تبلیغات
. - جشن"آمریکاسوری"و ویبره روح مصدق،امیرکبیر،کوروش،گاندی،ماندلاو ...درقبر!

جشن"آمریکاسوری"و ویبره روح مصدق،امیرکبیر،کوروش،گاندی،ماندلاو ...درقبر!

تاریخ:چهارشنبه 1394/04/24-21:09

پایگاه خبری - تحلیلی تخت نیوز: میان هیاهو و جشن و شلوغی اما نمی شود رفت به آن آبجی که عکس وزیر محترم را گذاشته کنار عکس دکتر مصدق، گفت که این بنده خدا مصدق توی همین عکسی که تو بر سر دست گرفتی هم سرش پایین است و غمگین است و کلی قیافه ش فرق دارد با چهره ی ماشاالله بشاش و خنده روی وزیر محترم.

صدا که به صدا نمی رسد توی شلوغی که بهش بگوییم همشیره! این جناب مصدق اساسا تمام مصیبتش از آمریکایی بود که تو دقیقا همین الان به خاطر توافق با او داری جشن می گیری.
و الان آن دنیا دکتر مصدق بنده خدا متحیر مانده است که توی خیابان های تهران دقیقا چرا عکس من الان در جشن آمریکاسوری بر سر دست گرفته شده است؟
خیلی به توافق کاری ندارم. ان شاالله به همین خوبی هست که می فرمایند. فقط با دیدن تصویر وزیر محترم خارجه در کنار مصدق و امیرکبیر چند نکته به ذهنم رسید:

این بزرگوارنی که به خیابان آمدند و خوشحالی کردند و آن دیگرانی که در شبکه های اجتماعی از برقراری رابطه با آمریکا ابراز خرسندی کردند و پیشاپیش ورود کالاهای آمریکایی به ایران را جشن گرفتند، قطعا همان دوستانی هستند که در طول این سال ها مدام مطالبی از کوروش و گاندی و مصدق و ماندلا برای این و آن ارسال می کردند.همان ها که فتحعلی شاه – به اسمش توجه کنید تورو خدا فتح علی شاه – را شماتت می کردند و دل شان برای عباس میرزا می تپید.

بعد ور می دارند کلاه امیرکبیری را که اصلا بدجور تابلو ضد اجنبی ست و در زمان صدارتش در سیاست خارجی تز موازنه منفی را در پیش گرفته بود، می گذارند بر سر وزیر محترم خارجه. موازنه منفی یعنی نه به انگلیس امتیاز می دهیم، نه به روسیه و نه هیچ قدرت دیگری. آخر عزیز دلم، اگر امیرکبیر هم از این جور لبخندها بلد بود بزند که کل صدارتش نمی شد 3سال و 3ماه. اصلا کسی را برای لبخند زدن و توافق، که نمی برند گوشه ی تاریک حمام رگش را بزنند که قربان شکل ماهت برم.

میان هیاهو و جشن و شلوغی اما نمی شود رفت به آن آبجی که عکس وزیر محترم را گذاشته کنار عکس دکتر مصدق، گفت که این بنده خدا مصدق توی همین عکسی که تو بر سر دست گرفتی هم سرش پایین است و غمگین است و کلی قیافه ش فرق دارد با چهره ی ماشاالله بشاش و خنده روی وزیر محترم. صدا که به صدا نمی رسد توی شلوغی که بهش بگوییم همشیره! این جناب مصدق اساسا تمام مصیبتش از آمریکایی بود که تو دقیقا همین الان به خاطر توافق با او داری جشن می گیری. و الان آن دنیا دکتر مصدق بنده خدا متحیر مانده است که توی خیابان های تهران دقیقا چرا عکس من الان در جشن آمریکاسوری بر سر دست گرفته شده است؟

و به این روشنفکرانی که این همه گاندی گاندی کردند این همه سال و حالا با خوشحالی از برقراری ارتباط با غرب می گویند و سرازیر شدن کالای آمریکایی، یکی بگوید که گاندی وپیروانش پارچه لباس هایشان را از نخی که خود می رشتند تهیه می کردند ودیگران را نیز به این کار تشویق می نمودند ودرحالی که کارگران هندی لباس های مورد نیازشان را از تولیدی های صنعتی تحت تملک انگلیسی ها خریداری می نمودند، گاندی معتقد بود چنان که هندی ها لباس های خود را خودشان تهیه کنند ضربه اقتصادی سنگینی بر پیکره استعمارگران انگلیسی درهند وارد خواهند آورد. متعاقبا علامت چرخ نخ ریسی برروی پرچم کنگره ملی هند نقش بست.


و البته که این خانم ها و آقایان همان ها هستند که انقدر از کوروش و عظمت او ذوق زده بودند که وقت و بی وقت، با بهانه و بی بهانه از او جمله ارسال می کردند و نشر می دادند. تا جایی که تاریخ به خاطر دارد کوروش به هیچ زورگوی مستکبری امتیاز نداد.


افسران - شادی برای چی؟!

اخیرا هم که ورد زبان شان ماندلا بود. الان سر و صدای جشن کمی خوابیده و می شود گفت دوستان خوب من. این ماندلایی که شما این همه درباره اش می گفتید همان ماندلای معروف است یا صرفا یک مشابهت اسمی ست؟ چون ماندلا ی معروف 27 سال – تکرار می کنم 27 سال – در زندان بود و لبخند نزد. محکم و استوار و بدون سستی مقاومت کرد تا پیروز شد.

من جدا و بدون هیچ کنایه ای به توافق کاری ندارم. واقعا امیدوارم همان طور که گفته می شود زندگی مردم بهتر و بهتر شود. اما خداییش خودتان احساس نمی کنید، بعدها آیندگان با دیدن عکس مصدقی که با کودتای آمریکا سرنگون شد، در جشن خیابانی توافق با آمریکا، خنده شان بگیرد؟!


منبع:دولت بهار - کمال رستمعلینوع مطلب : اجتماعی 

داغ کن - کلوب دات کام
دیدگاه شما() 
اصغر
جمعه 1394/04/26 10:19
متاسفم برات شورای!! سردبیری!! کپی پست کردی!! حداقل منبع شو بنویس شرم آوره
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.