهداشت بلوغ و آسیب شناسی مشکلات جسمی و روحی در دوران بلوغ در آموزشگاه شبانه روزی ریحانه تکاب مورد اجرا قرار گرفت.

در راستای برگزاری طرح بشری که در مدارس شبانه روزی دوره اول متوسطه سراسر استان توسط امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان اجرا می گردد ، کارگاه آموزشی بهداشت بلوغ در آموزشگاه شبانه روزی ریحانه تکاب نیز برگزار گردید که دانش آموزان با حضور در این کارگاه ضمن فراگرفتن نکات بهداشتی سئوالات خود را نیز در این حوزه از کارشناسان حاضر در کارگاه مطرح نمودند.

گفتنی است در پایان کیف های بهداشتی در بین دانش آموزان حاضر در کارگاه توزیع گردید و شناسنامه سلامت دانش آموزان نیز مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.


ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

از برگزیدگان استانی مسابقات قرآن ، عترت و نماز تجلیل شد

تاریخ:سه شنبه 1394/02/29-14:40

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:امام جمعه تکاب : ما اگر به قرآن متوسل شویم ، قطعاً تمامی مشکلات ما حل خواهد شد و جهان گلستان خواهد گردید.

حجت الاسلام محمدی امام جمعه شهرستان تکاب در مراسم تجلیل از برگزیدگان مرحله استانی سی و سومین دوره مسابقات قرآن ، عترت و نماز آموزش و پرورش تکاب که در محل سالن جلسات مدیریت برگزار شد نسبت به شناسایی و جذب استعدادهای قرآنی در بین دانش آموزان تاکید نمود.

حجت الاسلام محمدی ضمن ابراز خرسندی از حضور در بین دانش آموزان قرآنی و قرار گرفتن در جمع معنوی برترین های دانش آموزی در حوزه قرآن ، عترت و نماز بر وجود گذاره های فراوان کلام الله مجید اشاره نمود و قرآن کریم را پرمحتواترین کتاب دینی برای بشریت برشمرد.

امام جمعه تکاب گفت : الفاظی که برای بشریت در قرآن استفاده شده است بسیار بی نظیر می باشد و می توان گفت که قرآن دارای محتوای ظاهری و باطنی است که انسان را به صورت کامل تحت تاثیر قرار می دهد.

حجت الاسلام محمدی از دانش آموزان برتر قرآنی خواست که با داشتن توانایی های همچون صوت زیبا ، حفظ ، درک مفاهیم قرآن و دیگر آموزه های قرآنی و دینی نسبت به جذب و ترغیب دیگران برای انس با کلام الله مجید تلاش نمایند.ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

نمایشگاه فیزیک بدون فرمول در مدارس شهرستان تکاب برگزار شد

تاریخ:سه شنبه 1394/02/29-14:38

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:نمایشگاهی از دست سازه های دانش آموزان دختر دوره دوم متوسطه شهرستان تکاب تحت عنوان فیزیک بدون فرمول دایر شد.

سعداله محبوبی معاون آموزشی و نوآوری آموزش و پرورش تکاب برگزاری این نمایشگاه را گامی بلند در جهت ترغیب دانش آموزان به فعالیت های علمی برشمرد.

محبوبی خاطرنشان نمودکه این نمایشگاه به منظور ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان برای فعالیت های پژوهشی و علمی با وسایل آموزشی ساده برگزار گردیده و علت نام گذاری آن نیز به دلیل بهره بردن دانش آموزان از دست سازه های ساده علمی به صورت عملی می باشد.


معاون آموزشی و نوآوری تکاب گفت : این نمایشگاه از بخش های مختلفی شامل : آیاتی از کلام الله مجید در مورد خسوف و کسوف ، نور و رعد و برق با عنوان فیزیک دریچه ای رو به خدا تشکیل شده است.

گفتنی است در آیین افتتاح این نمایشگاه مدیر و تعدادی از کارکنان مدیریت حضور داشتند که از بخش های مختلف نمایشگاه نیز بازدید نمودند.

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تکاب


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

از برگزیدگان منطقه ای طرح ستاره دخت ایران اسلامی شهرستان تکاب تجلیل شد

تاریخ:سه شنبه 1394/02/29-14:33

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:با حضور مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب 3 نفر از دانش آموزان برگزیده شهرستان در طرح ستاره دخت ایران اسلامی مورد تقدیر قرار گرفتند.

