تبلیغات
. - مطالب خرداد 1393

شرافتمندانه ترین باخت تاریخ فوتبال ایران/ پیروزی آرژانتین و لطف داور +جدول

تاریخ:شنبه 1393/03/31-22:51

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: تیم ملی فوتبال ایران تیم ملی ایران با وجود عملکردی درخشان در دقایق پایانی برابر آرژانتین شکست خورد.
دو تیم فوتبال ایران و آرژانتین از ساعت 20:30 امروز (شنبه) در ورزشگاه مینیه‌روی شهر بلوهوریزنته به مصاف هم رفتند تا دومین دیدار خود در گروه F را برگزار کنند.

تیم ایران که در این دیدار یک بازی بسیار منطقی و زیبا از خود به نمایش گذاشت در دقیقه 91 مغلوب شوت بسیار زیبای لیونل مسی شد و با نتیجه 1-0 شکست خورد.
ایران با ترکیب زیر به مصاف آرژانتین رفت:

علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، امیرحسین صادقی، مهرداد پولادی، پژمان منتظری، جواد نکونام،‌ آندرانیک تیموریان، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، احسان حاج‌صفی و رضا قوچان‌نژاد.
تیم ملی آرژانتین با ترکیب رومرو، گارای، پابلو زابالتا،‌ آنخل دی‌ماریا، لیونل مسی، خاویر ماسکرانو، مارکوس روخو، فدریکو فرناندس، سرخیو آگرو، هیگواین و گاگو در این دیدار به میدان رفتند.

ادامه مطلب

نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

زندگی خودنوشت ؛ دکتر حسن انوری /۲

تاریخ:شنبه 1393/03/31-22:26

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مذهب ،‌ سیاست،‌ زندگی

در تابستان ۱۳۲۴ پدرم مرا به گنبد فرستاد نزد خانواده‌ مهدی افشار. ده روز پیش آنها ماندم. گنبد دهی با صفا و مشجر بود. خانه مهدی خان، در جنوب ده و مشرف به باغی پردرخت بود. اطاق‌های متعدد و سالنی بزرگ داشت به آن قلعه اربابی به زبان محلی قالا می‌گفتند. در کنار خانه حمام بود. مثل حمام‌های تکاب دارای خزینه و بسیار تمیز بود. در حمام‌های تکاب هرگز آب زلال ندیده بودم. کف خزینه را هیچ وقت نمی‌شد دید اما در حمام مهدی‌خان، آب چنان زلال بود که کف خزینه دیده می‌شد. به علاوه کسی داخل آن نمی‌شد. آب را با طاس برمی‌داشتند و بر سر و روی می‌ریختند. حمام مهدی خان میان آشنایان شهرتی پیدا کرده بود.
 
  عبدالله در شور ایمان و روشنای عقل همراه من بود. اما روشنای عقل من براثر مطالعه روزبه‌روز فزونی می‌گرفت و نتیجه آن شد که راهی پیدا کنم که به متون اصلی مذهبی راهی یابم. از این‌رو به فکر افتادم عربی بخوانم و چه کسی بهتر از حسن نوعی می‌توانست. به من عربی یاد بدهد. حسن نوعی، معلم کلاس پنجم ابتدایی در دبستان محمدیه بود. تنها دبستان تکاب که من گواهی‌نامه ششم ابتدایی را از آن گرفته بودم. مردی بود بسیار مهذّّب در ظاهر و باطن پاک. ایمان مجسم بود. […]
 
مهدی خان یکی از معلمان مدرسه محمدیه تکاب رابه گنبد آورده بود تا برای تقویت درس بچه‌ها با آنها کار بکند. نام او علی اصغر مدحی بود. در آن ده روزی که من در گنبد بودم با او مانوس شدم. در اوقاتی که درس نداشت با او در محوطه خانه و در میان درختان گردش می‌کردم. مدحی بعدها از تکاب رفت و وارد ارتش شد و من او را هرگز ندیدم. زن مهدی خان، دختر مجد ضیایی بود و فرانسوی و روسی می‌دانست. مجد ضیایی از معاریف زنجان و چند دوره وکیل زنجان در مجلس شورای ملی بود. زن مهدی خان چند کلمه روسی به من آموخت و من آنها را با خط فارسی نوشتم.


ادامه مطلب

نوع مطلب : فرهنگ و هنر 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

شورای آموزش و پرورش شهرستان تکاب تشکیل جلسه داد.

تاریخ:شنبه 1393/03/31-21:22

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: قهرمانی : فرمانداری در کنار آموزش و پرورش می باشد و از تمام توان خود و مجموعه ادارات و نهادهای شهرستان در جهت کمک به اجرای برنامه های آموزش و پرورش استفاده خواهد نمود.

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تکاب با حضور فرماندار و اعضای شورا در محل سالن جلسات مدیریت تشکیل جلسه داد.

