تبلیغات
. - مطالب فروردین 1393

استاد دکتر حسن انوری، چهره ماندگار, از زادگاه اجدادیش (دورباش) می گوید

تاریخ:یکشنبه 1393/01/31-19:43

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:  استاد دکتر حسن انوری، چهره ماندگار کشور در سال 1387، نویسنده فرهنگ سخن از زادگاه اجدادیش روستای دورباش می گوید.

این مصاحبه در سال 1390 صورت گرفته، که استاد انوری، صمیمانه از گذشته های خود می گویند.

جناب آقای دكتر انوری! شما برای اهل‌ادب چهره‌ای شناخته شده هستید. اما برای اینكه جوانان که‌خوانندگان اصلی این گفت‌وگو- از نظر ما- هستند از سرگذشتتان بیشتر بدانند، برای ورود به بحث از خانواده پدری خود برایمان بگویید؟ آیا این محیط در جهت‌گیری آینده شما موثر بود؟
من در تكاب زاده شده‌ام. اسم پدربزرگ من گل‌محمد بود، ساكن روستای دورباش در چهاركیلومتری تكاب (تكان تپه سابق)، گل‌محمد كشاورزی می‌كرد، باغ داشت و علاوه بر آن، سراجی می‌كرد. زین اسب می‌ساخت و اسب نعل می‌كرد. گل‌محمد در روزگار كودكی پدرم در گذشته بود. نیای مادری‌ام ملانقی در كسوت روحانیان بود، در زمان رضاشاه با كشف حجاب اجباری مخالفت كرده و مورد غضب واقع شده بود.


 مادرم طاهره تحت سرپرستی او خواندن و نوشتن و مقدماتی از معلومات را یاد گرفته بود از این‌رو، جزو معدود زنان باسواد تكاب به‌شمار می‌رفته. پدر من علی‌اصغر در سال 1278 هجری شمسی در دورباش زاده شده بود؛ تحت سرپرستی برادر بزرگش به مكتب‌خانه رفته و خواندن و نوشتن آموخته بود و خط پخته‌ای داشت. اواخر دوره قاجار از دورباش به تكاب آمده و دكانی دایر كرده بود. جوان بااستعدادی بوده كه توانسته بود در اندك مدتی به كسب خود رونق بخشیده، با بزرگان منطقه ارتباط برقرار كند. در سفرهایی كه به شهرها داشت، آداب شهرنشینی و تجدد را فرا گرفته بود، بسیار تمیز و خوش‌لباس و كفشش همیشه واكس‌زده بود. در زمستان‌ها كه كوچه‌ها پر از گل و لای بود، روی كفش گالش می‌پوشید. در دكانش از فاستونی اعلای انگلیسی گرفته تا یراق اسب و برنج و كشمش به فروش می‌رسید. مشتریان او علاوه بر خریداران متفرقه چند نفر از مالكان روستاهای اطراف بودند. پدرم شب‌ها كتاب می‌خواند و من از كودكی با كتاب و كتابخوانی آشنا شدم و این امر در جهت‌گیری آینده من اثر گذاشت.

ادامه مطلب

نوع مطلب : فرهنگ و هنر 

داغ کن - کلوب دات کام
نظر فراموش نشود!() 

تجلیل از دکتر حسن انوری حافظ پژوه و فرهنگ‌نویس معاصر

تاریخ:یکشنبه 1393/01/31-19:26

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:  این مراسم به مناسبت تجلیل از شخصیت برجسته علمی- فرهنگی استاد دکتر حسن انوری، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، مؤلف فرهنگ بزرگ سخن و چهره ماندگار رشته زبان و ادبیات فارسی، با حضور علما، استادان، فرهیختگان و دوستداران علم و دانش برگزار شد.

«حداد عادل» عصر یکشنبه در مراسم تجلیل از مقام علمی ، فرهنگی دکتر حسن انوری عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی افزود:تاکید می کنم باید در زبان فارسی همواره فرهنگ های مستندی تعریف شود.


http://anjom.ir/imgs/gallery/gallery93/bozorgdasht-dr-anvari/bozorgdasht_anvari.jpg

وی اظهار داشت: به طور مثال در زبان انگلیسی شاید تاکنون چندصد فرهنگ لغت تالیف شده است اما با این وجود می بینیم با نو کردن فرهنگ های لغت خود زنده بودن زبان و فرهنگ خود را اعلام می کنند.


نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در سخنان خود با تقدیر از زحمات چندین ساله دکتر انوری در زمینه زبان فارسی گفت: یکی از خصوصیات دکتر انوری که موجب به نتیجه رسیدن زحمات ایشان شد این بود که وی هیچگاه منتظر مسائل و تشکیلات دولتی نبودند.

حداد عادل افزود: دکتر انوری و همکاران ایشان در مدت هشت سال توانسته اند فرهنگ بزرگ سخن را به انجام برسانند که جای تقدیر دارد.

