تبلیغات
. - مطالب تیر 1393

آشنایی با طرح جامع و تفصیلی شهری

تاریخ:سه شنبه 1393/04/31-22:40

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: سیدمحمد نجیبی, باتوجه به تصویب طرح جامع شهری (masterplan) و طرح تفصیلی (Land-use plan)  شهر تکاب  در کمسیون ماده 5 استانداری آذربایجان غربی، در این مطلب سعی شده است به توضیح این دومفهوم حوزه برنامه ریزی شهری با استفاده از منابع مختلف این رشته پرداخته شود.

«طرح جامع» و «طرح تفصیلی» ۲ طرح مهم در برنامه ریزی و مدیریت شهری است. قانون تغییر نام وزارت آبادانی و مسکن به وزارت مسکن و شهرسازی و تعیین وظایف آن، ۲ اصطلاح «طرح جامع»  و «طرح تفصیلی» را این گونه تعریف کرده است.

تعریف طرح جامع:
طرح جامع شهر عبارت است از طرح بلند مدتی که در آن نحوه استفاده از اراضی و منطقه بندی مربوط به حوزه های مسکونی، صنعتی، بازرگانی، اداری، کشاورزی، تاسیسات و تجهیزات و تسهیلات شهری و نیازمندی های عمومی شهری، خطوط کلی ارتباطی و محل مراکز انتهای خط ( ترمینال ) و فرودگاه ها و بنادر و سطح لازم برای ایجاد تاسیسات و تجهیزات و تسهیلات عمومی مناطق نوسازی، بهسازی و اولویت های مربوط به آن تعیین می شود و ضوابط و مقررات مربوط به کلیه موارد فوق و همچنین ضوابط مربوط به حفظ بنا و نماهای تاریخی و مناظر طبیعی تهیه و تنظیم می گردد.

در واقع طرح های جامع در دو مرحله تهیه می شوند. مرحله اول شامل انجام بررسی ها، شناخت وضع موجود شهر مانند مطالعات جغرافیایی، اقلیمی، تاریخی و بررسی ویژگی های اقتصادی، اجتماعی و کالبدی شهر و در بخش آخر این مطالعات جمع بندی و تجزیه و تحلیل می باشد. در مرحله دوم، طرح کالبدی شهر و گزارش های مربوطه ارایه می شود.
ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تصویب طرح جامع و تفصیلی شهر تكاب در کمیسیون ماده 5 استان

تاریخ:دوشنبه 1393/04/30-22:35

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:جلسه كمیسیون ماده پنج استان با حضور استاندار آذربایجان غربی، معاون امور عمرانی استاندار، مدیر كل راه و شهرسازی استان و اعضای این كمیسیون در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد.

در این جلسه 8 پرونده مورد بحث و بررسی قرار گرفت و 4 طرح نیز به تصویب رسید.


طرح جامع مصوب و طرح تفصیلی شهر تكاب، یك مورد تغییر كاربری از مسكونی به شهری به منظور واگذاری به اداره امور آب و فاضلاب شهرستان نقده جهت حفر چاه آب شهری، درخواست افزایش تراكم بدنه خیابان امام (ره) و شهید چمران از جمله مواردی بودند كه در این جلسه به تصویب رسیدند.

منبع: نی تکداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حمایت از ملت فلسطین نقطه اشتراک همه قومیت‌های ایرانی

تاریخ:دوشنبه 1393/04/30-14:49

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: جنگ‌های گاه و بیگاه و محاصره همیشگی نوار غزه در این سالها به عنوان بخش ثابتی از اخبار رسانه ها مورد توجه افکار عمومی جهان است اما در این میان مقاومت مسلمانان ساکن در این منطقه رژیم تا بن دندان مسلح صهیونیستی را به استیصال کشانده است. موضوع فلسطین از جمله مسائلی است که پس از انقلاب اسلامی در صدر توجهات مسئولان نظام اسلامی قرار گرفته است.

سیاست جمهوری اسلامی ایران پیوسته حمایت از مظلوم بوده و آنجاکه حتی غیر مسلمانی مورد ظلم قرار گرفته، ایران به روشنی جانبداری خود را از مظلومین اعلام کرده است.

رژیم صهیونیستی اسرائیل به عنوان نژاد پرست ترین دولت طول تاریخ هیچ وقت از سوی دولتمردان ایران اسلامی به رسمیت شناخته نشد و این رژیم نیز هیچ وقت نتوانسته به ابتدایی ترین معیارهای انسانی در مواجهه با مسلمین به ویژه مسلمانان ساکن در نوار غزه و حتی سرزمین های اشغالی دست یابد.

حمایت از ملت مظلوم فلسطین نقطه اشتراک قومیت های آذربایجان غربی

مسئولان ایرانی در همه رده های مدیریتی، فرهنگی و اجتماعی همیشه در اعلام حمایت از ملت مظلوم فلسطین متحده بوده و با وحدت کلمه جنایات رژیم اشغالگر قدس را محکوم کرده اند آنسان که دیدگاه های علمای اهل تسنن با روحانیون شیعه در این ابراز دیدگاه تفاوتی نداشته است چراکه همگی از الگوی وحدت آفرین امام خمینی(ره) در برخورد با دشمن مشترک پیروی کرده اند.