عشقی ضمن عرض خیرمقدم به حضور حاضرین در جلسه ، حضور مهندس قهرمانی ، فرماندار جدید شهرستان تکاب را در جلسه شورای آموزش و پرورش خیر مقدم گفت و در ادامه ضمن ارائه گزار شی از عملکرد شورا و نحوه برگزاری جلسات اعضای شورا را معرفی نمود و سپس با توجه به مصوبات جلسه قبل به اقدامات صورت یافته در راستای جلسه اول شورا در اردیبهشت ماه و اقدامات صورت پذیرفته از جلسه قبل تاکنون اشاره نمود.


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

انجام تعمیرات اساسی در آموزشگاه استاد شهید مطهری تکاب

تاریخ:شنبه 1393/03/31-21:21

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:  با اعتباری بالغ بر 000/ 000/ 500 ریال آموزشگاه شهید استاد مطهری روستای اغول بیک مورد تعمیرات اساسی قرار گرفت.

از محل اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس استان آذربایجان غربی و کمک خیرین آموزشگاه شهید استاد مطهری روستای اغول بیک شهرستان تکاب مورد تعمیرات اساسی قرار گرفت.

به همت خیرین بزرگوار و اداره نوسازی و تجهیز مدارس استان آذربایجان غربی با اعتباری بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/ ۵۰۰ ریال تعمیرات اساسی آموزشگاه استاد شهید مرتضی مطهری روستای اغول بیک شامل نصب و راه اندازی سیستم حرارتی ، تعمیرات اساسی سرویس های بهداشتی آموزشگاه ، لوله کشی آب و سیم کشی برق و سفید کاری کلاس های درس و سالن آموزشگاه به اتمام رسیدو این آموزشگاه با ۷ کلاس درس برای سال تحصیلی آتی آماده بهره برداری می باشد.

منبع: معاونت پشتیبانی  آموزش و پرورش  تکاب


نوع مطلب : توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تجلیل از معلم پژوهنده برتر کشوری شهرستان تکاب

تاریخ:شنبه 1393/03/31-21:05

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:از مهدی علیاری معلم پژوهنده برتر کشوری شهرستان تکاب در جلسه شورای آموزش و پرورش تجلیل شد.

در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تکاب از مهدی علیاری معلم پژوهنده برتر کشوری تکاب تجلیل شد.

مهدی علیاری برای سه سال متوالی توانست به عنوان معلم پژوهنده برتر استانی انتخاب گردد و در سال ۱۳۹۲ نیز در شانزدهمین برنامه انتخاب معلم پژوهنده کشوری وزارت آموزش و پرورش نیز به عنوان معلم پژوهنده کشوری برگزدیده شد. به همین مناسبت و به پاس کسب این افتخار در جلسه شورای آموزش و پرورش با اهدای لوح سپاس توسط فرماندار شهرستان تکاب مورد تقدیر قرار گرفت.

منبع: روابط عمومی آموزش و پرورش  تکاب


نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

وقتی سطل کارکردش را از دست می دهد؛ تأخر فرهنگی؛ سطل زباله شهرداری!

تاریخ:شنبه 1393/03/31-20:37

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوزبه نقل از شیز: تا وقتی دید جامعه نسبت به شهرداری صرفا عمرانی و خدماتی است راه به جایی نخواهیم برد!

به باور جامعه شناسان فرهنگ شامل دو  بخش مادی و غیر مادی است بخش مادی عناصر مادی و قابل لمس را گویند و بخش غیر مادی شیوه استفاده از آن را اما وقتی بخش مادی رشد کند و بخش غیر مادی بازماند می شود تاخر فرهنگی!

حالا شهرداری تلاش کرده و بخش مادی را سامان داده است اما بخش غیر مادی هنوز هم دچار مشکل است، شهرداری باید بداند تا وقتی فرهنگ را سامان ندهد فن آوری به جایی نخواهد رسید.

وقت آن رسیده است که دید مدیریت شهر نسبت به شهرداری از یک نهاد صرفا عمرانی و خدماتی به نهاد اجتماعی تغیر یابد و گرنه همین می شود که می بینید سطل زباله هست اما شهروند به جای استفاده از آن، زباله را کنار آن می ریزد بعد ها به صورت مفصل به آن خواهیم پرداخت.

تصاویر گویاست ببینید و البته کمی درنگ! 

فرهنگ سطل زباله شهرداری پایگاه خبری تحلیلی شیز تکاب آشغالادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بد نیست نیم نگاهی هم به این گونه مدارس داشته باشند؟!