ادامه مطلب

نوع مطلب : فرهنگ و هنر 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

نبود تفکر ارزشی به زنان جایگاه تربیت در جامعه را متزلزل می‌کند

تاریخ:یکشنبه 1393/01/31-15:49

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مدیر حوزه علمیه تکاب گفت: نبود تفکر ارزشی به جایگاه تصمیم‌ساز و مؤثر زنان در تعالی فرهنگ و اقتصاد جایگاه تربیت دچار تزلزل می‌سازد.

مدیر حوزه علمیه تکاب گفت: نبود تفکر ارزشی به جایگاه تصمیم‌ساز و مؤثر زنان در تعالی فرهنگ و اقتصاد جایگاه تربیت دچار تزلزل می‌سازد.

حجت‌الاسلام محمد‌رضا عبدی، مدیر حوزه علمیه تکاب با اشاره به اینکه حضور زن در جامعه رکن اساسی برای ساختن اقتصاد و فرهنگ است، افزود: نبود چنین تفکر و دیدگاه ارزشی نسبت به حضور زنان بنای اقتصاد، فرهنگ و تربیت متزلزل می کند.

وی، ساده‌زیستی، عفت، ایثار، استقامت، مهربانی، پایبندی به خانواده و همسر و اخلاص در عبادت کردن را از شاخصه‌ها و ویژگی‌های زندگی فاطمی دانست و اضافه کرد: سعادت و خوشبختی جامعه در گروی الگوبرداری و پیروی از سبک زندگی حضرت زهرا‌(س) است.

حجت‌الاسلام عبدی ادامه داد: صدیقه طاهره‌(س) برای اثبات حقانیت ولایت امیرالمؤمنین‌(ع)، تا پای جان تلاش کرد تا جایی‌که جانشان را نیز فدای ولایت کردند.

وی گفت: حضور حضرت زهرا‌(س) به همراه فرزنداشان در مسجد و قرائت خطبه جامع و کامل در جمع صحابه و مردم، نشانگر تلاش یگانه دخت نبی اکرم در راه پاسداری و صیانت از حریم و مقام ولایت است.

مدیر حوزه علمیه تکاب با تشریح ویژگی‌های اخلاقی فاطمه صدیقه‌(س) افزود: حضرت زهرا (س) در حجاب، حیا، عفت وتقوا الگویی کامل برای زنان عالم است، ایشان در همه حال خیرخواه برای عموم مردم جامعه بودند.

منبع: ایکنا
نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تصرف ساختمان بنیادعلوی در آمریکا عملی بسیار سخیف است!

تاریخ:یکشنبه 1393/01/31-15:40

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:فرماندارتکاب گفت: تصرف وتوقیف ساختمان بنیادعلوی در آمریکا اقدامی بسیار سخیف بوده واز نظر ملت ایران محکوم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان غربی محمدعلی داعی صبح امروز در جمع مسوولان وروسای ادارات شهرستان تکاب با بیان این مطلب افزود:تصرف ساختمان بنیاد علوی متعلق به جمهوری اسلامی ایران در کشور آمریکا نشانه ای از فرهنگ گاوچرانی واستکباری آمریکاست .

وی تصریح کرد:این اقدام ،خوی استکباری آمریکا را در جهان بار دیگر نمایان کرد ونشان داد دشمنان ملت ایران همواره به دنبال ضربه زدن از جهات مختلف بوده اند.

وی اظهار نمود:ایران اسلامی همواره سربلند ومقتدر وتوانا بوده واینگونه اقدامات خصمانه واستکباری وزورگویانه تنها موجب تقویت پایه های اعتقادی وزیربناهای عقیدتی ملت ایران در مقابله با دشمنان نظام می شود.

داعی یادآورشد:حرکت روبه جلوی ملت ایران با سرعت ادامه داشته وبا الطاف وعنایات الهی با ظهور حجت حق ،امام زمان (عج)،در آینده شاهد حاکمیت اسلام برپهنه گیتی خواهیم بود.

منبع: ایرنا

امید است که فرماندار محترم علاوه بر کنترل و نظارت بر وظایف  وزارت امورخارجه کمی هم به فکر شهر محروم تکاب باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

پخش فیلم های چهل و سومین جشنواره فیلم رشد در شهرستان تکاب

تاریخ:یکشنبه 1393/01/31-11:11

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: همزمان با سراسر شهرستان های استان فیلم های برگزیده چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد برای دانش آموزان شهرستان تکاب از روز شنبه در حال پخش می باشد.

 پخش فیلم های چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد از روز شنبه برای دانش آموزان مقاطع مختلف با برگزاری مراسم افتتاحیه و با حضور مسئولین ادارت فرهنگی شهرستان و مدیر و کارکنان مدیریت آموزش و پرورش تکاب در محل سالن اجتماعات معلم آغاز گردید.