در آذربایجان غربی به عنوان رنگین کمان اقوام و ادیان، حمایت از ملت مظلوم فلسطین نقطه اشتراک همه علما و مسئولان منطقه است.

حجت الاسلام عبدالله محمدی امام جمعه تکاب با اشاره به جنایات اسرائیل در غزه اظهار کرد: در زمانه ای که مسلمانان از هر سوی مورد هجمه استکبار جهانی قرار داشته و کودکان در غزه قطعه قطعه می شوند و در این رابطه برخی حکام عربی نیز در مقابل این مسئله سکوت کرده اند.

وی تصریح کرد: راهبرد اساسی برای نجات از فتنه استکبار جهانی تمسک به قرآن و اهل بیت(ع) است.


ادامه مطلب

نوع مطلب : استان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

معارفه رئیس جدید آموزش و پرورش به روایت تصویر

تاریخ:دوشنبه 1393/04/30-14:40

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: طی مراسمی که با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی، مسئولین شهرستان تکاب و جمعی از فرهنگیان در محل سالن اجتماعات معلم برگزار شد علی پناه بعنوان رئیس جدید اداره آموزش و پرورش تکاب معرفی شد.


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

فرمانده مقتدر ایرانی در سامرا کیست؟

تاریخ:دوشنبه 1393/04/30-11:19

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: یک فرمانده عراقی: اگر مشورت‌های نظامی ایران و سرلشکر سلیمانی نبود ما سامرا را در مقابل تروریست‌های داعش از دست می‌دادیم.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت فرماندهان شبه نظامی و مسئولان دولتی عراق می‌گویند یک فرمانده مقتدر ایرانی به عنوان تاکتیسین اصلی همراه با مشاوران خود، نبرد علیه تروریست‌ها را هدایت می‌کند.

حضور سرلشکر سلیمانی حیرت‌آور است. استراتژی مشاوران سلیمانی این است که شبه نظامیان و نیروهای ارتش عراق، حاشیه وسیع‌تری از سامرا را در اختیار درآورند تا خمپاره‌ها به حرم نرسد. یک فرمانده عراقی می‌گوید ما بدون آنها (ایرانیان) و شبه نظامیان (نیروهای مردمی) سامرا را از دست داده بودیم.

خبرگزاری آمریکایی اضافه کرد: چند مشاور متعلق به حزب‌الله لبنان نیز شبه نظامیان عراقی را در جبهه شمال بغداد هدایت می‌کنند. وهاب الطایی، فرمانده ارشد عسیب اهل الحق، که یکی از چندین گروه شبه نظامی شیعه مورد حمایت ایران در عراق است، می‌گوید: «ما به این مشاوران نیاز مبرم داریم. آنها در جنگ‌های چریکی شهری مهارت زیادی دارند در حالی که ما هیچ تجربه‌ای در آن نداریم.»


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تکاب بیشترین تاکسی های فرسوده در استان را دارد/ اجرای طرح نوسازی

تاریخ:دوشنبه 1393/04/30-10:40

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مسئول حمل و نقل و ترافیک شهرداری تکاب از شناسایی 82 دستگاه تاکسی درون شهری فرسوده و برنامه ریزی برای  نوسازی آنها خبر داد.


محمد رسول نوین روز افزود: مجموع تاکسی های درون شهری ۱۱۱ دستگاه است که از بین آنها ۸۲ دستگاه فرسوده هستند و نیاز است که نعویض شوند و با توجه به این آمار شهر تکاب، میاندوآب و ماکو بیشترین  تعداد ناوگان تاکسی فرسوده را دارند.

مسئول حمل و نقل و ترافیک شهرداری تکاب گفت دارندگان تاکسی های فرسوده با استفاده از تسهیلات طرح نوسازی  در حال ثبت نام برای تعویض هستند. 

نوین روز  ارتقای کیفی خدمات سفر ناوگان درون شهری و  جلب رضایت شهروندان را از جمله مزایای این طرح دانست

روابط عمومی شهرداری تکابنوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جلسه برنامه های گرامیداشت روز جهانی قدس برگزار شد.

تاریخ:دوشنبه 1393/04/30-10:11

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: قهرمانی بربرگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس تاکید نمود.


 فرماندار تکاب در جلسه برنامه ریزی راهپیمایی روز جهانی قدس که با حضور اعضای ذیربط در محل سالن جلسه فرمانداری برگزار شد بر هر چه باشکوهتر برگزار نمودن راهپیمایی این روز تاکید و خواستار همکاری اعضای ستاد جهت بزرگداشت این روز شدند.
فرماندار با اشاره به جنایت های اخیر صهیونیست ها علیه مردم مظلوم غزه افزود:حضور حماسی و پر شور مردم انقلابی ایران اسلامی و سایر کشورهای مسلمان در راهپیمایی روز جهانی قدس و محکوم کردن این عمل وحشیانه رژیم جعلی موجب خواهد شد که خوی استکباری آمریکا و صهیونیست ها به مردم دنیا روشن شود. 
مقرر گردید راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان با سراسر کشور جمعه راس ساعت 10/30 از محل میدان قائم شروع و با طی مسیرهای خیابان انقلاب و امام با اجرای برنامه های ویژه در محل مصلی نماز خاتمه خواهد پذیرفت.


نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

نصرت آباد تکاب جزو روستاهای هدف گردشگری استان

تاریخ:دوشنبه 1393/04/30-08:20

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: از 49 روستای معرفی شده در استان برای روستاگردی شش روستای ˈبسطام، باغچه جوق، نصرت آباد تکاب، سهولان مهاباد، مارمیشو و بندˈ به عنوان روستاهای هدف گردشگری تعیین شده اند و باید مطالعات در مورد ظرفیت و نیازهای زیر ساختی و زیربنایی این روستاها مورد بررسی قرار بگیرد.

هادی بهادری روز یکشنبه در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی که با محوریت روستاهای هدف گردشگری استان برگزار شد افزود: توجه به این نکته که اجرا، مطالعه و بهره برداری توسط چه کسی و به چه صورتی در طرح های گردشگری روستایی انجام می شود مهم است
.

وی اضافه کرد: برخوردهای مردم بومی و روستاییان با گردشگران، سرمایه گذاری در این روستاها، ایجاد امنیت، تبلیغات در زمینه روستاگردی و بسیاری دیگر از مسایل مطرح باید در این زمینه مورد مطالعه قرار بگیرد.

بهادری اظهار کرد: از 49 روستای معرفی شده در استان برای روستاگردی شش روستای ˈبسطام، باغچه جوق، نصرت آباد تکاب، سهولان مهاباد، مارمیشو و بندˈ به عنوان روستاهای هدف گردشگری تعیین شده اند و باید مطالعات در مورد ظرفیت و نیازهای زیر ساختی و زیربنایی این روستاها مورد بررسی قرار بگیرد.


ادامه مطلب

نوع مطلب : استان  گردشگری 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

رئیس جدید اداره آموزش و پرورش شهرستان تکاب معرفی شد.

تاریخ:یکشنبه 1393/04/29-21:42

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: طی حکمی از سوی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجانغربی یحیی علی پناه به عنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب معرفی شد.

طی مراسمی که با حضور قاسمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش وپایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز معارفه رییس جدید آموزش و پرورش تکاب پرورش استان آذربایجانغربی ، قهرمانی فرماندار شهرستان تکاب و جمعی از فرهنگیان در محل سالن اجتماعات معلم برگزار شد علی پناه بعنوان رئیس جدید اداره آموزش و پرورش تکاب معرفی شد.
در این مراسم قاسمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانغربی ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) به جایگاه آموزش و پرورش در جامعه اشاره و نقش آموزش وپرورش را در هدایت و تاثیر گذاری بر افکار نسل جوان  و جامعه تبیین و از خدمات عشقی رئیس قبلی اداره آموزش و پرورش تقدیرنمود .

ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

پخت حلیم نذری توسط باشگاه قایقران + تصاویر

تاریخ:یکشنبه 1393/04/29-21:13

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مؤسسه ی فرهنگی و ورزشی قایقران تکاب امسال نیز همچون سالهای گذشته مراسم تهیه و پخش حلیم نذری را برگزار نمود.

 از رمضان سال 81 هر ساله در روز شهادت مولای متقیان_ حضرت علی (ع)_ مؤسسه ی قایقران به عشق این امام و الگوی کامل دین مبین اسلام، اقدام به توزیع حلیم نذری می نماید. امسال نیز این مراسم با مشارکت اعضای جوان و پرتلاش قایقران و کمک اقشار مختلف مردم مذهبی شهرستان تکاب برگزار شد.

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز پخت حلیم باشگاه قایقران


ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

انتخاب رئیس جدید آموزش و پرورش تکاب + سوابق

تاریخ:یکشنبه 1393/04/29-10:27

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: یحیی علی پناه مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب شد.

یک منبع آگاه در گفتگو با شیز از انتخاب مدیر جدید آموزش و پرورش تکاب خبر داد و افزود یحیی علی پناه امروز یکشنبه ۲۹ تیر به صورت رسمی به عنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان تکاب معرفی خواهد شد.

روابط عمومی آموزش و پرورش تکاب نیز اعلام کرد مراسم تودیع و معارفه مدیر سابق و 

جدید آموزش و پرورش تکاب امروز از ساعت ۱۰ صبح در سالن اجتماعات معلم برگزار می شود. 

گفتنی است پیش از این مجید عشقی عهده دار این سمت بود.

یحیی علی پناه  متولد ۱۳۵۴ است و مدرک کارشناسی خود را در رشته دبیری ریاضی از دانشگاه خوارزمی دریافت کرده  و در سال ۷۹ و با کسب رتبه ۷ در آزمون کارشناسی ارشد ریاضی وارد دانشگاه تهران شدند.

بعد از فراغت از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان دبیر ریاضی در شهرستان تکاب مشغول تدریس شد و در همان سالها به عنوان مدرس با دانشگاه پیام نور بیجار همکاری می نمود.