3نفر از دانش آموزان برگزیده شهرستان تکاب در  طرح ستاره دخت ایران اسلامی با حضور مدیر  آموزش و پرورش  تکاب در محل دفتر مدیریت مورد تقدیر قرار گرفتند. 

یحیی علی پناه مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب از کسب موفقیت دانش آموزان شهرستان  در طرح ستاره دخت ایران اسلامی و به دست آوردن عنوان نفر برتر در بین تمامی دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی سراسر استان توسط دانش آموز زهرا اسدی تقدیر نمود و از دانش آموزان دختر شهرستان تکاب به عنوان الگویی برتر در حوزه های اخلاق و حجاب یاد نمود.

وی خاطر نشان نمود که در جامعه امروزی با توجه به فعالیت خواهران در بخش های مختلف کشور بدون شک دانش آموزان دختر می توانند با فعالیت بیش از پیش خود و با تکیه بر الگوهای برتر دینی همچون حضرت فاطمه زهرا (س) به رشد و بالندگی کشور کمک نمایند.

گفتنی است طرح ستاره دخت ایران اسلامی در بین دانش آموزان دختر دوره دوم متوسطه و دوره پیش دانشگاهی برای شناخت دانش آموزان برتر علمی ، اخلاقی و هنری اجرا گردیده که دانش آموزان زهرا اسدی ، فاطمه نعمتی و کوثر مسافر موفق به کسب رتبه های برتر منطقه ای  شدند که با اهدای لوح سپاس و هدایایی مورد تقدیر قرار گرفتند.
روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تکاب


ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بازدید فرماندار تکاب از مراحل اجرائی مدرسه 6 کلاسه شبانه روزی شهید عراقی

تاریخ:سه شنبه 1394/02/29-14:30

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مهندس قهرمانی فرماندار تکاب درجریان بازدید از این طرح گفت: این مدرسه با زیر بنای بالغ بر 900متر مربع و 6كلاس درس با 65درصد بیشرفت فیزیكی توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان آذربایجانغربی در حال اجرا می باشد.

شایان ذکر است سال شروع احداث این مدرسه از سال 1389می باشد و یک میلیارد و 50میلیون تومان اعتبار برای ساخت این مدرسه در نظر گرفته شده و 75درصد اعتبار آن تخصیص یافته است که تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.


ادامه مطلب

نوع مطلب : توسعه و عمران  تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی برگزار شد

تاریخ:دوشنبه 1394/02/28-22:56

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی با حضور مهندس قهرمانی فرماندار تکاب و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه قهرمانی فرماندار شهرستان تکاب ضمن خیر مقدم و تبریک اعیاد مبارک ماه رجب و عید مبعث  به حاضرین گفت :هدف از برگزاری این جلسه تحقق حقوق شهروندی و هم چنین فرهنگ سازی و ارتقاء فرهنگ عمومی در جامعه و صیانت از حریم امنیت عمومی می باشد.

فرماندار تکاب افزود : بحث فرهنگ سازی برای ارتقای آگاهی مردم یکی از اصول اصلی در جامعه است و هر فعالیتی که قرار است در جامعه پایه گذاری شودباید از کانون خانواده آغاز شود.
وی در ادامه به تشریح فعالیتها ،رسالتها و اقدامات كمیته صیانت پرداخت و پیشنهاداتی در خصوص انجام بهتر وظایف كمیته صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در زمینه های مختلف ارائه دادند .
سپس فتاحی مسئول دفتر امور اجتماعی فرمانداری و دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی هم دستور العمل مربوطه را به حاضرین در جلسه تشریح کرد.

ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

برگزاری بازی دوستانه در تکاب با حضور بزرگان فوتبال دهه 50 و 60 ایران

تاریخ:یکشنبه 1394/02/27-23:07

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:فوتبالیست های دهه 50 و 60 کشورمان در یک بازی دوستانه و عام المنفعه در تکاب به میدان رفتند.
در این دیدار که عصر دیروز در سالن شهدای ورزشکاه تکاب برگزار شد، تیم فوتبالیست های دهه 50 و 60 با نتیجه 5 - 4 بر تیم منتخب پیشکسوتان شهرستان تکاب غلبه کرد.
در این بازی بزرگان و پیشکسوتان فوتبال ایران همچون حسن روشن، هادی نراقی، حسین عبدی، مهدی فنونی زاده، سعید مراغه چیان، محمد رضا شکوری زاده و مصطفی اردستانی حضور داشتند.
در پایان این بازی با اهدای لوح و هدایا از بزرگان فوتبال ایران تجلیل شد.
قبل از این مسابقه منصور نادری نک چرخ سوار تکابی و رکورددار تک چرخ زنی دنیا برای تماشاگران هنرنمایی کرد.
پیشکسوتان فوتبال ایران قبل از بازی با حضور در مزار شهدای تکاب با اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