تاریخ:شنبه 1393/03/31-20:31

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: تصاویر زیر مربوط به سالن غذاخوری مدرسه ی شبانه روزی آیت الله خامنه ای در تخت سلیمان شهر تکاب است .
مسئولان آموزش و پرورش تكاب بد نیست نیم نگاهی گونه مدارس داشته باشند سالن غذاخوری مدرسه ی شبانه روزی آیت الله خامنه ای تخت سلیمان شیز تکاب

ادامه مطلب

نوع مطلب : تخت سلیمان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تصاویری از حضور پرشور مردم در مراسم معنوی زیارت بقعه ایوب انصاری

تاریخ:شنبه 1393/03/31-20:20

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مراسم معنوی و اجتماعی زیارت عمومی بقعه ایوب انصاری روز جمعه 30 خرداد با حضور پرشور جوانان و مردم از روستای دورباش، شهرستان تکاب و روستاهای اطراف برگزار شد.

تصاویر ارسالی توسط دوستان در ادامه گنجانده شده است که علیرغم کیفیت پایین آن گویای حضور پرشور مردم می باشد. این تصاویر برگرفته از وبلاگ دورباش دیلی می باشد.

http://axgig.com/images/20130874757176252559.jpg

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

امام جمعه تکاب: مسلمانان به تهدیدات فرقه‌ای میان تشیع و تسنن آگاه باشند

تاریخ:جمعه 1393/03/30-23:09

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:امام جمعه تکاب گفت: مردم عراق باید آگاه باشند که کوچکترین حرکت فرقه‌ای که برای اختلاف افکنی میان شیعه و سنی شود به ضرر جهان اسلام است.

حجت الاسلام عبدالله محمدی در آیین نماز جمعه این هفته با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه رمضان ماهی است که خداوند متعال بندگان خود را مورد رحمت و مغفرت قرار داده و شیطان را در غل و زنجیر می کشد.

وی افزود: براساس فرمایش حضرت محمد(ص) و ائمه اطهار(ع)، رمضان ماه احسان و نیکوکاری است و انسان توشه های معنوی برای سال های آینده را برای خود ذخیره می کند چون در این ماه بندگان خداوند آماده دوری از گناهان و مصائب می شوند.


                                                                 http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/13921111125831872013963.jpg

امام جمعه تکاب تصریح کرد: رمضان اثرات روحی و جسمی فراوانی برای روزه داران دارد و اگر انسان خواهان مغفرت خداوند باشد باید از بی بند و باری و از سخنان و خیالات بی مورد دوری کند و در این زمینه در رمضان آمار جرایم به شدت کاهش می یابد چراکه همه انسان ها تلاش می کنند تا روح الهی کسب کنند.

محمدی با اشاره به تحولات منطقه گفت: بعثی ها، القاعده و حکام خودفروخته منطقه مثل قطر و عربستان صعودی با همکاری کشورهای اروپایی دست به دست هم داده اند تا افکار صهیونیستی را در عراق به مرحله اجرا درآورند.


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

ثبت قراردادهای بازیکنان باشگاه قایقران

تاریخ:پنجشنبه 1393/03/29-23:55

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: با توجه به اعلام هیئت فوتبال شهرستان تکاب مبنی بر فسخ قراردادهای قبلی تیم ها، بازیکنان و کادر فنی رده های سنی مختلف تیم قایقران با حضور در هیئت فوتبال تکاب قرارداد جدید خود را ثبت نمودند.

همه ی قراردادهای ثبت شده سه ساله می باشد.


http://www.msgmobin.ir/modules/MT-Gallery/images//3rade-2.jpg

اسامی بازیکنانی که در طول خردادماه سال جاری با باشگاه فرهنگی و ورزشی قایقران قرارداد امضاء نموده اند به شرح زیر است:
تیم فوتسال ( بزرگسال و امید) :
1- توحید قادری   2- سعید نیسانی  3- سیامک حکمتی    4-  ادریس سلطانی  5- باقر امیدی    6- احمد اوجاقی   7- رامین مردی  8- ابوالفضل شعبانی  9- میلاد مرادی  10- فرزاد دشتی  11- حسین حیدری   12- رامین ملکی  13- توحید بابایی  14- مهدی حجازی  15- سعید احمدی  16- سعید زمانی   17- حسین نصیری  18- محمد شفیعی  

ادامه مطلب

نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

کشتی نونهالان استان

تاریخ:پنجشنبه 1393/03/29-23:42

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: علی رشیدی کشتی گیر نونهال و بااستعداد تکاب قهرمان استان شد.

تیم کشتی نونهالان تکاب به سرپرستی عزیز رشیدی و مربیگری شهرام نیک پور چهارم استان شد...

این مسابقات طی روزهای 27 و 28 خردادماه سالجاری با شرکت کشتی گیران از سرتاسراستان به میزبانی پلدشت برگزار شد و بعد از تیمهای پلدشت ، میاندوآب ، ( شوط و خوی) تکاب به عنوان چهارم استان رسید.