استاد علی پناه در سال ۸۲ به عنوان ریس دانشگاه علمی کاربردی تکاب انتخاب شد و در طول ۴ سال فعالیت توانست دانشگاه علمی کاربردی تکاب را به یک مرکز برتر در بین سایر مراکز علمی کاربردی کشور تبدیل نماید .


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

اجتماع بزرگ مدافعان حرم + تصاویر

تاریخ:شنبه 1393/04/28-23:45

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:نهمین اجتماع مدافعان حرم عصر امروز (شنبه) همزمان با شام غریبان مولای متقیان حضرت علی(ع) در میدان امام حسین (ع) تهران برگزار شد.

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز  اجتماع بزرگ مدافعان حرم


ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

علت مخفی ماندن قبر امیرالمؤمنین(ع)

تاریخ:شنبه 1393/04/28-15:03

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:امام حسن(ع) بر پیکر پاک امیرالمؤمنین(ع) نماز خواند، پس از نماز، تابوت را کنار زدند و با جا به جا کردن خاک، آرامگاهی ساخته یافتند که سنگ نوشته‌ای نشان می‌داد که آن قبر را حضرت نوح(ع) برای حضرت علی(ع) آماده ساخته است!

قبر مطهر مولی الموحدین امیرالمؤمنین علی(ع) صدها سال قبل از خودشان پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوزآماده اما مخفی بود؛ چرا که مدفن منور آن بزرگوار که توسط حضرت نوح نبی(ع) قرن‌ها پیش ساخته شده و آن حضرت به محل واقف بود و أحدی غیر از این بزرگوار مطلع نبود و ضمن وصیتش رمزی فرمود تا محل آن برای فرزندانش روشن شود.


پس از شهادت حضرت علی(ع) بر اساس وصیتش فرزندان ارجمندش شبانه آن نازنین بدن را غسل دادند و کفن کردند و به خاک سپردند. پس از انجام غسل و کفن به دستور امام حسن(ع) جز فرزندان امیرالمؤمنین و شماری از یاران خاص آن حضرت، همه برگشتند و آن تابوت بر دوش جبرئیل و میکائیل و حسن و حسین(ع) از کوفه دور شد و بر سوی نجف (منطقه غری) رهسپار شد.

مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم در ادامه به شرح این رویداد می‌پردازد:

ادامه مطلب

نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تصاویر/ مسجد کوفه و بارگاه مطهر امیرالمومنین(ع)

تاریخ:شنبه 1393/04/28-00:16

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مسجد کوفه و بارگاه مطهر امیرالمومنین(ع)


 


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وصیت‌ نامه مولای متقیان(ع)

تاریخ:شنبه 1393/04/28-00:09

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: امام علی علیه‌السلام: امر به معروف و نهى از منکر را ترک مکنید که رشته کار از دست شما بیرون شود، آنگاه هر چه دعا کنید و از خداوند دفع شر خواهید، پذیرفته نشود و به اجابت نرسد.

وصیتنامه امیرالمومنین حضرت على علیه السلام را در کتاب‌هاى حدیث به اجمال پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوزو تفصیل و به طور گوناگون نقل کرده‌‏اند که یکى را ابوالفرج نقل کرده و در اصول کافى مرحوم کلینى هم نظیر همین وصیت را که ابوالفرج روایت کرده، نقل مى‌‏کند.
 
در نهج البلاغه نیز در نامه شماره 47 اجمالى از این وصیت آمده و خلاصه‌‏اى از آن در کشف‌الغمه و روایات دیگر آمده که همه آنها را علامه مجلسى(ره) در بحارالانوار نقل کرده و ما همان روایت ابوالفرج را که نسبتاً جامع‌تر از دیگران است، نقل مى‌کنیم.
 
ابوالفرج در « مقاتل‌الطالبیین » روایت کرده که پس از ضربت خوردن امیر مؤمنان، اطباى کوفه را به بالین آن حضرت آوردند و در میان آنها، هیچ یک در معالجه زخم و جراحى استادتر از اثیر بن عمرو نبود و او متخصص در معالجه زخم‌ها و جراحات بود و از جمله چهل نفر جوانى بود که در زمان ابوبکر در عین التمر به دست خالد بن ولید اسیر و در کوفه ساکن شده بود.

ادامه مطلب

نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

شاگردان کواچ تاریخ ساز شدند/ صعود ایران به جمع 4 تیم برتر جهان

تاریخ:شنبه 1393/04/28-00:01

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل تیم اول رده‌بندی جهان برای نخستین بار در تاریخ به جمع چهار تیم برتر لیگ جهانی صعود کرد.

تیم‌های ملی والیبال ایران و برزیل از ساعت 20 روز جمعه در چارچوب مرحله نهایی رقابتهای لیگ جهانی در سالن نلسون ماندلا شهر فلورانس به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان تیم کشورمان برابر حریف قدرتمند خود به پیروزی 3 بر یک دست یافت و برای اولین بار به مرحله نیمه نهایی راه یافت. تیم ایران ست های اول، دوم و چهارم این بازی را به ترتیب با امتیازات 25 بر 21، 25 بر 19 و 28 بر 26 برنده شد و تنها ست سوم را 25 بر 23 واگذار کرد.
تیم ملی والیبال ایران در این دیدار با نتیجه 3 بر یک و امتیازهای 25-21، 25-19، 23-25 و 28- 26 پیروز شد و با حضور دو قدرت برتر والیبال جهان به عنوان صدرنشین به جمع 4 تیم صعود کرد.