واحد مرکزی خبر


نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بهسازی فضاهای ورودی شهر تکاب

تاریخ:یکشنبه 1394/02/27-22:56

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:شهرداری تکاب در راستای ارتقاء کیفی ، بصری و عملکردی ورودی شهر از طریق مشاوران ارشد در زمینه عمران شهری و پس از تصویب شورای اسلامی شهر اقدام به طراحی و اجرای محیطی فضاهای ورودی شهر نموده است.

میدان ولایت ( ورودی جنوبی ) : اصلاح هندسی به اتمام رسیده و چیدمان فضای داخلی میدان در حال اجرا می باشد.

IMG_6832

ادامه مطلب

نوع مطلب : توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جستجوی جوان غرق شده در دریاچه تخت سلیمان + تصاویر

تاریخ:یکشنبه 1394/02/27-22:10

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:عملیات جستجوی جوان غرق شده در دریاچه تخت سلیمان از روز پنج شنبه بصورت گسترده ادامه دارد اماهنوز جنازه این جوان پیدا نشده است.

جستجوی جوان غرق شده در دریاچه تخت سلیمان

ادامه مطلب

نوع مطلب : تخت سلیمان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر در روستای "قجور"

تاریخ:یکشنبه 1394/02/27-22:07

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:جشن خودکفایی امدادی روستای "قجور" شهرستان تکاب با حضور مربیان امدادی و اهالی روستا در مسجد روستای قجور برگزار شد.

به نقل ازشیز، با تلاش مربیان آموزشی جمعیت هلال احمر شهرستان تکاب و علاقه اهالی روستای "قجور"، روستای دیگری در آذربایجان غربی به خودکفایی امدادی رسید.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تکاب در حاشیه این مراسم گفت: به منظور بسط و گسترش آموزش های همگانی و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در روستا قجور دوره های آموزش امداد و کمک های اولیه برگزار شد.

جعفر سعیدی با اشاره به اهمیت انتقال آموزش های امدادی به روستا ها اظهار کرد: یکی از معیار های کاهش صدمات جانی پس از بروز حواث و بلایای امدادرسانی صحیح و سریع در لحظات اولیه پس از وقوع حادثه است و چون در مناطق روستایی، ساکنین محلی جزء اولین افراد حاضر در صحنه هستند پس با آموزش و تربیت آنان با مسائل امدادی می توان تا حد قابل توجهی از میزان خسارات جانی و مالی کاست. 

ادامه مطلب

نوع مطلب : روستا 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

غرق شدن یک جوان در دریاچه تخت سلیمان

تاریخ:یکشنبه 1394/02/27-21:59

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:بعداز ظهر روز پنج شنبه ، یک جوان 27 ساله تکابی در دریاچه تخت سلیمان غرق شد و تاکنون جسد وی یافت نشده است.

عصر روز پنج شنبه جوانی 27 ساله به نام ر.م خود را به دریاچه تخت
سلیمان انداخته و ناپدید شده است.
هنوز از علت حادثه اطلاع موثقی در دسترس نیست اما انگونه که شایع شده جوان مرحوم به قصد نامعلومی در یک لحظه بدور از از دیگران با شیرجه در آب  این اتفاق را رقم زده است.
تا لحظه تنظیم این خبر تلاش غواصان برای یافتن جسد این جوان بی نتیجه مانده است و عملیات جستجو هنوز ادامه دارد.
این چندمین حادثه غرق شدگی در دریاچه تخت سلیمان می باشد که جسد غریق مفقود مانده است. 

منبع: شیزنوع مطلب : تخت سلیمان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

رهبر انقلاب: مشرکین مکه هم در ماه حرام جنگ را قطع می کردند

تاریخ:شنبه 1394/02/26-23:05

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه شرایط کنونی کشورهای اسلامی و ناامنی، نتیجه طراحی قدرت های استکباری و در رأس آنها آمریکا است، گفتند: آنها برای اجرای اهداف شوم و حفظ منافع خود، از تبلیغات گسترده مبتنی بر دروغ نیز استفاده می کنند که نمونه آن ادعای آمریکاییها در مبارزه با تروریسم است.