ادامه مطلب

نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

مزارع گل محمدی در تکاب

تاریخ:پنجشنبه 1393/03/29-23:31

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: تصاویری زیبا از برداشت گل محمدی در باغ های روستای یولقون آغاج شهرستان تکاب

گل محمدی یولقون آغاج سامان ذبیحی پایگاه خبری تحلیلی شیز تکاب عکس تصویر

ادامه مطلب

نوع مطلب : طبیعت تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

زندگی خودنوشت؛ دکتر حسن انوری (1)

تاریخ:پنجشنبه 1393/03/29-23:10

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: اسم پدربزرگ من گل‌محمد بود، ساکن روستای دورباش در چهارکیلومتری تکاب (تکان‌تپه سابق). گل‌محمد کشاورزی می‌کرد،‌ باغ داشت و علاوه بر آن سراجی هم می‌کرد. زین اسب می‌ساخت و اسب نعل می‌کرد. گل‌محمد در روزگار کودکی پدرم، علی‌اصغر، درگذشته بود. نیای مادریم، ملانقی، در کسوت روحانیان بود.

در زمان رضاشاه با مسئله کشف حجاب مخالفت کرده و مورد غضب واقع شده بود. مادرم، طاهره، تحت سرپرستی او خواندن و نوشتن و مقدماتی از معلومات را یاد گرفته بود. از این رو جزء معدود زنان باسواد تکاب به شمار می‌رفت.
 
پدرم در ۱۲۷۸ هجری شمسی در دورباش زاده شده بود. تحت سرپرستی برادر بزرگش به مکتب‌خانه رفته، خواندن و نوشتن آموخته بود. در اواخر دوره قاجاریه از دورباش به تکاب آمده، دکانی دایر کرده بود. جوان بااستعدادی بوده که توانسته بود در اندک‌مدتی به کسب خود رونق بخشیده با بزرگان منطقه ارتباط پیدا کرده باشد. در سفرهایی که به شهرها کرده بود، زود آداب شهرنشینی و تجدد را فرا گرفته بود. بسیار تمیز و منظم و خوش‌لباس بود. کفشش همیشه واکس‌زده بود. در زمستان‌ها که کوچه‌ها پر گل و لای می‌شد، روش کفش گالش می‌پوشید.
 
  عبدالله در شور ایمان و روشنای عقل همراه من بود. اما روشنای عقل من براثر مطالعه روزبه‌روز فزونی می‌گرفت و نتیجه آن شد که راهی پیدا کنم که به متون اصلی مذهبی راهی یابم. از این‌رو به فکر افتادم عربی بخوانم و چه کسی بهتر از حسن نوعی می‌توانست. به من عربی یاد بدهد. حسن نوعی، معلم کلاس پنجم ابتدایی در دبستان محمدیه بود. تنها دبستان تکاب که من گواهی‌نامه ششم ابتدایی را از آن گرفته بودم. مردی بود بسیار مهذّّب در ظاهر و باطن پاک. ایمان مجسم بود. […]
 
در دکان پدر از فاستونی اعلای انگلیسی تا یراق اسب و برنج و کشمش به فروش می‌رسید.

ادامه مطلب

نوع مطلب : فرهنگ و هنر 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بازدید سرزده فرماندار تکاب از ادارات

تاریخ:پنجشنبه 1393/03/29-23:06

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: فرماندار شهرستان تکاب به صورت سرزده از ادارات این شهرستان بازدید به عمل آورد.

 
فرماندار این شهرستان صبح امروز( پنج شنبه) در راستای رسیدگی به امور و مسائل و مشکلات مردم در نهادها و دستگاه‌های دولتی، به صورت سرزده از ادارات ثبت احوال، ثبت اسناد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،صنعت معدن و تجارت تکاب بازدید و با مسائل و مشکلات مراجعین و نحوه پاسخ‌گویی مسئولان به مردم آشنا شد و آنان را به تکریم مراجعان، نظم و انضباط اداری و وجدان کاری توصیه کرد.


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

ستاد اسکان فرهنگیان شهرستان تکاب تشکیل جلسه داد

تاریخ:چهارشنبه 1393/03/28-16:13

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: به منظور پذیرش فرهنگیان در ایام تابستان پایگاه های اسکان از 28 خردادماه فعالیت خود را آغاز می نمایند.

ستاد اسکان مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تکاب با تجهیز ۴ باب از مدارس سطح شهرستان در تابستان ۱۳۹۳ آماده پذیرش فرهنگیان می باشد.

در جلسه ای که به منظور ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی به منظور پذیرش هر چه بهتر فرهنگیان در ستاد اسکان مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تکاب تشکیل یافتادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

برنامه های صعود و زیارت بقعه ایوب انصاری

تاریخ:چهارشنبه 1393/03/28-16:07

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: اداره اوقاف و امور خیریه تکاب از مهمانان و زائرین بقعه ایوب انصاری پذیرایی به عمل خواهد آورد.

