آیین اختتامیه جشنواره هنری حفظ منابع طبیعی شهرستان تکاب برگزار شد

تاریخ:شنبه 1394/12/22-22:36

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: آیین اختتامیه جشنواره هنری حفظ منابع طبیعی شهرستان تکاب با حضور فرماندار، مدیرکل منابع طبیعی استان آذربایجان غربی، مسئولان ادارات و جمع کثیری از علاقمندان عرصه‌های طبیعی برگزار شد.

  فرماندار تکاب در آیین اختتامیه جشنواره هنری حفظ منابع طبیعی شهرستان تکاب بر استفاده بهینه از منابع طبیعی تاکید کرد و گفت:شهرستان تکاب دارای طبیعت بکر و منابع طبیعی منحصربفردی است که حفاظت از آن همکاری شهروندان با دستگاه‌های اجرایی را می طلبد.

ایرج ثقفی افزود:باید با برنامه‌ریزی اصولی و مراجعه به مدیریت سیستمی از تخریب و برداشت‌های بی رویه از مراتع و منابع طبیعی جلوگیری شود.

جهت دسترسی کلیک نمایید!

وی اظهار کرد:می‌توان با اتخاد تصمیمات اصولی و تدابیر لازم علاوه بر بهره‌برداری اصولی از منابع معدنی و استفاده بهینه از طرفیت‌های بخش معدن شهرستان تکاب به حفاظت از منابع طبیعی و عرصه‌های ملی پرداخت.

فرماندار ذکر کرد: پرداختن همزمان به امر بهره‌برداری اصولی از منابع طبیعی و حفظ و حراست از آن نیازمند برنامه ریزی اصولی و همکاری بین بخشی دستگاه‌های اجرایی است.

وی گفت: برای حفاظت از منابع طبیعی و عرصه‌های ملی همکاری و مشارکت روستاییان، کشاورزان و دامداران امری بسیار ضروری است.

مدیرکل منابع طبیعی استان آذربایجان غربی با بیان اینکه در سالجاری بیش از یکهزار و چهارصد هکتار از منابع طبیعی این استان از متجاوزان ومتصرفین خلع ید شده است اضافه کرد:به دلیل بی تدبیری‌ها و نبود نظارت وبازرسی‌های کافی در سال‌های گذشته موارد زیادی از بهره‌برداری‌های غیر مجاز و تخریب منابع طبیعی در آذربایجان‌غربی اتفاق افتاده است.

وهاب زاده افزود: هم اینک با هرگونه بهره‌برداری غیر مجاز، تخریب و تصرف عرصه‌های ملی با استفاده از راهکارهای قانونی به شدت برخورد می شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید برخورد با متجاوزان به منابع طبیعی به عنوان ممانعت از امر توسعه و سرمایه گذاری در استان تلقی شود ادامه داد: اداره کل منابع طبیعی استان آذربایجان غربی با معدنکارانی که خارج از محدوده سینه‌کار دارای مجوز خود فعالیت کرده و به برداشت غیر مجار دست بزنند برخورد می‌نمایند.

وهاب‌زاده بیان کرد:مقامات عالی استان از جمله استاندار آذربایجان غربی بر حفظ منابع طبیعی و احیای مراتع و عرصه‌های ملی پس از برداشت معادن تاکید نموده‌اند و بر همین اساس توافقنامه همکاری بین سازمان صنعت، معدن وتجارت و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان غربی امضا شده است.


وی گفت:صیانت از منابع طبیعی نیازمند یک عزم ملی و فرهنگ عمومی است و مردم، روستاییان و بهره‌برداران از مراتع و معادن خودشان باید پیشگام حفظ و صیانت و احیای منابع طبیعی باشند.

در پایان آیین اختتامیه نخستین جشنواره هنری حفظ منابع طبیعی شهرستان تکاب از بیش از 40 نفر از برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های مختلف فیلم، عکس، دست سازه و مقاله با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.

نخستین جشنواره هنری حفظ منابع طبیعی شهرستان تکاب همزمان با هفته منابع طبیبعی به مدت یک هفته برگزار شد.

 پیش از آیین اختتامیه این جشنواره، مدیرکل منابع طبیعی، فرمانده یگان حفاظت از منابع طبعی استان آذربایجان غربی و فرماندار و مسوولان ادارات شهرستان تکاب از نمایشگاه عکس و دست سازه‌های این جشنواره بازدید نمودند.نوع مطلب : تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.