در خجسته سالروز بعثت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص)، رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم، با تأکید بر لزوم بهره گیری از درس های بعثت برای مقابله هوشیارانه با جاهلیت مدرن امروز که بسیار خطرناک تر و مجهزتر از جاهلیت قبل از اسلام است، استکبار و در رأس آن امریکا را عامل اصلی شکل گیری «جاهلیت مدرن» دانستند و گفتند: تجربه 35 سال گذشته جمهوری اسلامی ایران، نشان داده است که امت بزرگ اسلامی با حفظ دو اصل «بصیرت» و «عزم و همت» می تواند در مقابل این جاهلیت بایستد و آن را شکست دهد.

رهبر انقلاب اسلامی با تبریک عید بزرگ و تاریخی مبعث به ملت ایران و مسلمانان جهان و همه انسانهای آزاده، بشریت را نیازمند درس های بعثت و بازخوانی این درس ها دانستند و افزودند: بعثت پیامبر (ص) برای مقابله با جاهلیتی بود که نه فقط مخصوص جزیرة العرب، بلکه بر امپراطوری های آن روز دنیا نیز حاکم بود.

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد

تاریخ:شنبه 1394/02/26-15:06

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:روز مبعث، روز برانگیختن خردهایی است که در تابوت خُرافه گرایی، هوس پرستی و جهل پیشگی دفن شده بود.

 نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت، بغمزه مسئله آموز صد مدرس شد.

 امروز 26 اردیبهشت ماه مصادف است با 27 رجب سال 40 عام الفیل، روز بعثت حضرت رسول اکرم (ص) به پیامبری که بر پایه اعتقادات مسلمانان، ایشان در چنین روزی در غار حرا، توسط جبرئیل و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند. محمد در این زمان چهل سال داشت و در مکه زندگی می‌کرد.
ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد
روز مبعث روز تولّد عاطفه هاست؛ عاطفه هایی که در رقص شمشیرها زخمی می شد و در جنگل نیزه ها جان می باخت. آن روزها، دخترکان معصوم، به جای آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک می خفتند. جوانان بلندقامت، در جنگ جهالت ها، جان به بارش تیرها می دادند و زنان بی پناه، در بند اسارت می زیستند. آه که چه خارهایی به پای بشریّت می خلید و چه زخم هایی دل عاطفه ها را می خَست.

مبعث، روز مرگ قساوت ها و شرارت هاست؛ روز مرگ کرامت هایی که به پای بت ها قربانی می شد؛ روز مرگ جهل و شرک و پرستش های ناروا بود.

ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

سفیانی؛ از خروج تا سقوط

تاریخ:پنجشنبه 1394/02/24-23:55

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:سفیانى بدست یكى از سپاهیان امام مهدى (ع) دستگیر مى‌شود و چنانكه روایات مى‌گوید وى را در كنار دریاچۀ طبریه و یا در ناحیۀ ورودى قدس بقتل مى‌رسانند. بدین‌گونه به زندگى جنایت‌بار طاغوتى كه در مدت پانزده ماه دست به جنایاتى رده كه دیگران در سالهاى طولانى نمى‌توانند مرتكب آن شوند، پایان مى‌دهند.

یا ایها العزیز! پیمانه هایمان قرن هاست از شهد شیرین حضورت خالیست و حالا بعد از این همه بُعد زمانی ، معترفیم به ایمانهای تهی از تقوایمان....

اماما! پیمانه های معنویتمان را با دعا برای تعجیل در ظهورت پر کن که سخت به حضورت محتاجیم در فتنه هایی که از هر سو احاطه مان نموده اند و دشمنانی که جز با قدرت الهی «تو» نابود نخواهند شد.


علائم حتمی ظهور

امام صادق علیه السلام فرمود: پیش از قیام قائم، پنج علامت و نشانه مهمّ در پیش خواهد بود.
یمنى، سفیانى، نداى آسمانى، قتل نفس زكیّه و فرورفتن[لشکر سفیانی در] زمین.(۱)
سفیانی (۲)، خسف بیدا

در قسمت اول به اینکه سفیانی کیست و زمان و محل خروج سفیانی ، پرداخته شد.