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

151 زوج جوان در تکاب پارسال با مشارکت خیرین راهی خانه بخت شدند

تاریخ:یکشنبه 1393/01/31-10:45

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:  مسوول کمیته امداد امام خمینی (ره) تکاب گفت: در سال گذشته 151 زوج جوان تحت پوشش این نهاد با مشارکت خیرین در این شهرستان راهی خانه بخت شدند.


علیرضا شهبازی بر ضرورت مشارکت خیرین در تسهیل امور ازدواج جوانان تأکید و افزود: علاوه بر مشارکت خیرین در این زمینه، کمیته امداد نیز بیش از یک میلیارد و 290 میلیون ریال برای ازدواج این زوجهای جوان مساعدت مالی کرده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد اصلی ترین متولی ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه است اظهار کرد: ازدواج سنت حسنه پیامبر اکرم (ص) است و مشارکت در تسهیل امور ازدواج جوانان، همواره به عنوان امری پسندیده در دین اسلام مورد تأکید بوده است.

شهبازی بر ضرورت بسترسازی برای تسهیل امور ازدواج جوانان، به ویژه در شرایط فعلی جامعه تأکید کرد و افزود: با توجه به وجود مشکلات اقتصادی متعدد، اکنون ازدواج جوانان، به یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها، به خصوص اقشار نیازمند جامعه تبدیل شده است.

ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

عملیات مرمت و استحکام بخشی مجموعه تخت سلیمان امسال آغاز می شود

تاریخ:یکشنبه 1393/01/31-08:01

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: عملیات مرمت و استحکام بخشی بخشی از مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب امسال آغاز می شود.

مظفر عباس زاده اظهار کرد: امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی شده است روند مرمت و استحکام بخشی ایوان غربی مجموعه تخت سلیمان که یکی از بخشهای مهم این اثر تاریخی و باستانی به شمار می رود آغاز شود.

وی گفت: متاسفانه در سالهای گذشته به خاطر جابه جائی های متعدد مدیریتی در سازمان و مجموعه جهانی تخت سلیمان، برنامه ریزی بلندمدتی که بتواند در خصوص اقدامات حفاظتی و مرمتی در این مجموعه به نتیجه برسد صورت نگرفته است.

ادامه مطلب

نوع مطلب : تخت سلیمان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

مادر؛ ای زیباترین واژه هستی، روزت مبارک

تاریخ:شنبه 1393/01/30-22:54

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مادر یعنی به تعداد همه روزهای گذشته تو ، صبوری مادر یعنی به تعداد همه روزهای آینده تو ، دلواپسی مادر یعنی به تعداد آرامش همه خواب های کودکانه تو، بیداری ! مادر یعنی بهانه بوسیدن خستگی دستهایی که عمری به پای بالیدن تو چروک شد ! مادر یعنی بهانه در آغوش کشیدن زنی که نوازشگر همه سال های دلتنگی تو بود ! مادر یعنی باز هم بهانه مادر گرفتن . . .


افسران - سرمشق و الگوی امام زمان علیه السلام چه کسی است؟

ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظر فراموش نشود!() 

روز بدون زباله در تکاب + تصاویر

تاریخ:شنبه 1393/01/30-18:23

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: ۳۰ فروردین روز بدون زباله در شهر تکاب گرامی داشته شد


به مناسبت  ۳۰ فروردین ؛ روز بدون زباله در شهر تکاب  و برای گرامیداشت این روز کارکنان شهرداری تکاب، سازمان حفاظت محیط زیست و اعضای انجمن دوستداران محیط زیست به همراه میکائیلی شهردار و فرجی رئیس شورای شهر تکاب به صورت نمادین  اقدام به پاکسازی محوطه کمربندی بسیج کردند

 

روز بدون زباله در تکاب + تصاویر 30فروردین شیز تکاب شهردار میکائیلی فرجی  شورای شهر

ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

فاز اول پروژه جاده تکاب -شاهین دژ در نیمه نخست امسال به بهره برداری می رسد

تاریخ:شنبه 1393/01/30-11:42

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: فرماندار شاهین دژ گفت: پروژه راه شاهین دژ به تکاب در 3 فاز برنامه ریزی شده است.


بهروز بهروز  گفت: پروژه جاده شاهین دژ به تکاب از مصوبات سفر اول دولت نهم به شهرستان شاهین دژ در سال 87 است که با اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار در 3 فاز برنامه ریزی شده است.

فرماندار شاهین دژ در ادامه افزود:  فاز اول این پروژه با حذف پیچ های پر خطر در 3 کیلومتر اول جاده و ایجاد 2 دهنه تونل به طول 600 متر طراحی گردیده که در حال حاضر با صد در صد پیشرفت در حال اجرا است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به واقع فاز اول این طرح به طول 33 کیلومتر با 85 درصد پیشرفت در حال اجرا است اما به دلیل افرایش قیمت ها با اعتبار تخصیص یافته قابل اجرا نبود که همین امر باعث دیر به اتمام رسیدن طرح در این شهرستان شد.

