۱۳۲مسافر گرفتار کولاک درمسیر تکاب به شاهین دژ نجات یافتند

تاریخ:پنجشنبه 1394/12/27-20:55

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: دبیر ستاد مدیریت بحران شهرستان تکاب گفت: 132 نفر از سرنشینان 55 دستگاه خودروی سواری که در محورهای مواصلاتی این شهرستان گرفتار برف و کولاک شدید شده بودند، با تلاش راهداران و گروه های امداد و نجات شهرستان تکاب نجات یافتند.

حبیب الله شیوخی روز دوشنبه  اظهار کرد: این مسافران در گردنه مایین بلاغ در 35 تکاب به شاهین دژ و محور دندی به تخت سلیمان به علت کولاک شدید قادر به ادامه مسیر با خودروهای خود نبودند.
وی افزود: با تلاش راهداران و ماموران گروه های امداد و نجات هلال احمر، این مسافران پس از سه ساعت گرفتار شدن در میان برف و کولاک نجات داده شده و به مسیر خود ادامه دادند.
شیوخی اضافه کرد: 20 نفر از این مسافران نیز در راهدارخانه مایین بلاغ این شهرستان اسکان داده شدند. 
وی گفت: بیشتر خودروهای گرفتار شده در برف و کولاک به علت نداشتن زنجیرچرخ و دیگر تجهیزات ایمنی از ادامه مسیر بازمانده بودند.
شیوخی افزود: برفروبی همه مسیرهای برفگیر این شهرستان توسط راهداران هم اکنون در حال انجام است.
وی با تاکید بر رعایت نکات ایمنی توسط رانندگان افزود: رعایت نکات ایمنی، به همراه داشتن زنجیرچرخ و تجهیز خودرو به سیستم گرمایشی مناسب باید مورد توجه رانندگان قرار گیرد تا در محورها با مشکلی مواجه نشوند.

بارش برف و کولاک شدید که از ظهر چهارشنبه شهرستان تکاب را فرا گرفته، موجب کاهش ناگهانی دمای هوا شده و موجب بروز مشکلاتی برای مردم این منطقه شده است.
ارتفاع برف در این شهرستان هم اکنون به 30 سانتیمتر رسیده است.
شهرستان تکاب با 78 هزار نفر جمعیت در منطقه ای سردسیر و کوهستانی در جنوب استان آذربایجان غربی واقع شده است.
این شهرستان از طریق شهرستان های بیجار و دیواندره به استان کردستان و از طریق شهرهای دندی و زنجان به استان زنجان و از طریق شهرستان هشترود به استان آذربایجان شرقی متصل شده و در مرز این استان ها قرار گرفته است.
منبع: ایرنا 


نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.