تبلیغات
. - مطالب آذر 1393

بقیع در گذشته نه چندان دور + عکس

تاریخ:یکشنبه 1393/09/30-13:22

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:بقیع مدفن ۴ امام مظلوم شیعه (امام حسن بن علی المجتبی، علی بن الحسین السجاد، محمد بن علی الباقر و جعفر بن محمد الصادق علیهم السلام) است.

همچنین قبر چند تن از همسران پیامبر و نیز عباس عموی پیامبر و فاطمه بنت اسد (مادر حضرت علی بن ابی‌طالب)،‌ ام البنین (مادر حضرت ابوالفضل العباس) و برخی دیگر از بزرگان اسلام در بقیع قرار دارد.

وهابیان در ۸ شوال سال ۱۳۴۴ هـ. ق. حرم امامان بقیع را ویران کردند. این روز به «یوم الهدم» (روز ویرانی) مشهور است. تخریب بناها در بقیع توسط جریان وهابیت در عربستان سعودی برای از بین بردن اماکن زیارتی بود. تا آن زمان بر روی مقبرهٔ پیشوایان و سایر بزرگان اسلام که در مدینه مدفون بودند گنبد‌ها و بناهایی قرار داشت. پس از تسلط وهابیان بر مدینه آن‌ها ضمن تخریب قبور آثاری که بر روی قبور قرار داشت را نیز از بین بردند.

ادامه مطلب

نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

«محمد»(ص)؛‌ پیام آور مهرورزی و اعتدال

تاریخ:یکشنبه 1393/09/30-10:24

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:امروز بیست و هشتم صفر است. در این روز آخرین رسول حق مهر سکوت بر لب می نهد و جبرائیل در حریم ملکوت گوشه عزلت می گزیند؛ چراکه اینک خاک پیکر آن پاک را در خود نهفته و عرش اعلی و بهشت ابقی جان عزیزش را پذیرا گشته و این درحالی است که این تنها مناسبت این لحظه عظیم تاریخ نیست؛ چراکه امروز سالروز شهادت سبط اکبر آن حضرت و فرزندارشد امیرالمومنین(ع)‌، امام حسن مجتبی(ع) نیز هست.

امروز بیست و هشتم صفر است. در این روز آخرین رسول حق مهر سکوت بر لب می نهد و جبرائیل در حریم ملکوت گوشه عزلت می گزیند؛ چرا که اینک خاک پیکر آن پاک را در خود نهفته و عرش اعلی و بهشت ابقی جان عزیزش را پذیرا گشته است و این درحالی است که این تنها مناسبت این لحظه عظیم و سرنوشت ساز تاریخ اسلام و جهان نیست؛ چراکه امروز سالروز شهادت سبط اکبر آن حضرت و فرزند ارشد حضرت امیرالمومنین(ع)‌، حضرت امام حسن مجتبی(ع) نیز هست.

امروز بیست و هشتم صفر است. روزی که آخرین پیامبر و آخرین جان آشنا به کلام حضرت حق به لقاءالله پیوست و از این پس درهای آسمان بسته است، از این پس جز به مدد نور ستارگان امامت درشب تاریکی که با غروب خونرنگ دهم محرم سال 61 هجری آغاز شده است، نمی توان راه جست و یافت. تا کی باشد که شمشیر آخته دوازدهمین پیشوا و رهبر، همنام آخرین رسول حق این تیرگی را بشکافد و خورشید راستی و عدالت را بر دیدگانمان بنشاند.

«محمد»(ص)؛‌ پیام آور مهرورزی و اعتدال

چگونه می توان از این روح پاک و جان رسیده به افلاک سخن گفت؟ آنچه ما مسلمین، پیروان این آخرین پیامبر الهی می گوئیم و می نویسیم با عشقی بزرگ و شناختی اندک همراه است و کجا می توان وصف این بزرگ مرد را یافت که عشقی سترگ و شناختی بزرگ با آن همراهی کند. کجا می توان آینه تمام نمای حبیب خدا را یافت و در چهره درخشان آن پاک اهورایی نگریست؟!

ادامه مطلب

نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

آسمان، تب دار غروب آفتاب

تاریخ:شنبه 1393/09/29-20:00

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:ویژه نامه رحلت نبی اکرم حضرت محمد مصطفی(ص) وسبط اکبر ،امام حسن مجتبی (ع)

سلام بر تو ای فرستاده خوبی‌ها، ای مهربان‌ترین فرشته خاک. تو از ملکوت آسمان به زمین فرا خوانده شدی تا انسان را با معنای واقعی‌اش آشنا کنی. تو، آفتاب روشن حقیقت بودی در شام تیره زندگی. از مشرق دل‌ها برآمدی و اکنون، آسمان تب دار غروب جانگداز توست. نامت بلند و دینت پر رهرو، ای جاری‌تر از حیات در پیکر آدمی!

28 صفر رحلت پیغام دار آخرین، خاتم نبوت را نگین، حضرت رسول واپسین، عینیت قرآن کریم، حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله بر مسلمانان جهان تسلیت باد.


در سال یازدهم هجرت رسول اکرم (ص) در آخرین سفرحج (در عرفه)، در مکه و در غدیرخم، در مدینه قبل از بیماری و بعد از آن در جمع یاران و یا در ضمن سخنرانی عمومی، با صراحت و بدون هیچ ابهام، از رحلت خود خبر داد. چنان که قرآن رهروان رسول خدا (ص) را آگاه ساخته بود که پیامبر هم در نیاز به خوراک و پوشاک و ازدواج و وقوع بیماری و پیری مانند دیگر افراد بشر است و همانند آنان خواهد مرد.  پیامبر اکرم (ص) یک ماه قبل از رحلت فرمود:

" فراق نزدیک شده و بازگشت به سوی خداوند است. نزدیک است فراخوانده شوم و دعوت حق را اجابت  نمایم و من دو چیز گران در میان شما می گذارم و می روم: کتاب خدا و عترتم، و خداوند لطیف و آگاه به  من خبر داد که این دو هرگز از یکدیگر جدا نشوند تا کنار حوض کوثر برمن وارد شوند. پس خوب بیندیشید چگونه با آن دو رفتار خواهید نمود."

در حجه الوداع در هنگام رمی جمرات فرمود: "مناسک خود را از من فرا گیرید، شاید بعد از امسال دیگر به حج نیایم و هرگز مرا دیگر در این جایگاه نخواهید دید."

روزی به آن حضرت خبر دادند که مردم از وقوع مرگ شما اندوهگین و نگرانند. پیامبر در حالی که به  فضل بن عباس و علی بن ابیطالب (ع) تکیه داده بود به سوی مسجد رهسپار گردید و پس از درود و سپاس  پروردگار، فرمود: "به من خبر داده اند شما از مرگ پیامبر خود در هراس هستید. آیا پیش از من، پیامبری بوده است که جاودان باشد؟! آگاه باشید، من به رحمت پروردگار خود خواهم پیوست و شما نیز به  رحمت پروردگار خود ملحق خواهید شد."