بهروز بهروز با بیان اینکه هدف از اجرای طرح در این منطقه دوری مسافت و حادثه آفرین بودن این جاده است، افزود: با تخصیص یافتن اعتبارات لازم این طرح به طور کامل طی 6 ماهه نخست سال به بهره برداری می رسد.

وی تاکید کرد: عدم تخصیص اعتبار یکی از عمده مشکلات پیش روی این طرح است.

فرماندار شاهین دژ تصریح کرد: عمده مشکلات این طرح کندی کار پیمانکار بود که با خلع این پیمانکار این طرح به پیمانکار جدید واگذار شد که با تخصیص یافتن اعتبارات لازم این طرح طی چند ماه آتی به بهره برداری خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
نوع مطلب : استان 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تخت سلیمان تکاب، میراث جهانی در آذربایجان غربی

تاریخ:شنبه 1393/01/30-11:08

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان تکاب به لحاظ ارزش های متعدد تاریخی، فرهنگی و مذهبی، نشان از هویت سه هزار ساله ی معماری ایرانی- اسلامی در این مرز و بوم دارد. 


 بقایای معماری آثار موجود در مجموعه تخت سلیمان مربوط به هزاره اول قبل از میلاد تا دوره های اسلامی بوده و اهمیت جهانی این مجموعه به لحاظ تاریخی و فرهنگی، ضرورت و استحکام بخشی و توجه بیش از پیش به آن را صد چندان می کند.

بنا به اظهار مظفر عباس زاده مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی به سبب همین اهمیت تاریخی، همه ساله اقدامات متعددی در راستای حفاظت و مرمت از این مجموعه صورت می گیرد که بخش عمده ای از این فعالیت ها مربوط به مطالعات میدانی، کاوش های باستان شناسی، تهیه طرح های مرمتی- حفاظتی و ارائه خدمات به گردشگران می باشد.

ادامه مطلب

نوع مطلب : گردشگری 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

زمان اعلام‌نتایج اولیه آزمون‌دکتری نیمه‌متمرکز

تاریخ:شنبه 1393/01/30-10:46

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۳ فردا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.


نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۳ فردا یکشنبه ۳۱ فروردین ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.

بر اساس این گزارش، در این مرحله کارنامه همراه با اعلام نتیجه برای کل داوطلبان صادر می‌شود و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، می‌توانند انتخاب رشته انجام دهند و بیش از ۴۰ هزار نفر در این مرحله مجاز به انتخاب رشته می‌شوند.

ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

احتمال امکان ویرایش اطلاعات ثبت‌نام یارانه

تاریخ:شنبه 1393/01/30-10:36

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: بررسی ما نشان می‌دهد که تعداد اشتباهات و خطاهای انجام شده در زمان ثبت‌نام بسیار اندک است.

سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها هرگونه آمار منتشر شده مبنی بر تعداد ثبت نام ‌کنندگان برای دریافت یارانه نقدی را تایید نکرد.

نرگس نجفی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آمار‌های مربوط به تعداد ثبت‌نام کنندگان و یا انصراف‌ دهندگان از دریافت یارانه نقدی اظهار کرد: هیچ کدام از آمارهایی که در برخی از رسانه‌ها منتشر شده است مورد تایید سازمان هدفمندی یارانه‌ها نیست.

وی تاکید کرد: همان‌طور که پیش از این اعلام کرده بودیم، اعلام آمار دقیق حتما از طریق ستاد و سازمان هدفمندی یارانه‌ها و در قالب اطلاعیه رسمی منتشر می‌شود.

نجفی یادآور شد: پس از روز سی و یکم فروردین‌ماه که پایان دوره ثبت نام است آمار اعلام خواهد شد.

ادامه مطلب

نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

روحانی: اجرای فاز دوم هدفمندی در این هفته

تاریخ:شنبه 1393/01/30-10:30

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: روحانی با بیان اینکه در بحث یارانه ها نیروی انتظامی باید به یاری دولت به پا خیز،گفت: ما در همین هفته مرحله دوم یارانه ها را عملیاتی و اجرایی می کنیم و یک قدم در قانون هدفمندسازی یارانه ها به جلو می‌رویم.

 حسن روحانی امروز شنبه در نوزدهمین همایش سراسری فرماندهان نیروی انتظامی که در ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد خطاب به مسئولان نیروی انتظامی، گفت: بسیار خوشحالم که خداوند این توفیق را عنایت کرد که در جمع شما فرماندهان عالی نظام، نیروی بسیار حساس و مهم انتظامی حضور داشته باشم.

وی افزود: در آستانه میلاد باسعادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا (س) قرار داریم و ان شاء الله همه شما و همه ما در پناه عنایت و الطاف آن حضرت و اهل بیت و خاندان رسالت قرار گیریم و در انجام وظایف خود موفق باشیم.