به گزارش نِی تک، در این برنامه که روز جمعه 30 خرداد 93 با حضور عموم مردم از شهرستان تکاب و روستاهای اطراف برگزار می شود با پخش حلیم به عنوان صبحانه از زائرین پذیرایی به عمل خواهد آمد.

http://www.neytak.ir/UpImages/ehsanUpImg2013926145739.jpg

 در ادامه برنامه های زیارتی تدارک دیده شده است که احتمال حضور فرماندار محترم تکاب نیز به عنوان سخنران وجود دارد.
در آخر برنامه پذیرایی نهار از تمام زائرین انجام خواهد شد.
لازم به ذکر است که مسیر ماشین رو این بقعه امروز و فردا جهت تردد راحت وسایل نقلیه، در حال بهسازی می باشد.


نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

حذف طرح توزیع سبد کالا

تاریخ:چهارشنبه 1393/03/28-12:16

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: سخنگوی دولت در حالی خبر حذف سبد کالا را منتشر کرد که تا چندی پیش از توزیع مرحله دوم سبد کالا سخن می‌گفت.

محمد باقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در نشست خبری گفت توزیع سبد کالا از دستور کار دولت حذف شده و جای آن را طرح حمایت غذایی می‌گیرد.

او می‌افزاید: دیگر عنوانی تحت سبد کالا نداریم بلکه حمایت‌های غذایی جایگزین آن خواهد شد. برای این حمایت غذایی از کمیته امداد و بهزیستی حدود ۲۴۰۰ میلیارد تومان در سال جاری هزینه خواهد شد. اما شامل کارمندان نمی‌شود.

حذف طرح توزیع سبد کالا

مقامات دولتی از فروردین ماه گذشته وعده مرحله دوم توزیع سبد کالا را داده بودند. حتی یک مقام استانداری قبلاً اعلام کرده بود برای توزیع بهتر سبد کالا، مراکز دایمی خریداری و تأسیس می‌شود.

ادامه مطلب

نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

مجمع بسیج شهرستان تکاب برگزار شد

تاریخ:چهارشنبه 1393/03/28-10:41

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوزﺟﻠﺴﻪ ﻣﺠﻤﻊ ﺑﺴﻴﺞ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ تکاب ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ مهندس قهرمانی فرماندار تکاب ،سرهنگ کاظمی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب، روسای و مسئولین ادارات و نهادهای مختلف شهرستان، اﻗﺸﺎﺭ و نخبگان، فرهیختگان، صاحب‏نظران و اقشار مختلف بسیج ﺩﺭ ﻣﺤﻞ ﺳﺎﻟﻦ مجتمع  فرهنگی و هنری ﺑﺮﮔﺰاﺭ شد

در این جلسه مهندس قهرمانی فرماندار تکاب نهاد بسیج را نهادی خودجوش و برآمده از دل ملت بیان و گفت: حضرت امام خمینی (ره) با تشکیل بسیج مستضعفین به دنیا نشان داد که می توان در مقابل تمامی تهدید ها و توطئه های شرق و غرب ایستادگی کرد و نظامی بر اساس ارزشهای دینی و اسلامی بنیانگذاری کرد.


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

افتتاح کانون فرهنگی هنری تکاب تا پایان خرداد

تاریخ:چهارشنبه 1393/03/28-09:57

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی از افتتاح کانون فرهنگی هنری تکاب تا پایان خرداد امسال خبر داد.

خبرگزاری فارس: افتتاح کانون فرهنگی هنری تکاب تا پایان خرداد

معصوم قلی‌زاده امروز  با اشاره به تاخیر در روند پیشرفت فیزیکی کانون فرهنگی هنری شهرستان تکاب، اظهار داشت: به همت فرماندار تکاب و سایر مسئولان این شهرستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تا پایان خرداد ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اختصاص ساختمان موقت در یک سال گذشته توسط مدیر سابق کانون فرهنگی هنری این شهرستان به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تکاب سبب شده کودکان و نوجوانان تکاب در فعالیت‌های کانون نقش پررنگی داشته باشند.

قلی‌زاده ادامه داد: با توجه به وضعیت فعلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تکاب در خصوص جذب نیروی انسانی، از لحاظ جذب مربی تمام وقت فرهنگی، مشکلی نداشته و مربیان کانون تکاب با آمادگی کامل منتظر افتتاح ساختمان مرکز هستند.


