تبلیغات
. - مصیبت های قهرمانی و حضور در ورزش (1)

مصیبت های قهرمانی و حضور در ورزش (1)

تاریخ:چهارشنبه 1394/06/25-07:18

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز:هر چقدر در ورزش تکاب رو به جلو می روی و دامنه ی فعالیت های فرهنگی و ورزشی ات را می گسترانی همان قدر بیشتر آسیب می بینی.
 آسیب روحی و جانی و مالی... هر چقدر به اطلاعات ورزشی ات می افزایی بی مهری ها و بی اعتنایی ها بیشتر آزارت می دهد. همیشه سعی کرده ایم مثبت بنگریم و با مثبت اندیشی و صبر و حوصله به مصاف مشکلات برویم . این نوشته ها هم فقط برای مردم عزیز تکاب، مخصوصاً حامیان حقیقی ورزش تکاب و همچنین هواداران مردمی و متعصب و دلسوز باشگاه قایقران تکاب هست و بس.
بخش اول : قهرمانی در مسابقات فوتسال استان و شرکت در مسابقات کشوری 
هزار زحمت و هزینه و مشکل جورواجور را فقط به خاطر عشق و علاقه به ورزش تحمل می کنیم تا تمرینات منظمی برای تیم فوتسالت تدارک ببینیم تا در راهی که از چندین سال پیش شروع شده است ثابت قدم و استوار پا بنهیم. جوانان با استعدادی را که جذب ورزش شده اند با هدف قهرمانی و درخشش در استان و کسب افتخار برای شهرشان ترغیب کرده و با از جان گذشتگی و لیاقت این جوانان پا به مسابقات مختلف استانی می گذاریم. 
مسابقات فوتسال قهرمانی امیدهای استان
با صدجور مکافات و خریدن نازمسئولین عزیز ورزش، ایشان را راضی نمودیم که برای مسابقات میزبانی بگیرند تا ما نیز همچون شهرهای دیگر از امتیاز میزبانی بهره بگیریم. از بیان مشکلات اخذ میزبانی صرف نظر می کنم. بالاخره با کسب میزبانی و انجام تمرینات در مسابقات حاضر شدیم و با حداقل امکانات و حمایتها به مقام قهرمانی رسیدیم. آنهم در حضور تیم هایی همچون تیم فوتسال شمس خوی ( که چندین سال است در این رده نماینده استان هست و یکی از مدعیان همیشگی این رشته است) و تیم اروم آلیاژ و ... . با تلاش و عرضه و لیاقت بازیکنانی جوان و سراسر انگیزه قهرمان استان می شوی. 
چه مقام افتخارآمیزی! چه عنوان پر طمطراقی! قهرمان استان! نماینده استان آذربایجان غربی در مسابقات کشوری!!
شادی قهرمانی استان فقط چند روز بیشتر نیست و بعد از آن حتی فکر هزینه های سرسام آور تمرین و حضور در مسابقات کشوری رعشه ای به تنت می اندازد که فقط با گفتن اینکه چون مسابقات کشوریست این بار حمایت می کنند از سکته جلوگیری می کنی و اندکی آرامش می یابی! 
یک سال گذشت و با بدبختی و هزینه های فراوان به مسابقات کشوری در شهر کرمانشاه رفتیم و با 2برد و دو باخت از این مسابقات برگشتیم ولی یک ریال از مسئولی، مقامی، اداره ی سکاندار ورزش و جوانانی، هیئت فوتبالی، فرمانداری و ... به ما نرسید.
 بیشتر از 9 میلیون تومان هزینه کردیم تا در مسابقات کشوری ،به عنوان یک تکابی، جلوی استان های دیگر سرافکنده نباشیم ولی شدیم! نه از نظر فنی از نظر کفش ورزشی! از نظر خوابگاه و محل اسکان! 
با مدیریت و جانفشانی فردین دهقان ( سرپرست و تدارکات و اسپانسر و آشپز و ... تیم ) بازیکنان تیم از نظر تغذیه و وعده های غذایی هیچ کم و کسری نداشتند. تصاویر این وعده های غذایی را به زودی در سایت قرار خواهم داد تا هنر یک فرد عاشق ورزش که با شغلی کم درآمد جور مسئولان ورزش شهر را می کشد مشخص شود. ولیبدترین لحظه، موقعی بود که وارد سالن می شدیم! هر دو تیم در کنار داوران مراسم ابتدایی بازی را انجام می دادند و گرم کردن و مراسم ابتدایی... کفش های ورزشی حریفان اکثراً یکدست و ممتاز و عالی ، کفش های بعضی از بازیکنان ما کهنه و بخیه زده با چسب کاغذی و نخ و ...! آنهایی که توانسته بودند با هزینه ی خودشان خریده یوذند و بقیه .... قصور از ما بود نتوانسته بودیم پول زیادی قرض بگیریم، وام این دفعه مان واریز نشده بود! 