روزی دیگر پیامبر (ص) با کمک علی (ع) و جمعی از یاران خود به قبرستان بقیع رفت و برای مردگان طلب آمرزش کرد . سپس رو به علی (ع) کرد و فرمود: " کلید گنج‌های ابدی دنیا و زندگی ابدی در آن، در اختیار من گذارده شده و بین زندگی در دنیا و لقای خداوند مخیر شده‌ام، ولی من ملاقات با پروردگار و بهشت الهی را ترجیح داده‌ام."


ادامه مطلب

نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

هفته چهارم فوتسال لیگ برتر استان و پیروزی قایقران بر ماکو جوان + تصاویر

تاریخ:شنبه 1393/09/29-18:57

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:28 آذر بازی زیبا و تماشایی بچه های قایقرآن با تیم (ماکو جوان)ماکو باعث پیروزی 2 به 1 این تیم در مقابل تیم مقتدر ماکو شد.
در این دیدار که در سالن ورزشی شهدای ورزشکار تکاب برگزار شد پرتماشاگرترین دیدار این لیک لقب گرفته است.

پایگاه خبری تحلیلی تخت نیوز تیم فوتسال قایقران تکاب سید محمد نجیبی 
تیم قایقران تکاب در این دیدار که از حضور تماشاگران پر شور خود سود می‌برد توانست توسط سعید نیسانی کاپیتان این تیم و سعید حکمتی دو بار دروازه تیم ماکو جوان را باز کند.
  تیم ماکو جوان که تجربه حضور در رقابت‌های لیگ دسته یک کشور را دارد در این بازی با نتیجه دو بر یک بازی را به تیم قایقران تکاب واگذار کرد

ادامه مطلب

نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تکاب قهرمان مسابقات فوتسال بانوان آذربایجان غربی شد

تاریخ:شنبه 1393/09/29-16:05

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:در این دوره از رقابت ها که به مدت دو روز در میاندوآب برگزار شد و عصر به پایان رسید هشت تیم از شهرستان های ماکو، ارومیه، شاهین دژ، تکاب، میاندوآب، بوکان، خوی و نقده حضور داشتند.

در پایان این رقابت ها که در سالن دو هزار نفری مجموعه ورزشی ۱۷ شهریور میاندواب برگزار شد پس از تیم تکاب، تیم های ماکو و میاندوآب نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

در آخرین روز این رقابت ها در بازی فینال تیم تکاب با هفت گل مقتدرانه توانست ماکو را شکست دهد و در بازی رده بندی نیز تیم میاندوآب توانست با نتیجه ۳ بر ۲ برابر شاهین دژ به پیروزی دست پیدا کند.

تیم فوتسال بانوان تکاب با ترکیب خانمها : الناز بی باک ـ طیبه اوجاقی ـ زهرا کرامتی ـ لیلا قهرمانی ـ پروین اکبری ـ فائزه مدنی ـ غزاله عشقی ـ الناز همایونی ـ‌ زهرا احمدی ـ هاجر صادقی ـ مریم مدنی و صونیا حرمتی با سرپرستی خانم ندا نوری در این مسابقات شرکت کرد.

این مسابقات در دو گروه 4 تیمی برگزار شد گروه (آ) : تکاب ـ‌ میاندوآب ـ بوکان و خوی و در گروه (ب) : ارومیه ـ نقده ـ شاهین دژ و ماکو قرارگرفتند .در دور مقدماتی تیم تکاب دروازه رقبای خود را گل باران کرد و با نتایج 13 به 1 بوکان 20 به 0 خوی و 4 به 0 میاندوآب را در هم کوبید در نیمه نهایی 3 به 1 شاهین دژ را از پیش رو برداشت و در فینال تیم ماکو را 7 به 0 زمین گیر کرد و با اقتدار قهرمان استان شد

ادامه مطلب

نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

یک پیشنهاد «یلدایی محمدی(ص)»

تاریخ:شنبه 1393/09/29-00:31

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:پیشنهادی که با عمل به آن هم جایگاه و حرمت ائمه حفظ خواهد شد و هم ملت ایران به شادی های طولانی ترین شب سال خواهند رسید.

 از دیرباز شب پایانی پاییز و شب آغازین زمستان برای ایرانیان شبی خاطره انگیز بوده است. شبی موسوم به «شب چله» یا «شب یلدا». شبی که در آن پدربزرگها و مادر بزرگها خانه را برای استقبال از فرزندان می آرایند و فرزندان و نوه ها نیز از آن سو برای دیدار بزرگان خانواده بی قرارند.

ایران کشوری با چندین هزار سال قدمت و تمدن شبی را به شادمانی می نشیند که مردمش بنا به ذوق و سلیقه و طبیعت منطقه ای که در آن زندگی می کنند هر یک برای برگزاری سنت های کهن آداب خاص خود را دارند.

صله رحم، دیدار با بزرگترهای فامیل، خوردن آجیل مخصوص، انار، شیرینی و هندوانه و از همه مهمتر «حافظ خوانی» و «گرفتن فال حافظ» تنها بخشی از رسم و رسومات این شب به یادماندنی است.

از آنجائیکه که صله رحم یکی از دستورات موکد دین مبین اسلام به مسلمانان است می توان نتیجه گرفت که دیدوباردید و گعده های خانوادگی در شب یلدا و باخبر شدن از احوالات بستگان به بهانه طولانی ترین شب سال، اتفاقا مورد تاکید و نظر دین مبین اسلام نیز هست.

اما امسال این شب که جایگاه ویژه ای در بین ایرانیان دارد مصادف شده است با ایام پایانی ماه صفر. ماهی که در روایات به ماه غم و اندوه اهل بیت علیهم السلام تعبیر شده است.

به عبارت دیگر یکشنبه و سه شنبه (۳۰ آذر و ۲ دی) ایام رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی(ع) است. ایامی که مردم شیعه ایران قطعا زمانی را برای شادی و جشن و پایکوبی به خود اختصاص نخواهند داد و ترجیح می دهند در مراسمات عزاداری و هیئات مذهبی سپری کنند.
 

اما آیا برای مردمی که هم بر آداب و رسوم خود پایبندند و هم نمی خواهند به ارادت خود از اهل بیت علیهم السلام دست بکشند، هیچ راهی نیست؟!

نگارنده برای این مهم یک پیشنهاد «یلدایی محمدی(ص)» دارد. پیشنهادی که با عمل به آن هم جایگاه و حرمت ائمه حفظ خواهد شد و هم ملت ایران به شادی های طولانی ترین شب سال خواهند رسید.

بنابر تقویم شب یلدا شب دوشنبه (یکشنبه شب) است. یعنی شب میانی بین دو شب شهادت و ایام عزاداری. اما دو شب بعد یعنی شب سه شنبه مصادف است با شب اول ربیع. شبی که پیامبر اعظم در مورد آن می فرمایند: «کسی که مرا به اتمام ماه صفر بشارت دهد او را به بهشت بشارت می دهم» [1]

پس چه خوب است که جشن شب یلدا موکول شود به دو شب بعد که هم سابقه یک سنت دیرینه حفظ شود، هم هتک حرمت ایام عزاداری پیامبر اکرم صورت نگیرد و هم به نوعی مردم ایران آمدن ماه ربیع را به پیامبرشان بشارت دهند و اهل بهشت گردند.

