تاسیس دانشگاه در تکاب پیشکش شما، لطفا مانع پیشرفتش نشوید

تاریخ:سه شنبه 1394/12/18-00:03

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: تاسیس دانشگاه معدن در شهری مثل تکاب پیشکش شما. لطفا با اظهارنظر بی موقع و نسنجیده خود مانع پیشرفتش نشوید.

در دو خبر جداگانه ای که در چند روز اخیر و پشت سر هم منتشر شد جناب آقای قاضی پور نماینده فعال ارومیه با نوعی برداشت نه چندان سنجیده باعث اجرایی نشدن طرح تفکیک حوزه های انتخابی میاندوآب، تکاب و شاهین دژ در صحن علنی مجلس گردید یا حداقل در خوشبینانه ترین حالت به اجرایی نشدن موقت این طرح کمک کرد. در حالی که چند روز پس از آن در خبر دیگری در همایش روز مهندسی در ارومیه به دفاع از صنعت استان پرداخته و خواستار تاسیس دانشگاه در شهرهایی همچون تکاب، خوی و پیرانشهر شده است.

در شرایطی که نمایندگان بی رمق شهرستانهای میاندوآب، تکاب و شاهین دژ به علت خستگی حاصل از تبلیغات انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی یا از بین رفتن انگیزه لازم برای ادامه کار به علت کنار رفتن از صحنه انتخابات دور بعدی مجلس، نایی برای دفاع از طرح تفکیک حوزه  انتخابی میاندوآب از تکاب و شاهین دژ نداشتند یا شاید نفعی در آن نمی بینند، آقای قاضی پور زحمت این دفاع را کشید اما نه دفاع از شهرستانهای تکاب و شاهین دژ و اجرای طرح، بلکه دفاع از استان، دفاع از وزارت کشور و مقابله در برابر تصویب طرح.

آقای قاضی پور! شما چه میدانید که مردم زجر کشیده شهرستان تکاب و شاهین دژ بخصوص مردم محجوب و مظلوم تکاب در این سی سال که نماینده ای از شهر خود در مجلس نداشته اند چه عقب ماندگی هایی که متحمل نشده اند.

چه دانش آموختگان و دانشجویانی که برای ادامه تحصیل یا پیدا کردن شغل مناسب روانه شهرهای بزرگ از جمله تهران، کرج، قزوین، تبریز، زنجان و ... نشده اند!

چه خانواده هایی که برای تامین حداقل های زندگی و نیازهای معیشتی خود، سختی دور از زادگاه و مهاجرت را به جان نخریده اند و روانه دیار غربت نشده اند!

مجال ذکر همه مشکلات نیست اینها نمونه ای از هزاران درد و مشکلی است که مردم ما از آن رنج می برند، پس به همین اندک بسنده می کنیم.

درست است که نماینده به تنهایی حلال همه این مشکلات نیست ولی می تواند در کنار نهادهای مسئول مرتبط، به حل آنها کمک کند.

آقای قاضی پور! بهتر نیست نگاه تان را عمیق تر کنید؟ بهتر نیست همه ابعاد یک قضیه را تحلیل و بررسی نمایید بعد در مورد آن اظهار نظر نمایید؟ درست است که نمایندگان ما انگیزه لازم برای دفاع از شهرمان را مثل سابق ندارند. اما امید داریم که در آینده ای نه چندان دور و به خواست و یاری خدا، نماینده ای فعال تر که برخواسته از مردم همین منطقه محروم استان و کشور می باشد به مجلس راه یافته و خود به حل مشکلات شهرش بپردازد.

پس اگر قدمی نمی توانید برایمان بردارید لااقل سدی در برابر پیشرفتش نباشید.

به لطف خدا و بصیرت و حضور شهروندان فهیم و همیشه در صحنه ی مان امیدواریم.
منبع: نی تکنوع مطلب : اجتماعی  تکاب 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 
شنبه 1395/01/21 19:27
مگر کار نماینده فرمانداری است؟ بر فرض که تفکیک شد! نماینده محترم بحث و بررسی در مورد قوانین کشوری را ول کرده و می آید به جوانان تکابی کار می دهد؟ عقب ماندگی تکاب نتیجه بی عرضگی خود ماست. ما که تا سر از تخم در می آوریم به فامیلهایمان بی عرضه تر از خودمان در تهران حسرت خورده و دنباله رو بد بختی و فلاکت و کارگر منشی آنها می شویم.
مشکل دوم ناشی از سیاست مرکز گرایانه ای است که در طول 100 سال اخیر دنبال شده است. حل آنهم کار 5 سال و 10 سال نیست. باید فرهنگ وابستگی به تهران را ریشه کن کنیم. نباید چشممان را به تهران بدوزیم!!! آنها پول اضافی برای به ما دادن ندارد! نماینده و بزرگتر از او نمی تواند. ما باید ار داشته هایمان نهایت استفاده را ببریم، کار کنیم، کار کنیم و کار کنیم و برای خودمان هم کار بکنیم نه کارگری برای دیگران و قالیشوئی و آشغال جمع کردن در تهران
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.