ادامه مطلب

نوع مطلب : فرهنگ و هنر 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

فرمول سردار نقدی برای خروج ازرکود تورمی

تاریخ:سه شنبه 1393/03/27-23:54

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: فرمانده نیروی مقاومت بسیج ادغام سازمان جهاد کشاورزی را خطایی بزرگ خواند و گفت: نیروی جهاد نیروی پشت میز نشین نبود و با حضور در بطن جامعه روستا و عشایر خود به سراغ مشکل می‌رفت، نه این‌که مشکلات به آنان ارجاع داده شود.
محمدرضا نقدی در همایش سالروز تشکیل سازمان بسیج کشاورزی و منابع طبیعی که عصر امروز در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: امروز به برکت اقشار مختلف بسیج، همچون بسیج سازندگی و بسیج مهندسان کشاورزی و با کمک نیروهای وزارت جهاد کشاورزی سعی می‌کنیم حرکت و روحیه جهادی سازمان جهاد کشاورزی را احیا کنیم و از ظرفیت‌های موجود در این بخش بهره مند شویم.

نقدی گفت: با توجه به این‌که کشور در حال حاضر در رکود تورمی قرار دارد مهم‌ترین مسئله ای که در این خصوص مطرح می‌شود بحث علمی کردن کشاورزی است.

وی افزود: فرمول‌های زیادی برای خروج از رکود مطرح است که بسیاری از آنها منجر به تورم می‌شود و همچنین فرمول‌های حل تورم نیز ممکن است به رکود منجر شود و با وجود این تضاد، مهم‌ترین مسئله این است که چگونه می‌توان با بهره گیری از یک فرمول و بدون دچار شدن به این مشکلات مسئله رکود تورمی را حل کرد.

ادامه مطلب

نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

ذکری که دوای ۹۹ درد است

تاریخ:سه شنبه 1393/03/27-22:30

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: پیامبر خدا(ص) فرمودند: "جمله «لا حول و لا قوة الا باللّه‏» ۹۹ درد را شفا می‏‌دهد که ساده ‏‌ترین آن‌ها اندوه است۱″.

از مولای متقیان امام علی(ع) نقل شده که فرمودند: "بیمار شدم و پیامبر خدا به عیادتم آمد و فرمود: «بگو: خداوندا! از تو می‏‌خواهم عافیتی را که می‏‌دهی، پیش اندازی، بر امتحان خویش، بردباری‏‌ام بخشی، و مرا به سوی رحمت خویش ببری». من، این دعا را خواندم و پس از آن دعا، از بستر بیماری برخاستم، گویا که از بندی رَسته باشم۲″.

http://media3.afsaran.ir/si2ktPBZ_535.jpg

همچنین امام علی(ع) فرمودند: "پیامبر خدا، بر مردی از انصار که بیمار شده بود، وارد شد تا او را عیادت کند. او گفت: ای پیامبر خدا! برای من به درگاه خداوند، دعا کن.
پیامبر صلی‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم فرمود: «بگو: "از خداوند بزرگ، پروردگار عرش بزرگ، مسئلت می‏‌کنم و از خداوند بزرگ سلامتی می‏‌خواهم» مرد، این دعا را سه بار خواند و در پیِ آن، از بستر بیماری برخاست، چنان که از بند، رَسته باشد۳″.

ادامه مطلب

نوع مطلب : مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

اختصاص 5 هزار میلیارد تومان منابع برای گازرسانی به مناطق محروم

تاریخ:سه شنبه 1393/03/27-22:08

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: به گفته سخنگوی انرژی مجلس، وزیر نفت در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان مجلس در رابطه با دلایل عدم گازرسانی به مناطق سردسیر گفت که گزارشی از آخرین وضعیت گازرسانی به شهرها و روستاها در دست تهیه بوده و 5 هزار میلیارد تومان منابع نیز برای گازرسانی به مناطق محروم در نظر گرفته شده است.

حسین امیری خامکانی در رابطه با جزئیات جلسه کمیسیون انرژی اظهار داشت: امروز وزیر انرژی به منظور پاسخگویی به سوال برخی نمایندگان در مجلس حضور یافت.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی افزود: سوال علی اصغر زارعی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر از وزیر نفت در رابطه با اجرای خط لوله گاز پاکستان بود که وزیر نیز در پاسخ گفت که ما هم به دنبال اجرای این طرح هستیم و از مقامات پاکستان به این دلیل گله مندیم.

وی ادامه داد: سوال دیگر زارعی در مورد گاز رسانی به عراق بود که زنگنه نیز در پاسخ ضمن ابراز تمایل به صادرات گاز گفت که بطور حتم پس از توافقات صادرات را آغاز خواهیم کرد.


ادامه مطلب

نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

داستان فرآوری مواد معدنی درتکاب؛ از داعی تا قهرمانی + تصاویر

تاریخ:سه شنبه 1393/03/27-16:48

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: به نقل از فاش آنلاین, وجود معادن فراوان از یک سو و مهاجرت جوانان جویای کار از دیگر سو و نیز وجود آسیب های اجتماعی ناشی از آن شرایط متناقضی در تکاب بوجود آورده است؛ که چگونه می شود  بزرگترین معادن طلای خاور میانه را داشته باشی و هم محروم از نظر اقتصادی و کمترین توسعه ممکن، به اینها اضافه کنید کامیون های فراوانی که سنگ بر پشت هر روز از خیابان ها و معابر شهری عبور می کنند که هم سرمایه های این شهر را به یغما می برند و هم راه های ما را مخروبه!