جهان نیوز- عادل پاکدل


نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برگزاری کارگاه های آموزشی دروس مختلف مقطع ابتدایی

تاریخ:جمعه 1393/09/28-22:51

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:به منظور ارتقاء کیفیت آموزشی و تبادل نظر بین آموزگاران کارگاه های آموزشی تمامی دروس در مقطع ابتدایی روزهای پنج شنبه برگزار خواهند شد.

مدیر ، معاون آموزشی و تعدادی از همکاران در اولین کارگاه آموزشی درس ریاضی پایه چهارم از سری کارگاه های آموزشی دروس مقطع ابتدایی بازدید نمودند.

سعداله محبوبی معاون آموزشی مدیریت ضمن اعلام این خبر اظهار داشت که به منظور کیفیت بخشی هر چه بیشتر و با توجه به درخواست سرگروه های آموزشی پایه های مختلف مقطع ابتدایی با برنامه ریزی های صورت یافته از سوی کارشناسی گروه های آموزشی با حضور آموزگاران هر پایه به تفکیک برای هر ماده درسی کارگاه آموزشی توسط مدرسان استانی شاغل در آموزش و پرورش تکاب برگزار خواهد شد.

محبوبی در ادامه گفت به دلیل تعطیلی همکاران در روز پنج شنبه ، تمامی کارگاه های آموزشی روز های پنج شنبه برگزار می گردند که همکاران با ارائه تجربیات و دانسته های خود جهت ایجاد وحدت رویه در امر تدریس به تبادل نظر می پردازند.

سایت آموزش و پرورش تکاب


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برگزاری سلسله نشست های عقیدتی ، سیاسی و بصیرتی در سطح مدارس تکاب

تاریخ:جمعه 1393/09/28-22:42

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:سلسله نشست های عقیدتی ، سیاسی و بصیرتی در قالب پرسش و پاسخ از ابتدای سال تحصیلی در مدارس مقاطع متوسطه اول و دوم به همت معاونت پرورشی و تربیت بدنی در حال برگزاری می باشد.

حجت الاسلام محمدی امام جمعه شهرستان تکاب در جلسه پرسش و پاسخ دبیرستان دخترانه حضرت فاطمه زهرا (س) که در محل سالن اجتماعات معلم برگزار شد ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری دهه سوم ماه صفر برگزاری جلساتی این چنین را ارزشمند برشمرد و از برگزاری جلسات پرسش و پاسخ به عنوان یکی از راه های شفاف سازی و رفع ابهامات در حوزه های عقیدتی ، سیاسی و بصیرتی یاد نمود و ابراز امیدواری کرد که با برگزاری مستمر آنها بتوانیم کمک قابل ملاحظه ای به دانش آموزان نماییم.

گفتنی این جلسات با حضور اساتید دانشگاه و حوزه به خصوص امام جمعه شهرستان برابر برنامه ریزی های صورت یافته و به صورت منسجم و مستمر برای تمامی مدارس مقاطع متوسطه دوره اول و دوم تا پایان سال تحصیلی جاری برگزار خواهد شد.  

سایت آموزش و پرورش تکابنوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

لزوم حفظ حرمت سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) در شب یلدا

تاریخ:جمعه 1393/09/28-18:35

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:امام جمعه تکاب بر لزوم حفظ حرمت سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) در شب یلدا تاکید کرد.

 حجت‌الاسلام عبدالله محمدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به ذکر حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در این خصوص پرداخت و گفت: هرکسی زهد و تقوا پیشه کند خداوند بینش و حکمت خویش را در قلب او داخل می‌کند. 
وی ادامه داد: بنابر فرمایش حضرت علی (ع) فرد زاهد کسی است که از آرزوهای دنیوی خود بکاهد و نعمت‌های پروردگار را شکر کند و از محرمات پروردگار بپرهیزد.
  امام جمعه تکاب به فرارسیدن آغاز هفته وقف در 27 صفر و تشریح وقف در اسلام اشاره کرد و گفت: لازمه وقف و همچنین چگونگی تخصیص آن بر اموال فرد مسلمان به صورت واضح در اسلام تشریح شده است. 
وی به 30 آذرماه شهادت امام حسن (ع) نیز اشاره کرد و افزود: تمام ابعاد زندگی این امام بزرگوار سرشار از مقابله و مبارزه با ظالمان دوران حکومت خویش بوده و این امام معصوم حدود 35 جنگ را در طول زندگی خود سپری کرده‌اند.
 محمدی به فرارسیدن شب یلدا و مقارن شدن این شب با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و از مردم خواست که تا در چنین شبی به صله رحم پرداخته و از ایجاد شادی‌های کاذب پرهیز کنند.
  امام جمعه تکاب با اشاره به فرارسیدن روز ثبت‌احوال، خطاب به کارکنان این دستگاه اجرایی تصریح کرد: از این دستگاه مهم اجرایی درخواست می‌شود نسبت به حل مشکلات مردم در خصوص ثبت اسناد کوشا باشند.
فارس نیوز


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

نهادینه‌شدن فرهنگ وقف سبب حل بسیاری از مشکلات اقتصادی می‌شود

تاریخ:جمعه 1393/09/28-18:32

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:امام جمعه تکاب گفت: نهادینه شدن فرهنگ وقف در جامعه سبب حل بسیاری از مشکلات اقتصادی می شود.

  حجت‌الاسلام عبدالله محمدی در آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه تکاب ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و بیان آثار زهد در افراد اظهار داشت: در این باره نبی مکرم اسلام(ص) فرمود هر کس زاهد شود خداوند درهای حکمت را به روی وی گشوده و او را وارد بهشت می‌کند و از سوی دیگر حضرت علی(ع) در حدیثی فرمود، ای مردم زاهد شدن در دنیا بدین معنی است که آدمی آرزوهای خود را کم کند.

‌وی به فرا رسیدن هفته وقف اشاره کرد و گفت: سنت حسنه وقف، کاری ارزشی، آخرتی و الهی است و اگر مسلمانان به واقع به ارزش و اهمیت آن پی ببرند، بدان اقدام می‌کنند. از سوی دیگر انسان باید برای خود صدقه جاریه که یکی از آن‌ها وقف است بگذارد تا علاوه بر تامین نیازهای خانواده و دوستان، به رفع نیازهای دیگران نیز بپردازد.

امام جمعه تکاب با‌ ‌اشاره به ایام شهادت امام رضا(ع) افزود: ‌حدیثی از حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) آمده ‌که ایشان علامات کامل شدن عقل آدمی را در 10 چیز می‌دانند.

امام جمعه تکاب بیان کرد: از نظر ایشان عقل مسلمان کامل نمی‌شود مگر اینکه امید خیر از او رود، مردم از شر وی در امان بمانند، از انجام کارهای نیک احساس خستگی نکند، حوائج دیگران را برآورده کند، در یادگیری علم و دانش ملول نشود و اهل شهرت نباشد.

محمدی به روز 4 دی و سالروز ولادت حضرت مسیح(ع) اشاره کرد و گفت: ‌حضرت عیسی مسیح(ع) دریای مهربانی و فردی ظلم‌ستیز بود‌.

خبرگزاری تسنیمنوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

سلسله نشست‌های سبک زندگی در تکاب برگزار می‌شود

تاریخ:پنجشنبه 1393/09/27-19:31

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی تکاب از برگزاری سلسله نشست‌ها فرهنگی و اجتماعی سبک زندگی با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی در این شهرستان خبر داد.