روحانی ضمن خسته نباشید به پرسنل ناجا به خاطر خدمات گسترده در ایام تعطیلات نوروز، گفت: مخصوصا از نیروی راهنمایی و رانندگی و مسئولان این بخش از نیروی انتظامی که در مسیر جاده ها شب و روز در همه ایام به ویژه تعطیلات بار سنگینی بر دوش دارند، تشکر می کنم.

ادامه مطلب

نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

نتایج مسابقات واترپلوی آذربایجان غربی

تاریخ:شنبه 1393/01/30-10:05

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:  تیم های تکاب و نوشین شهر به دیدار رده بندی و تیم های ارومیه و نقده به بازی فینال راه یافتند.


در این مسابقات که به مدت دو روز در استخر هفت تیر ارومیه برگزار شد هشت تیم در دو گروه چهار تیمی به مصاف هم رفتند.
در گروه یک تیم های ارومیه، اشنویه، نقده و سلماس و در گروه دو تیمهای میاندوآب، تکاب، نوشین شهر و بوکان حضور داشتند.

در مرحله مقدماتی این رقابت ها 12 بازی و در مرحله ضربدری چهار دیدار به انجام رسید که در پایان تیمهای تکاب و نوشین شهر به دیدار رده بندی و تیم های ارومیه و نقده به بازی فینال راه یافتند.


در دیدارهای پایانی تیم نوشین شهر با نتیجه 15 بر 10 از سد تکاب گذشت و به مقام سوم رسید و در دیدار نهایی تیم ارومیه با نتیجه 16 بر 7 بر نقده فائق آمده و بر سکوی نخست این مسابقات قرار گرفت.

منبع : ایرناداغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

کمیته امداد اصلی‌ترین متولی ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه است

تاریخ:شنبه 1393/01/30-09:57

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:مدیر کمیته امداد امام خمینی تکاب کمیته امداد را اصلی‌ترین متولی ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه عنوان کرد.

علیرضا شهبازی اظهار داشت: ازدواج سنت حسنه پیامبر اکرم(ص) است و مشارکت در تسهیل امورات ازدواج جوانان، همواره به عنوان امری پسندیده در دین اسلام مورد تأکید بوده است.

وی بر ضرورت بسترسازی برای تسهیل امور ازدواج جوانان، به ویژه در شرایط فعلی جامعه تأکید و تصریح کرد: با توجه به وجود مشکلات اقتصادی متعدد، اکنون ازدواج جوانان، به یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها، به خصوص اقشار کم‌توان مالی تبدیل شده است.

خبرگزاری فارس: کمیته امداد اصلی‌ترین متولی ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه است

شهبازی در این راستا بر ضرورت مشارکت خیرین در تسهیل امور ازدواج جوانان تأکید و بیان کرد: سال گذشته 151 زوج جوان تکابی، با مشارکت خیرین راهی خانه بخت شده‌اند.

وی با اشاره به مساعدت‌های کمیته امداد در تأمین جهیزیه دختران جوان به  کمک هزینه ازدواج به پسرهای جوان نیز اشاره کرد و افزود: در این راستا بیش از یک میلیارد و 290 میلیون ریال برای ازدواج این 151 زوج جوان در طول سال گذشته مساعدت مالی شده است.


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب  اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

وضعیت بی سروسامان اجاره بها در تکاب

تاریخ:شنبه 1393/01/30-09:51

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز به نقل از شیز: صعود قیمت اجاره بهای مغازه ها در تکاب معضلی که به نظر می رسد در نبود راهکار و مدیریت و کم توجهی مسئولان روز به روز پیچیده تر می شود.

 این روزها که همه مردم تکاب مانند همه مردم کشور در تب و تاب ثبت نام مجدد یارانه هستند، بیشترین چیزی كه توجه مردم را به خود جلب می كند حرف و حدیث هایی است كه از طرف اجاره نشینان به گوش می رسد و حکایت از افزایش بیش از حد اجاره بها در سال جدید دارد.

وضعیت بی سروسامان اجاره مغازه در تکاب نبی الله لطفی پایگاه خبری تحلیلی شیز مستاجر گران

تمدید قراردادهای اجاره منازل مسکونی و واحدهای تجاری در تکاب مانند اکثر شهرها معمولا هر ساله در روزها و ماه های اولیه  سال صورت می گیردو از طرف صاحبان املاک برای آنها اجاره بهای جدید و یا بقولی افزایش کرایه تعیین می شود اما امسال با گرانی های موجود این افزایش کرایه به بیشترین حد خود رسیده است و مستاجران تکابی روزهای آغازین سال را با افزایش بیش از اندازه ی اجاره بها تجربه کردند.


ادامه مطلب

نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

افتخار تکفیری‌ها به اسارت یک کودک +عکس

تاریخ:شنبه 1393/01/30-07:33

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: تروریست‌های تکفیری وابسته به القاعده با به اسارت گرفتن یک طفل شیرخوار در منطقه ارمنی نشین سوریه اعلام کردند که کوچکترین اسیر از گروه‌های مخالف اسلام در دست ما است!