جنگ های سفیانی

جنبش سفیانى در سه مرحله انجام مى‌شود، نخست: مرحلۀ تثبیت سلطۀ وى در شش ماهۀ اوّل. مرحلۀ دوّم: هجوم و پیكار او در عراق و حجاز، مرحلۀ سوم: بازگشت وى از توسعه‌طلبى در عراق و حجاز و دفاع در برابر تحرّك سپاه حضرت مهدى (ع) ، جهت حفظ متصرفات باقیمانده‌اش از سرزمین شام و اسرائیل[ رژیم اشغالگرقدس] و قدس.

ادامه مطلب

نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

کسب 28 رتبه برتر استانی توسط دانش آموزان تکابی

تاریخ:پنجشنبه 1394/02/24-23:20

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:در سی و سومین دوره مسابقات استانی قرآن ، عترت و نماز محقق شد :   کسب 28 رتبه برتر استانی توسط دانش آموزان تکابی.

بایرامعلی جهدی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش تکاب در خصوص مرحله استانی سی و سومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز اظهار داشت: این دوره از مسابقات با حضور یک هزار و 891 دانش آموز در 9 رشته قرائت، حفظ، تفسیر و مفاهیم، احکام، اذان، انشاء نماز، مداحی، صحیفه سجادیه و نهج البلاغه برگزار شد.

جهدی اذعان داشت که مسابقات قرآنی نباید صرفا به عنوان یک رقابت محسوب شود بلکه باید از این فرصت ها به عنوان یک ظرفیت در جهت رفتار سازی و ایجاد منش و روحیه قرآنی در دانش آموزان استفاده شود.

معاون پرورشی و تربیت بدنی تکاب  گفت : باتوجه به استعداد های فراوان قرآنی دانش آموزان و خانواده های پایبند به سیره و سنت نبوی ، توجه ادارات و نهادهای فرهنگی و حمایت آن ها از آموزش وپرورش یک ضرورت است و امیدواریم  مسئولین محترم فرهنگی در این رسالت خطیربه کمک آموزش وپرورش بیایند.

وی اضافه کرد:سی و سومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز  از 3 تا 10 اردیبهشت در شهرستان های نقده و خوی برگزار گردید که از بین ۷۹ نفر دانش آموز برگزیده مرحله شهرستانی تکاب ۲۸ نفر از آنها توانستند رتبه های اول تا سوم این دوره از مسابقات را کسب نمایند.

 وی افزود: نفرات اول این دوره از مسابقات در مرحله کشوری که مرداد ماه سال جاری به میزبانی استان های خراسان رضوی و فارس برگزار می شود، حضور خواهند یافت.

گفتنی است دانش آموزان شهرستان تکاب امسال در مقایسه با سال گذشته با رشد ۱۰۰ درصدی موفق گردیدند در رشته های نه گانه ۱۰ مقام اول ، ۱۰ مقام دوم و ۸ مقام سوم استانی را در دو بخش پسران و دختران کسب نمایند.


روابط عمومی آموزش و پرورش تکابنوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

طرح مدام در مدارس شهرستان تکاب برگزار شد

تاریخ:پنجشنبه 1394/02/24-23:15

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مدیر آموزش و پرورش تکاب : اعتماد به دانش آموزان در اداره امور مدرسه تمرینی است برای تجربه مدیریتی آنها برای تصدی پست ها و مشاغل در اینده که موجب بالارفتن حس اعتماد به نفس در دانش آموزان می گردد.

یحیی علی پناه مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب ، ضمن حضور در یکی از مدارس شهرستان که طرح مدام در آن در حال اجرا بود بر اعتماد به دانش آموزان و سپردن برخی از مسئولیت ها به آنها همسو با توانایی ها و علایق دانش آموزان تاکید نمود.

مدیر آموزش و پرورش تکاب یکی از بهترین عملکردهای طرح مدام را تجربه قبول مسئولیت برای دانش آموزان برشمرد که این امر موجب بالارفتن اعتماد به نفس در دانش آموزان می گردد .

علی پناه ضمن حضور در موقعیت های مختلف مدرسه از دانش آموزانی که مسئولیت های مدیران ، معاونان و آموزگاران خود را پذیرفته بود با آنها در خصوص چگونگی فعالیتشان و نحوه اداره امور صحبت نمود که دانش آموزان در قالب های جدید شخصیتی خود و قبول نمودن این وظایف به درستی به سئوالات پاسخ می گفتند.