ادامه مطلب

نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

ویژه نامه شهادت امام علی (علیه السلام)

تاریخ:پنجشنبه 1393/04/26-22:28

از محراب تا معراج
ویژه نامه شهادت مولی الموحدین امام علی (ع)

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: شهادت حیدرکرار که ذوالفقارش، فقرات ایثار و عشق را راست نگه می داشت،او محور حق بود و مدار ایمان، را تسلیت عرض می نماید.
شمشیری که بر فرق مطهرش فرود آمد، جهان را سوزاند و عشق را یتیم کرد، ایمان را به سوگ نشاند و در جان ما درد و ماتم ریخت وعدالت رابااو مدفون کرد

سال های قحطی و خشک سالی بود. خانواده ابوطالب به سختی روزگارشان را سپری می کردند. محمد صلی الله علیه و آله و سلم که در کودکی در خانه عمویش زندگی می کرد ...

بدون شك بخش زیادى از زندگانى حضرت على (ع) همراه با مظلومیت بوده است. مظلوم، كلمه اى است كه همواره در زبان مردم دایر و رایج بوده است، هركس به حق او تجاوز شود...

این وصیت، گرچه خطاب به حسنین - علیهما السلام - است ولى در حقیقت‏براى تمام بشر تا پایان عالم است. این وصیت را عده‏اى از محدثان ومورخانى كه قبل از مرحوم سید رضى وبعد از او مى‏زیسته‏اند...

سایر مقالات


ادامه مطلب

نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

سحر و افطار چه بنوشیم؟

تاریخ:پنجشنبه 1393/04/26-16:49

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: متخصص تـغذیه و رژیم درمانی گفت: نوشیدنی مناسب برای وعده سحری آب و همچنین شیر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ دکتر محسن نعمتی افزود: شیر به دلیل خاصیت نمایه قندی پایین می‌تواند موجب حفظ سیری تا ساعت‌ها بعد از سحر شود و به دلیل پروتئین بسیار کامل موجود در آن سبب تأمین نیاز پروتئین بدن و به ویژه روزه‌داران سال اولی شود.
 
وی درباره نوشیدنی‌هایی که در ماه مبارک رمضان بهتر است به صورت محدودتر استفاده شود، اضافه کرد: تحریک شدید گرما و سرما می‌تواند آمادگی دستگاه گوارش را برای افطار دچار اختلال کند، بنابراین مصرف آب خیلی سرد یا چای خیلی داغ در افطار به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود و بهتر است با نوشیدنی نیمه گرم و با دو خرما افطار کرد.
 
متخصص تغذیه و رژیم درمانی با تاکید بر این که باید از مصرف نوشابه‌های گازدار در وقت افطار پرهیز کرد؛ گفت: این نوشابه‌ها در حالی که معده خالیست، می‌تواند به پرزهای معده آسیب برساند.

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

مدیر جدید پایگاه جهانی تخت سلیمان شهرستان تکاب معرفی شد

تاریخ:پنجشنبه 1393/04/26-14:59

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: دکتر حسن یوسفی بعنوان مدیر جدید پایگاه جهانی تخت سلیمان شهرستان تکاب معرفی شد

      طی مراسمی با حضور دکتر عزیزی مدیر پایگاه های سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور ، مهندس جباری مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجانغربی و مهندس قهرمانی فرماندار شهرستان تکاب و دیگر مسئولین و کارشناسان مجموعه تخت سلیمان دکتر حسن یوسفی بعنوان مدیر جدید پایگاه جهانی تخت سلیمان شهرستان تکاب معرفی شد.ادامه مطلب

نوع مطلب : تخت سلیمان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

آغاز طرح نوسازی تاکسی های فرسوده در استان

تاریخ:پنجشنبه 1393/04/26-12:40

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز شهرهای تکاب، میاندوآب و ماکو بیشترین تعداد ناوگان تاکسی فرسوده و شهرهای پلدشت، سردشت و پیرانشهر نیز کمترین تعداد ناوگان فرسوده را در سطح استان دارند.

مدیر حمل ونقل و ترافیک استان از آغاز طرح نوسازی تاكسی‌های فرسوده در استان خبر داد.
پیمان آرامون با اعلام اینکه این خبر گفت: این طرح با ثبت مشخصات تاکسی های فرسوده درشهرهای زیریکصد هزار نفرجمعیت استان آغاز شده است و دارندگان تاکسی با مدل تا پایان سال 1383 می توانند با مراجعه به سازمانهای تاکسیرانی و یا حمل و نقل همگانی در شهرهای استان برای ثبت نام در این طرح اقدام کنند.

وی افزود: مجموع تاکسی های گردشی و خطی فرسوده در استان 4271 دستگاه معادل 44 درصد ناوگان تاکسی های گردشی و خطی فعال در استان است و متقاضیان می توانند برای تعویض خودور بصورت خرید نقدی و یا با استفاده از تسهیلات پیش بینی شده درطرح مذكور اقدام کنند.