محمود نجفی، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی تکاب، اظهار کرد: سلسله نشست‌های فرهنگی و اجتماعی سبک زندگی در نقاط مختلف این شهرستان با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: موضوعات مطرح در این نشست‌ها عفاف و حجاب، نماز و مهارت‌های زندگی به سبک ایرانی و اسلامی است.
رئیس فرهنگ و ارشاد تکاب در پایان، افزود: همزمان با رحلت پیامبر(ص) مراسم زیارت حضرت رسول(ص) از بعید نیز در این شهرستان برگزار می‌شود.


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

پیروزی پرگل تیم فوتسال بانوان تکاب مقابل بوکان

تاریخ:پنجشنبه 1393/09/27-19:13

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:تیم فوتسال بانوان تکاب در مسابقات فوتسال بانوان قهرمانی آذربایجان غربی به پیروزی پرگل مقابل بوکان رسید.

 امروز مسابقات فوتسال بانوان قهرمانی استان با برگزاری دو دیدار در گروه دو این رقابت‌ها به پایان رسید.
 در دیدار اول این مسابقات دو تیم فوتسال تکاب و بوکان در مقابل هم قرار گرفتند که تیم فوتسال بانوان تکاب با پیروزی پرگل 13 بر یک به پایان رسید. 
در دومین دیدار تیم فوتسال میاندوآب مقابل خوی به میدان رفت که این دیدار با نتیجه نزدیک چهار بر سه به نفع تیم میاندوآب به پایان رسید.

  میاندوآب میزبان این رقابت‌ها است که این مسابقات به مدت سه روز به طول خواهد انجامید تا تکلیف قهرمان مسابقات فوتسال بانوان قهرمانی استان مشخص شود.

خبرگزاری فارس


نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تکاب برگزار شد

تاریخ:چهارشنبه 1393/09/26-19:58

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:فرماندار تکاب : نهادی بالاتر و ارزشمند از آموزش و پرورش نداریم و می بایست تجهیزات و امکانات شهرستان در خدمت آموزش و پرورش باشد.

با حضور فرماندار و اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان تکاب ، پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۳ در محل سالن جلسات آموزش و پرورش تکاب برگزار شد.

مهندس قهرمانی ، فرماندار شهرستان تکاب ضمن تشکر از حضور اعضای شورای آموزش و پرورش در جلسه بر نهادینه شدن مصوبات این شورا و اجرایی شدن تمامی مصوبات آن تاکید نمود و آموزش و پرورش را اصلی ترین نهاد تعیین کننده سرنوشت کشور دانست چرا که تمامی زیرساخت های علمی کشور پایه گذاری اولیه آنها از آموزش و پرورش است.

ایشان در ادامه بر لزوم توجه ویژه به آموزش و پرورش و توسعه فضاهای آموزشی و رفع نیازهای تجهیزاتی مورد نیاز آموزش و پرورش اشاره نمود و با توجه به تقارن این جلسه با هفته پژوهش و وجود پناسیل های فراوان پژوهشی در بین همکاران و دانش آموزان ، فضای کانون بانوان شهرستان را به منظور ایجاد پژوهش سرا در اختیار آموزش و پرورش قرار داد.

گفتنی است در ابتدای جلسه یحیی علی پناه مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب به تشریح دستور جلسه و اقدامات انجام یافته در راستای مصوبات جلسه قبل پرداخت و ضمن اشاره به عملکرد خوب شهرستان در زمینه فعالیت های پژوهشی و قرآنی از فرماندار در خصوص ساخت و یا در اختیار قرار دان ساختمان برای پژوهش سرا و دارالقرآن درخواست مساعدت و همکاری نمود.

علی پناه در ادامه به تشکیل شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان به ریاست شخص فرماندار به منظور شناسایی و جذب افراد بیسواد شهرستان به منظور ریشه کنی کامل بیسوادی اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد که با کمک اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان در آینده نزدیک شاهد برگزاری جشن ریشه کنی بیسوادی در سطح شهرستان باشیم.
سایت آموزش و پرورش تکاب
نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

آزمون پایانی سوادآموزان دوره سوادآموزی در آموزشگاه شهید خیری برگزار شد.

تاریخ:چهارشنبه 1393/09/26-19:56

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:سرپرست اداره سوادآموزی : آزمون های پایانی دوره های سوادآموزی و تحکیم 352 نفر از سوادآموزان شهرستان تکاب در حال برگزاری می باشد.

سرپرست اداره سوادآموزی و تعدادی از کارشناسان مدیریت از روند برگزاری آزمون های پایانی دوره سوادآموزی حوزه آموزشگاه شهیدی خیری ۱و۲ بازدید نمودند.

سعداله محبوبی سرپرست اداره سوادآموزی ضمن حضور در محل برگزاری آزمون پایانی دوره سوادآموزی اعلام داشت که در نیمه اول سال جاری ۳۵۲ نفر به ترتیب ۲۲۴ نفر در دوره سوادآموزی و ۱۲۸ نفر در دوره تحکیم از سوی آموزش دهندگان طرح فرد به فرد جذب شده اند که سوادآموزان دوره سوادآموزی پس از گذراندن ۵۵۰ ساعت آموزش و سوادآموزان دوره تحکیم پس از گذراندن ۲۰۰ ساعت آموزش می توانند در آزمون پایانی شرکت نمایند.

محبوبی در ادامه اظهار داشت که در سه ماهه اخیر با تلاش همکاران و مدیران مدارس و دهیاران روستاهای شهرستان در دوره تحکیم ۵۲۰ نفر و در دوره سوادآموزی ۱۱۰نفر جذب شده اند که امیدواریم با تلاشهای بیشتر این عزیزان شاهد افزایش حجم جذب سوادآموزان شهرستان گردیم.

گفتنی است که آزمون های پایانی برابر برنامه ریزی های صورت یافته در هفته پایانی هرماه تا پایان سال جاری پس از تکمیل دوره آموزشی کلاس های تشکیل یافته برگزار خواهند شد.

سایت آموزش و پرورش تکاب
نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جلسه تخصصی معاونان و مربیان پرورشی تکاب برگزار شد.

تاریخ:چهارشنبه 1393/09/26-19:52

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مدیر آموزش و پرورش : معاونان و مربیان پرورشی امین ترین افراد برای دانش آموزان در مدارس هستند.

به همت معاونت پرورشی و تربیت بدنی ، جلسه تخصصی معاونان و مربیان پرورشی به منظور تشریح دستورالعمل سی و دومین دوره مسابقات قرآن و معارف اسلامی و فرهنگی هنری و همچنین جشنواره برتر الگوهای تدریس و تجارب برتر تربیتی با حضور مدیر آموزش و پرورش تکاب برگزار شد.

یحیی علی پناه مدیر آموزش و پرورش تکاب ضمن تشکر از حضور همکاران در جلسه و تسلیت ایام سوگواری دهه سوم ماه صفر ، بر توجه ویژه به امر نماز و برگزاری نمازجماعت در مدارس تاکید نمود .

علی پناه در ادامه از همکاران خواست که با توجه به تجربیات ارزشمند معلمان و مربیان پیشکسوت که رشد و بالندگی امروز دانش آموزان مرهون زحمات این بزرگواران است ، به شکل شایسته و بایسته از تمامی تجربیات جامعه فرهیخته بازنشستگان فرهنگی در مدارس بهره ببریم.