گفتنی است در طرح مدام به انتخاب مدیر و کارکنان هر مدرسه بر اساس توانایی دانش آموزان وظایف کادر مدرسه برای یک روز به عهده دانش آموزان قرار می گیرد .ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

اردوی عملی آمادگی دفاعی دانش آموزان پسر تکاب برگزار شد

تاریخ:پنجشنبه 1394/02/24-23:10

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: با حضور بیش از 400 نفر از دانش آموزان پسر مقطع متوسطه دوم دبیرستان های شهرستان تکاب اردوی عملی درس آمادگی دفاعی در اردوگاه امین آباد تکاب برگزار گردید.

اردوی عملی درس آمادگی دفاعی دانش آموزان پسر دبیرستان های تکاب به مدت ۳ روز در اردوگاه امین آباد شهرستان تکاب برای اجرای هر چه بهتر آموخته های علمی دانش آموزان در کلاس های درس برگزار شد.


این اردوی عملی با شرکت ۴۲۶ نفر از دانش آموزان پسر دبیرستان های شهر و روستای تکاب با برنامه ریزی های صورت یافته طی سه روز به منظور آشنایی دانش آموزان با چگونگی تیراندازی ، ایست و بازرسی و نحوه باز و بسته نمودن سلاح به صورت عملی با حضور مربیان درس آمادگی دفاعی و همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب برگزار گردید .ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

یرگزاری مرحله منطقه ای جشنواره علمی و کاربردی ریاضی پایه ششم در شهرستان تکاب

تاریخ:پنجشنبه 1394/02/24-23:05

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: معاون آموزشی و نوآوری آموزش و پرورش تکاب : به منظور پیشبرد و تقویت مهارت علمی و عملی دانش آموزان جشنواره علمی و کاربردی ریاضی پایه ششم در بین دانش آموزان مدارس ابتدایی تکاب برگزار گردید.

سعداله محبوبی معاون آموزشی و نوآوری آموزش و پرورش تکاب با اعلام این خبر افزود : این جشنواره در دو مرحله آموزشگاهی و منطقه ای در بین دانش آموزان پایه ششم مدارس ابتدایی شهر و روستا برگزار گردید.

محبوبی گفت : پس از برگزاری مرحله آموزشگاهی ۷۲ نفر در قالب ۲۴ گروه ۳ نفره از برگزیدگان مرحله آموزشگاهی در مرحله ی منطقه ای با هم به رقابت پرداختند.

معاون آموزشی و نوآوری تکاب بر اهمیت بالای برگزاری چنین جشنواره هایی که به رشد علمی دانش آموزان کمک می نماید تاکید نمود و از دیگر اهداف این جشنواره را تقویت و پرورش مهارت های حل مسئله و آشنایی با راهبردهای آن برشمرد که در نهایت منجر به بالا رفتن قدرت اندیشیدن در بین دانش آموزان می گردد.

گفتنی است پس از پایان مرحله منطقه ای دانش آموزان دبستان بنت الهدی با کسب بیشترین امتیاز بالاتر از تمامی گروه های شرکت کننده در این مرحله قرار گرفتند و به مرحله استانی راه یافتند.ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تجهیز کتابخانه دو باب از مدارس شهرستان تکاب

تاریخ:پنجشنبه 1394/02/24-22:52

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:معاون پشتیبانی تکاب : با مساعدت کانون علمی و فرهنگی قلم چی کتابخانه دبیرستان های فاطمه زهرا (س) و حضرت امام خمینی (ره) تکاب تجهیز شد.

سجاد نعمتی معاون پشتیبانی آموزش و پرورش تکاب با اعلام این خبر افزود : یکی از اصلی ترین رسالت آموزش و پرورش رونق فرهنگ مطالعه در بین دانش آموزان است که این امر با توانمندی کتابخانه های مدارس شکل خواهد گرفت.

نعمتی گفت : در راستای جلب و جذب کمک های خیرین به خصوص خیرین حوزه آموزش و پرورش به منظور توسعه و تجهیز مدارس ، با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیون ریال کتابخانه دبیرستان های حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت امام خمینی (ره) توسط کانون علمی و فرهنگی قلم چی تجهیز و مورد بهره برداری دانش آموزان قرار گرفت.

گفتنی است با توجه به نشر کتب جدید التالیف و نیاز دانش آموزان به مطالعه در حوزه های مختلف همه ساله می بایست کتاب های جدید به کتابخانه های مدارس اضافه گردد که این امر نیز همانند مدرسه سازی توجه ویژه مسئولین و خیرین فعال در آموزش و پرورش را می طلبد.