ادامه مطلب

نوع مطلب : استان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

كتاب «بررسی مقایسه ای اومانیسم در اسلام و غرب» منتشر شد

تاریخ:پنجشنبه 1393/04/26-10:11

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: کتاب «بررسی مقایسه‌ای اومانیسم در اسلام و غرب» تالیف اصغر مدنی توسط انتشارات رامان سخن منتشر شد.


شناخت انسان، این بزرگ‌ترین معمای هستی، از دیر باز پیوسته درکانون توجه اندیشمندان بوده است ونوع نگاه به انسان وتعریف وی، شاکله اصلی هرمجموعه فرهنگی وهرمکتب فکری را تشکیل می‌دهدزیرا این موجود معقول ومیه‌مان نوپای عالم وجود، پیوسته بدنبال رهایی از مشقت ودستیابی به سعادت است.

 فلذا: درمواردی افراط وتفریط‌ ها، تضاداندیشه‌ها وتنوع نگاه‌ها به انسان موضوع را غامض وپیچیده کرده است واز سویی تمایز بینش آدمیان دربرابر سئوالات عقل ثانی، درباره چرایی وچیستی خود، رموز جهان هستی وخدای هستی بخش دایره مرموزی انسان را وسعت بخشیده است.

ادامه مطلب

نوع مطلب : فرهنگ و هنر 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

گل بود، به سبزه نیز آراسته شد!!! + تصاویر

تاریخ:چهارشنبه 1393/04/25-22:22

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: سید محمدنجیبی، صبح روز چهارشنبه بر اثر سقوط خودروی سواری آر-دی از پل امین آباد چندنفر مجروح شدند و یکی از آنان حهت مداوا به ارومیه انتقال یافت. بر اثر این حادثه بازهم قسمت دیگری از نرده های این پل تخریب و از بین رفت.

 صرف نظر از اصل ماجرای تصادف و علت وقوع آن، این سومین حادثه از این دست در چندسال اخیر است که در روی بزرگترین پل ارتباطی تکاب- تخت سلیمان اتفاق افتاده و مخاطبان محترم کمابیش ازآن مطلع هستند.
 
 در حادثه اول که آذر ماه 91 رخ داد: در اثر سقوط یک دستگاه مینی بوس از روی این پل،چهار تن کشته و بیست و شش تن به شدت زخمی شدند و در حادثه دوم، این بار از قسمت شمالی پل یک دستگاه پراید به داخل رودخانه سقوط کرد و قسمتی از نرده ها را تخریب کرد.


پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز پل امین آباد  سقوط خودرو تخریب نرده ادراه راه تکاب


در آخرین حادثه نیز در اثر سقوط خودروی آر- دی، بازهم قسمتی از نرده های پل تخریب شد. که در ادامه تصاویری از آن آمده است.

اما دراین میان تاسف برانگیز ترین نکته عملکرد اداره راه وشهرسازی شهرستان تکاب است که با گذشت حدود 2 سال از حادثه اول هیچگونه اقدامی در جهت بازسازی قسمت های تخریب شده و حفاظ آهنی این پل انجام نداده و تنها به قرار دادن چند حفاظ پلاستیکی بی خاصیت که عملا خود به سد معبری تبدیل شده و محورعبوری را تنگ تر کرده اند، بسنده کرده است.
با وقوع حادثه امروز و وضعیت کنونی این پل که گویی به مثلث برمودای تکاب تبدیل شده، این ضرب المثل قدیمی در ذهن تداعی می شود که گل بود و به سبزه نیز آراسته شد!!!!
بنظر می رسد مسئولان محترم اداره راه و شهرسازی شهرستان با خود عهد کرده بودند که  تا 3 نشه بازی نشه!! وگویا منتظر سومین حادثه بودند تاشاید، تکانی به خود داده  و خدای ناکرده به وظایف قانونی خود عمل ن
مایند.!!

امیداست فرماندارمحترم با قاطعیت با کم کاری و کوتاهی عمدی برخی ادارات ونهادها برخورد و وظایف آنان را گوشزد نمایند.

ادامه گزارش و تصاویر

نوع مطلب : توسعه و عمران  تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

اعمال شب نوزدهم ماه رمضان

تاریخ:چهارشنبه 1393/04/25-16:13

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:در خبر است كه چون شب قدر مى شود منادى از آسمان هفتم ندا مى كند از بُطنان عرش كه حق تعالى آمرزیده هر كه را كه به زیارت قبر امام حسین(ع) آمده است.

شب نوزدهم اولین شب شب از شبهاى قدر است و شب قدر همان شبىپایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز شب قدر است كه در تمام سال شبى به خوبى و فضیلت آن نمى رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال مى شود

و ملائكه و روح كه اعظم ملائكه است در آن شب به اذن پروردگار به زمین نازل مى شوند و به خدمت امام زمان(عج) مشرف مى شوند و آنچه براى هركس مقدر شده است بر امام زمان(عج) عرض مى كنند.


