دهیاران با توجیه کردن دامداران از شیوع تب برفکی جلوگیری کنند

تاریخ:شنبه 1394/12/22-20:20

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:  فرماندار شهرستان تکاب از دهیاران روستاها خواست با توجیه کردن دامداران و روستائیان از شیوع تب برفکی جلوگیری شود.
 ایرج ثقفی در جلسه با دهیاران روستاهای شهرستان تکاب ضمن خواستار شدن همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها برای کنترل بیماری تب‌برفکی ، گفت: برای کنترل بیماری تب برفکی و کاهش تلفات این بیماری در جمعیت دامی شهرستان تکاب همکاری دهیاران با اکیپ دامپزشکی امری ضروری است.
وی تصریح کرد: دهیاران روستاها باید با توجیه کردن دامداران و روستائیان از شیوع تب برفکی و افزایش تلفات این بیماری جلوگیری کرده و زمینه‌های آگاهی دامداران نسبت به این بیماری را افزایش دهند.

فرماندار شهرستان تکاب افزود: دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها و نیز دامداران و روستائیان باید توصیه‌های کارشناسان و متخصصان شبکه بهداشتی را جدی بگیرند.

ثقفی یادآور شد: تا کنترل کامل رشد بیماری تب برفکی دامداران از مراجعه به میادین دام خودداری کنند.

فرماندار شهرستان تکاب در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در امر برگزاری انتخابات گفت: دهیاران و شورای‌های اسلامی روستاها با رعایت موارد قانونی، برای حل مشکلات روستاها از راهکارهای و مجاری قانونی استفاده کنند.

وی اظهار داشت: برای توسعه و عمران روستاها، دهیاران می بایست در مسیر قانونی حرکت کرده و با مجموعه دستگاه‌های اجرای شهرستان تعامل داشته باشند و با بهره‌گیری از کار کارشناسی و قانونمند از پرداختن به مسایل حاشیه‌ای خوداری کنند.

منبع: ایلنا


نوع مطلب : روستا  تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.