به خدا با مشاهده این صحنه ها آنچنان خجالت می کشیدم که راضی بودم با هزار قرض و وام بهترین کفشها را برای بازیکنان لایقمان تهیه کنم ولی دیگر کار از کار گذشته بود. قضایای حضور در استان چنان سلسله وار و سریع در عرض فقط 10 روز برایمان اتفاق اقتاد که دیگر فکرمان به اینجا نرسید!
 با وجودی که سه سال قبل نیز حضور در مسابقات کشوری را تجربه کرده بودیم ولی این بار دیگر هزینه ای برای اینجور کارها نداشتیم. نکته ی جالب اینکه با همین کفشها و با همین حمایتها، تیم فوتسال استان قم  و خوزستان را بردیم. تیم فوتسال قمی که از اسپانسری قوی برخوردار بود و در هتل اسکان یافته بود و از سه دست لباس و کفش و ساک ورزشی و ... برخوردار بود. فقط میخواهم یک لحظه این مسئولانی که هیچ کمکی نکردند و یک بار هم جویای حال ما نشدند این صحنه ها را تصور بکنند و اگر خواستند خجالتی نیز بکشند. وای بر ما! در شهر معادن طلا نشسته ایم و حال و روز اینچنینی داریم. 
قبل از اعزام تیم هرچه به این در و آن در زدیم هیچ مسئولی به داد ما نرسید. حتی لیاقت جور کردن وسیله ی ایاب و ذهاب ما را نیز نداشتند و با بهانه های مختلف ما را پی نخود سیاه فرستادند!! و ما مجبور شدیم فقط برای رفت و برگشت به کرمانشاه 1200000 تومان هزینه کنیم. فقط باید اینجا آفرین بگویم به غیرت و جوانمردی بعضی ها... به مالک و راننده ی مینی بوسی که درک و شعور وی از اهمیت ورزش و حضور در مسابقات کشوری از خیلی مسئولین بالاتر است. آفرین به غیرت و شعور افرادی که با حقوق کارمندی و کارگری به این تیم کمک نمودند تا امکانات حداقلی را داشته باشد.
با این مدیریت ها و حمایتهایمان از ورزش انتظار هم داریم گرایش به ورزش بیشتر شده و گرایش به قلیان و مواد مخدر و ... کاهش یابد!! ورزشکاری که این رفتارها را می بیند اگر سالم ترین انسان روی زمین هم باشد با این نوع برخوردها از ورزش سرخورده شده و رو به کارهای ارزانتر، ساده تر و پرطرفدارتر می آورد!
بخش اول را با این نوشته ها به پایان می برم که درد من، بی مهری ها و بی اعتنایی ها و بی لیاقتی ها و عدم حمایتهاست. آیا این معادن طلا و سنگهای قیمتی در شهر دیگری به غیر از تکاب بود باز وضع و اوضاع ورزشکاران آن شهر به این منوال بود؟ بردها و عملکردهای مثبت ورزش برای آقایان می باشد و باختها و بدتر از همه هزینه های گزافش برای ورزشکاران و مربیان و سرپرستان؟ 
مطالب بالا فقط جزئی کوچک از مصیبتهای فعالیت در ورزش است و قسم به عظمت خداوند که این مطالب را با تفکر و تصمیم چندماهه نوشته ام نه تصمیمی آنی و احساسی... منتظر مطالب تکمیلی و واکاوی بیشتر این موضوع باشید!

مهدی واعظ

سایت باشگاه فرهنگی ورزشی قایقران تکاب


نوع مطلب : ورزش 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 
محمد
یکشنبه 1394/06/29 21:39
طبق آیین نامه باشگاهها تمامی هزینه ها به عهده باشگاه هستش اگه توانمندی لازم رو ندارید بکشید کنار کسی شمارو مجبور به این کار نکرده
ورزشکار
جمعه 1394/06/27 23:47
سلام
واقعامتاسفم برای مسئولان شهردیگرچنین موقعیتی برای مابدست نمییادونخواهدآمدضمناچنین موقعیتی باچه شرایط وگذراندن چه مراحلی حاصل شده بود.سا لانه شش تن طلا‌‌‌‌‌‌‌‌ به جیب چه کسایی می رود؟مسئولان لطفا ازخواب غفلت بیدارشوید مخصوصا مسئولین محترم ورزش وآموزش وپرورش ودانشگاهها
دانشجو
پنجشنبه 1394/06/26 17:24
بخدا اشکمو درآوردین ... فقط می تونم بگم خدا کنه بهتر بشه
پنجشنبه 1394/06/26 15:25
نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور مرحله کشوری درزنجان برگزارشد.
نتایج مسابقات و نفرات برگزیده http://www.pnuquran.ir
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.