اعمال شبهاى قدر بر دو نوع است؛ یكى آنكه در هر سه شب باید انجام داد و دیگر آنكه مخصوص است به هر شبى.

اول، غسل است. علامه مجلسى فرموده كه غسل این شبها را مقارن غروب آفتاب كردن بهتر است كه نماز شام را با غسل بخواند.

دوم، دو ركعت نماز است در هر ركعت بعد از حمد هفت مرتبه توحید بخواند و بعد از فراغ هفتاد مرتبه اَسْتَغْفِرُ اللّهَ وَاَتُوبُ اِلَیْهِ بگوید در روایت نبوى(صَلَّى اللَّهِ عَلِیهِ وَ اله) است كه از جاى خود برنخیزد تا حق تعالى او را و پدر و مادرش را بیامرزد.

ادامه مطلب

نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

برگزاری مسابقات چهارجانبه بوکس در تکاب

تاریخ:چهارشنبه 1393/04/25-15:19

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: این رقابت ها در رده سنی بزرگسالان و به میزبانی شهرستان ˈتکابˈ برگزار خواهد شد.

 این مسابقات چهارجانبه تحت عنوان ˈجام رمضانˈ برگزار می شود،مسابقات بوکس چهارجانبه در تکابتیم های بوکس ˈزنجان، کردستان، تکاب و آذربایجان غربیˈ در این مسابقات به مصاف هم خواهند رفت.


این رقابت ها در 11 وزن مختلف و با حضور بوکسورهای منتخب و برتر و با هدف ارتقا توان فنی، سطح آمادگی و تبادل تجربیات انجام می شود.نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

افزایش 5 برابری ورود گردشگر به تکاب

تاریخ:چهارشنبه 1393/04/25-10:58

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:فرماندار تکاب از افزایش 5 برابری ورود گردشگر به تکاب خبر داد.

خبرگزاری فارس: افزایش 5 برابری ورود گردشگر به تکاب

 مهدی قهرمانی صبح امروز در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی تکاب که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: امسال میزان گردشگر در این شهرستان پنج برابر افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که در مجموعه تفریحی آبگرم تخت سلیمان وجود داشت در راستای رفع این مشکلات گام های اساسی برداشته شد و پیش‌بینی می‌شود تا چند روز آینده شاهد آغاز به کار مجدد این مجموعه باشیم.

قهرمانی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان، افزود: وجود آثار تاریخی تخت سلیمان در این شهرستان ظرفیت مناسبی برای جذب گردشگر است.


ادامه مطلب

نوع مطلب : گردشگری 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

باریکه غزه را بهتر بشناسیم+تصاویر

تاریخ:سه شنبه 1393/04/24-22:40

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: نوار ۴۰ کیلومتری غزه در چه موقعیت جغرافیایی قرار گرفته است و به نسبت فلسطین اشغالی چه وضعیتی دارد که اکنون تل‌آویو و حیفا از آنجا هدف موشک مقاومت اسلامی در فلسطین قرار گرفته‌اند.

منطقه غزه که از آن با عنوان «نوار غزه» یا «باریکه غزه» یاد می‌شود در جنوب غربی سرزمین اشغالی (فلسطین) قرار  دارد.

باریکه غزه را بهتر بشناسیم+تصاویر

این باریکه دقیقا 41 کیلومتر طول دارد و عرض آن نیز بین 6 تا 12 کیلومتر تغییر می‌کند. کل مساحت این منطقه 360  کیلومتر مربع است و حدود یک و نیم ملیون نفر جمعیت دارد که یکی از پر تراکم‌ترین مناطق دنیاست.


از شمال به شهرک صهیونیست‌نشین «عسقلان» منتهی می‌شود، از شرق به استان «بئر شبع» فلسطین اشغالی و از جنوب نیز به کشور مصر می‌رسد. در سمت غرب نیز، دریای مدیترانه قرار گرفته است.

 

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

آب گرم احمد آباد تکاب به همراه محل کمپینگ دوباره راه اندازی می شود

تاریخ:سه شنبه 1393/04/24-21:36

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی خواستار ارائه تسهیلات لازم برای استاندارسازی هتل های آذربایجان غربی شد.

جلیل جباری در جلسه مشترک کمسیون ایمنی راه ها، کاهش تصادفات رانندگی و ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان غربی اظهار کرد: این استان از لحاظ دارا بودن ظرفیت گردشگری جزء 10 استان اول کشور است.

وی گفت: مقدمات واگذاری منطقه گردشگری مارمیشو به صورت اجاره به بخش خصوصی  انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز آبگرم احمد آباد تکابتصریح کرد: تنها 10 درصد از ورودکنندگان به استان در هتل اقامت و از مناطق گردشگری استان بازدید می کند بنابراین برای جذب بیشتر مسافران ورودی به استان مقرر شده اطلاع رسانی لازم از مناطق تاریخی و گردشگری استان از بدو ورود به استان انجام گیرد.

جباری افزود: صدا و سیما در ایام تابستان نقش محوری داشته و به تبلیغات و اطلاع رسانی از اماکن گردشگری و تاریخی استان می پردازد.