آموزش وپرورش تکاب
نوع مطلب : فرهنگ و هنر 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جلسه بررسی مشکلات معدن پلی متال روستای چیچکلو برگزار شد.

تاریخ:پنجشنبه 1394/02/24-22:38

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:جلسه بررسی مشکلات شرکت ذوب آهن شمالغرب بهره بردار معدن پلی متال روستای چیچکلو از توابع بخش مرکزی با حضور مهندس قهرمانی فرماندار تکاب ،ادارات منابع طبیعی و منابع آب و اعضای شورای اسلامی روستای آق قلعه سی در محل فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه قهرمانی فرماندار تکاب به وجود معادن غنی در منطقه اشاره و خواستار توجه جدی به قرار گرفتن معادن در چرخه توسعه پایدار شهرستان شدند.

http://www.tekab-ag.ir/portals/tekab-ag.ir/0101/DSC08599.JPG
در ادامه این جلسه مسائل  اجتماعی و زیست محیطی معدن مورد نظر بررسی و مقرر گردید معدن در چهارچوب قانون معادن فعالیت و ضمن رعایت ضوابط زیست محیطی نسبت به ادامه فعالیت خود در بخش گمانه زنی اقدام نماید.

سایت فرمانداری تکاب


نوع مطلب : روستا 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

امام جمعه تکاب: لایحه کاپیتولاسیون تا ابد ملت ایران را به غرب بی‌اعتماد کرد

تاریخ:چهارشنبه 1394/02/23-23:53

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:امام جمعه تکاب گفت: لایحه ننگین کاپیتولاسیون تا ابد ملت بزرگ ایران را به غرب بی‌اعتماد کرد.


حجت‌الاسلام عبدالله محمدی، با اشاره به اینکه در سال‌‌های قبل از به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی ایران به دلیل بی‌کفایتی‌های شاه لایحه‌ای تحت عنوان کاپیتولاسیون برای اجرا فی‌مابین ایران و غرب به تصویب و امضا رسید، اظهار کرد: براساس همان قانون خارجی‌هایی که به کشور ما سفر می‌کردند، به بهانه این لایحه و به قول خودشان از ملت ما حق توحش اخذ می‌کردند.

وی با اظهار به اینکه ایادی استکبار جهانی با اعمال فشار بر کشور ما این قانون ظالمانه را از تصویب گذرانده بودند، گفت: به این ترتیب بزرگ‌‌ترین ظلم‌ها، اهانت‌ها و بی‌حرمتی‌های غرب نسبت به ملت بزرگ و فهیم کشور ما در این سری از اقدامات صورت گرفته است.

محمدی با اشاره به اینکه بعد از به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی ایران و دمیده شدن روح آزادی و کوتاه کردن دست غارت‌گران از منابع ثروت، نفت و خاک کشورمان به دستور امام خمینی (ره) این مصوبه غیرانسانی ملغی شد، افزود: از آن زمان ملت ما به خوی استکباری و ماهیت واقعی سران این کشورها پی برده‌اند.

ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

نشست روشنگری اثرات مخرب ماهواره در روستای زره شوران تکاب

تاریخ:سه شنبه 1394/02/22-00:51

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مسئول صالحین سپاه تکاب:ماهواره بلای خانمان سوز است با ماهواره دشمن را به خانه خود راه داده ایم.   
 به همت حوزه حضرت فاطمه الزهراء شهرستان تکاب نهضت روشنگری با موضوع اثرات مخرب ماهواره با حضور جمع کثیری از خواهران بسیجی در مسجد روستای زره شوران شهرستان تکاب برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا امیری مسئول صالحین سپاه تکاب به سخنرانی پرداخت.

حاج آقا امیری ضمن برشمردن مضرات ماهواره گفت: ماهواره بلای خانمان سوز است. با ماهواره دشمن را به خانه خود راه داده ایم. بایستی دشمن را همانطور که در جنگ سخت در هشت سال دفاع مقدس از خاک کشور بیرون راندیم بایستی در جنگ نرم امروز ماهواره را که پای دشمن را به خانهایمان باز کرده را برچینیمو نگذاریم دشمن برما چیره گردد.
پایگاه اطلاع رسانی سپاه شهداء؛

 نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 


  • تعداد صفحات :5
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5