در چنین شرایطی در این شهر همگان بر این باورند که ایجاد واحدهای فرآوری مواد معدنی امری است اجتناب ناپذیر، و هر مدیری هم که در این شهر مسئولیت می گیرد  به همین نتیجه می رسد.

اما چه می شود که نمی شود؟! شاید تا آخر این نوشته به آن رسیدیم شاید!

محمد علی داعی فرماندار پیشین تکاب که چهار سال بر این ملک فرمان راند در روزهای آغاز ورود به این شهر جلسه ای ترتیب داد و خبر از ایجاد واحد های فرآوری سنگ داد؛ حتی پا را فراتر نیز نهاد و با تشر به معدن داران برای آنها مهلت نیز تعیین کرد که اگر تا شش ماه دیگر واحد فرآوری ایجاد نکنند از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد کرد! (  خبر آن را در سایت فرمانداری تکاب مشاهده کنید)

 


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

نگهداری از 4 نوع عقاب شکاری در محیط زیست تکاب

تاریخ:سه شنبه 1393/03/27-15:12

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: رئیس اداره محیط زیست تکاب گفت : در پی گزارشات واصله از طرف مردم طبیعت دوست و شریف 4 نوع عقاب جمع آوری و به اداره ی حفاظت محیط زیست تکاب تحویل داده شد.

بهرام مهدوی با اعلام این خبر اظهار داشت:این پرندگان شکاری که از ناحیه بال توسط شکارچیان غیر مجاز اسیب دیده بود با همکاری دوستداران طبیعت و حیات وحش در اداره حفاظت محیط زیست تکاب نگهداری میشوند.
 


وی افزود : پرندگان شکاری پس از طی دوره تیمار توسط یگان حفاظت محیط زیست تکاب به آغوش طبیعت باز خواهند گشت و نیروهای یگان حفاظت محیط زیست از هر گونه تعرض به محیط زیست و طبیعت به شدت از طریق مراجع قانونی برخورد خواهد کرد.
 
گفتنی است بیشترین تعرضات در طبیعت در خانواده پرندگان شکاری میباشد که توسط شکارچیان شکار میشود.

خبرگزاری پانا


نوع مطلب : طبیعت تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

آمادگی اماکن تاریخی و گردشگری تکاب برای استقبال از مسافران تابستانی

تاریخ:سه شنبه 1393/03/27-12:15

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: فرماندار تکاب گفت: اماکن تاریخی و گردشگری تکاب برای استقبال از مسافران تابستانی از آمادگی کامل برخوردار هستند.

مهدی قهرمانی صبح امروز در جلسه ساماندهی اماکن تاریخی تکاب، که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به آغاز مسافرت‌های تابستانی ساماندهی بناهای تاریخی این شهرستان در دستور کار قرار دارد.

خبرگزاری فارس: آمادگی اماکن تاریخی و گردشگری تکاب برای استقبال از مسافران تابستانی

وی با بیان اینکه این شهرستان دارای بناها و اماکن تاریخی متعددی است، تصریح کرد: بر این اساس هر سال شاهد حضور تعداد زیادی گردشگر در این شهرستان هستیم.

قهرمانی با بیان اینکه وجود راه دسترسی مناسب به این اماکن تاریخی نیز مدنظر قرار دارد، گفت: ایجاد راه مناسب برای تردد به مناطق دیدنی و اماکن گردشگری این شهرستان از ماه‌های گذشته در دستور کار بود که در این زمینه نیز به توفیقات خوبی دست یافته‌ایم.ادامه مطلب

نوع مطلب : گردشگری 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستاهای بخش تخت سلیمان

تاریخ:سه شنبه 1393/03/27-09:23

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوزجلسه ای با حضور مهندس قهرمانی فرماندار تکاب ، سلطانی بخشدار تخت سلیمان، مسئولین ادارات خدمات رسان ، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای بخش تخت سلیمان بمنظور بررسی مسائل و مشکلات روستاها در محل سالن جلسه بخشداری برگزار شد.

در این جلسه قهرمانی فرماندار تکاب به تشریح وظایف دهیاران و شورای های اسلامی مطابق قانون دهیاری ها پرداخت و گفت: مصوبات مطرح شده در جلسات شوراها باید با شرح وظایف و قانون مطابقت داشته باشد.

فرماندار در ادامه به مشکلات بخش تخت سلیمان منجمله معادن و مراتع پرداخت و افزود: دهیاران و شوراهای اسلامی وظیفه دارند مشکلات صورت گرفته از طرف معادن را به فرمانداری گزارش تا از طریق قانونی موارد پیگیری شود.