 انتشار تصویر یک کودک ارمنی که در کسب سوریه به اسارت گروه‌های تکفیری وابسته به القاعده درآمده است در شبکه‌های اجتماعی جنجال زیادی به‌پا کرده است.شهرک کسب در نزدیکی مرز سوریه و ترکیه که اکثریت ساکنان آن‌را "ارمنیان ارتودکس" تشکیل می‌دهند به دنبال درگیری سنگین به تصرف تروریست‌های تکفیری جبهه‌النصره و دیگر گروه‌های وابسته به القاعده درآمد.

در تصویر منتشر شده یک کودک ارمنی بر روی زمین نشسته درحالی‌که از سوی تروریست‌های تکفیری احاطه شده و سه تفنگ تروریستها سر این طفل شیرخوار را نشانه رفته‌اند.

افتخار تکفیری‌ها به اسارت کودک ارمنی +عکس

تروریست‌های تکفیری در توضیح این عکس نوشتند که هم اکنون کوچکترین اسیر از گروه‌های مخالف اسلام در دست ما است.

هنوز از سرنوشت این طفل معصوم که باعث جریحه دار شدن احساسات کاربران در شبکه‌های اجتماعی شده است اطلاعی در دست نیست.
 
منبع: ابناداغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین ثبت‌نام جامانده‌ها و انصراف داوطلبان

تاریخ:شنبه 1393/01/30-07:20

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در اطلاعیه‌ای اعلام کرد روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین برای ثبت‌نام یارانه‌ای جامانده‌ها و انصراف داوطلبان منصرف از دریافت یارانه در نظر گرفته شده است.

 این سازمان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین برای ۹۳ ثبت نام یارانه‌ای جامانده‌ها و انصراف داوطلبان منصرف از دریافت یارانه در نظر گرفته شده است.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

اطلاعیه سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها

بدین وسیله به اطلاع کلیه هموطنان عزیزی که در روزهای 20 لغات 29 ماه جاری نسبت به ثبت‌نام دریافت یارانه نقدی اقدام نموده‌اند، می‌رساند، در جهت کمک به ارتقای نظام سلامت و محیط زیست، کمک به تولید، بهبود فضای کسب و وکار و گسترش حمل و نقل عمومی، که تمایل به انصراف دارند، می‌توانند از ساعت 2 بامداد شنبه 30 فروردین 93 با مراجعه به سامانه رفاهی (www.refahi.ir) اقدام نمایند.

ضمنا سرپرستان متقاضی نیازمند که تاکنون ثبت‌نام ننموده‌اند، نیز می‌توانند در صورت تمایل از ساعت 2 بامداد روز 30 فروردین تا پایان ساعت 24 روز 31 ماه جاری نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

امام جمعه تکاب: مساله انصراف مردم از یارانه با تهدید و دروغ‌سنجی حل نمی‌شود

تاریخ:جمعه 1393/01/29-16:33

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: امام جمعه تکاب گفت: باید فرهنگسازی لازم برای انصراف اقشار مرفه از یارنه انجام شود و این مبحث با تهدید و دروغسنجی مردم توسط دولت حل خواهد نشد.


حجت‌الاسلام عبدالله محمدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اهمیت معاد اظهار داشت: از جمله ارکان دین و اصول اسلام، معاد و اعتقاد به عالم آخرت است و برهر مسلمانی واجب است که به آن معتقد باشد و آن را بپذیرد و هرکس آن را انکار نماید، خارج از اسلام است.

وی تاکید کرد: هیچ چیزی همانند مسئله معاد در قرآن مجید، در ابعاد گوناگون مورد توجه قرار نگرفته است و در موارد زیادی که قرآن از ایمان به خدا سخن می‌گوید، ایمان به پروردگار را بدون ایمان به معاد کامل نمی‌داند.

خطیب نماز جمعه تکاب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مدیریت جهادی بدون مشارکت مردم پیش نخواهد رفت، تصریح کرد: مسئولان موظفند با توکل بر خداوند و تکیه بر مردم، با اراده و عزم راسخ وارد میدان عمل شوند.ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

بدون شرح

تاریخ:پنجشنبه 1393/01/28-23:30

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: بدون شرح!!!

پایگاه خبری تحلیلی تخت نیوز  بدون شرح


نوع مطلب : طنز 

داغ کن - کلوب دات کام
نظر فراموش نشود!() 

29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد

تاریخ:پنجشنبه 1393/01/28-22:56

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: روز ارتش مبارک باد . . . 

چونان کوه البرز پیمان من                          چو دریای توفنده ایمان من
 منم ارتشی ، تحت فرمان آقا                    تمام جهان تحت فرمان من

افسران - مـا مـرد نبردیـمادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

زخم هایی برپیکر طبیعت تکاب + تصاویر

تاریخ:پنجشنبه 1393/01/28-22:36

اختصاصی پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:  از چندی پبش شاهد انباشت انبوهی از لاستیک های فرسوده معادن منطقه در ورودی روستای یارعزیز تخت سلیمان هستیم که چهره ای ناخوشایند به آن بخشیده است.

 یک منبع آگاه دراین زمینه اعلام کرد که این لاستیک ها به منظور ایجاد کارگاه بازیافت  و تولید کف پوش های لاستیکی توسط فردی از اهالی سابق روستا و مقیم تهران در این محل جمع آوری شده و هر روز هم بر تعداد آنها افزوده می شود.

 قطعا ایجاد هرگونه گارگاه تولیدی و اشتغال زا قابل تحسین است, اما با توجه به زخم های مکررکه از جانب معادن بر تن طبیعت و محیط زیست شهرستان وارد می شود, انتظار عمومی براین است که این  طبیعت زیبا و منظر ناب با مدیریت صحیح و علمی بیشتر از این دچار آسیب و تخریب قرار نگیرد.


پایگاه خبری تحلیلی تخت نیوز  انباشت لاستیک در روستای یارعزیز تکاب

ادامه مطلب

نوع مطلب : طبیعت تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
نظر فراموش نشود!() 

وضعیت پیاده رو های تکاب

تاریخ:پنجشنبه 1393/01/28-21:54

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: در مورد وضعیت نابسامان پیاده روها و تجاوز مغازه داران به حقوق شهروندان و عدم توجه به سیمای شهر بارها  مطالب انتقادی از زبان شهروندان درج کرده ولی هرگز عکس العملی از جانب مسئولین  مشاهده نشده است. اخیراً مغازه داران با گذاشتن بیشتر اجناس خود در پیاده روها کار را به جایی رسانده اند که ادعای مالکیت پیاده روها را می کنندادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

مادری که قاتل فرزندش را پای چوبه‌دار بخشید

تاریخ:پنجشنبه 1393/01/28-19:41

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: بی‌خود نیست که خداوند بهشت را زیر پای مادران قرار داده. مادر به‌خاطر فرزندش هر کاری می‌کند. فرزندم تاروپود زندگی من بود.» این را سامره علی‌نژاد مادر عبدالله حسین‌زاده می‌گوید، زنی که دو فرزندش را یکی تصادفی و یکی در قتل عمدی از دست داد و در لحظه آخر قاتل فرزندش را بخشید.

مادر مقتول (سمت راست) و قاتل بعد از عفو جوان اعدامیگفته‌های اطرافیان شما حکایت از آن داشت که در اجرای حکم قصاص خیلی مصر هستید، چطور شد که از تصمیم خودتان پشیمان شدید؟

در این مدت اتفاقات زیادی افتاد. از وقتی پسرم کشته‌ شد خیلی ناراحت بودم مخصوصا اینکه چهار سال قبل از این حادثه یک پسر دیگرم را هم از دست داده ‌بودم. پسرم 10‌ساله بود که در یک تصادف کشته‌ شد. بعد از چهار سال هم که عبدالله‌ کشته ‌شد. داغ دو فرزند خیلی آزارم می‌داد دیگر توان زندگی نداشتم اما به این موضوع هم فکر کرده ‌بودم که اعدام یک جوان دیگر هیچ‌کدام از آن بچه‌ها را به من برنمی‌گرداند اما مگر می‌شود به همین راحتی بخشید؟ او شاهرگ پسرم را زده‌ بود می‌دانید این برای یک مادر یعنی چه؟

ادامه مطلب

نوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظر فراموش نشود!() 

مسابقات قهرمانی واترپلوی آذربایجان غربی در ارومیه آغاز شد

تاریخ:پنجشنبه 1393/01/28-19:27

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: مسابقات قهرمانی واترپلوی آذربایجان غربی در ارومیه آغاز شد و به مدت دو روز ادامه دارد.

در این مسابقات که در استخر هفت تیر ارومیه آغاز شده است هشت تیم در دو گروه چهار تیمی به مصاف هم می روند

در گروه یک تیمهای ارومیه، اشنویه، نقده و سلماس و در گروه دو تیمهای میاندوآب، تکاب، نوشین شهر و بوکان حضور دارند.


امروز در نخستین روز این مسابقات هشت دیدار به انجام می رسد که طی آن تیمهای ارومیه - سلماس، میاندوآب - بوکان، اشنویه - نقده، تکاب - نوشین شهر، ارومیه - نقده، میاندوآب - نوشین شهر، سلماس - اشنویه و بوکان - تکاب به مصاف هم می روند.

در دومین روز این مسابقات فردا /جمعه/ هشت بازی در مرحله مقدماتی و دو دیدار در مرحله رده بندی و فینال به انجام می رسد.


نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

قابل توجه افرادی که پیامک یارانه دریافت نکرده‌اند!