وی بیان کرد: با تلاش این اداره شرایط و امکانات بازدید از برخی مدارس استان برای گردشگران مهیا می شود و طرح میان مدت تبلیغ مناطق توریستی نیز اجرا می شود که در قالب آن بناهای تاریخی امتداد خیابان امام مورد توجه قرار می گیرند.

جباری افزود: آب گرم تکاب که تعطیل شده بود به همراه محل کمپینگ دوباره راه اندازی می شود و با اضافه کردن برخی تاسیسات به چی چست نیز این منطقه گردشگری رونق می یابد.


ادامه مطلب

نوع مطلب : استان  گردشگری 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

برنامه مسابقات والیبال جام رمضان

تاریخ:سه شنبه 1393/04/24-18:09

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مسابقات والیبال آقایایان تحت عنوان جام رمضان برگزار می شود.

این مسابقات با شرکت 8 تیم در 2 گروه طبق زمانبندی زیر در سالن 1000 نفری اداره ورزش و جوانان برگزارمی گردد.


جدول برگزاری مسابقات والیبال جام رمضان :

گروه 1

اسامی تیمها روز بازی تاریخ بازی ساعت بازی
نیروی انتظامی - تخت سلیمان پنجشنبه 93/04/26 22
شهیدحاجیانپور- کندیمیز پنجشنبه 93/04/26 23
نیروی انتظامی- شهیدحاجیانپور جمعه 93/05/03 22
کندیمیز - تخت سلیمان جمعه 93/05/03 23
نیروی انتظامی ـ کندیمیز یکشنبه 93/05/05 22
تخت سلیمان ـ شهید حاجیانپور یکشنبه 93/05/05 23

ادامه مطلب

نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

مشکل آنتن دهی موبایل حل شد

تاریخ:سه شنبه 1393/04/24-16:12

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:با تکمیل پروژه رومینگ ملی میان سه اپراتور تلفن همراه کشور مشترکان این سه اپراتور می توانند از شبکه های این اپراتورها در صورت نبود پوشش آنتن دهی بهره مند شوند.

فاز نهایی طرح رومینگ ملی صبح امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونان این وزارتخانه و مدیران اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل عملیاتی شد.

بر این اساس دو اپراتور ایرانسل و همراه اول نیز از این طرح می توانند به صورت متقابل از نقاط پوشش دهی شبکه های یکدیگر استفاده کنند. پیش از این و در فاز نخست این طرح رومینگ رایتل بر روی شبکه های همراه اول و ایرانسل برقرار شده بود.
پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوزمشکل آنتن دهی موبایل حل شد
با اجرای فاز نهایی طرح رومینگ ملی از شب گذشته مشترکان اپراتور همراه اول و ایرانسل توانستند در نقاط فاقد پوشش دهی این شبکه ها از خدمات یکدیگر استفاده کنند.

قرار است تا پایان هفته جاری این پروژه در کل کشور به اجرا درآید و ۱۱۶۹ شهر و بیش از ۷۰ هزار کیلومتر از جاده های اصلی، فرعی و ریلی کشور تحت پوشش این سرویس قرار خواهند گرفت.

علی اصغر عمیدیان - معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در این مراسم گفت: از روز گذشته تاکنون ۲ هزار مشترک ایرانسل و همراه اول به صورت متقابل از طریق رومینگ ملی در شبکه های یکدیگر ارتباط برقرار کردند.

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

نقش مهم دهیاران در ایجاد درآمد پایدار در روستاها

تاریخ:سه شنبه 1393/04/24-16:03

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مدیركل دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان غربی با اشاره به جایگاه و نقش مهم دهیاران در توسعه روستاها افزود: دهیاران می توانند نقش مهمی را در ایجاد درآمد پایدار در روستاها ایفا كنند.

شریف‌پور  بر ضرورت آشنایی دهیاران و شوراهای روستایی با قوانین تاكید كرد.

وی اضافه كرد: مهمترین و اصلی‌ترین فایده آشنایی با قوانین دهیاری و قوانین مربوط به شوراهای اسلامی، ارتقای توانمندی و همچنین پیشگیری از بروز تخلفات درحوزه روستا است.

شریف پور افزود: دهیاران به عنوان مجریان مصوبات شوراها نقش مهمی در ایجاد درآمد پایدار در روستاها دارند و یکی از اقدام های مهم برای توسعه پایدار در روستاها حمایت از سرمایه گذاری است که با احیای ظرفیت های موجود در روستاها می توان در ایجاد درآمد پایدار موثر عمل کرد.

وی با تاكید بر لزوم جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهرها، تصریح کرد: نبود اشتغال در روستاها سبب مهاجرت روستاییان به شهرها می شود که باید برای ایجاد اشتغال در روستا برنامه ریزی های جامع و اصولی انجام شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان غربی بابیان اینکه دهیاران مدیران اجرایی و اعضای شوراهای اسلامی قانونگذاران حوزه روستاها هستند، گفت: تمامی مصوبات شوراها و نیز اقدامات دهیاران باید مستند بر قوانین جاریه، بالادستی و حدود اختیارات شان باشد


ادامه مطلب

نوع مطلب : استان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 


  • تعداد صفحات :7
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7