ادامه مطلب

نوع مطلب : تخت سلیمان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تخت سلیمان ،ستاره ای رو به افول....

تاریخ:سه شنبه 1393/03/27-08:57

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: از حدود یک سال پیش تا به امروز اخبار و شایعات مختلفی مبنی بر وقوع یک سری تخلفات و سوء استفاده های کوچک و بزرگ در این مجموعه  به گوش می رسد که  علاقمندان به این میراث کهن را نگران کرده است

مجموعه تاریخی تخت سلیمان ستاره درخشانی است که هر انسان وطن دوستی را به خود جذب کرده و با شکوه و عظمت بی نظیرش وی را محسور خود می کند.تخت سلیمان صحنه نمایشی است که بعد از گذشت قرون متمادی همچنان استوار و پا برجا ،اما رنجور و خسته عظمت تاریخی ملتی بزرگ را به نمایش می گذارد که سنگ بنای آذربایجان عزیز را گذاشتند.

اما انگار امروز تخت سلیمان حال و روز خوشی ندارد این نگین بی بدیل مدتیست که در اثر بی تدبیری  مدیرانی که سالها  از قبلش جیب های خود  را پر کردند، در زیر خروارها غبار بی مهری و فراموشی مدفون گشته است.مجموعه ای که با توجه به ثبت جهانی آن در یونسکو می توانست سکوی پرتابی برای درآمدزایی در شهرستان تکاب و حومه آن باشد امروز بیشتر به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است.  اخیرا انتشار یک سری از شایعات در سطح جامعه و دامن زدن برخی افراد به آن موجب شده تا عده زیادی بر این باور برسند که این اثر منحصر بفرد نفس های آخر خود را می کشد، اما به راستی در تخت سلیمان چه می گذرد!؟


ادامه مطلب

نوع مطلب : تخت سلیمان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بازدید فرماندار از بقعه ایوب انصار تکاب

تاریخ:سه شنبه 1393/03/27-08:46

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مهندس قهرمانی فرماندار شهرستان تکاب در معیت حجت الاسلام برادری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تکاب از بقعه ایوب انصار بازدید کرد.

بقعه ایوب انصار یکی از آثار مذهبی شهرستان تکاب در روستای دورباش واقع است که متأسفانه به دلیل عدم توجه مسئولین ذی ربط، فاقد امکانات کافی جهت استفاده و رفاه زائرین می باشد. 

اداره اوقاف و امور خیریه تکاب در نظر دارد از محل اعتبارات دولتی و کمک های خیرین و نیز وام اخذ شده از سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نسبت به تعمیر و فضا سازی آن اقدام نماید.

در همین راستا فرماندار شهرستان تکاب نیز قول همکاری و مساعدت داد.نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

شیرینی عسل، کام زنبورداران آذربایجان غربی را تلخ می کند

تاریخ:سه شنبه 1393/03/27-08:43

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: تولید عسل در آذربایجان غربی مربوط به یک شهر یا بخشی از این استان نمی شود و در سرتاسر آن از شمال به جنوب تا شرق به غرب زنبورداران بسیاری شهد شیرین کننده مزاج بیماران و طلایی کننده سفره مردم را تولید می کنند اما همین زنبورداران با مشکلاتی دست به گریبان هستند.

آذربایجان غربی تراوش دهنده شیرینی ها برای کام بسیاری از مردمان کشور عزیزمان است، از شیرینی سیب گرفته تا عسل تولیدی از گل هایی که زنبورداران زنبورها را لجام گسیخته می کنند برای تهیه این شهد شیرینی که هم خوراکی است و هم دارو.

تولید عسل در آذربایجان غربی مربوط به یک شهر یا بخشی از این استان نمی شود و در سرتاسر آن از شمال به جنوب تا شرق به غرب زنبورداران بسیاری شهد شیرین کننده مزاج بیماران و طلایی کننده سفره مردم را تولید می کنند اما همین زنبورداران با مشکلاتی دست به گریبان هستند.

رئیس اتحادیه زنبورداران آذربایجان غربی گفت: این استان با داشتن نزدیک به 650 هزار کندوی زنبور عسل و تولید سالانه افزون بر 14 هزار تن عسل و محصولات وابسته به یکی از مهمترین قطب های اصلی تولید این ماده غذایی و دارویی مهم در کشور به شمار می آید.


ادامه مطلب

نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

عکسی از قلعه رشیدالدوله روستای دورباش تکاب

تاریخ:دوشنبه 1393/03/26-23:19

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: عکسی از قلعه رشیدالدوله روستای دورباش شهرستان تکاب

قلعه_رشیدالدین_روستای_دورباش_تکاب

عکس: رضا غفاری

منبع: طبیعت تکاب
نوع مطلب : گردشگری 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 


 • تعداد صفحات :8
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • ...