تبلیغات
. - مطالب دی 1393

جلسه هماهنگی برنامه های دهه فجر آموزش و پرورش تکاب برگزار شد

تاریخ:سه شنبه 1393/10/30-15:48

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مدیر آموزش و پرورش تکاب : امسال نیز همانند سنوات گذشته شاهد حضور گسترده دانش آموزان و فرهنگیان در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن خواهیم بود.

جلسه هماهنگی برنامه های دهه مبارك فجر با حضور اعضای ستاد گرامیداشت دهه فجر در محل دفتر مدیریت برگزار شد.
 یحیی علی پناه مدیر آموزش و پرورش شهرستان تكاب  ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته و عرض خیر مقدم به اعضا  بر اهتمام ویژه  در اجرای برنامه های مصوب با توجه به اهمیت بالای این رویداد مهم تاریخی و  هر چه بر باشكوه تر برگزار شدن برنامه های دهه فجر با همکاری و نظارت جمعی اعضای ستاد تاكید نمود


وی در ادامه  تعامل هر چه بیشتر با تمامی ادارات و نهادهای شهرستان در برگزاری هر چه بهتر برنامه های دهه مبارك فجر و به خصوص حضور هر چه پرشورتر دانش آموزان و فرهنگیان همانند سنوات گذشته در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن را خواستار شد.


ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

چگونه سردار سلیمانی اربیل را نجات داد؟ از زبان مسعود بارزانی

تاریخ:سه شنبه 1393/10/30-14:24

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:18دیماه 93روزنامه پرتیراژ (ترک زمان) چاپ ترکیه مصاحبه ای داشت با مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق تحت عنوان اربیل چگونه نجات یافت آنرا بچاپ رساند.

عاشقان حاج قاسم سلیمانی بخوانید ...


 خبرنگارازمسعودبارزانی میپرسد.مامیدانیم که اربیل بدست داعش درحال سقوط بود چه اتفاقی افتادکه داعش نتوانست واردشهرشود؟
 مسعود بارزانی درجواب میگوید بله همه میدانندکه داعش به دروازه های اربیل رسیده بود وبیم ان میرفت که شهر عن قریب اشغال شود بارزانی میگوید من پس ازحمله داعش با امریکایی ها ترک ها انگلیس فرانسه و حتی عربستان تماس گرفتم که همه مقامات این کشورها درجواب گفتند که فعلا هیچ کمکی نمیتوانند بکنند

 بارزانی میگوید من فورا بامقامات ایرانی تماس گرفتم وبه انها صریحا گفتم که شهر درحال سقوط است اگر نمیتوانید کمکی کنیدماشهر راتخلیه میکنیم لذا مقامات ایرانی فوراشماره تماس قاسم سلیمانی رابمن دادند وگفتند حاج قاسم نماینده تام الختیارمادرامورمبارزه باداعش است

لذا فورا با حاج قاسم تماس گرفتم واوضاع رادقیقا شرح دادم حاج قاسم بمن گفت من فرداصبح بعدازنمازصبح اربیل هستم

به اوگفتم فردا دیراست همین حالا بیایید حاجی گفت کاک مسعود فقط امشب شهررانگهدار بارزانی درادامه می گوید فرداصبح حاج قاسم درفرودگاه اربیل بودمن به استقبالش رفتم
حاجی با50نفرازنیروهای مخصوصش امده بود انها سریعا به محل درگیری رفتند ونیروهای پیشمرگه راسازماندهی دوباره کردند ودرعرض چند ساعت ورق بنفع مابرگشت
 درضمن کمکهای تسلیحاتی ایران نیز برای مارسید

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

حذف یارانه نقدی افراد با درآمد بالای ۲ میلیون تومان تصویب شد

تاریخ:سه شنبه 1393/10/30-14:05

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:عضو کمیسیون انرژی گفت:پیشنهاد حذف یارانه نقدی افرادی که ماهانه درآمد بالای دو میلیون تومان دارند در کمیسیون انرژی تصویب و به کمیسیون تلفیق ارسال شد.

  سید هاشم بنی هاشمی اظهار داشت: در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۹۴ اعضای این کمیسیون پیشنهادی را تنظیم کردند مبنی بر اینکه یارانه نقدی افرادی با درآمد بالای ۲ میلیون تومان در ماه قطع شود و در سال آینده فقط به افرادی یارانه نقدی داده شود که درآمد ماهانه آنها زیر این رقم است.

وی افزود: این پیشنهاد از سوی کمیسیون انرژی به کمیسیون تلفیق ارسال شده تا در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۴ در این کمیسیون، مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس نهم خاطرنشان کرد: در صورت تصویب این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق، در صحن مجلس حذف یارانه پردرآمدها به رأی گذاشته خواهد شد و در صورت تصویب در قالب قانون بودجه به دولت ابلاغ می شود.


نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

زرق و برق گرایی و راحت طلبی عامل مهاجرت روستائیان آذربایجان غربی به شهر

تاریخ:سه شنبه 1393/10/30-13:22

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:موضوع مهاجرت و پیامدهای آن در سالهای اخیر به عنوان یكی از مسائل مهم اجتماعی در كشور مطرح شده و مدیران اجرائی را با چالش جدی مواجه ساخته است.

روند روزافزون مهاجرت روستائیان به شهر در استان آذربایجان غربی موضوعی نگران کننده است که می تواند آسیب های زیادی برای بخش های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی در پی داشته باشد.

مهاجرت مردم روستاها و شهرهای كوچك آذربایجان غربی به شهر براساس آخرین برآوردها همچنان روند سعودی داشته و این مساله به تدریج به بحران بزرگی تبدیل خواهد شد.

آثار زیانبار اقتصادی و اجتماعی مهاجرت روستائیان به شهر

براساس تجارب و تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان و تحلیل گران عرصه های مختلف اجتماعی مهاجرت روستائیان به شهر پیامدهای بسیاری منفی بر وضعیت یک جامعه می گذارد که در ادامه به صورت خلاصه به آن اشاره می شود.

پیامدهای اقتصادی: یکی از مهمترین تاثیرات مهاجرت روستائیان به شهر پیامدهای زیانبار اقتصادی است. براساس تحقیقات میدانی مهاجرت روستائیان به شهر به تدریج باعث نابودی کشاورزی، دامداری و باغبانی شده و زمینه واردات محصولات کشاورزی و لبنی را فراهم کرده که نتیجه آن خروج ارز و سرمایه های مالی از کشور است.

از سوی دیگر مهاجرت روستائیان به شهرباعث گسترش بخش غیررسمی اقتصاد و افزایش شغل های کاذب و انگلی و کارهای غیرتولیدی چون دست فروشی، سیگار فروشی و غیره می شود. با توجه به اینکه اغلب مهاجرین روستایی فاقد مهارت هستند باعث بی ثباتی شغلی در شهرها می شوند.

پیامدهای اجتماعی و فرهنگی: روانشناسان معتقدند خروج از محیط سنتی و ورود به محیطی جدید با فرهنگ و آداب و رسوم متفاوت جدا از اینکه روستائیان را در برخورد با وضعیت موجود دچار آشفتگی روحی و روانی می کند زمینه بی هویتی و خروج از چارچوب های فرهنگی و ارزشی را فراهم می کند.

نتایج تحقیقات نشان میدهد برخورد خرده فرهنگ های متفاوت در موضوع مهاجرت اغلب باعث ضعف اعتقادات روستائیان، از هم گسیختگی فکری، افزایش شکاف نسلی بین والدین و فرزندان می شود که در موضوع شکاف نسلی کاهش اقتدار والدین و ناتوانی آنها در کنترل فرزندان در محیط جدید یکی از تبعات منفی مهاجرت است که زمینه را برای انواع وقوع جرم و بزهکاری نیز فراهم می کند.ادامه مطلب

نوع مطلب : روستا  اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جایگاه کشاورز و کشاورزی نزد خداوند

تاریخ:سه شنبه 1393/10/30-12:47

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:"الزارعون کنوز الأنام یزرعون طیبا أخرجه الله عز و جل و هم یوم القیامة أحسن الناس مقاما و أقربهم منزلة یدعون المبارکین". "کشاورزان گنج‌های مردمند؛ بذرهای پاکیزه‌ای می‌کارند که خداوند خلق کرده است.

برای آنکه چرخ مملکتی به چرخش درآید هر کس وظیفه دارد نقشی را به عهده گرفته و آن را به خوبی انجام دهد.
برخی در بخش صنعت، عده‌ای در کشاورزی، شماری در دامداری، دیگرانی در ادارات و غیره و غیره مشغول به کارند تا علاوه بر کسب روزی برای خود و خانواده، خدمتی به جامعه و هم‌وطنان خویش کرده باشند.
در این میان برخی مشاغل اهمیت بیشتری ندارند و نبودشان لطمه‌ای سنگین به تمام اقشار جامعه وارد خواهد ساخت. یکی از این کارها، کشاورزی و زراعت است.
شغلی بسیار مشکل و در عین حیاتی برای کشور که شاید ارزش آن، به خوبی شناخته شده نباشد.
در حالی که این نوع کسب به سبب تأثیری که در زندگی مردم دارد مورد توجه خدا، پیامبران و ائمه (علیهم السلام) واقع شده و جایگاهی والا برای کشاورزان بیان داشته‌اند.
در این مجال بیان ارزش این کسب در دین اسلام و اموری که کشاورزان در کار خود باید بدان توجه داشته باشند پرداخته می‌شود.

جایگاه والای کشاورزی

بررسی احادیث نشان‌دهنده آن است که کشاورزی از منظر دینی و الهی پیشه‌ای بسیار ارزشمند است به گونه‌ای که پیامبران الهی (علیهم السلام) بدان اشتغال داشته و کسی از راه‌های امرار معاششان بوده است. در روایتی از امام صادق (علیه السلام) آمده است:
"الزارعون کنوز الله فی أرضه و ما فی الأعمال شی‏ء أحب إلى الله من الزراعة و ما بعث الله نبیا إلا زراعا إلا إدریس ع فإنه کان خیاطا"؛ "کشاورزان گنج‌های خدا در زمین هستند و در میان کارها هیچ کاری نزد خدا محبوب‌تر از کشاورزی نیست و خداوند هیچ پیامبری را بر نیانگیخت مگر آنکه کشاورز بود، به جز ادریس (ع) که خیاط بود". (وسائل الشیعة/ ‏۱۷/۴۲؛ منتخب میزان الحکمه/۲۴۷/۲۶۹۴)


ادامه مطلب

نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

حامیان نشریه "شارلی ابدو" دچار یک اشتباه محاسباتی بزرگ شده‌اند

تاریخ:سه شنبه 1393/10/30-12:42

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:امام جمعه اهل سنت تکاب با اشاره به اینکه هدف استکبار از اهانت به مقدسات اسلامی کمرنگ کردن وجه نورانی اسلام است گفت: حامیان نشریه "شارلی ابدو" دچار یک اشتباه محاسباتی بزرگ شده‌اند.

ماموستا جلال مرادی در مراسم مولودی خوانی و ذکر دراویش منطقه کردستان که در روستای پارسانیان شهرستان سقز برگزار شد با تبریک ماه میلاد پیامبر اسلام(ص) اظهار داشت: پیامبر اسلام(ص) نه تنها در میان مسلمانان بلکه در سراسر جهان به عنوان الگوی اخلاق  شناخته می‌شود و این امر افتخاری برای جهان اسلام است.

وی به توصیه‌های رسول‌الله(ص) به مسلمانان در زمان حیات مبارک‌شان اشاره کرد و گفت: وحدت کارآمدترین ابزار مسلمانان برای مقابله با دشمنان اسلام است و مادامی که مسلمانان حول محور قرآن و سیره پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) حرکت کنند هیچ آسیبی متوجه آنان نخواهد شد.

امام جمعه اهل سنت تکاب با اشاره به اقدام اخیر نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" در اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) تصریح کرد: حامیان این حرکت سخیف دچار یک اشتباه محاسباتی بزرگ شده‌اند.ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تکاب میزبان فوتسال قهرمانی نوجوانان جنوب استان

تاریخ:سه شنبه 1393/10/30-11:25

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مسابقات فوتسال قهرمانی نوجوانان استان در 2 گروه 6 تیمی به میزبانی تکاب و میاندوآب از روز چهارشنبه 8 بهمن آغاز می شود.

تکاب با 3 نماینده در این بازیها حضور دارد ؛ قایقرآن و ستارگان مقاومت در تکاب و شهید حاجیانپور در میاندوآب به مصاف حریفان خود می روند.
برنامه مسابقات فوتسال نوجوانان جنوب استان :

مسابقات از روز چهارشنبه 93/01/11 در سالن 2000 نفری شهرستان تکاب از ساعت 10 صبح آغاز می شود.

هیئت فوتبال شهرستان تکاب با هماهنگی اداره ورزش و جوانان و تعامل ستاد ناحیه مقاومت بسیج تکاب  اسکان تیمها و اکیپ داوری این دوره از مسابقات را برعهده دارند.

برنامه مسابقات :

روز چهارشنبه 93/11/01

امیدهای زرین محمدیار             ـ‌        آریان جوان نقده              ساعت 10

که وین مهاباد                       ـ         میلان گشت سردشت     ساعت  11


برنامه مسابقات

نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جلسه بررسی و پرداخت تسهیلات خود اشتغالی کمیته امداد امام خمینی

تاریخ:سه شنبه 1393/10/30-10:44

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:جلسه بررسی و پرداخت تسهیلات خود اشتغالی کمیته امداد امام خمینی (ره) در محل فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه مهندس قهرمانی فرماندار تکاب با بیان اینکه  پرداخت تسهیلات خوداشتغالی باید در اولویت کاری برنامه‌های کمیته امداد قرار گیرد تا بخشی از مددجویان را با رساندن به مرز خودکفایی یاری کنیم خواستار همکاری بانک های عامل در ارتباط با پرداخت تسهیلات بانکی شدند.

فرماندار تکاب افزود: مشکل اصلی مددجویان ضامن معتبر است چراکه بانک ها از افراد بی بضاعت ضامن کارمند می خواهند که آنها نمی توانند این ضامن را معرفی کنند و از لیست اعطای وام بانک ها حذف می شوند.
وی اظهار امیدواری کرد که بانک ها با تسهیل اعطای وام به مددجویان در راستای توانمند کردن این افراد آسیب دیده بکوشند.

در ادامه سهندی قائم مقام مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجانغربی هم مجموع اعتبارات برای 2200 طرح در سالجاری در استان را 230میلیارد ریال عنوان کردند.

سپس مدیر کمیته امداد شهرستان تکاب با بیان اینکه سهمیه ابلاغی تسهیلات خوداشتغالی و اشتغال‌زایی این نهاد امسال 20 میلیارد ریال است گفت: تا‌کنون 8 درصد این تسهیلات به متقاضیان جامعه هدف پرداخت شده و بانک ها موظف هستند تا پایان سال نسبت به پرداخت مابقی آن اقدام کنند.
سایت فرمانداری تکابداغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

پیام دو کلمه‌ای نصرالله به اسرائیل +تصویر

تاریخ:سه شنبه 1393/10/30-01:14

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:پس از حمله روز گذشته نظامیان صهیونیست به عناصر مقاومت و حزب‌الله در بلندی‌های جولان، امروز سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان خطاب به صهیونیست‌ها تنها به این بسنده کرد که "جهزوا ملاجئکم!" (پناهگاه‌هایتان را حاضر کنید)

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در پیامی دوکلمه‌ای به رژیم اشغالگر اسرائیل هشدار داد و اعلام کرد  که «پناهگاه‌هایتان را حاضر کنید.»

پیام نصرالله

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چهارمین آزمون مکاتبه‌ای دهیاران استان آذربایجان‌غربی برگزار می شود

تاریخ:سه شنبه 1393/10/30-01:05

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: چهارمین آزمون مکاتبه ای دهیاران استان در ارومیه برگزار می شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری از برگزاری چهارمین آزمون مكاتبه ای دهیاران تابعه استان در روز جمعه هفته جاری مورخ 93.11.3 در ارومیه خبر داد.

عین اله شریف پور، ارتقای سطح علمی دهیاران و آشنایی بیش تر آنان با مدیریت روستایی را از اهداف این آزمون عنوان کرد و گفت: در این دوره آزمون،1639نفر دهیار در دو گروه دهیاران بدو خدمت و دهیاران حین خدمت شرکت دارند.

وی ادامه داد: این آزمون براساس دستورالعمل سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور است و به صورت غیرمتمرکز و با نظارت راهبردی معاونت آموزشی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها برگزار می شود.

گفتنی است چهارمین آزمون مكاتبه ای دهیاران تابعه استان بصورت متمركز روز جمعه مورخ 93.11.3 راس ساعت 11 صبح در حوزه های امتحانی ذیل در شهرستان ارومیه برگزار خواهد شد:

1- حوزه شماره 1: ارومیه- خیابان عمار- خیابان حج- سازمان مدیریت صنعتی واقع

2- حوزه شماره 2: ارومیه- خیابان شهید مدرس- نبش چهارراه همافر- دبیرستان امام خمینی(ره) 
داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تشییع باشکوه شهید جهاد مغنیه /عکس

تاریخ:سه شنبه 1393/10/30-01:04

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:با حضور ده ها هزار نفر از مردم لبنان مراسم تشییع پیکر شهید «جهاد عماد مغنیه» که در حمله روز گذشته رژیم صهیونیستی در منطقه قنیطره در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد عصر امروز در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار شد.

پیکر این شهید والامقام در «روضة الشهیدین» و در کنار پدرش، حاج عماد مغنیه (حاج رضوان) به خاک سپرده شد

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/10/29/868692_214.jpg

ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

آگاهی دادن به مردم اولین قدم در نهادینه نمودن فرهنگ است

تاریخ:دوشنبه 1393/10/29-18:20

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: دوره آموزشی ضمن خدمت فرهنگ شناسی ویژه معاونان و مربیان پرورشی ، مربیان قرآنی ، مربیان بهداشت و مشاوران آموزش و پرورش تکاب در حال برگزاری است.

دوره ضمن خدمت ۲۴ ساعته فرهنگ شناسی ویژه کادر معاونت پرورشی در محل سالن اجتماعات هنرستان امام علی (ع) به مدت دو روز در حال برگزاری می باشد.

حجه الاسلام محمدی امام جمعه تکاب به عنوان یکی از مدرسین این دوره ضمن ارائه مطالبی در خصوص فرهنگ و معنای لغوی فرهنگ و کارکردهای آن در جامعه به تشریح نقش دین و سیاست در فرهنگ پرداخت و بر نهادینه نمودن فرهنگ مبتنی بر آموزه های اسلامی تاکید نمود.

محمدی در ادامه خاطر نشان نمود که فرهنگ اروپایی تحت هیچ شرایطی با دین اسلام همخوانی ندارد و برای نهادینه نمودن فرهنگ در جامعه باید نسبت به تبیین داشته های خود تلاش نماییم .

ایشان در تشریح نقش سیاست در فرهنگ ، از نهج البلاغه امیرالمومنین (ع) به عنوان کامل ترین سیاست نامه نام برد و  پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و حضرت علی (ع) را بزرگترین سیاستمداران تاریخ برشمرد که در تایید این گفته به بخشی از نهج ابلاغه به نقل از پیامبر اسلام (ص) که می فرماید وقتی حاکم تغییر می یابد ، زمان هم تغییر می یابد اشاره نمود.ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

مرحله شهرستانی مسابقه نجات تخم مرغ برگزار گردید

تاریخ:دوشنبه 1393/10/29-18:16

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مرحله شهرستانی مسابقه نجات تخم مرغ به منظور ایجاد لذت بین دانش آموزان پایه ششم مدارس شهرستان تکاب با شناخت تیم های اول تا سوم برگزار شد.

مرحله شهرستانی مسابقه نجات تخم مرغ یا چالش جاذبه (Gravity Challenge) بین دانش آموزان پایه ششم شهرستان تكاب در آموزشگاه استاد شهریار  برگزار گردید.

سعداله محبوبی معاون آموزش و نوآوری آموزش و پرورش تکاب ضمن اعلام این خبر افزود که پس از برگزاری مسابقه نجات تخم مرغ در مرحله آموزشگاهی ، به منظور شناخت تیم های برتر ، مرحله شهرستانی در دبستان استاد شهریار با حضور دانش آموزان و مربیان آنها از مدارس دوره دوم ابتدایی برگزار شد

پس از داوری سازه های ساخته شده توسط دانش آموزان و عملکرد آنها بر اساس دستورالعمل ارسالی به مدارس تیم آموزشگاه شهید سلطانی موفق به کسب رتبه اول شد و تیم های مدارس محمدیه و رضوان به ترتیب رتبه های دوم تا سوم را کسب نمودند.ادامه مطلب

نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

کسب رتبه اول استانی توسط دانش آموز تکابی

تاریخ:دوشنبه 1393/10/29-18:11

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:معصومه زمانی دانش آموز تکابی برای دومین سال پیاپی موفق به کسب رتبه اول جام ادبیات فارسی در مرحله استانی شد.

معصومه زمانی دانش آموزان تکابی در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ موفق به کسب رتبه اول استانی جام ادبیات گردید.


سعداله محبوبی معاون آموزش و نوآوری آموزش و پرورش شهرستان تکاب ضمن اعلام این خبر افزود که دانش آموز زمانی برای دومین سال پیاپی است که در بین دانش آموزان مدارس دولتی استان موفق به کسب رتبه اول  می گردد و امسال نیز که در پایه هشتم مشغول به تحصیل می باشد در جام ادبیات سال تحصیلی ۹۴-۹۳ شرکت نموده است.


محبوبی در ادامه با آرزوی موفقیت برای دانش آموز زمانی و دیگر دانش آموزان و تبریک این موفقیت  ، ابراز امیدواری کرد که در سال تحصیلی جاری نیز شاهد موفقیت ایشان و سایر دانش آموزان پرتلاش تكابی باشیم.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تکاب


نوع مطلب : فرهنگ و هنر 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

دردسرهای بزرگ مسکن مهر در تکاب

تاریخ:دوشنبه 1393/10/29-15:06

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:انتخاب محل نامناسب برای اجرا، نبود زیرساخت‌های لازم و شبکه آبرسانی، معارض دار بودن بخشی از اراضی وپیچ و خم های اداری و مطالبات شهرداری و کمبود اعتبار. همه اینها خلاصه‌ای از مشکلات و موانع فراروی اجرای مجتمع‌های مسکن مهر تکاب هستند

 هریک به تنهایی پروژه‌ای است که باید حل شود تا پروژه‌های اصلی یعنی مجتمع‌های مسکن مهر تکاب پس از سال‌ها تکمیل شده و در اختیار متقاضیان قرار گیرد اما مسکن مهر فرهنگیان تکابگویی برای رفع این مشکلات باید از موانع متعدد عبور کرد موانعی که هریک سازوکار خاص خود را دارد.

  در جریان بازدید معاون امور عمرانی استاندار و اعضای شورای فنی استان آذربایجان‌غربی از پروژه‌های نیمه تمام عمرانی تکاب پروژه‌های مسکن مهر از پروژه‌هایی بود که به دغدغه مسوولان و دستگاه‌های اجرایی استانی و محلی تبدیل شده است چرا که علیرغم طی بخش زیادی از مسیر، این پروژه‌ها همچنان از آمادگی لازم برای رسیدن به مرحله بهره برداری برخوردار نیستند.

  در این بازدید مسوولان استانی از جمله معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی بر لزوم رفع سریع موانع فراروی اجرای مسکن مهر از سوی دستگاه‌های اجرایی تکاب تاکید کردند و معتقد بودند ادارات شهرستان باید با هماهنگی با یکدیگر و «بدون نگاه منفعت طلبانه» این پروژه‌ها را به سرانجام رسانده و در اختیار مردم قرار دهند. اما این تاکیدات بر اجرای سریع پروژه مسکن مهر تکاب از نظر مدیران و مسوولان دستگاه‌های اجرایی تکاب با موانعی متعدد روبروست به طوریکه مشکلاتی از قبیل معارض دار بودن اراضی، نداشتن شبکه آب شرب و مشکلات اداری با شهرداری سد راه تکمیل این پروژه‌ها است.

  فرماندار تکاب نیمه تمام ماندن پروژه‌های مسکن مهر را جزو عمده ترین مشکلات عمرانی تکاب برشمرد و گفت: تکمیل مجتمع‌های مسکن مهر به دغدغه اصلی مدیران شهرستان تکاب تبدیل شده و جزو ضروریات حوزه عمرانی تکاب به شمار می رود که باید سریعاً تکمیل گردد.

  مهدی قهرمانی افزود: این مجتمع‌ها در برخی موارد از نطر کارشناسی دارای اشکالات اساسی هستند که باید هرچه سریعتر این اشکالات رفع شده و به مرحله بهره برداری برسند.

  وی وجود مشکل شبکه آب شرب مجتمع‌های مسکن مهر را نیز نیازمند پیگیری جدی دانست.

  فرماندار تکاب تاکید کرد: با هماهنگی و تلاش مسوولان پرونده مسکن مهر تکاب بزودی بسته شود.

  اما معاون عمرانی استان آذربایجان‌غربی در خصوص پروژه‌های مسکن مهر در اظهار نظر متفاوتی گفت: این پروژه‌ها مانند جنازه‌ای هستند که باید همه دستگاهها با کمک یکدیگر تلاش کنند آن را از زمین بردارند.


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

عملیات اجرایی محور میاندوآب - شاهین دژ - تکاب تسریع می شود

تاریخ:دوشنبه 1393/10/29-14:59

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از تسریع در عملیات اجرایی احداث محور میاندوآب، شاهین دژ و تکاب خبر داد.

خلیل محبت خواه  افزود: در بازدیدی که اخیرا به همراه اعضای شورای فنی از عملیات اجرای پروژه ساخت و توسعه این محور صورت گرفت مسایل و مشکلات اجرای این طرح مورد بررسی قرار گرفت و دستوارت لازم در زمینه تسریع در اجرای آن توسط معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی صادر شد.
وی گفت: محور میاندوآب - شاهین دژ - تکاب یکی از مسیرهای ترانزیتی جنوب آذربایجان غربی به شمار می رود که تعریض و استانداردسازی آن می تواند نقش مهمی در توسعه شبکه حمل و نقل استان داشته باشد.
محبت خواه با بیان اینکه عملیات راهسازی این محور در مجموع به طول 145 کیلومتر هم اکنون در حال انجام است افزود: این محور در قالب هشت قطعه در طول مسیر به دست پیمانکاران در حال ساخت است.
وی گفت: این محور ارتباطی که اعتبارات آن به صورت ملی و استانی است در مجموع از متوسط پیشرفت فیزیکی 15 درصد برخوردار است و پیش بینی می شود با تامین به موقع اعتبارات آن احداث آن شتاب بگیرد.
وی ادامه داد: استاندارد و ایمن سازی این محور ارتباطی از خواسته های دیرینه مردم منطقه بویژه شهرستان های تکاب و شاهین دژ است که تلاش می شود این امر در کوتاه ترین زمان ممکن تحقق یابد.
کم عرض بودن و داشتن نقاط حادثه خیز که موجب افزایش تصادفات رانندگی در این محور شده است مشکلات زیادی را برای مردم این منطقه بویژه در فصل زمستان بوجود آورده است.

ایرنا


نوع مطلب : توسعه و عمران  استان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

نمایش ‌«آثار مخرب ماهواره» در تکاب به روی صحنه می‌رود

تاریخ:دوشنبه 1393/10/29-14:57

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تکاب گفت: به‌مناسبت دهه مبارک فجر نمایش طنز آثار مخرب ماهواره از ۴ تا ۱۴ بهمن‌ماه در این شهرستان به روی صحنه می‌رود.

محمود نجفی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تکاب، در رابطه با ویژه‌برنامه‌‌‌های دهه فجر در این شهرستان اظهار کرد: نمایش طنز آثار مخرب ماهواره در جهت آگاه‌سازی مردم در از تخریباتی که برنامه‌های ماهواره‌ای بر روی بنیان خانواده‌ها می‌گذارد 4 تا 14 بهمن‌ماه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تکاب به روی صحنه می‌رود.

وی ادامه داد: برپایی نمایشگاه نقاشی از آثار هنرمندان این شهرستان 12 تا 18 بهمن‌ماه در مجتمع فرهنگی ـ هنری این شهرستان نیز از دیگر ویژه‌برنامه‌های دهه مبارک فجر در این شهرستان است.

نجفی گفت: در طول دهه مبارک فجر نمایشگاه جمعی توانمندی‌های شهرستان با اختصاص دو غرفه به هنرمندان در سالن جهاد کشاورزی تکاب برپا می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تکاب در پایان اظهار کرد: برنامه‌های متنوع دیگری نیز با همکاری سایر سازمان‌های دولتی در طول دهه فجر در این شهرستان برگزاری می‌شود.


نوع مطلب : فرهنگ و هنر 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

طومار مردم میاندوآب به دست لاریجانی رسید

تاریخ:یکشنبه 1393/10/28-11:34

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:طومار مردم میاندوآب برای تفکیک حوزه های انتخابیه میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در جریان سفر یک روزه رئیس مجلس شورای اسلامی به آذربایجان غربی به وی تحویل داده شد.

این طومار که در نماز جمعه میاندوآب و بعد از تاکید امام جمعه این شهر مبنی بر لزوم تفکیک حوزه های انتخابیه، به صورت  خودجوش از سوی مردم تهیه و امضا شد، در سفری که علی لاریجانی در هفته گذشته به ارومیه داشت به وی تحویل داده شد و به این ترتیب صدای مردم میاندوآب به گوش رئیس مجلس شورای اسلامی رسید.

این طومار توسط حجت الاسلام و المسلمین روح الله فتحی به نمایندگی از مردم میاندوآب تحویل وی شده است.

فتحی نیز ، از قول مساعد رئیس مجلس شورای اسلامی برای مطرح کردن و پیگیری طرح اصلاح حوزه های انتخابیه میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: زمانی که این طومار را تحویل لاریجانی دادم، از وی قول حمایت در این زمینه را گرفتم تا ان شاالله مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب به خواسته خود که همانا تفکیک این حوزه انتخابیه است برسند.

وی اظهار کرد: همه مشکلات میاندوآب از عدم تفکیک حوزه انتخابیه است که امیدواریم با حل این مشکل دیگر شاهد دو دستگی و اختلاف در این شهر نباشیم و میاندوآب تبدیل به شهری پیشرفته  و آباد شود.ادامه مطلب

نوع مطلب : استان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تصاویری زیبا و دیدنی از قینرجه

تاریخ:یکشنبه 1393/10/28-11:23

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: تصاویری از طبیعت زیبای روستای قینرجه از قطب های گردشگری تکاب.
 

تصاویربرگرفته از سایت آبشار قینرجه

تصاویر : آقای محمد صادق مرادی

www.shrshr.ir

ادامه مطلب

نوع مطلب : طبیعت تکاب  روستا 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

جلسه بررسی و حل و فصل مشکلات مسافربرهای مسیر تخت سلیمان

تاریخ:یکشنبه 1393/10/28-11:11

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:جلسه ای به منظور بررسی و حل و فصل مشکلات مسافربرهای خط تخت سلیمان به ریاست مهندس قهرمانی فرماندار تکاب و با حضور ادارات ذیربط برگزار شد.


در این جلسه فرماندار تکاب بر لزوم همکاری دستگاه های خدمات رسان جهت رفع مشکلات و معضلات ترافیکی درون شهری و برون شهری تاکید کردند.


سپس سرحدی نماینده پایانه شهرستان گزارشی از چگونگی ثبت نام مسافربرهای روستائی در سالهای گذشته را ارائه نمودند.


در ادامه اعضای حاضر در جلسه نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.

سایت فرمانداری تکاب


نوع مطلب : تخت سلیمان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

فرماندار تکاب:ظرفیت معادن تکاب مشکل اشتغال این شهر را حل می کند.

تاریخ:یکشنبه 1393/10/28-11:06

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مهندس قهرمانی فرماندار تکاب در گفتگو با دو هفته نامه سیاسی فرهنگی استان آذربایجانغربی(تخت سلیمان) با اشاره به ظرفیت معادن تکاب گفت: توجه به ظرفیت معادن تکاب مشکل بیکاری جوانان این شهرستان را حل می کند.

مهندس قهرمانی افزود: در حال حاضر از مهمترین ظرفیت های اقتصادی تکاب همان معادن و بحث گردشگری این شهرستان است که این مقوله ها نیز مورد بی توجی قرار گرفته و در صورت مدیریت اصولی و منطقی شاهد تحولات مثبت در ایجاد اشتغال می شویم.
وی تصریح کرد: هم اکنون پروژه های در حال احداث تکاب شامل شبکه آبرسانی ،سد ساروق ،بیمارستان 64تختخوابی و فعالیت های معدنی این شهرستان است که در صورت بهره برداری از آنها بخشی از مشکلات اشتغال به ویژه اشتغال غیر مستقیم مرتفع می شود هر چند مشکل اصلی این پروژه ها تامین اعتبار مورد نیاز آنهاست.
قهرمانی با اشاره به آمار واحد های تولیدی و صنعتی فعال و غیر فعال این شهرستان گفت: در مجموع حدود 25واحد صنعتی و تولیدی در تکاب وجود دارد که از این تعداد 13واحد فعال و بقیه آنها غیر فعال هستند.
فرماندار تکاب بیان کرد: هم اینک آمار بیکاری در تکاب 13درصد است که بیش از 4درصد آنها دارای تحصیلات دانشگاهی می باشند.
سایت فرمانداری تکاب


نوع مطلب : تکاب  اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

گردهمایی بزرگ تراکتورداران در تکاب برگزار شد

تاریخ:یکشنبه 1393/10/28-10:44

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: به منظور حفظ و صیانت از عرصه های منابع طبیعی و همچنین حفاظت از منابع آبی و خاک و توسعه کشاورزی پایدار ، گردهمایی بزرگ تراکتورداران با حضور 200 نفر از مدیران و کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و همچنین تراکتورداران حرفه ای تکاب در سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد.

طاهری در ادامه بر لزوم تشکیل تعاونی بهره برداران مراتع تاکید و نظارت براجرای دقیق قوانین و مقررات مربوط به تخریب مراتع و عرصه های طبیعی در شهرستان را خواستار شد.


وی تصریح کرد : در راستای افزایش عملکرد اراضی کشاورزی باید از ادوات مناسب خاکورزی و روش های کشاورزی حفاظتی در جهت ارتقاء مدیریت بهینه مصرف آب و جبران مواد آلی خاک استفاده نمائیم .


در ادامه موضوعات مختلفی از قبیل تسهیلات خرید و تجهیز ماشین آلات و ادوات کشاورزی ،سرویس کاری و لزوم شماره گذاری تراکتورها ، برگزاری دوره های آموزش فنی و حرفه ای و مهارتی در این راستا و همچنین اهمیت تشکیل تعاونی کمباین داران و تراکتورداران در شهرستان توسط مدیران و کارشناسان مربوطه مطرح شد و حاضرین به ارائه پیشنهادها و نکته نظرات خود در این زمینه پرداختند.

خبرگزاری پانانوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

سرخپوشان قهرمان فوتسال محلات( جام وحدت) شد

تاریخ:یکشنبه 1393/10/28-10:36

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: این مسابقات با شرکت 8 تیم از 18 دیماه در سالن 2000 شهدای تکاب در حال برگزاری بود و روز گذشته 26 دیماه بازیهای نیمه نهایی و فینال برگزار گردید.

در پایان مسابقات به تیم های اول و دوم کاپ و حکم قهرمانی و به داوران این دوره از مسابقات لوح سپاس از طرف اداره ورزش و جوانان و هیئت فوتبال اهدا شد.


آقای گل : سید علی صالحی (تیم دوستان)

بازیکن فنی : سجادشکری ( تیم دوستان )

کاپ اخلاق : تیم زمزم


ادامه مطلب

نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بیمارستان تکاب ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

تاریخ:یکشنبه 1393/10/28-10:28

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشرفت فیزیکی بیمارستان تکاب به بالای ۸۵ درصد رسیده و اتمام آن نیازمند توجه دولت و وزارت بهداشت است.

حجت‌الاسلام روح‌الله بیگی، وضعیت بهداشت و درمان شهرستان تکاب را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: بیمارستان تازه تاسیس تکاب 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و نیاز است که با تسریع در اقدامات احداث به مرحله بهره‌برداری برسد.

وی بیمارستان کنونی تکاب را فرسوده و مربوط به هلال احمر دانست و گفت: احداث بیمارستان در حال احداث تکاب از مطالبات جدی مردم این شهرستان از مسئولان بهداشت و درمان است.

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شاهین‌دژ بیش از 3 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و چنانچه درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی این شهرستان احداث شود مردم از خدمات بیمه آن بهره‌مند می‌شوند.

بیگی به کمبود پزشک متخصص در این شهرستان اشاره و بیان کرد: از مسئولان بهداشت و درمان آذربایجان‌غربی درخواست داریم که نسبت به استقرار پزشکان مربوطه اقدامات لازم را به عمل آورند.

وی اجرای طرح تحول نظام سلامت در شهرهای حوزه انتخابیه خود را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با اجرای این طرح بسیاری از مشکلات بهداشتی درمانی مردم حل شده و رضایت خاطر مردم نیز تا اندازه‌ای جلب شده است.

خبرگزاری تسنیمنوع مطلب : توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

چالش دنباله‌دار پروژه‌های نیمه تمام تکاب

تاریخ:یکشنبه 1393/10/28-10:14

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:(پنج‌شنبه 25 دی‌ماه) معاون امور عمرانی استاندار و اعضای شورای فنی به همراه جمعی از مدیران کل استان آذربایجان‌غربی از پروژه‌های نیمه تمام شهرستان تکاب در جنوب استان آذربایجان‌غربی بازدید کردند و ضمن بررسی روند اجرایی این طرح‌ها بر تکمیل سریع پروژه‌های در حال اجرای این شهرستان تأکید کردند.

  هم‌اکنون 7 پروژه‌ی مهم نیمه تمام در شهرستان تکاب وجود دارد که هریک از آنها بین 50 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند اما به دلیل موانع متعدد طی چند سال اخیر هنوز تکمیل نشده‌اند. موانعی که به چالشی دردسرساز برای مدیران دستگاه‌هایی اجرایی تکاب تبدیل شده است.

پروژه‌های مسکن مهر، بیمارستان 64 تختخوابی، جاده «تکاب – شاهیندژ»، کمربندی اصلی شهر تکاب، شبکه اصلی آبیاری و زهکشی و پایاب فرعی سد ساروق مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی نیمه تمام تکاب هستند که به گفته‌ی مسئولان طی سال‌های متمادی اعتبارات فراوانی به آنها اختصای یافته اما هنوز تکمیل نشده‌اند.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی در جریان این بازدید، تعدد پروژه‌ها و محدودیت منابع اعتباری را از علل اصلی عقب افتادن اجرای پروژه‌های نیمه تمام در تکاب و نیز در سطح سایر شهرهای استان آذربایجان‌غربی اعلام کرد و از مسئولان و مدیران شهرستان تکاب خواست با وجود کمبود اعتبارات، تدبیری بیندیشند تا این پروژه‌ها هرچه سریع‌تر تکمیل شده و به بهره‌برداری برسند.

در این بازدید هریک از مدیران کل و روسای دستگاه‌های اجرایی هم گزارشی از روند اجرای پروژه و وضعیت فعلی آنها و همچنین راهکارهای تکمیل آنها را ارائه دادند.

فرماندار تکاب نیز از دورانی انتقاد کرد که به نظریات کارشناسی اهمیتی داده نمی‌شد و پروژه‌ها بصورت گروهی تصویب می‌شد تا اجرا شود.

 


ادامه مطلب

نوع مطلب : توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

ثبت ساختمان قلعه اربابی تکاب (سردار قالاسی)در فهرست آثار ملی

تاریخ:یکشنبه 1393/10/28-10:08

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:معاون عمرانی استاندار و دبیر کارگروه گردشگری استان آذربایجان‌غربی از ثبت نهایی «ساختمان قدیمی جمعیت هلال‌احمر تکاب» در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

«هادی بهادری، با اعلام این خبر افزود: دیروز(جمعه 26 دی‌ماه) ساختمان قدیمی جمعیت هلال‌احمر تکاب یا همان قلعه اربابی سردار افشار شهرستان تکاب به ثبت نهایی در فهرست آثار ملی کشور رسید.

وی گفت: پرونده این ساختمان جزو 6 پرونده در حال بررسی در فهرست ثبت آثار ملی بود که این امر پس از بررسی نهایی محقق شد.

قلعه اربابی سردار افشار تکاب که هم‌اکنون ساختمان جمعیت هلال‌احمر محسوب می‌شود در اواخر دوره‌ی قاجار و در سال 1281 قمری احداث شده است و جزو آثار برگزیده باستانی و گردشگری آذربایجان‌غربی بشمار می‌رود.

دبیر کارگروه گردشگری آذربایجان‌غربی همچنین اعلام کرد: پرونده‌ی ثبت بافت تاریخی شهر تکاب در فهرست آثار ملی کشور نیز از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در دست بررسی و اقدام است.

بهادری با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری استان آذربایجان‌غربی، محور گردشگری ارومیه تا تکاب را از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور توصیف و تصریح کرد: از نوروز آینده نقشه‌هایی بمنظور معرفی بیشتر و بهتر این محور گردشگری تهیه و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

ایسنا


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب  گردشگری 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

معاون امور عمرانی استاندار:گردشگری محرک توسعه شهرستان تکاب است.

تاریخ:پنجشنبه 1393/10/25-23:20


دکتر بهادری در جلسه شورای فنی استان که در ادامه بازدید از پروژه های نیمه تمام عمرانی شهرستان در محل فرمانداری تکاب برگزار شد گفت: با توجه به وجود آثار تاریخی بی نظیر شهرستان که شهرت جهانی و ملی دارند بسته گردشگری در این منطقه کامل بوده و با اجرای زیر ساختهای این صنعت در بخش اقامتی و رفاهی حرکت توسعه ای شهرستان شتاب می گیرد.
وی وجود مجموعه تاریخی تخت سلیمان ،مسجد جامع ،تپه تختخ ، ساختمان قدیمی هلال احمر ،روستای نصرت آباد تکاب را ازجمله آثار تاریخی این شهرستان عنوان کرد و افزود: این ظرفیت بی نظیر می تواند زمینه ساز رشد و توسعه شهرستان باشد و برای تحقق آن باید از ظرفیت های سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده شود.
معاون عمرانی استاندار آذربایجانغربی ادامه داد: روستای نصرت آباد تکاب از جمله روستاهای هدف گردشگری استان است که امسال نیز 500میلیون ریال برای اجرای طرح های بهسازی و عمرانی در این روستا اختصاص می یابد.
دکتر بهادری در رابطه با پروژه های نیمه تمام در استان اظهار داشت: با محدودیتهایی که در بودجه های دولتی وجود دارد برای اتمام طرح های نیمه تمام بیش از 3دهه زمان لازم است و باید از توان سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده شود.
در این جلسه همچنین اعتبار لازم برای اجرای طرح های عمرانی و بهسازی در روستای شیرمرد تکاب از محل اعتبارات دفتر امور روستایی استانداری تصویب شد.
در ادامه این جلسه پس از ادامه گزارش نظارتی پروژه های در دست اجرای شهرستان تکاب مدیران دستگاه های اجرایی توضیحات لازم را در خصوص این پروژه ها ارائه کردند.

سایت فرمانداری تکابنوع مطلب : توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بازدید معاون امور عمرانی استانداری از 7 پروژه نیمه تمام شهرستان تکاب

تاریخ:پنجشنبه 1393/10/25-23:16

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:معاون امور عمرانی استانداری آذربایجانغربی از 7پروژه نیمه تمام شهرستان تکاب بازدید کرد
در ادامه سفرهای شهرستانی شورای فنی استان که به منظور بررسی وضعیت طرح های عمرانی در حال اجرا و رفع موانع اجرایی پروژه ها انجام می شود معاون عمرانی استاندار به همراه اعضای شورای فنی استان از پروژه های نیمه تمام شامل احداث شبکه آبیاری سد ساروق ،شبکه پایاب سد ساروق، کمربندی شهر تکاب ،بیمارستان 64تختخوابی تکاب ، جاده شاهین دژ-تکاب ، طرح هادی روستای شیرمرد و واحد های مسکونی مهر تکاب بازدید و دستورات لازم برای رفع مشکلات طرح ها به مدیران دستگاه های مربوطه را صادر کرد.فاز اول شبکه سد ساروق در قالب 12ایستگاه پمپاژ مرکزی و ایستگاه پمپاژ اغولبیک بیش از 1250هکتار از زمین های منطقه را پوشش می دهد و در حال حاضر با هزینه کردن 150میلیارد ریال 47 درصد پیشرفت اجرایی دارد.

بیمارستان 64تختخوابی تکاب با 85درصد پیشرفت اجرایی در مرحله نازک کاری است و تاکنون 80میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

ادامه مطلب

نوع مطلب : توسعه و عمران 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

دیداراعضای شورای اسلامی شهر تکاب با فرماندار شهرستان تکاب

تاریخ:پنجشنبه 1393/10/25-23:13

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:اعضای شورای اسلامی شهر تکاب با مهندس قهرمانی فرماندار شهرستان تکاب دیدار کردند.
در این دیدار مهندس قهرمانی فرماندار تکاب ضمن قدردانی از اعضای شورای شهر در سخنانی با اشاره به لزوم توسعه و آبادانی شهر اظهار امیدواری نمود با یك نگاه توسعه گرا و با همكاری و تعامل اعضای شورای اسلامی خدمات مناسبی به شهروندان ارائه گردد.
فرماندار تکاب با اشاره به فلسفه تشکیل شوراهای اسلامی بعنوان بازوی اجرایی دولت در پیشبرد امور و همکاری مردم در طرحهای توسعه ای افزود : شوراهای اسلامی باید به دور از حاشیه سازی و سیاسی کاری در جهت حل مشکلات مردم کوشش و در تصمیم گیریها استناد به قانون را ملاک عمل خود قرار دهند.
مهندس قهرمانی با بیان اینکه با تخصیص اعتبار لازم بسیاری از مشکلات زیربنایی شهر برطرف خواهد شد خاطر نشان کرد: لازم است با پیگیری مضاعف در جهت جذب و هزینه کرد بموقع اعتبارات استانی در بخش عمران شهری تلاش گردد.
در این دیدار فرجی، رئیس شورای اسلامی شهر تکاب هم با ارائه گزارشی از عملکرد دو ساله شورا  خواستار حمایت فرمانداری از برنامه ها و اقدامات این شورا شدند.
سایت فرمانداری تکاب


نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

دیدار هنرمندان تکاب با فرماندار این شهرستان

تاریخ:پنجشنبه 1393/10/25-23:10

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: گروهی از هنرمندان تکابی در نشستی صمیمی با مهندس قهرمانی فرماندار این شهرستان دیدار کردند.
در این نشست فرماندار تکاب با اشاره به اینکه هر فعالیت و کاری که در جامعه بخواهد انجام شود باید پایه فرهنگی داشته باشد گفت: این شهرستان با داشتن هنرمندان جوان در رشته های مختلف هنری از توانمندی بالائی برخوردار است که می توان به فرهنگ و هنر شهرستان خدمت نمود.
مهندس قهرمانی با بیان اینکه این شهرستان دارای آثار فاخر فرهنگی از جمله میراث جهانی تخت سلیمان است افزود: با رونق توریسم و گردشگری در این منطقه می توان در کنار آن به عرضه آثار فرهنگی و صنایع  دستی به مسافران و گردشگران پرداخت که این امر فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری و اشتغال زائی در این شهرستان می باشد.
وی در ادامه بر لزوم پیگیری استقرار موسسات و انجمن های فرهنگی و هنری در جهت تسهیل بهتر فعالیت های فرهنگی و هنری در این شهرستان تاکید کردند.
در این جلسه که هنرمندان در بخش های مختلف حضور داشتند نیازها ، انتقادات و راهکارهای خود را برای ارتقای سطح فعالیت های فرهنگی و هنری شهرستان مطرح کردند
سایت فرمانداری تکاب


نوع مطلب : فرهنگ و هنر 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 


  • تعداد صفحات :5
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5