تاریخ:پنجشنبه 1393/01/28-16:43

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: بسیاری از شهروندان گرامی ممکن است پس از وارد کردن اطلاعات در سامانه ثبت نام یارانه، و تایید نهایی اطلاعات، پیامک سامانه رفاهی را دریافت نکرده باشند.

 نرگس نجفی، سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها گفت: متقاضیان دریافت یارانه فاز دوم هدفمندی یارانه ها که ثبت نام خود را انجام داده، اما تاکنون پیامک کد رهگیری را دریافت نکرده اند در روزهای آتی این پیامک را دریافت خواهند کرد.

به گفته وی، دریافت پیام ثبت نام با موفقیت انجام شد، به معنای موفقیت در انجام ثبت نام است و متقاضیان نباید نگرانی در خصوص انجام ثبت نام خود داشته باشند. سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها باتاکید براینکه مشکل ارسال نشدن پیامک ها با همکاری اپراتورها بزودی حل خواهد شد، گفت: حتما برای کسانی که شماره همراهشان درست ثبت شده است پیامک ارسال خواهد شد.


ادامه مطلب

نوع مطلب : اقتصادی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

توسعه بیمارستان تکاب به ۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

تاریخ:پنجشنبه 1393/01/28-16:35

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:رئیس شبکه بهداشت و درمان تکاب گفت: توسعه تنها بیمارستان تکاب که ۵۰ سال قدمت دارد به ۷ میلیارد توان اعتبار نیازمند است.

منصور کیانی اظهار کرد: بیش از 84 هزار نفر از مردم تکاب شامل 51 هزار و 164 نفر جمعیت شهری و 33 هزار و 275 نفر جمعیت روستایی تحت پوشش شبکه بهداشت این شهرستان قرار دارند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان تکاب گفت: از جمله مشکلات در بعد درمانی این شهرستان دورافتادگی و محرومیت این منطقه و کمبود مراکز بیمارستانی است.

وی تصریح کرد: در این شهرستان تنها یک بیمارستان با نام شهدا با 85 درصد پیشرفت فیزیکی در حال فعالیت است و از قدمتی 50 ساله برخوردار است.


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

۹۰۰ قرآن آموز در مراکز قرآنی تکاب تحت تعلیم هستند

تاریخ:پنجشنبه 1393/01/28-16:30

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:  رئیس اداره تبلیغات اسلامی تکاب گفت: مراکز و موسسات قرآنی این شهر به آموزش ۹۰۰ قرآن آموز در رشته های مختلف قرآنی می پردازند.

مجید زوّار اظهار کرد: با توجه به اینکه سال 93 با عنوان  اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده است بنابراین انتقال مفاهیم قرآنی و ارزشهای دینی در همه فعالیت های این اداره از اولویت ها قرار گرفته است.

وی گفت: از مهم ترین رویکردهای اداره تبلیغات اسلامی تکاب در سال 93 جامه عمل پوشاندن به فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که یقینا در تحقق شعار سال در ابعاد مختلف تاثیر گذار است.

رئیس تبلیغات اسلامی تکاب تصریح کرد: رونق بخشیدن به فعالیت های فرهنگی اصیل با اجرای گفتمان های دینی، آموزش تحکیم بنیان خانواده، تربیت فرزندان از جمله اهدافی و برنامه هایی است که به منظور تغییر در سبک زندگی و سوق دادن آن به سمت سبک زندگی اسلامی در دست اجرا داریم.


ادامه مطلب

نوع مطلب : فرهنگ و هنر  مذهبی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 

تکاب و بازار داغ فروش گیاهان خوراکی+تصاویر

تاریخ:پنجشنبه 1393/01/28-16:14

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز به نقل از شیز: همزمان با فرا رسیدن فصل بهار تعداد زیادی از مردم تکاب برای چیدن گیاهانی مانند کنگر ،اوشقون ، گل آقا و... که مصرف خوراکی دارند راهی کوهها و ارتفاعات صعب العبور اطراف تکاب می شوند.

چیدن گیاهان خوراکی مانند کنگر، اوشقون، جاجق, گل آقا و... هرساله موجب درآمد زایی تعداد زیادی از مردم شهرستان تکاب  می شوند و در روزهای آغازین سال کوههای مرتفع اطراف تکاب  پذیرای صدها نفر از زنان و مردان شهر نشین و روستایی است که به صورت دسته های مجزا در حال برداشت گیاهان خوراکی هستند.

تکاب و بازار داغ فروش گیاهان خوراکی جاجق گل آقا اوشقون کنگر تکاب شیز

این گیاهان در میان مردم طرفداران زیادی دارند و در فصول بهار در سبد غذایی خانوارهای این مناطق جای می گیرند. علاوه بر لذت و طعم خاص ، این گیاهان دارای خواص دارویی نیز هستند و مردم اشتیاق زیادی برای خرید آن دارند.


ادامه مطلب

نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 


  • تعداد صفحات :6
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6