ایشان در ادامه تمامی همکاران را به رعایت اعتدال در برخورد با دانش آموزان دعوت نمود و از همکاران خواست که در صورت بروز هرگونه اشتباهی از سوی دانش آموزان با تواضع و صبر برابر آئین نامه انضباطی عمل نمایند.

در ادامه پس از صحبت های مدیر آموزش و پرورش تکاب ، جهدی معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت به بیان برنامه ها و دستورالعمل های حوزه پرورشی پرداخت و بر اجرای جشنواره نوجوان سالم و ضرورت شرکت گسترده همکاران در جشنواره تجارب برتر و جشنواره الگوهای برتر تدریس  تاکید نمود.

گفتنی است این جلسه طی دو روز و با حضور ۴۶ نفر از معاونان و مربیان پرورشی خواهر و برادر در محل سالن جلسات مدیریت برگزار گردید.

سایت آموزش و پرورش تکاب


نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جاذبه‌های گردشگری تکاب در حصار فراموشی

تاریخ:چهارشنبه 1393/09/26-19:15

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:نام شهرستان تکاب در جنوب استان آذربایجان‌غربی همان اندازه که با طلا و کارخانه‌های تولید طلا و صنعت فرش دستباف گره خورده با جاذبه‌های توریستی و گردشگری نیز عجین شده است.

فضاها و اماکنی که هریک توان بالقوه برای توسعه منطقه‌ای محروم به شهری توسعه‌یافته کفایت می‌کند اما گویا در تکاب داستان محوطه‌های باستانی و جاذبه‌های طبیعی، داستان غفلت و فراموشی و ناشناخته ماندن است تا اینکه قصه‌ی توسعه و پیشرفت باشد.

  تکاب که همواره نام وزین «قطب گردشگری آذربایجان‌غربی» را با خود یدک کشیده،هیچگاه طعم توسعه‌یافتگی در حوزه‌ی گردشگری را نچشیده است حتی ثبت جهانی مجموعه‌ی غرورانگیز «تخت سلیمان» نیز این افتخار را برای شهری که طلا، فرش، صنایع‌دستی، محوطه‌های باستانی جهانی و چشمه‌های آب درمانی را یکجا دارد به ارمغان نیاورده است.

شهرستان تکاب با بیش از یکصد اثر ملی گردشگری باستانی و طبیعی ثبت شده است که مهم‌ترین آنها در مجموعه میراث فرهنگی و گردشگری «تخت سلیمان» است که در سال 1382 در فهرست آثار سازمان یونسکو بعنوان چهارمین اثر جهانی کشور ثبت شد. علاوه‌بر این ده‌ها اثر تاریخی و طبیعی دیگر در مناطق مختلف تکاب خودنمایی می‌کنند که چون گنجی در خرابه در انتظار توجه و کشف هستند.آ

آثار تاریخی تکاب تاکنون مورد توجه لازم قرار نگرفته و آنطور که باید به توسعه و معرفی آنها پرداخته شود، اقدامی نشده است و حتی برخی اماکن گردشگری تکاب راه دسترسی مناسی نیز ندارند. نداشتن امکانات توریستی و تفریحی مناسب تنها مشکل جاذبه‌های تاریخی و طبیعی تکاب نیست بلکه معرفی نکردن مناسب و مطلوب مسأله‌ای است که شاید اساس و بنیان بی‌توجهی به این اماکن محسوب می‌شود.

شناسایی آثار تاریخی تکاب حتی با وجود یک ثبت اثر مهم جهانی تاکنون محلی از دغدغه واهمیت را نداشته آنطور که بسیاری از پراهمیت‌ترین جاذبه‌های توریستی تکاب بسیار کمتر از جاذبه‌های توریستی کم اهمیت سایر شهرها مورد توجه قرار گرفته و معرفی شده‌اند. همین معرفی نکردن و نشناساندن، موجب شده، آثار طبیعی و تاریخی چشم‌نواز و کم نظیر تکاب در پشت حصار غربت، دچار فراموشی شوند.

مسأله‌ای که علاوه‌بر ناظران، گردشگران و کارشناسان حوزه‌ی گردشگری،مسئولان را نیز به واکنش واداشته است.

فرماندار شهرستان تکاب از جمله مسئولانی است که تاکنون طی چند مرتبه پنهان ماندن جاذبه‌های گردشگری تکاب را مطرح کرده است.


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب  تخت سلیمان  گردشگری 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

مجید صدری از تکاب قهرمان مسابقه جایزه بزرگ تیراندازی شاهیندژ

تاریخ:چهارشنبه 1393/09/26-17:04

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:یک دوره مسابقه جایزه بزرگ تیراندازی ویژه آقایان به همت هیئت تیراندازی شاهین دژ در میدان تیر این شهر برگزار شد.
یک دوره مسابقه جایزه بزرگ تیراندازی ویژه آقایان به همت هیئت تیرندازی شاهین دژ در میدان تیر این شهر برگزار شد.


این مسابقات با حضور شش تیم از شهرستانهای شاهین دژ، میاندوآب، تکاب، بیجار،  تهران، سقز بین 20 شرکت کننده برگزار گردید که درپایان نفرات و تیم های اول تا سوم به شرح ذیل معرفی شدند:1- مجید صدری از تکاب                    مقام اول


2-ناصر منفرد از شاهین دژ             مقام دوم


3- محمد جعفری از میاندوآب           مقام سوم


4- مرتضی سالمی از تهران             مقام چهارم


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

همایش وقف و رسانه در آذربایجان غربی برگزار شد

تاریخ:چهارشنبه 1393/09/26-09:02

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:همایش وقف و رسانه در آذربایجان غربی با حضور اهالی رسانه‎، امام جمعه ارومیه و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان غربی برگزار شد.

 آذربایجان غربی دارای واقفان بسیاری در زمینه‎های مختلف بوده که این امر باعث شده مقام نخست کشور را از بین سایر استان‌ها به خود اختصاص دهد.
 مهم‌ترین نکته‌ای که در این میان قابل توجه بوده این است که با فرهنگ‌سازی‎های صورت گرفته از سوی اصحاب رسانه شاهد افزایش واقفان در آذربایجان غربی هستیم که از این میان شهرستان تکاب بیشترین آمار وقف را به خود اختصاص داده است. 

هدف از برگزاری این همایش ارتباط تنگاتنگ وقف با رسانه بود و مهم‌ترین رویکردهای این امر بخشش، نوع‌دوستی و توجه به هم‌نوع بوده که در دین اسلام به آن سفارش شده است.  اهمیت وقف تا جایی است که این امر از سنت‌های حسنه پیامبر اسلام (ص) بوده و ترویج آن از وظایف هر مسلمانی است. 
نکته حائز اهمیت در وقف این بوده که این حوزه بسیار وسیع و گسترده است و به منظور واقف شدن هیچ محدودیت و مانعی وجود ندارد.  وقف یکی از عواملی است که در مدیریت امور اجتماعی جامعه و کاهش اختلاف طبقاتی نقش چشمگیری داشته و موجب ثواب دنیوی و اخروی می‌شود.

فارس نیوز


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حضور تیم فوتسال بانوان تکاب در مسابقات قهرمانی استان

تاریخ:سه شنبه 1393/09/25-14:11

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: نائب رئیس بانوان هئیت فوتبال اذربایجان غربی از شرکت تیم فوتسال بانوان تکاب در مسابقات استانی خبر داد

وحیده رنجبری  گفت: سعی داریم برای بهبود وضعیت فوتسال بانوان استان مسابقات متعددی برگزار کنیم.

وی اظهار کرد: مسابقات فوتسال بانوان قهرمانی استان از روز سه‌شنبه هفته جاری در شهرستان میاندوآب برگزار خواهد شد.

نائب رئیس بانوان هئیت فوتبال آذربایجان غربی با بیان اینکه از این مسابقات به خوبی استقبال شده است، افزود: در این دوره از مسابقات 10 تیم از سراسر استان شرکت خواهند داشت و در دو گروه پنج تیمی با هم به رقابت می‌پردازند.

وی تصریح کرد: برای اینکه هیچ حقی از تیم‌ها ضایع نشود قرعه‌کشی مسابقات شب قبل از مسابقه با حضور سرپرستان تیم‌ها در شهرستان میاندوآب انجام خواهد شد.

به گفته رنجبری در این مسابقات تیم‌های ماکو، خوی، بوکان، نقده، ارومیه، پیرانشهر، شاهین‌دژ، تکاب و دو تیم از میاندوآب حاضر خواهند بود.

وی گفت: قهرمان این دوره از مسابقات جواز حضور در مسابقات فوتسال لیگ دسته سه فوتسال کشور را نیز کسب خواهد کرد.

منبع: شیز
نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

نشست مشورتی دهیاران و روسای شورای اسلامی بخش تخت سلیمان برگزار شد.

تاریخ:سه شنبه 1393/09/25-13:50

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: باحضور سردار عیسی زاده نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی، مهندس قهرمانی فرماندار تکاب و شیر محمدی بخشدار تخت سلیمان  نشست مشورتی دهیاران و روسای شورای اسلامی بخش تخت سلیمان در محل مسجد روستای احمد آباد برگزار شد.

در این نشست مهندس قهرمانی فرماندار تکاب توجه به موضوع اشتغالزایی را از اهداف مهم دولت تدبیر و امید بیان و گفت: در این راستا روستائیان عزیز می توانند با ایجاد شرکت های تعاونی (سهامی خاص) در رونق ،توسعه اقتصادی و اشتغالزایی سهیم باشند فرماندار تکاب از دهیاران خواست طرح های پیشنهادی با توجیه اقتصادی را ارائه  تا  دولت نیز  سه برابر آورده روستائیان با وام 4درصد را تامین نماید.
نماینده عالی دولت در شهرستان تکاب با بیان اینکه خدمت به خلق بزرگترین نعمتی است که خداوند به مسئولین نظام عطاء نموده است افزود: وظیفه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی قانونگذاری می باشد و لازم است مردم عزیز منطقه نیز به این  موضوع توجه داشته باشند تا وقت نمایندگان صرف موضوعات کلان و ملی شود.
فرماندار تکاب با اشاره به اینکه همواره پیگیر مشکلات مردم هستیم خاطر نشان کرد: برنامه گاز رسانی به بخش تخت سلیمان ،اجرای طرح های هادی در روستاها ، بهسازی و آسفالت راه ها ،پیگیری پایاب سد الغدیر و احمد آباد و آبیاری تحت فشار  را در دستور کار داریم.   
عیسی زاده نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه باید کمبودها و مشکلات پیگیری شود بر لزوم اطلاع رسانی در خصوص کارهای انجام شده در نظام جمهوری اسلامی تاکید کردند.

ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب  تخت سلیمان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

رهاسازی 60 خودروی گرفتار برف و کولاک در تکاب

تاریخ:دوشنبه 1393/09/24-19:56

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:رئیس جمعیت هلال‌احمر تکاب گفت: بر اثر بارش شدید برف و باران در شهرستان تکاب و نامساعد بودن هوا، 60 خودرو سواری در برف و کولاک گرفتار شده بودند که توسط نیروهای امداد و نجات رهاسازی شدند.

جعفر سعیدی اظهار داشت: در پی اطلاع مردم مبنی بر گرفتار شدن 52 خودروی سواری و پنج دستگاه تریلی در محور تکاب به مائین‌بلاغ رسیدگی به موضوع در جریان کار نیروهای امدادی قرار گرفت.
 وی افزود: بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه، نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر به محل حادثه اعزام و نسبت به امدادرسانی و رهاسازی خودروها اقدام کردند.
 رئیس جمعیت هلال‌احمر تکاب تصریح کرد: نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با خودروهای سنگین و ست نجات در کمترین زمان ممکن در محل حضور و نسبت به امدادرسانی اقدام کردند.
  سعیدی بیان داشت: براثر بارش شدید برف و باران در شهرستان تکاب و نامساعد بودن هوا، 60 خودروی سواری در برف و کولاک گرفتار شده بودند که توسط نیروهای امداد و نجات رهاسازی شدند. 
وی با بیان محل دقیق وقوع این حادثه اظهار داشت: این خودروها در محور شاهین‌دژ به تکاب در 10 کیلومتری پایگاه مائین‌بلاغ در حرکت بودند که با بارش شدید برف غافلگیر شدند.

ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

راه اندازی کارگاه های آموزشی ویژه فرشبافان زمینه ساز توسعه صنعت فرش تکاب

تاریخ:دوشنبه 1393/09/24-19:50

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:فرماندار تکاب راه‌اندازی کارگاه‌های آموزشی ویژه فرشبافان زمینه‌ساز توسعه‌ صنعت فرش تکاب دانست و گفت: آثار و تبعات منفی تحریم‌ها، صنعت فرش کشور را تحت تأثیر قرار داده و این آثار هم‌چنان پایدار است.

«مهدی قهرمانی»، فرماندار تکاب در نشست بررسی مشکلات صنعت فرش شهرستان تکاب با بیان این مطلب افزود: تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان مانند سایر حوزه‌ها بر حوزه‌ی صنعت فرش نیز تأثیر منفی برجا گذاشته است.

وی با تأکید بر ضرورت عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در گذشته نه به حرف مردم گوش دادیم و نه به توصیه‌های صاحب‌نظران عمل کردیم وهمین بی‌توجهی‌ها باعث شده امروز دچار این وضعیت شویم.
فرماندار تکاب تصریح کرد:افزایش تورم و کاهش صادرات فرش از اثرات منفی تحریم علیه کشورمان است که صادرکنندگان و واردکنندگان را بسیار متضرر کرده است.
قهرمانی با بیان اینکه مسئولان و دست‌اندرکاران نباید کاری کنند تا مشکلات گذشته تکرار شود، گفت: نباید تصمیماتی گرفته شود که رویه‌های اشتباه سال‌های گذشته باز گردد، در حوزه‌ی فرش وام‌های زودبازده‌ی بسیاری به مردم، بافندگان و فعالان حوزه‌ی فرش پرداخت شده که این تسهیلات آنقدر وسوسه‌انگیز بودند کارآیی و اثربخشی لازم را نداشتند و برخلاف تصور موجب توسعه و رونق صنعت فرش تکاب نشد.
وی خاطرنشان کرد: حجم زیاد تسهیلات ارائه شده نه تنها اثربخشی مثبتی نداشته بلکه امروز شاهدیم که وضعیت فرشبافی در شهرهایی هم‌چون تکاب، خروجی متناسب با وام‌های پرداخت شده را نمایان نکرد.
فرماندار تکاب یادآور شد: باید با تصمیمات منطقی و معقول راه را برای توسعه صنعت فرش و افزایش تولید و صادرات باز کنیم.قهرمانی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی کارگاه‌های آموزش و حمایت از فرشبافان در قالب بیمه می‌تواند زمینه‌ساز توسعه‌ی صنعت فرش تکاب شود .

ایسنا


نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

دهیاران و شوراهای روستاها مانع فعالیت قانونی معدنکاران نشوند

تاریخ:دوشنبه 1393/09/24-19:45

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: فرماندار شهرستان تکاب با تاکید بر استفاده بهینه از منابع طبیعی و لزوم حفظ وحراست از مراتع گفت: منابع طبیعی جزو اموال عمومی کشور محسوب می شود و رعایت و حفاظت از آن وظیفه همه مردم است.

 مهدی قهرمانی در نشست توجیهی دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی تکاب با اشاره به وظایف قانونی شوراها و دهیاران تصریح کرد: معادن جزو انفال است و شوراها و دهیاران می بایست با سرمایه گذاران و صاحبان معادن در این خصوص همکاری نموده ومانع فعالیت های قانونی معادن در منطقه نشوند.


وی ادامه داد: با توجه به نقل مکان تعدادی از دامداران روستا و نیز به وجود آمدن خانوارهای جدید و نیاز آنان به نگهداری دام برای امرا معاش، در اوایل سال آینده ممیزی مجدد مراتع توسط منابع طبیعی انجام شود.

فرماندار تکاب اظهار نمود: دهیاران به عنوان « راهوران محله» در روستاها هستندو در خصوص انسداد راه و تخریب جاده، سرقت علائم و تابلوها و رنگ پاشی روی آن ،ایجاد موانع و حفاری غیر مجاز در جاده ها توسط شرکت ها و پیمانکاران باید با پلیس راهنمائی و رانندگی این شهرستان همکاری کنند.

قهرمانی یادآورشد: درحال حاضر زمینه های مناسب برای پرداخت تسهیلات بانکی برای طرح های اشتغالزایی وجود دارد و دهیاران می توانند طرح های اشتغال زایی با هدف توسعه روستاها را معرفی کرده واز تسهیلات مناسب بهره مند شوند.

ماین نیوز


نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

۵ تکابی جزو برترین های هلال احمر استان

تاریخ:دوشنبه 1393/09/24-19:26

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:آیین نکوداشت خدمات داوطلبانه خیرین و داوطلبان شهرستان های جنوب استان به میزبانی جمعیت هلال احمر شهرستان میاندوآب برگزار شد.

به نقل از شیز: همایش نکوداشت خدمات داوطلبان و خیرین نمونه جمعیت هلال احمر جنوب استان به مناسبت 14آذر روز جهانی داوطلب به میزبانی جمعیت هلال احمر شهرستان میاندوآب در سالن امام خمینی این شهرستان برگزار شد.

آیین نکوداشت داوطلبان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و شرکت حدود 300 تن از خیرین، نیکوکاران و داوطلبان شهرستان های تکاب، شاهین دژ، مهاباد، بوکان و میاندوآب برگزار شد با اهداء و لوح یادبود از داوطلبین نمونه این شهرستانها تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم از شهرستان تکاب آقایان اسحاق علی نیا، نصرت الله رسولی، یحیی فتحی و نبی الله لطفی و خانم ثریا منصوری به عنوان داوطلبان برتر و خیرین نمونه استانی مورد تجلیل قرار گرفتند.

در متن لوحی که به 80 تن از داوطلبان جنوب استان تقدیم شده است آمده:

تلاش برای تسکین آلام بشری تامین احترام انسان ها کوشش در بر قراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون در نظر گرفتن هیچ گونه تبعیضی به عنوان اهداف والا و اساسی جمعیت هلال احمر به شمار می روند.

بی تردید دستیابی به این اهداف تعالی بخش جامعه انسانی است که جز با ایثار گری ها ی انسان های صالحی که از جان مایه گذاشته اند رقم نخواهد خورد و این مهم امر خطیری است که خداوند متعال تنها نصیب خوبان روزگار می نماید .ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

درخشش کشتی گیران نوجوان و جوان تکابی در استان

تاریخ:دوشنبه 1393/09/24-18:20

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:تکاب با درخشش کشتی گیران جوان و نوجوان خود نائب قهرمان کشتی آموزشگاه های استان شد
دراین رقابت ها تیم بوکان در رده نوجوانان با 65 امتیاز، تکاب با60 و نقده با57  امتیاز به ترتیب رده اول تا سوم این مسابقات را کسب کردند.

در رده جوانان این دوره از مسابقات نیز تیم کشتی آموزشگاهی بوکان با 68 امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد و تیم های تکاب با 55 و شهرستان خوی با 54 امتیاز به ترتیب مقام های دوم و سوم این مسابقات را به خود اختصاص دادند.


ادامه مطلب

نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

گزارش تصویری از اربعین حسینی در کربلا/ «رقصی چنین میانه میدانم آرزوست»

تاریخ:شنبه 1393/09/22-22:37

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:اینجا میدان عشق بازی است؛ اینجا غوغایی است که همه را مجنون خود کرده و آتشی برپاست که تا ابد خاموشی نخواهد داشت. اینجا کربلاست و اینها عزاداران حسینی در روز اربعین هستند که بزرگترین تجمع انسانی جهان را تشکیل داده‌اند.

 ماجرای کربلا و آتشی که قرن هاست قلب همه انسان‌ها با هر مرام و مسلکی را در بر گرفته، به همین سادگی‌ها قابل تحلیل نیست. قرن هاست که دهه اول محرم و دهه دوم و سوم و اربعین و به هر مناسبت دیگری، مجلس روضه ارباب مظلوم برگزار می‌شود ولی هنوز این آتش، نه تنها اندکی از حرارت و سوزانندگی خود را از دست نداده بلکه روز به روز بر لهیب شعله‌های آن افزوده شده و شراشره‌های آن، چهره‌های بیشتری را برافروخته کرده و اشک‌های بیشتری را جاری کرده است.


           

تصاویر زیر، صبح، ظهر، غروب امروز از کربلای معلی و بین‌الحرمین گرفته شده و عظمت غم سیدالشهدا(ع) و زنده بودن این حرارت را به نمایش می‌گذارد:


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

ایستادگی و مقاومت مهم‌ترین درس واقعه کربلا است

تاریخ:شنبه 1393/09/22-00:20

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:رئیس حوزه‌های علمیه تکاب گفت: ایستادگی و مقاومت مهم‌ترین درس واقعه کربلا به شمار می‌رود.

  حجت‌الاسلام عبدالله محمدی در جمع طلاب این شهرستان در تکاب اظهار داشت: ایستادگی و مقاومت در مقابل ناملایمات و تسلیم نشدن با وجود وارد شدن شدید‌ترین فشارها مهم‌ترین درس‌هایی است، که می‌توان از واقعه کربلای حسینی فرا گرفت.

وی با اشاره به اینکه پیرامون واقعه کربلا داستان جبر و فلسفه‌ای تحت عنوان محتوم و قطعی بودن واقعه جنگ در این روز را مطرح می‌کنند، خاطرنشان کرد: شان و منزلت امام حسین (ع) و اصحاب ایشان به مراتب بالاتر از این قبیل ادعاها می‌باشد، که به طور ناروا به ایشان نسبت داده می‌شود.

امام جمعه تکاب با اظهار به اینکه در آیات نورانی قرآن کریم به فضائل جهاد و جنگ با کفار و منافقان اشاره شده است، بیان داشت: این قبیل آیات مسائلی از جمله نبود اختیار و وجود جبر را نفی می‌کنند، حال آنکه ذات اقدس الهی به واسطه اعمال به ابنای بشر پاداش خواهد داد.

محمدی با اشاره به اینکه انسان در سایه اعمال و فعالیت‌های خود بهشتی یا جهنمی خواهد شد، اضافه کرد: با وجودی که امام حسین (ع) از مقام رفیع عصمت و طهارت برای پاک زندگی کردن برخوردار بوده است، ولی این موضوع نافی رنج، زحمات و مجاهدت‌ها و محنت‌های ایشان در واقعه کربلا نیست.


ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

اعمال وارده در روز «اربعین»

تاریخ:شنبه 1393/09/22-00:16

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:بیستم صفر میعادگاه دل‌های عاشقی است كه سوگواره اشك و ماتم سیدالشهدا (علیه السلام) را در چهل منزل طی كردند.

اربعین، روز تكمیل انقلاب سترگ عاشوراست و برای این روز اعمال بسیاری از سوی معصومین (علیهم السلام) مطرح شده است، چنانكه امام رضا (علیه السلام) در این مورد می‌فرمایند: « براستی محرم ماهی است كه مردمان عهد جاهلیت جنگ و خونریزی را در آن حرام می‌شمردند لیكن خون‌های ما را در این ماه حلال شمردند، و حرمت ما را شكستند و فرزندان و زنان را به اسارت كشیدند و آتش در خیمه‌های ما افروختند و آنچه در آنها زاد و توشه داشتیم به یغما بردند و حرمت رسول الله (صلی الله علیه وآله وسلم) را در امر ما نگاه نداشتند…»

اعمال روز اربعین امام حسین (علیه السلام):

در این روز زیارت امام حسین (علیه السلام) مستحب است و این زیارت، همانا خواندن زیارت اربعین است كه از امام عسكری (علیه السلام) روایت شده كه فرمود: «علامات مؤمن پنج چیز است، پنجاه و یك ركعت نماز فریضه و نافله در شب و روز گذاردن و زیارت اربعین كردن و انگشتر بر دست راست كردن و جَبین را در سجده بر خاك گذاشتن و بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ را بلند گفتن است.»

شیخ طوسی سپس متن زیارت اربعین را با سند به نقل از حضرت صادق (علیه السلام) آورده است:

السلام علی ولی الله و حبیبه، السلام علی خلیل الله و نجیبه، السلام علی صفی الله و ابن صفیه‌…

این مطلبی است كه شیخ طوسی، عالم فرهیخته و معتبر و معقول شیعه در قرن پنجم درباره اربعین آورده است.

طبعا بر اساس اعتباری كه این روز میان شیعیان داشته است، از همان آغاز كه تاریخش معلوم نیست، شیعیان به حرمت آن، زیارت اربعین می‌خوانده‌اند و اگر می‌توانسته‌اند مانند جابر بن عبدالله انصاری بر مزار امام حسین (علیه السلام) گرد آمده و آن امام را زیارت می‌كردند.

این سنت تا به امروز درعراق با قوت برپاست و شاهدیم كه میلیون‌ها شیعه عراقی و غیر عراقی در این روز بر مزار امام حسین (علیه السلم) جمع می‌شون و جابر اولین زائر قبر حسین بن علی (علیه السلام) بود.
انتهای پیام/ ن . ش


نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چرا تنهابرای امام‌حسین(ع) اربعین می‌گیرند؟

تاریخ:شنبه 1393/09/22-00:11

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:ویژگی‌ها و معنویتی که در عزاداری امام حسین(ع) هست، برای هیچ یک از معصومین نیست، همچنین همه ائمه برای امام حسین(ع) عزاداری کرده‌اند، ضمن اینکه تعظیم نام امام حسین(ع) در حقیقت تکریم همه ائمه و خوبان و خوبی‌هاست.

از میان اهل بیت عصمت و طهارت، تنها برای اباعبدالله الحسین(ع) مراسم اربعین می‌گیرند، مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم درباره چرایی این موضوع این چنین می‌گوید:

زنده داشت نام و یاد امام حسین(ع) به سفارش همه معصومین بوده است، چون انقلاب و قیام امام حسین(ع) در مقابل امویان و دستگاه جور یزید راه اصلاحی و صراط مستقیمی بود که راه درست را از نادرست نمایان کرد، از این روی پیامبر و همه ائمه و پیشوایان برای زنده نگه داشتن یاد ایشان توصیه‌های بسیاری کردند تا عزاداری امام حسین(ع) برای همیشه به درستی و کامل اقامه شود، برای نمونه امام عسکری(ع) زیارت اربعین را یکی از علائم و نمادهای شیعه می‌داند.

از این‌رو شیعه در این روز هر جا که باشد، زیارت اربعین را می‌خواند تا راه سرخ امامت برای همیشه زنده باشد، ویژگی‌ها و معنویتی که در عزاداری امام حسین(ع) هست و تأکیداتی که در روایات به این مطلب وجود دارد برای هیچ یک از معصومین نیست، همچنین همه ائمه برای امام حسین(ع) عزاداری کرده‌اند، از این روی عزاداری روزهای سوم و هفتم و اربعین و در ایام دیگر روزهای محرم و صفر و اساساً در هر مناسبتی روضه و ذکر مصائب اهل بیت امام حسین(ع) و وقایع روز عاشورا سفارش شده، بنابراین مردم برای درگذشتگان خود مجلس عزا به پا می‌دارند، اما در این مجالس نیز روضه امام حسین(ع) خوانده می‌شود، ضمن اینکه تعظیم نام امام حسین(ع) در حقیقت تکریم همه ائمه و خوبان و خوبی‌هاست.

پرسش دیگری که مطرح می‌شود این است که معنی جمله «کشته شده اشک» در زیارت اربعین به چه معناست، در پاسخ باید گفت:ادامه مطلب

نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

شب اربعین حسینی در کربلای معلی (+تصاویر)

تاریخ:شنبه 1393/09/22-00:06

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:در شب اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) کربلای معلی سراسر عزا و ماتم است. حرم مطهر حضرت امام حسین(ع)، بین الحرمین و حرم مطهر حضرت عباس(ع) شاهد حضور میلیون‌ها شیعه و محب اهل‌بیت(ع) است که با عزاداری و سوگواری عشق و محبت خود را به شهدای کربلا ابراز می‌کنند.


ادامه مطلب

نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 


  • تعداد صفحات :4
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4